Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Ποια κοπέλα ρώτησε, δεν είχαμε το αυτοκίνητο ξεκλείδωτο (θα το κλαίγαμε προφανώς τώρα) το γκαράζ είχαμε ξεκλείδωτο γιατι η κλειδαριά του ήταν χαλασμένη. Σήμερα καλέσαμε το μεσιτικό και κάναμε αίτηση αλλαγής.

2 μήνες έχουν οι γάτες αλλα σκέψου και τις κακομοιρες ελεφαντίνες, κοντά δύο χρόνια!!!! :P

καίγομαι! Τι καλοριφερ μου λες τώρα! Εχω βγάλει την μπέμπελη που λέει ο λόγος. Ο άντρας μου με λυπάται. Όλο λεει μήπως ήρθε η ώρα να πάρουμε ένα φορητό αρκουδίσιον. Είμαι μονίμως ιδρωμένη, με ένα μπουκάλι παγωμένο νερό ανα χείρας και γκρινιάζω γιατί δεν μου φτάνει η δροσιά της μπορας σε συνδιασμό με τον ανεμιστήρα. Στο αυτοκίνητο έχω τέρμα το αιρκοντίσιον και ο κακομοίρης κρυώνει. Δε μου φταίει ο καιρός, μάλλον πρέπει να ζεσταίνομαι παραπάνω απο το μέσο άνθρωπο αυτή τη στιγμή.

Όπως έλεγα σε μια φίλη δεν θέλω να πάω πουθενα (σε συγγενείς και φίλους) γιατί προτιμώ να κάθομαι στην άνεση του σπιτιου μου χωρίς πολλα πολλα ρούχα με τον ανεμιστήρα στο τέρμα. Όπου και πάω ένα ρουχαλάκι θα το βάλω, δε θα βγω με το βρακί! Και νιώθω και τα πόδια τόσο πρησμένα που μόνο σαγιονάρα θα μου μπαίνει πια.:mad:

Ναι... καλά καταλάβατε, μπήκα σε mood αστείρευτης γκρίνιας.

daip....φθηνά τη γλιτώσατε απ' ότι κατάλαβα!!!Πάει πέρασε τώρα...

Να σου πώ..εκεί δέντρο μες τη κάψα θα στολίσεις;

Aυτό με τις ελεφαντίνες....κλαίω...:D:D:D (αφού φοβάμαι μην το παρακάνω με τα κιλά και μπερδευτεί η μητέρα φύση...;))


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι ωραία Fysalidoula,θα τα γιορτάζουν μαζί τα κοριτσάκια σου τα γενέθλια!!!!Εγώ πάλι είμαι σίγουρη ότι η Νεφέλη μου μοιάζει του άντρα μου...έχουν το ίδιο προφίλ!!καλά το ότι τις βλέπω κάθε 2 βδομάδες είναι υπέροχο....δεν θα άντεχα πιο πολύ!!!!!βέβαια τώρα που κλωτσάνε αβέρτα και οι δύο είναι αλλιώς,γιατί στην αρχή ήθελα να τις βλέπω κάθε βδομάδα!!!και έβρισκα αφορμές και πήγαινα κάθε βδομάδα η τρελομάνα!!!!χαχαχαχα

Μαράκι είσαι πολύ τυχερή...κάθε 2 εβδομάδες;;;

Τους τρελανες τους γερμανούς...;). Και δε μου λές δλδ, πώς κλωτσάνε τώρα που είναι δύο; Στο ίδιο σημείο ή όπου να ναι; Kαι γιατί καρδιοτοκογράφο από τώρα; επειδή είναι δίδυμα; Eμείς πότε με το καλό, ξέρει καμία;

Kαι βάλε μας καμιά φωτογραφία από το ροζουλί δωμάτιο να σκάσουμε εμείς οι αγορομάνες...:tongue::tongue::tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θ κανω κοριτσια περισσοτερη ξαπλα δουλειές καθολου. Δτο μαγαζι ουσιαστικα καθομαι ητ τ ωρες π ειμαι δε εχει κ πολυ δουλεια. Αν μεινω ξαπλα τελειως ειδικα τωρα π δε μ τ ειπαν θα μ πιασει τρελά. Αυριο θα παω να γραψω φαρμακα κ εξετασεις κ θα δω μηπως μπεορεσω να τ δω λιγο τ γιατρο. Αγχος αγχος οπως κ να εχει. Μεχρι τ 5 τ δεκεμβρη θα μ φανει ενας αιωνας!!

Εμενα το καθιστή με κουράζει. Σοβαρά σου μιλάω. Πιέζομαι.

2φορες τη βδομάδα παρακολουθούσα κάτι μαθήματα. Προσφάτως αποφοίτησα... γιατι απλά δεν αντέχω 5 ώρες την ημέρα σε καρέκλα.

Επίσης όσες φορες έχουμε βγει για φαγητό μετά απο μισή ώρα υποφέρω. Αν είχα μια πολυθρόνα θα ήταν προφανώς πιο άνετα, αλλα δε γίνεται. Καθε καρέκλα μου φαίνεται βασανιστήριο πάνω απο το μισάωρο. Πονάει η μέση μου, νιώθω να πιέζομαι λες και το μωρό μου ανεβαίνει στο λαιμό ένα πραγμα. Ο κ@λος μου έχει κολλήσει στον καναπε και για την ακρίβεια στη γωνία για να τεντώνω και τα πόδια μου απ'ακρη σ'ακρη.:mrgreen: Καταργήσαμε και το τραπέζι.

Αυτό υποθέτω εννοεί ο γιατρός σου ξάπλα. Τέντωσε γλυκιά μου το ποδαράκι σου να ξεδιπλωθείς και εσύ και το μωρό σου. Κανείς δε θα σε παρεξηγήσει. Εχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου! Και για τις δουλειές εμείς έχουμε να κάνουμε ηλεκτρική 2 βδομάδες!:mrgreen: Δεν πρόλαβε ο σύζυγος το ΣΚ και έτσι το αφήσαμε για το επομενο.:-D

daip...

Να σου πώ..εκεί δέντρο μες τη κάψα θα στολίσεις;

Aυτό με τις ελεφαντίνες....κλαίω...:D:D:D (αφού φοβάμαι μην το παρακάνω με τα κιλά και μπερδευτεί η μητέρα φύση...;))

Δεντρο γιοκ. Δεν έχουμε και τίποτα απο στολίδια, περυσι είχαμε πένθος, φέτος είπαμε να κάνουμε οικονομία, απο χρόνου μας βλέπω, κάτι κρεμασμένο απο το ταβάνι για να μην το κατεβάσει ο μπέμπης.

Όσο για τις ελεφαντίνες, μη με τρομάζεις! έχω δηλαδή αλλους 13 μήνες;


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι!

Νομίζω στο τέλος της εβδομάδας μπαίνω στον 7ο αλλά επειδή μπερδεύομαι δεν είμαι σίγουρη!

Όπως και να έχει όμως σίγουρα μία ανακούφιση υπάρχει...και είμαι ένα βηματάκι πιο μπροστά στο να πάρω το κοριτσάκι μου αγκαλιά!!!!

Jim Dim σύμφωνα με το δικό μου μπούσουλα εβδομάδων-μηνών, πέρα από τον αντρούλη σου υποδέχτηκες και τον έβδομο!!!και στα δικά μας...:):):)

http://neoigoneis.weebly.com/sigmaepsilon-piomicroniota940-epsilonbetadeltaomicronmu940deltaalpha-mu942nualpha-taurho943muetanuomicron-epsilon943mualphaiota.html


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

daip το ποσο γελαω με τα ποστ σου....εισαι θεα....χαχαχαχαχαχ

κανε υπομονη με τη ζεστη και εγω δεν την αντεχω...τωρα με το κρυο αλλος ανθρωπος σου λεω...νιωθω οτι κανω μασκα ομορφιας καθε φορα που βγαινω εξω....χαχαχαχαχαχ απο το τσιτωμα του δερματος...

επισης....ξερεις ποσες ωρες καθομαι σε καρεκλα καθημερινα εκτος σκ;ασε θα φρικαρεις...δε σου λεω...παντως ειναι πολλα μισαωρα μαζεμενα...και εμενα με ενοχλει η μεση και η κοιλια μου ακουμπαει στο γραφειο και πρεπει να καθομαι πιο πισω...και δεν βολευομαι...αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως...προβληματα που χει ο κοσμος...:cool::cool::cool::cool:

καρδιοτοκογραφο εγω εκανα πρωτη φορα στον τοκετο αν θυμαμαι καλα...εχω και ενα σχετικο αλζ λογω ηλικιας...;):lol:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στρουμφίτα περαστικά σου κι από μένα!!!

καλά, τόσες κοπέλες σου είπαν παρόμοιες εμπειρίες εσύ γτ τέτοιο άγχος; ξεκίνα ταινιοθεραπεία!!! Ο γιατρός σου είπε να μη κάνεις τίποτα;Σίγουρα είναι καλύτερο να ξαπλώνεις περισσότερο!!Δεν είναι υπερβολικό. Και φυσικά πλέον τις δουλειές τις κόβουμε όλες σιγά σιγά...μη σε απασχολεί, ας βρομίσουμε. Το ζητούμενο είναι τα μωράκια να ναι καλά! Όλα καλά θα σου πάνε...:)

Θα ηρεμησω δε τ κανω επίτηδες. Εμεις βρωμισαμε ηδη. 3 ωριτσες ερχομαι στη δουελια κ κατα κυριο λογο καθομαι. Εγω πριννφυγω εοχα κουραστει αρκετα μπορει αν επηρεασε κ αυτο. Προσπαθουσα να μαζεψω τ παιδικο χωρίς επιτυχια βέβαια. Τωρα θα επανδρωαω τ μαμα μ για σκούπισμα σφουγγαρισμα κ πιατα. Εγω κανενα σιδερο χαλαρα καθιστη λετε να πειράζει κ αυτο;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το καθιστή με κουράζει. Σοβαρά σου μιλάω. Πιέζομαι.

2φορες τη βδομάδα παρακολουθούσα κάτι μαθήματα. Προσφάτως αποφοίτησα... γιατι απλά δεν αντέχω 5 ώρες την ημέρα σε καρέκλα.

Επίσης όσες φορες έχουμε βγει για φαγητό μετά απο μισή ώρα υποφέρω. Αν είχα μια πολυθρόνα θα ήταν προφανώς πιο άνετα, αλλα δε γίνεται. Καθε καρέκλα μου φαίνεται βασανιστήριο πάνω απο το μισάωρο. Πονάει η μέση μου, νιώθω να πιέζομαι λες και το μωρό μου ανεβαίνει στο λαιμό ένα πραγμα. Ο κ@λος μου έχει κολλήσει στον καναπε και για την ακρίβεια στη γωνία για να τεντώνω και τα πόδια μου απ'ακρη σ'ακρη.:mrgreen: Καταργήσαμε και το τραπέζι.

Αυτό υποθέτω εννοεί ο γιατρός σου ξάπλα. Τέντωσε γλυκιά μου το ποδαράκι σου να ξεδιπλωθείς και εσύ και το μωρό σου. Κανείς δε θα σε παρεξηγήσει. Εχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου! Και για τις δουλειές εμείς έχουμε να κάνουμε ηλεκτρική 2 βδομάδες!:mrgreen: Δεν πρόλαβε ο σύζυγος το ΣΚ και έτσι το αφήσαμε για το επομενο.:-D

Δεντρο γιοκ. Δεν έχουμε και τίποτα απο στολίδια, περυσι είχαμε πένθος, φέτος είπαμε να κάνουμε οικονομία, απο χρόνου μας βλέπω, κάτι κρεμασμένο απο το ταβάνι για να μην το κατεβάσει ο μπέμπης.

Όσο για τις ελεφαντίνες, μη με τρομάζεις! έχω δηλαδή αλλους 13 μήνες;

Δε μ ενοχλει καθολου τ καθησιο. Δε με κουραζει εκτος ν καθομαι ωρες συνεχομενα. Εγω συσπασεις νιωθω οταν καθομαι ανασκελα . Κ στη β επιπεδου π με έτριβε ο γιατρός 1 ωρα ολόκληρη κ ο κωλος μ πιαστηκε κ πολλες συσπασεις έκανα.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα ηρεμησω δε τ κανω επίτηδες. Εμεις βρωμισαμε ηδη. 3 ωριτσες ερχομαι στη δουελια κ κατα κυριο λογο καθομαι. Εγω πριννφυγω εοχα κουραστει αρκετα μπορει αν επηρεασε κ αυτο. Προσπαθουσα να μαζεψω τ παιδικο χωρίς επιτυχια βέβαια. Τωρα θα επανδρωαω τ μαμα μ για σκούπισμα σφουγγαρισμα κ πιατα. Εγω κανενα σιδερο χαλαρα καθιστη λετε να πειράζει κ αυτο;

κι εγώ το σίδερο καθιστή το κάνω... λίγο η μέση μου μ'ενοχλεί μετά αλλά περνάει.Αφού δε σου είπε ο γιατρός τελείως ξάπλα μην είσαι στο άλλο άκρο!!!

Κάνε απλά λίγο κράτει μέχρι τις 5 που έχεις ραντεβού.(είναι και του αγίου Σάββα, όλα καλά θα πάνε να δείς) :)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στρουφάκι στα είπαν και τα κορίτσια ξάπλα και ξεκούραση όσο μπορείς!

Εγώ το καθησιο δεν το μπορώ πονάει η μέση μου και τις 2 τελευταίες μέρες αν κάτσω πολύ ώρα όρθια και κάνω κάτι πάλι πονάω...το σίδερο το έχει αναλάβει η πεθερά μου , εγω ζήτημα είναι να έχω σιδερώσει 2 φορές σε όλη την εγκυμοσύνη! Σήμερα άπλωσα 1 πλυντήριο , έβαλα σκούπα, έκανα λίγο το μπάνιο και σκούπισα τα μπαλκόνια και τα έφτυσα...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Jim Dim σύμφωνα με το δικό μου μπούσουλα εβδομάδων-μηνών, πέρα από τον αντρούλη σου υποδέχτηκες και τον έβδομο!!!και στα δικά μας...:):):)

http://neoigoneis.weebly.com/sigmaepsilon-piomicroniota940-epsilonbetadeltaomicronmu940deltaalpha-mu942nualpha-taurho943muetanuomicron-epsilon943mualphaiota.html

Χμ για αυτό μπερδεύομαι...τώρα είμαι 26 εβ άρα δεν έχω μπεί ακόμα στον 7ο την Κυριακή όμως θα είμαι 27 άρα θα κλείσω τον 6ο και θα μπώ στον 7ο...έτσι λέει και το πινακάκι

ουφ πάλι μπερδεύτηκα! !!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Fysalidoula όπως φαίνεται τα γονίδια σου υπερισχύουν απο του αντρούλη σου!!!μια χαρά,μαρέσουν τα copy paste παιδάκια με τους γονείς!!!χιχιχι

Fey στην ελλάδα δεν ξέρω πότε κάνουν καρδιοτοκογράφο,εδώ στην Γερμανία ξεκινάνε απο την 25η βδομάδα και το κάνουν μια φορά το μήνα,εμένα απλά με ξεκινάει 2 βδομάδες νωρίτερα λόγω διδυμών και λόγων αρκετών συσπάσεων που νιώθω!!Το ότι τους τρέλανα τους Γερμανούς,ειδικά στην αρχή τους τρέλανα!!!πήγαινα και τους ζητούσα να μου κάνουν ότι εξέταση διάβαζα στο διαδίκτυο,και επειδή δεν είναι τόσο απλά ζητάω και μου το κάνουν,τους έλεγα ότι είχα και τα αντίστοιχα συμπτώματα ώστε να μην μπορούν να μου το αρνηθούν!!!!χαχαχαχα!!!τρέλα λέμεεεεε!!!!

Τα διδυμάκια μου κλωτσάνε προς όλες τις κατευθύνσεις,απο πολύ χαμηλά μέχρι πάρα πολύ πάνω και απο τέρμα δεξιά μέχρι τέρμα αριστερά!!!!αλλά το πάρτι γίνεται όταν κλωτσάνε ταυτόχρονα!!!χιιχιχιχι

δεν ξέρω πως μπορώ να βάλω φώτος απο το δωμάτιο σε αυτή την σελίδα...είμαι άσχετη με το θέμα!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα για καρδιοτοκογράφο δεν μου είπε τίποτα η γιατρός μου. Ξέρω οτι 4/12 θα κάνω καμπύλη ζαχάρου 2ωρη και 15/12 θα πάω για υπέρηχο. Μου είχε πει πως αν και η καμπύλη είναι καλή δεν θα χρειαστεί να κάνω τίποτα άλλο. Βέβαια θα ρωτήσω ξανά οταν πάω.

Ρε κορίτσια εσάς κλωτσάνε τόσο πολύ τα μωρά σας??? Μιλάμε κλωτσαει όλη μέρα. Ζήτημα αν σταματήσει για καμιά ώρα και μετά πάλι τα ίδια... Αφού άρχισα να ανησυχώ πως το παιδί είναι νευρασθενικό!!! Χθες βράδυ βογγούσα απο τις κλωτσιές όταν έπεσα για ύπνο. Μιλάμε για γερές όχι αστεία!!! Ο άντρας μου με ρωτούσε τι έπαθα νόμιζε πως κάτι άλλο μου συμβαίνει...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το σίδερο καθιστή το κάνω... λίγο η μέση μου μ'ενοχλεί μετά αλλά περνάει.Αφού δε σου είπε ο γιατρός τελείως ξάπλα μην είσαι στο άλλο άκρο!!!

Κάνε απλά λίγο κράτει μέχρι τις 5 που έχεις ραντεβού.(είναι και του αγίου Σάββα, όλα καλά θα πάνε να δείς) :)

Εσύ κάνεις σίδερο καθιστή και εγώ καθόλου!!! Ο άντρας μου σιδερώνει τα ρούχα του και τα υπόλοιπα περιμένουν τη μαμά μου να τα σιδερώσει όταν θα έρθει αρχές του μήνα. Δεν θέλω ούτε να σκεφτώ πως θα κάτσω να σιδερώσω 1-2 πλυντήρια!!! Το μόνο που κάνω είναι μαγείρεμα, να βάλω τα πιάτα στο πλυντήριο και να απλώσω αφού μου τα έχει πάει ο καλός μου στο μπαλκόνι και μου τα έχει βάλει και πάνω σε μια καρέκλα για να μη σκύψω. Την υπόλοιπη μέρα την περνάω ξάπλα στον καναπέ...:tongue:


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χμ για αυτό μπερδεύομαι...τώρα είμαι 26 εβ άρα δεν έχω μπεί ακόμα στον 7ο την Κυριακή όμως θα είμαι 27 άρα θα κλείσω τον 6ο και θα μπώ στον 7ο...έτσι λέει και το πινακάκι

ουφ πάλι μπερδεύτηκα! !!!!

τώρα έκλεισες την 26η, είσαι 26+1 άρα διανύεις την 27η που ανήκει στον 7ο μήνα.Κι εγώ τελευταία που ήμουν στο γιατρό ήμουν 23+2 και μου είπε ότι διανύω την 24η...:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...