Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ είμαι στην κλινική.αύριο το πρωί κατά τις 7:30 θα με πάρουν. Εγώ είμαι μέσα στην αναισθησία. Μόλις μπορέσω θα σας γράψω τα νέα μου.

Φιλάκια!!!!!


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ είμαι στην κλινική.αύριο το πρωί κατά τις 7:30 θα με πάρουν. Εγώ είμαι μέσα στην αναισθησία. Μόλις μπορέσω θα σας γράψω τα νέα μου.

Φιλάκια!!!!!

Με το καλο να υποδεχτεις το κοριτσακι σου....:-D:-D:-D

Να μπεις οπωσδηποτε να μας πεις νεα κ εντυποωσεις....:D:D:D

Πωπω τα κοριτσια βλεπω γενιουνται ολα μαζι;;; κανενα αγορακι θα γεννηθει;;;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εμεις επιτελους φτιαξαμε το παιδικο στρωσαμε το κρεβατι οχι ομως το λικνο....

Την βαλιτσα εγω την εχω ετοιμη το μονο ποιυ λειπει ειναι φορτιστης υγρο φακων επαφης κ τα γυαλια τα οποια μου εσπασαν κ δεν προλαβαινω να τα φτιαξω γτ δεν υπαρχει κ σαλιο πλεον....τι να κανω με ενα ραγισμενο τζαμι θα ειμαι αλλα μονο το βραδυ τα χρησιμοποιω....:confused::confused:

panmarne πωπω τρελο αγχος ετσι;; εδω εχω εγω που εχω προγραμματισει σε 2 εβδομαδες απο τωρα....:rolleyes:

Ντάλια7 γτ σου εχει πει οτι μπορει να γεννησεις νωριτερα γτ βλεπω οτι εχεις πιο μετα απο μενα πητ....

enseignante κ εγω σκεφτομαι ποιυ ολοι θα εχουν κατι να μουν πουν αλλα μην χαλιεσαι απο τωρα....τα ιδια σκεφτομαι κ εγω μερικες φορες αν θα τα καταφερω αλλα μετα λεω οπως τα καταφεραν ολες!!!:-D:-D

Δεν μου έχει πει τιποτα αλλά ξέρω γενικά ότι δεν είναι από αυτούς που σε αφήνουν μέχρι να πάρεις όλο το μήνα.....είναι στην Αθήνα και έρχεται συγκεκριμένες μέρες κάθε εβδομάδα στην Κρήτη και από την αρχή ήξερα ότι θα γεννήσω φυσιολογικά μεν (πρώτα ο Θεός) αλλά με πρόκληση τοκετού....και επισκληρίδιο εννοείται....Από την Τρίτη και μετά θα με παρακολουθεί κάθε βδομάδα για να βλέπουμε και το βάρος του μωρού αλλά και την κατάσταση του πλακούντα........εγώ πάντως έτσι όπως με βλέπω :tongue: ......το υπολογίζω κατά τις 7 με 10 Γενάρη....


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ είμαι στην κλινική.αύριο το πρωί κατά τις 7:30 θα με πάρουν. Εγώ είμαι μέσα στην αναισθησία. Μόλις μπορέσω θα σας γράψω τα νέα μου.

Φιλάκια!!!!!

Τι τέλεια να είσαι μες στην αναισθησία, κι εγώ θέλω να είμαι έτσι εκείνη την ώρα !!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και αύριο τέτοια ώρα να απολαμβάνεις το μωράκι σου !!!! Περιμένουμε νέα σου !!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ είμαι στην κλινική.αύριο το πρωί κατά τις 7:30 θα με πάρουν. Εγώ είμαι μέσα στην αναισθησία. Μόλις μπορέσω θα σας γράψω τα νέα μου.

Φιλάκια!!!!!

Με το καλο!!!!!Θα περιμενουμε νεα σου!!!!!:D:D:D:D:D


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μολις γυρισα απο το γιατρο...

Καναμε καρδιοτοκογραφο κ μου ειπε οτι ειχα αρκετες συσπασουλες οχι εντονες που να εκδηλωνουν τοκετο...για την ωρα μου απεκλεισε οτι μπορει να γεννησω νωριτερα γτ το ειχα αγχος!!

Τελικα μιλησαμε να κανω επισκληριδιο για αυτον και θα μου λεει ανεκδοτα για να με χαλαρωνει αχαχαχαχα αλλα το αφησαμε ετσι γτ μου ειπε οτι αν με δει κ φοβαμαι πολυ θα μου κανει ολικη δεν διακινδυνευει να περασω το στρες μου στο μωρο!!

Ο μικρος ειναι 2730 και μου ειπε το περιμενε μεγαλο γτ εχω πιο μεγαλη κοιλια αλλα τα κιλα του ειναι φυσιολογικα θα φτασει λεει τα 3000!!!

Παρασκευη 2/1 θ παω να κανω τις προεγχειριτικες εξετασεις και 5/1 στις 6 να ειμαι στην κλινικη και 7:15 μπαινω!!

Εχω ακριβως 2 εβδομαδες κ με επιασε ταχυπαλμια κοριτσια!!

Μιλησα και με την παιδιατρο να την ενημερωσω για την μερα της καισαρικης..


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ - ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015

mommy!!! baby-bottle-icon.png

nice: ΠΗΤ 14/01/2015....Γεννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png (2200gr) 2/12/2014 baby2?: ΠΗΤ14/01/2015..Γέννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png(2820gr)11/12/2014

hope1234: ΠΗΤ 06/01/2015.....Γεννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png22/12/2014

mommy to be Baby-carriage-icon.png

panmarne: ΠΗΤ 07/01/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Rock_Me: ΠΗΤ 10/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

korina89: ΠΗΤ 11/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

giouli16: ΠΗΤ 12/01/15.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

s.ria: ΠΗΤ 12/01/15.....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

Calliope*: ΠΗΤ 14/01/2015.......αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

gioulie: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

mama-mpempouli: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

bibitsou: ΠΗΤ 18/01/2015 .....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

cookie_mother: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Οhbaby2015: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

rodo83: ΠΗΤ 21/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

ravT: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ντάλια7: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

mara30: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

marako: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

Katerina88: ΠΗΤ 26/01/2015 .....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

mama kon/ou: ΠΗΤ 27/01/2015 .....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ζωή*: ΠΗΤ 27/01/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

LITTLE_STAR: ΠΗΤ 11/02/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!

Μολις εβαψα,εκοψα,ισιωσα τα μαλλακια μου και πολυ ανανεωθηκα βρε αδελφε χεχε!Σημερα στο μαθημα ανωδυνου μας εκαναν ξεναγηση στα χειρουργεια,στα δωματια ωδινων,σε ολα.Νταξει,πιο τραγικα τα περιμενα.Μια χαρα!Το'χω νομιζω!Καναμε και μασαζακι το οποιο ειναι πολυ χαλαρωτικο.Κατα τα αλλα πονος στη λεκανη,στη μεση και κουραζομαι πολυ ευκολα πλεον.Οπως και εσεις φανταζομαι!Υπομονη σε ολες μας!

Calliope* Αντε,νωριτερα απο μενα και εσυ χαχα.Μια χαρα ειναι τα κιλακια του σουπερ!Και για μενα αφου θες οπωσδηποτε καισαρικη τουλαχιστον κανε επισκληριδιο για να το ζησεις.Βαλε τα δυνατα σου και το'χεις,θα το δεις!

LITTLE_STAR Τι στο καλο, κανα λαθος θα εκανε το πρωτο.Μια χαρα λοιπον αφου ολα καλα!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!!!!

Μολις εβαψα,εκοψα,ισιωσα τα μαλλακια μου και πολυ ανανεωθηκα βρε αδελφε χεχε!Σημερα στο μαθημα ανωδυνου μας εκαναν ξεναγηση στα χειρουργεια,στα δωματια ωδινων,σε ολα.Νταξει,πιο τραγικα τα περιμενα.Μια χαρα!Το'χω νομιζω!Καναμε και μασαζακι το οποιο ειναι πολυ χαλαρωτικο.Κατα τα αλλα πονος στη λεκανη,στη μεση και κουραζομαι πολυ ευκολα πλεον.Οπως και εσεις φανταζομαι!Υπομονη σε ολες μας!

Calliope* Αντε,νωριτερα απο μενα και εσυ χαχα.Μια χαρα ειναι τα κιλακια του σουπερ!Και για μενα αφου θες οπωσδηποτε καισαρικη τουλαχιστον κανε επισκληριδιο για να το ζησεις.Βαλε τα δυνατα σου και το'χεις,θα το δεις!

LITTLE_STAR Τι στο καλο, κανα λαθος θα εκανε το πρωτο.Μια χαρα λοιπον αφου ολα καλα!

Μεγειααα...εγω αυριο μολις τελειωσει η γυναικα με το καθαρισμα παω κατευθειαν για νυχια...

Οσο για την επισκληριδιο θα το δουμε εκεινη την ωρα:?:evil:

Εσενα σε βλεπω πολυ δυναμικη παντως!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μεγειααα...εγω αυριο μολις τελειωσει η γυναικα με το καθαρισμα παω κατευθειαν για νυχια...

Οσο για την επισκληριδιο θα το δουμε εκεινη την ωρα:?:evil:

Εσενα σε βλεπω πολυ δυναμικη παντως!!!

thanksss..Ασε που μου ειχε λειψει το ξανθο μου και τωρα που το επαναφερω σιγα σιγα κοντευω να τα κανω πανω μου απο τη χαρα χαχα!

Το δουλευω πολυ αυτο το "δυναμικη" μη νομιζεις.Απλα το παιρνω πεισματικα.Πως τοσες και τοσες γυναικες γεννανε καθε μερα?Ετσι θα το κανω και εγω! Ελπιζω να πιασει και την κρισιμη ωρα χεχε (και σε σενα) !


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !!! Πάω γιατρό για υπέρηχο, είχα και κάτι συσπασουλες τώρα τα ξημερώματα, ελπίζω να επιστρέψω σπίτι χιχιι..!!! Καλού κακού όμως, τη βαλίτσα λέω να την πάρω μαζί !! Πολλά φιλιά σε όλες !!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα να βλεπω γεννητουρια!Τρελλλαινομαι!! :-)

Εγω πρωτη μερα αδειας σημερα, πηγα το πρωι στο ικα και εκανα τα χαρτια μου για το επιδομα κυοφοριας. Επισης πηγα στο δημαρχειο για τη ληξιαρχικη πραξη γαμου και το πιστοποιητικο οικογ.καταστασης που θα χρειαστουν στο μαιευτηριο. Τωρα μου μενουν λιγα πραγματακια...να κλεισω ενα ραντεβου στον οφθαλμιατρο (μπρρρ..) ενα με την παιδιατρο και 5/1 εχουμε ραντεβου-μαθημα με τη μαια του γιατρου μου.Επισης θα παω αρχες του χρονου και στο ΙΑΣΩ στο μαθημα προγεννητικης φροντιδας.. Αν δεν μπορει να ερθει ο συζυγος λογω της δουλειας του, πειραζει?

Και κατι ακομα, σχετικα με την καταθεση χαρτιων για το επιδομα λοχειας μετα την γεννα, προκειμενου να κανει την διαδικασια ο συζυγος χρεαιζεται εξουσιοδοτηση στα ΚΕΠ? Και τι γραφουμε ακριβως στην εξουσιοδοτηση?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ντάλια 7 όλα θα πάνε καλά! Ελπίζω να πάρεις κι άλλες μερούλες, αλλά και να έρθει τώρα μια χαρά είναι. Hope 1234 συγχαρητήρια!!!!! Πολλά κοριτσάκια ανυπόμονα!! Χιχιχιχι

Κι εγώ έκανα νυχάκι χτες. Διάφανο με μία μικρή γραμμούλα γαλλικού. Το βασικό είναι ότι μου τα περιποιήθηκαν. Με τη γυναίκα σήμερα - άγια γυναίκα - τα ετοιμάσαμε όλα! Έστρωσα και την κουνίτσα, είναι έτοιμο το ριλάξ, η καλαθούνα, τα ρουχάκια....Το φορμάκι εξόδου είναι ένα σετ παντελονάκι (ξέρετε αυτά τα πολύ απαλά, μαλακά και ζεστά με πατουσάκια), και ένα μπουφανάκι ίδιας ποιότητας με κουκούλα. Θα πάρω και ένα κορμάκι με μακρύ μανίκι, σκουφάκι και φυσικά κουβερτούλα για να τον σκεπάσουμε φεύγοντας.... Νομίζω ότι είναι οκ αυτά....Μένει να ρίξω μία ματιά στην βαλίτσα βασικά για τα δικά μου πράγματα.

Η κρίση πανικού για την καισαρική έρχεται και φεύγει. Οι περισσότερες που το κάνουν δεύτερη φορά επειδή ξέρουν ότι είναι ρουτίνα είναι πολύ πιο ήρεμες από εμένα....εγώ είμαι ανάποδη....τι να πω...προσωπική διαστροφή...:roll:


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...