Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

18 minutes ago, moustokoulouro said:

Καλυτερα που μου το πες γιατί είχα αρχίσει να το φαντάζομαι και δεν είναι ωραίο μετά να μου τ αλλάξουν

Κ εγω ειχα χαρεί οτι ηταν κοριτςι γτ ετσι ειχα ακούσει κ εγω 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moustokoulouro said:

Lilypie

Κοριτσια.. μια ερώτηση σε όσες είσαστε ήδη μανούλες απλά απο περιέργεια όχι ότι έχω κάποια ιδιαίτερη προτιμήση.

Ισχυσε σε εσας αυτό με τους παλμούς.. Οτι και καλά στα κορίτσια ειναι περισσότεροι οι παλμοί σε σχέση με τα αγόρια?

Εμένα ήταν 175 και ο γιατρός λέει ''ετοιμάζουμε τη κόρη?'' ...

Ούτε σε μένα ίσχυσε. Δεν το πιστεύω.

Όλες εδω μέσα έχουμε αγόρια ή μου φαίνεται;;;;

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, moustokoulouro said:

Εγώ και ο άντρας μου έχουμε μόνο αγόρια στο ΄κύκλο μας..Συγγενείς και φίλοι όλοι αγόρια.. Χαμός...

Να δω που θα βρίσκουν γυναίκες

Άσε! Κι εμείς τα ίδια! 6 ανίψια έχουμε από τη μεριά του άντρα μου, όλα αγόρια! Η αδερφή μου αγόρι έχει κι αυτή! Λένε πάντως ότι το φύλο γενικά είναι τυχαίο. Τώρα αν ισχύει αυτό που ακούγεται ότι αν η επαφή είναι κοντά στην ωορρηξία είναι αγόρι, ενώ αν είναι μακριά είναι κορίτσι, δεν ξέρω.

Άντε να δούμε πόσα αγοράκια και κοριτσάκια θα έχουμε στην αυγουστιάτικη παρεούλα μας! Γερά να είναι πάνω απ' όλα!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rosali said:

Άσε! Κι εμείς τα ίδια! 6 ανίψια έχουμε από τη μεριά του άντρα μου, όλα αγόρια! Η αδερφή μου αγόρι έχει κι αυτή! Λένε πάντως ότι το φύλο γενικά είναι τυχαίο. Τώρα αν ισχύει αυτό που ακούγεται ότι αν η επαφή είναι κοντά στην ωορρηξία είναι αγόρι, ενώ αν είναι μακριά είναι κορίτσι, δεν ξέρω.

Άντε να δούμε πόσα αγοράκια και κοριτσάκια θα έχουμε στην αυγουστιάτικη παρεούλα μας! Γερά να είναι πάνω απ' όλα!

Εννοείται γερά να είναι πάνω απο όλα.. Ετσι κι αλλιώς θα πάμε και για δευτερο ..

Πάντως πριν μείνω έγκυος πίστευα ότι θα είχα κάποιο ένστικτο σχετικά με το φύλο. Τώρα απολύτως τίποτα..Εσείς που έχετε παιδάκια είχατε προαίσθημα ή ήσασταν 50/50 όπως εγώ.. ?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, moustokoulouro said:

Εννοείται γερά να είναι πάνω απο όλα.. Ετσι κι αλλιώς θα πάμε και για δευτερο ..

Πάντως πριν μείνω έγκυος πίστευα ότι θα είχα κάποιο ένστικτο σχετικά με το φύλο. Τώρα απολύτως τίποτα..Εσείς που έχετε παιδάκια είχατε προαίσθημα ή ήσασταν 50/50 όπως εγώ.. ?

Εγώ στο πρώτο έλεγα ότι θα ήθελα κοριτσάκι, παρόλα αυτά όποτε έβλεπα βιτρίνες με παιδικά, το μάτι μου έπεφτε συνέχεια στα σιέλ. Τελικά ήταν αγόρι. Τώρα δεν με νοιάζει καθόλου τι θα είναι, δεν έχω προτίμηση. Βέβαια όταν κοιτάζω βιτρίνες, το μάτι μου πέφτει στα ροζ. Θα δούμε. Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μας αξιώσει ο Θεός και για τρίτο!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που εχω ακουσει παλι να λενε πως οταν την εγκυμοσυνη τη περνας με αναγουλες κτλπ ειναι αγορι ενω οταν την περνας πολυ χαλαρα ειναι κοριτσι....!!! τωρα θα δειξει ο καθενας λεει οτι θελει για να δουμεε....!!!!!!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 minutes ago, xaroumenh mama said:

εγω αυτο που εχω ακουσει παλι να λενε πως οταν την εγκυμοσυνη τη περνας με αναγουλες κτλπ ειναι αγορι ενω οταν την περνας πολυ χαλαρα ειναι κοριτσι....!!! τωρα θα δειξει ο καθενας λεει οτι θελει για να δουμεε....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το αντίθετο ακριβώς έχω ακούσει εγώ.. Και μάλιστα λέει οτι έχει και μια βάση αλήθειας καθώς η χοριακή ορμόνη λεει είναι πιο αυξημένη στα κοριτσάκια και αυτό κάνει τις έγκυες να έχουν μεγαλύτερες αδιαθεσίες.. Εγω δεν έχω κάνει ούτε εναν εμμετό.. Ψιλοζαλίζομαι κάποιες στιγμές αλλά μέχρι εκεί!!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εγω στον γιο μου παντως ειχα ο εμετούς ολη μερα ομως δεν μπορουσα να ηρεμήσω κ ξεκίνησαν στην 7η-8η εβδομαδα κ σταμάτησαν οταν μπήκα στον 4ο...ξεκίνησα με πολυ χαμηλή χοριακη..

Στο πρωτο ειχα υποτίθεται ένστικτο για κοριτσι κ επεσα εξω κ αυτο γτ ειχα επηρεαστεί με αυτα τα συμπτωματα που διαβαζα..:confused:

τωρα θα ηθελα κ ενα κοριτσι...:-D

 

Παντως εμενα ολες οι φιλες κ γνωστές εκαναν αγορια...οι μισές ηταν χαλια κ άλλες πέρασαν μια εγκυμοςυνη τελεια οποτε τπτ δεν ισχυει...για μενα τουλαχιςτον.

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα στην αρχη της προηγουμενης εγκυμοσυνης καουρες,ανακατευομουν και υψηλη χοριακη, εκανα αγορι. Παντως απο γιατρο ειχα διαβασει οτι τις γονιμες πιανονται τα αγορια γιατι ειναι πιο γρηγορα σαν σπερματοζωαρια ενω τα κοριτσια πιο αργα αλλα πιο ανθεκτικα. Ζουν παραπανω ωρες απο τα αρσενικα. Γενικοτερα σαν οργανισμοι ειναι πιο δυνατοι ακομα και σαν εμβρυα απ οτι τα αγορια. 

Εμενα στο κυκλο  μου ειναι 50-50. Ο αδερφος μου εχει 2 αγορια οποτε ολοι με παρακαλανε για κοριτσακι...χαχα


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό που λένε για την ωορρηξία τότε έχω σίγουρα αγοράκι γιατί ο γιατρός είπε ότι τελικά είχα στο διάστημα 5-6-7/11 ωορρηξία και είχε γίνει και τις 3 μερες..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο κοριτσια ας περιμενουμε να μαθουμε το φυλο του μωρου απο τον γιατρο  για να μην επιρεαζομαστεε.... και εγω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα ψηλη χοριακη και καουρες σε ολη μα ολη την εγκυμοσυνη..!!! ααα και ενας κινεζικος πινακας για το φυλο του μωρο....http://www.mothersblog.gr/tha-gino-mama/item/33720-koritsi-i-agori-kinezikos-pinakas-provlepei-to-fylo-tou-m


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...