Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

elita ,an pinasoune kai ta dyo ti kaneis ?perneis kai mpoukalia mazi ?pos diatireis tin thermokrasia?

QUOTE]

Παιρνω και μπουκαλακι μαζι και το βαζω σε θερμο με μια παγοκιστη μικρη. Το θεμα ειναι πως το ζεσταινω?Βρηκα αυτο

4969_2.jpgΟ θερμαντής μπιμπερό είναι πολύ απλός στη χρήση, Στο πάτημα του μεταλλικού διακόπτη προκαλείται μια χημική αντίδραση στο περιεχόμενο του εσωτερικού του θερμαντή, η οποία ζεσταίνει το υγρό που τον περιβάλλει, στη συγκεκριμένη περίπτωση το γάλα. Χωρίς τη χρήση ματιού ή φούρνου μικροκυμάτων, έχετε χλιαρό γάλα στη διάθεσή σας σε χρόνο [/QUOT

που τα βρισκετε αυτα ρε κοριτσιααααααααααααααα....θα χρειαστω και γω που μπορω να βρω ????


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καληνυχτα μανουλες....

Ευχομαι το πρωι να μας βρει ολες με αρκετες ωρες υπνου!!!:)

Εχω βαλει φωτογραφιες μας στο προφιλ μου....

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

δε θέλω να αντλώ για να το ταίζω όταν είμαστε εκτός αλλά για να αφήνω σε κάποιον άλλον, για να κάνω μια τράπεζα μήπως χρειαστεί και μπας και αυξήσω την παραγωγή

ελίτα σε ένα καφέ μπορείς να ζητήσεις μια κούπα ή ένα μπρίκι με ζεστό νερό, εγώ έτσι κάνω για να ζεστάνω το χαμομήλι όταν πάμε για καφέ και θέλω να τον καθυστερήσω, έχω μαζί μου ένα μπιμπερό με χαμομήλι

μπορείς να έχεις και θερμός με ζεστό νερό που να χωράει το μπιμπερό στο καπάκι του

το να κουβαλάω θερμός για το γάλα και ζεστό νερό για να ζεστάνω μου φαίνεται πολύ φασαρία

θηλές έχω πάρει τις 0+ της nuk και τις small για τα μπουκαλάκια της medela, νομίζω ότι για το μητρικό είναι μια χαρά

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα!!

Χθες είχαμε πολύ γκρίνια αλλά ελπίζω οτι θα στρώσουμε σιγά σιγά...

Αγχώνομαι λίγο όμως γιατί η μικρή έχει κακομάθει και θέλει αγκαλιά συνέχεια...

Ακόμα και για να κοιμηθεί... κοιμαται επάνω μου και αν πάω να την αφήσω ξυπνάει και χαλάει τον κόσμο... τι θα κάνω???

Ελενα να σου ζήσει η μικρούλα σου!!!

Νατάσα, έχουμε κανένα νεότερο??

Κορίτσια, χρειάζομαι ξεκουραση... Καταρρέω...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσαρες και μπεμπακια! Εγω εχω μπιμπερο και θηλες της nuk και τις θηλες που ειναι απο 0 -6! Εν το μεταξυ αυτο το γαλα που της δινω ειναι πιχτο και κουραζεται, κατα συνεπεια κανουμε μια ωρα να φαμε! Προσπαθησα να΄ανοιξω στις θηλες μια τρυπουλα ακομα αλλα δε βλεπω και κανενα αποτελεσμα!

Δε ξερω τι να κανω μ΄αυτο το παιδι εφαγε τωρα 60 γρ. μετα απο 4 ωρες και εκλαιγε να κοιμηθει την εβαλα στη κουνια και ηρεμησε, μαλλον κοιματε δε παω μεσα μη με καταλαβει και αρχισει παλι! Εχω σιδερωμα δε ξερω τι να μαγειρεψω και βαριεμαι αφορητα!

Το απογευμα εχει εμβολιο κατα πασα πιθανοτητα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

georgia της δίνεις αντιαναωγικό γάλα που είναι πιχτό???

Αν ναι τότε πρέπει να πάρεις τις πιπίλες της nuk που είναι για κρέμα!! Αν δεν κάνω λάθος είναι το no 3!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules,

ti kanete? kale pote prolavate kai ta grapsate pali ola auta?

georgia toulaxiston einai kalitera tora to mwraki sou?

litsaki ypomonh tha strwsi. kai emeis 2 fores th vdomada peftei pleon poly gkrinia. alla xthes to pritsipopaki mou gia prwth fora den ksipnouse meta tis 4 kathe mia ora. ksipnise ligo mono stis 5.30 giati prospathouse na xesi kai ponage. tou etripsa ligo th kilitsa kai th platoula exese kai koimithike pali mexri tis 7.30

xthes phga kai giatro. ola kala kai mou eipe oti epivalete na arxisoume to athlima giati exw ginei parthena pali xaxaxa. phga kai komotirio alla to vradi eimouna ptoma kai egw kai o antras mou pou prosexe 4 ores to mpemph gia na ta kanw egw ola auta.

mou eipe na mhn perimenw sintoma akoma periodo.

oso gia ta kila katerina einai edw konta mas o diatrofologos ths aderfis sou? kai emena me endiaferei. egw exw xasei 11 kilakia alla thelw akoma na xasw alla 15. 10 ths egkimosinis kai 5 apo prin. an einai steile mou me pm to thlefono tou.

kalh sas mera koritsia ta leme argotera kai elpizw na exete mia iremi mera kai mia akoma pio iremi nyxta:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!Αντε πότε θα σαραντήσουμε να βγούμε βόλτα!!!Εχει τέλειο καιρό για καφέ και θέλουμε βόλτα.....Το Σαββάτο θα γίνουμε 1 μηνών ,να της κάνω τούρτα;

Γιώτα εμέις πάμε σκιάθο αλλα επειδή πηγαίναμε με παρέα φοιτητές δεν μέναμε σε ξενοδοχείο αλλα σε δωμάτια.Είναι πολύ ωραία , αν και δεν είναι πολύ οικογενειακά εκεί...

Αλήθεια τα μωράκια μας το καλοκαίρι θα κάνει να μπουν στην θάλασσα;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια και εμεις εχθες κοιμηθηκαμε σχετικα καλα βεβαια το κακο ειναι οτι πριν τη 1μιση τοβραδυ δεν κοιμαται ποτε αλλα ας μην γκεινιαζω γιατι ξυπνησε μια φορα στις 5μιση για να φαει και ακομα κοιμαται.

Οταν χρειαζονται αλλαγη οι θηλες φαινεται οταν θελει πιο μεγαλες το μωρο δυσανασχετει μπορει να κλαιει και λιογο την ωρα που τρωει και φαινεται να ρουφαει πολυ δυνατα οταν θελει μικροτερες πνιγεται και του τρεχουν τα γαλατα.

Καρδουλα δυστυχως αυτος που βρηκα ειναι γλυφαδα αν μαθω για κανεναν εδω κοντα θα σου πω,

Δεν σας ειπα τι τρομαρα περασα στις 5μιση που ξυπνησε η μικρη να φαει, λοιπον την ταιζω ρευεται και επειδη νυσταζα δεν την κρατησα πολυ αγκαλια λεω αφου ρευτηκε ενταξει την ακουμπαω πανω στο κρεβατι μου και παω στην ντουλαπα να παρω ενα παμπερσ γυρναω και τι να δω η μικρη κουνουσε ποδια χερια σπαστικα ειχε κοκκινισει ολη η μουριτσα της και γλα ετρεχε απο την μυτη και το στομα της και αυτη ειχε πνιγει και δεν μπορουσε να παρει ανασα την σηκωνω πανω αρχισα να της χτυπαω την πλατη και ευτυχως αρχισε να κλαιει πολυ δυνατα και αναπνευσε πηρα μια τρομαρα ουτε θελω να σκεφτομαι τι θα ειχε γινει αν την ειχα βαλει στο κρεβατι της και δεν την ειχα δει


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα ουτε μπορώ να φανταστώ τι πέρασες απο τον τρόμο σου.πάλι καλα που την είδες.Και εγω μερικές φορές το βράδυ την βάζω να κοιμηθεί γρήγορα χωρίς να περιμένω πολυ ώρα.Την είχες στα πλάγια η ανάσκελα;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! μολις πριν απο λιγο ξυπνησα απο ενα μαρτυρικο βραδυ !!

απο τις 3 κοιμηθηκε στις 7! και διαπιστωμενο πλεον δεν του φτανει το γαλα μου ! ρε τι νερα πινω, τι αντλησεις κανω , τι τον βαζω να πιπιλισει οσο θελει ......θα παω να την παρω τελικα την μαγια ! εσεις τι λετε ρε κοριτσια ?? διαβασα και στο parents σχετικα και λεω να το δοκιμασω !

κατερινακι καταλαβαινω την τρομαρα σου ..εγω τον εχω πετυχει αρκετες φορες να πνιγεται καπως μεσα στην κουνια του και παθαινω σοκ!! εχει και πολλα σαλια ρε παιδι μου τι εινια αυτο!!

πηρα πισω το λαπιτοπι πια και θα σας δω και στο msn! αντε γιατι μου λειψατε !

σιγα μην δεν ξυπναγε ...ο πειναλας μου !!!!!!!!!!!!!! τρεχωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...