Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

ομορφη καλημερα σε ολες καλη εβδομαδα να εχουμε!!!πολυ καλος καιρος αλλα κρυοοοοο!!!!!!!!!μολις εκανε και 2 καλους σεισμουλιδες αλλα μας εχει γινει πλεον συνηθειο...!!!! jimdin μπραβο κοριτσι μου με το καλο να μας κανεις ποδαρικο και στον 7ο μηνα εγω σε 10 μερουλες μπαινω!!!αχ ποσο γρηγορα περναει ο καιρος..!τις δουλιτσες με το μαλακο ετσι κανω και εγω...

daip αφου ηταν ανοιχτο γιατι το εκαναν ολο αυτο??σας πηραν τιποτα απο μεσα???


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκι!

Νομίζω στο τέλος της εβδομάδας μπαίνω στον 7ο αλλά επειδή μπερδεύομαι δεν είμαι σίγουρη!

Όπως και να έχει όμως σίγουρα μία ανακούφιση υπάρχει...και είμαι ένα βηματάκι πιο μπροστά στο να πάρω το κοριτσάκι μου αγκαλιά!!!!

Έχεις δίκιο έκανα λάθος την άλλη εβδομάδα μπαίνεις στον έβδομο αλλά ότι μπαίνεις σε τροχιά καθόδου είναι γεγονός. Είδες ποσό θελουμε όλοι να κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά.μακαρι με ένα μαγικό ραβδί να βρισκόμασταν στο Μάρτιο.

Γιατι τα γατιά να έχουν τρεις μήνες εγκυμοσύνη; Και όχι και εμείς;


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ελλάδα, Κύπρο και Γερμανία! Ξυπνήστε έχω τα νεύρα μου!

Κάποιος προσπαθησε χθες να μας ανοίξει το αυτοκίνητο και το είχαμε και μέσα στο γκαράζ αλλα όχι κλειδωμένο. Αν μας το κλέψουν, οικονομικά θα μας καταστρέψουν, καθώς πριν 2 μήνες βάλαμε σχεδόν όλες τις οικονομίες τόσων χρόνων για να το πάρουμε αφού το άλλο αποσύρθηκε γιατι με τράκαραν. Ναι μεν είναι ασφαλισμένο, απο την άλλη δε εκεί που νιώθαμε μια ασφάλεια βρε παιδί μου τσουπ σκάει αυτό. Μας καταγρατζούνισαν τις πόρτες γύρω απο τις κλειδαριές και την τάπα βενζίνης προσπαθώντας να πάρουν τι; Δεν καταλαβαίνω. Βενζίνη; Ήταν και άδειο το ντεπόζιτο. Το ίδιο το αυτοκίνητο; Να βουτήξουν ότι είχε μέσα; Δεν αφήνουμε και τίποτα πέρα απο βιβλία.

Αχ... μην το λες έτσι απότομα!! Με πιάνει ένα άγχος! :?

Από την άλλη σήμερα πήγα με μια φίλη μου για φαγητό και έφερε και το 3 εβδομαδών μωράκι της μαζί. Ξετρελλάθηκα. Ανυπομονώ να δω τον δικό μου, να τον κρατήσω αγκαλίτσα και να τον χαζεύω ανενόχλητη ΌΟΟΟΟΟΛΗΗΗΗΗ μέρα!!!!! Μετά πήγα μια βόλτα στα μαγαζια. Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω εξόρμηση να του τα πάρω όλα! Να χαλάσω και το τελευταίο δολλάριο που είχα πάνω μου! :-D

Από την άλλη η φίλη μου, μου είπε ότι θα μου δώσει όλα τα ρούχα για νεογέννητα που φοράει τώρα ο γιος της γιατι ήδη είναι πάνω απο 4 κιλά και δεν του κάνουν μερικά. Πρέπει να δείξω αυτοσυγκράτηση. Μου φαίνεται θα παραδώσω το πορτοφόλι στον άντρα μου γιατί την βλέπω να χάνεται όσο περνάει ο καιρός. χαχαχαχαχα.

Η κακιά και η ζήλια του κόσμου δε γνωρίζει σύνορα τελικά.


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακιαααααααααααααααααααααααα παγωμενα!!!!!!

εκτος απο την daip που μαλλον παγωμενη δεν την λες στην καρδια του καλοκαιριουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

παντως χειμωνιασε για τα καλα στα πατρια εδαφη...αναψαμε και καλοριφερ χθες....γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυ...λεφτα να χουμε....θα χουμε;:rolleyes::confused:

η μπεμπα εχει δωσει ρεσιταλ πιανου απο το πρωι....νιωθω να με πιεζει σε διαφορα σημεια,να με σπρωχνει...σα να παιζει πιανο σε φαση ντελιριου!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα....το κοτοπουλακι μου μεγαλωνει και καθε της κινηση ειναι πια αισθητη...και τη μυτη της να ξυσει θα το καταλαβω...:-D:grin::-D:grin::-D:grin:

daip καταλαβαινω πως νιωθεις...πολυ ασχημο ολο αυτο...ευχομαι να ξεχαστει το θεμα και απο εσας και απο τους ηλιθιους...αμεσα...

αντε καλη μας εβδομαδα κοιλουμπινια μου!!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Πηρα τ γιατρο μ ειπε 3 ουτροτζεσταν τ ημερα κ ντεμπελια. Πραγμα περιεργο για μενα. Θα με δει κανονικα στο ραντεβου μου. Ελπιζω να ειμαι καλυτερα τοτε. Αλλα ειναι πολλες οι μερες θα σκασωω


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο την ηλιόλουστη Γερμανία!!!!χθες είχαμε 20 βαθμούς!!!!!βγήκαμε χωρίς μπουφάν λες και είναι άνοιξη...πάει ο καιρός τρελάθηκε λέμε!!!!!

Daip θα είχα φρικάρει αν μου είχε συμβεί το ίδιο....είμαι πολύ φοβιτσιάρα και κάτι τέτοιο θα ήταν ο χειρότερός μου εφιάλτης!!και τίποτα να μην κλέψουν στο τέλος είναι σαν να σου μαγαρίζουν το σπίτι!!!!

Stroumf να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες του γιατρού τώρα,ξεκούραση και άγιος ο Θεός!!!

Εγώ σήμερα έχω γιατρό...θα πάω να δω τις ζουζουνίτσες μου!!!θα κάνω και πρώτη φορά καρδιοτοκογράφο!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

στρουμφακι να κανεις οτι λεει ο γιατρος...ακριβως ομως...χρειαζεσαι ξεκουραση...και εσυ και το μωρακι σου...ακου το σωμα σου και τις οδηγιες του γιατρου..χωρις αγχος...ολα περιφημα θα ναι...!!!

μαρακι...τι καλα...που εχεις γιατρο...να μπεις να μας πεις νεακια....εγω τωρα στο β επειπεδου δεν ηθελα να τελειωσει η εξεταση....δεν χορταινα να θαυμαζω το κοριτσακι μου...για να μην πω η κουκουβαγια..οτι εχει τα μεγαλα ματια της πρωτης μου κορης...και μαλλον σε εκεινη θα μοιαζει...εξαλλου αν ολα πανε καλα...και γεννησω τελειομηνα...θα εχουν τα γενεθλια τους μωρο και μεγαλη κορη με 4 μερες διαφορα!!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω βρε κοριτσια να μην αγχώνομαι! Αλλα δε μπιρω δε τ ελεγχω. Φοβάμαι οτι τ πραγματα δε θα πανε καλα.

Κ θα ξεκουραζομαι περισσοτερο αλλα πως εννοειται περισσσοτερη ξεκουραση; να μην κανω τπτ η απλα να ειναι περισσοτερο ξαπλα; δε ξέρω ω


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

στρουμφακι να κανεις οτι λεει ο γιατρος...ακριβως ομως...χρειαζεσαι ξεκουραση...και εσυ και το μωρακι σου...ακου το σωμα σου και τις οδηγιες του γιατρου..χωρις αγχος...ολα περιφημα θα ναι...!!!

μαρακι...τι καλα...που εχεις γιατρο...να μπεις να μας πεις νεακια....εγω τωρα στο β επειπεδου δεν ηθελα να τελειωσει η εξεταση....δεν χορταινα να θαυμαζω το κοριτσακι μου...για να μην πω η κουκουβαγια..οτι εχει τα μεγαλα ματια της πρωτης μου κορης...και μαλλον σε εκεινη θα μοιαζει...εξαλλου αν ολα πανε καλα...και γεννησω τελειομηνα...θα εχουν τα γενεθλια τους μωρο και μεγαλη κορη με 4 μερες διαφορα!!!!!

Τι ωραία Fysalidoula,θα τα γιορτάζουν μαζί τα κοριτσάκια σου τα γενέθλια!!!!Εγώ πάλι είμαι σίγουρη ότι η Νεφέλη μου μοιάζει του άντρα μου...έχουν το ίδιο προφίλ!!καλά το ότι τις βλέπω κάθε 2 βδομάδες είναι υπέροχο....δεν θα άντεχα πιο πολύ!!!!!βέβαια τώρα που κλωτσάνε αβέρτα και οι δύο είναι αλλιώς,γιατί στην αρχή ήθελα να τις βλέπω κάθε βδομάδα!!!και έβρισκα αφορμές και πήγαινα κάθε βδομάδα η τρελομάνα!!!!χαχαχαχα


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω βρε κοριτσια να μην αγχώνομαι! Αλλα δε μπιρω δε τ ελεγχω. Φοβάμαι οτι τ πραγματα δε θα πανε καλα.

Κ θα ξεκουραζομαι περισσοτερο αλλα πως εννοειται περισσσοτερη ξεκουραση; να μην κανω τπτ η απλα να ειναι περισσοτερο ξαπλα; δε ξέρω ω

Εγώ stroumfaki δεν θα έκανα τίποτα!!!!!αραλήκι όλη μέρα!!!!φαντάσου εγώ επειδή κάνω αρκετές συσπάσεις,την περισσότερη ώρα είμαι αραχτή στον καναπέ,ένα φαγητό κάνω μόνο!!!!τον τράχηλο μου τον μέτρησε ο γιατρός και είπε ότι είναι 5,3 εκ.πολύ καλός δηλαδή αλλά και πάλι δεν είναι εγγύηση ότι δεν θα κοντύνει!!!γιαυτό προσέχω όσο γίνεται!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσπαθω βρε κοριτσια να μην αγχώνομαι! Αλλα δε μπιρω δε τ ελεγχω. Φοβάμαι οτι τ πραγματα δε θα πανε καλα.

Κ θα ξεκουραζομαι περισσοτερο αλλα πως εννοειται περισσσοτερη ξεκουραση; να μην κανω τπτ η απλα να ειναι περισσοτερο ξαπλα; δε ξέρω ω

Καλημέρα κορίτσια! Στρουμφ μην έχεις τόσο άγχος βρε παιδί μου. Κάτσε ξάπλα και μην κάνεις τίποτα. Μη κουράζεσαι καθόλου και χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλά. Μη φοβάσαι!!! Μέχρι να ξαναπας στο γιατρό κάνε όσα λιγότερα πράγματα μπορείς και μείνε όσο περισσότερο μπορείς ξαπλωμένη.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

stroymfaki...δεν σου συσταθηκε πληρης ακινησια...αν τα πραγματα ηταν πολυ σοβαρα θα σου ειχαν πει να εισαι μονο ξαπλα -τουαλετα..αλλα δεν....στο ειπαν αυτο....αρα ανασα....

αλλα εννοειται πως πρεπει να περνας περισσοτερη ωρα ξαπλα...απο οτι περνουσες....και με την δουλεια αφου ειναι και δικια σας...χαλαρωσε τα λουρια οσο μπορεις....πηγαινε μερα παρα μερα εστω αλλα λιγες ωρες...

μαρια...ειναι οντως εντυπωσιακο να μπορεις με αρκετα μεγαλη ακριβεια θα λεγα να διακρινεις χαρακτηριστικα του μωρου σε αυτη τη φαση και να συγκρινεις....εγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα μοιαζει στη μεγαλη μου κορη...αρα και πιο πολυ σε εμενα...χιχιχιχιχιχ..η μικρη μου, μεσαια σε λιγο καιρο κορη, ειναι ιδια ο μπαμπας της...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θ κανω κοριτσια περισσοτερη ξαπλα δουλειές καθολου. Δτο μαγαζι ουσιαστικα καθομαι ητ τ ωρες π ειμαι δε εχει κ πολυ δουλεια. Αν μεινω ξαπλα τελειως ειδικα τωρα π δε μ τ ειπαν θα μ πιασει τρελά. Αυριο θα παω να γραψω φαρμακα κ εξετασεις κ θα δω μηπως μπεορεσω να τ δω λιγο τ γιατρο. Αγχος αγχος οπως κ να εχει. Μεχρι τ 5 τ δεκεμβρη θα μ φανει ενας αιωνας!!


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποια κοπέλα ρώτησε, δεν είχαμε το αυτοκίνητο ξεκλείδωτο (θα το κλαίγαμε προφανώς τώρα) το γκαράζ είχαμε ξεκλείδωτο γιατι η κλειδαριά του ήταν χαλασμένη. Σήμερα καλέσαμε το μεσιτικό και κάναμε αίτηση αλλαγής.

Έχεις δίκιο έκανα λάθος την άλλη εβδομάδα μπαίνεις στον έβδομο αλλά ότι μπαίνεις σε τροχιά καθόδου είναι γεγονός. Είδες ποσό θελουμε όλοι να κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά.μακαρι με ένα μαγικό ραβδί να βρισκόμασταν στο Μάρτιο.

Γιατι τα γατιά να έχουν τρεις μήνες εγκυμοσύνη; Και όχι και εμείς;

2 μήνες έχουν οι γάτες αλλα σκέψου και τις κακομοιρες ελεφαντίνες, κοντά δύο χρόνια!!!! :P

εκτος απο την daip που μαλλον παγωμενη δεν την λες στην καρδια του καλοκαιριουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

παντως χειμωνιασε για τα καλα στα πατρια εδαφη...αναψαμε και καλοριφερ χθες....γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυ

καίγομαι! Τι καλοριφερ μου λες τώρα! Εχω βγάλει την μπέμπελη που λέει ο λόγος. Ο άντρας μου με λυπάται. Όλο λεει μήπως ήρθε η ώρα να πάρουμε ένα φορητό αρκουδίσιον. Είμαι μονίμως ιδρωμένη, με ένα μπουκάλι παγωμένο νερό ανα χείρας και γκρινιάζω γιατί δεν μου φτάνει η δροσιά της μπορας σε συνδιασμό με τον ανεμιστήρα. Στο αυτοκίνητο έχω τέρμα το αιρκοντίσιον και ο κακομοίρης κρυώνει. Δε μου φταίει ο καιρός, μάλλον πρέπει να ζεσταίνομαι παραπάνω απο το μέσο άνθρωπο αυτή τη στιγμή.

Όπως έλεγα σε μια φίλη δεν θέλω να πάω πουθενα (σε συγγενείς και φίλους) γιατί προτιμώ να κάθομαι στην άνεση του σπιτιου μου χωρίς πολλα πολλα ρούχα με τον ανεμιστήρα στο τέρμα. Όπου και πάω ένα ρουχαλάκι θα το βάλω, δε θα βγω με το βρακί! Και νιώθω και τα πόδια τόσο πρησμένα που μόνο σαγιονάρα θα μου μπαίνει πια.:mad:

Ναι... καλά καταλάβατε, μπήκα σε mood αστείρευτης γκρίνιας.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω βρε κοριτσια να μην αγχώνομαι! Αλλα δε μπιρω δε τ ελεγχω. Φοβάμαι οτι τ πραγματα δε θα πανε καλα.

Κ θα ξεκουραζομαι περισσοτερο αλλα πως εννοειται περισσσοτερη ξεκουραση; να μην κανω τπτ η απλα να ειναι περισσοτερο ξαπλα; δε ξέρω ω

στρουμφίτα περαστικά σου κι από μένα!!!

καλά, τόσες κοπέλες σου είπαν παρόμοιες εμπειρίες εσύ γτ τέτοιο άγχος; ξεκίνα ταινιοθεραπεία!!! Ο γιατρός σου είπε να μη κάνεις τίποτα;Σίγουρα είναι καλύτερο να ξαπλώνεις περισσότερο!!Δεν είναι υπερβολικό. Και φυσικά πλέον τις δουλειές τις κόβουμε όλες σιγά σιγά...μη σε απασχολεί, ας βρομίσουμε. Το ζητούμενο είναι τα μωράκια να ναι καλά! Όλα καλά θα σου πάνε...:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...