Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

emena exei ninida sto fridi..alo kai touto...

apisteyto!!! ki emeis exoume!!!!!!! 3exasa x8es na balw ladaki 8a balw shmera

30 C einai yperboliko gia to mpanio, an lipo8ymhsei h mama me tosh ygrasia ekei mesa den kindyneyei to paidi??

egw pantws trww ta panta, kai xorta kai laxana kai fakes kai fasolia, den exw parathrhsei na ton enoxloun kapoies trofes


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ κοριτσια εχουμε 8 παρα τεταρτο ραντεβου στην παιδιατρο και με εχει πιασει το αγχος μου για το εμβολιο που θα την τσιμπησει αν θα πονεσει και θα κλαιει αν θα κανει πυρετουλι το βραδυ κλπ κλπ:(


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου κ μπεμπακια...:-D

Για να δουμε θα προλαβω να γραψω σημερα;

Καλε τι ειναι η νινιδα που λετε;

μια γρηγορη ματια προλαβα να ριξω...

Κατερινακι...κ εμενα αυτα με φοβιζουν λιγακι με τα εμβολια..αλλα τι να κανουμε ..; πρεπει μα τους τα κανουμε....

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ..οποτε μπαινω μεσα..ξυπναει..γκρρρρρρρρρρρ

ελπιζω να μην κλαψει..

Ηρθε σημερα η γιατρος στι σπιτι..ειμαστε πολυ καλο μωρακι..κ παιρνουμε ποοοοοοολυ βαρος..χαχαχα..ολο τρωει ο πειναλας μου...ειναι δυνατον να μην περνει;.χαχαχα

εχουεμ κανει κ πολλες διπλες παλι...μαγουλα προγουλια..κ οοοοοολο του τα ρουφαω...

Η παλινδρομηση συνεχιζεται ολε...με το δικο μου γαλα πααααρα πολυ..κ με το ξενο το αλλαξαμε τελικα πηραμε της Humana γιατι το Frisolac μας εφερνε διαοροια...με το αντιαναγωγικο κανει πολυ λιγοτερες..αντε να περασει γιατι δεν αντεχω τοσο πλυντηριο κσ σοδερο καθεμερα..κ το μωρακι μου παιδευεται.

Αυτο που με στεναχωρησε ειναι ο αφαλος του ρε γαμωτο..Ινκα ακουςςςςςςς;;;;;;;;;; παλι με τον αφαλο...

εχουμε μια μικρη κυλη στον αφαλο...κ μου ειπε η γιατρος να μην τον πειραξουμε καθολου..πολλα μωρακια το εχουν ..κ συνηθως ..σχεδον παντα φευγει απο μονο του μεχρι να παει 2 χρονων το παιδι...αλλιως του κανουν μια μικροεπεμβασουλα μου ειπε..αααααχχχχχχχχχχ αγχωθηκα...κ το αλλο με τον αφαλο ειναι το κοκυωματακι που εχει....οταν του επεσε ..μεσα υπαρχει εν ασπρο πραγματακι..του βαζω οινοπνευα ακομα..κ ου ειπε η γιατρος να περιμενουμε καμια βδομαδα ακομα να δουμε ανα θα πεσει..αλλιως παμε κ το καυτιριαζει παιδοχειρουργος..

Κοριτσια απο την αρχη με αγχωσε πολυ ο αφαλος του..κ να τωρα..αχχχχ

Κατα τα αλλα ..ολα καλα....

Σε ενα μηνα απο τωρα θα κανουμε κ εμεις το πρωτο μας τζιζ...;)

Επισης μου ειπε οτι μπορω να τον βγαζω εξω εδω γυρω γυρω βολτα με το καροτσι..οταν ειναι καλος ο καιρος με σκουφακι..αλλα μου ειπε οχι ακομα σε μαγαζια κ οπου υπαρει πολυς κοσμος..μεχρι να φτασει τουλαχιστον 3 .4 μηνων...

εσεις πηγαινετε σε μαγαζια με τα μωρα;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

ramonitsa!!!!

ninida einai i smigmatoroiki dermatitida ...!!!!!pos katalaves oti exei kili ston afalo ...an einai dinaton ti thema ki aytos o afalos pia!!!!

ego piga sto golden hall 10:00 to proi pou den eixe kosmo ..alla re sy kalo kairo den exei ,skoni apo tin afriki exei ...ti tha kanoume???

katerina ,nai tha rotiso an kai den nomizo na mi kanei ..sinithos i diatrofi diaitas einai pio sossti apo ayta pou trome monoi mas ...fantazome den tha sou dosei ximiki oute trelis pinas e?kali epitixia me to emvoliaki sas !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!! Πάλι γράφω γρήγορα γιατί την έχω αγκαλιά..

Κι εμένα έχει νινίδα στα φρύδια , να δοκιμάσω λαδάκι ε?????

Εμένα παρουσίασε και κοκινίλες μστο πρόσωπο με σπυθουράκια πήρα την παιδίατρο και μου είπε πως είναι σμήγμα φυσιολογικό και θα φύγει μόνο του...

Με τα κακά της πάλι είχαμε ένα θέμα και βάλαμε υπόθετο τι πράγμα κι αυτό!!!!!

Μου είπε να βάλω στην διατροφή μου πράσινα που εγώ απεφευγα.. δεν το ήξερα

Μπάνιο καθεμέρα το κάνετε????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την Κυριακή θα πάμε στην εκκλησία για τις 40 μέρες αν και κανονικά είναι την Τρίτη...

Κορίτσια έξω ακόμα δεν έχω βγει .. βόλτα - για καφέ - δεν είχα την διάθεση.

Το Σάββατο όμως θα την κάνουμε στα μαγαζιά.. το σκέφτομαι με το στήθος.. αν φουσκώσει πώς θα είμαι και τέτοια... άλλωστε μέσα σε 3 ώρες θα πρέπει να έχουμε γυρίσει για να την θηλάσω...

Πάντως για να βγω με το μωρό για καφέ μου φαίνεται περίεργο.. αν θα κλαίει γιατί τσιρίζουμε και πολύ!!! χχχχ


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου !! Πήγαμε για το εμβόλιο, της έδωσε και ένα από το στόμα αχ!! κορίτσια και μ ʽ έβαλε να κρατώ σφιχτά τα ποδαράκια της να της κάνει την ένεση αχ! πέθανα σας λέω έκλεισα τα μάτια μου να μη βλέπω κλάμα το μωράκι μου πόνεσε πολύ! Τώρα κοιμάται ! πρέπει να εχω το νου μου άμα κάνει πυρετό μου είπε παναντολ κάθε 6 ώρες αλλά μονο πάνω από 38και μισό και μετά από μισή ώρα απ το παναντολ χλιαρό μπανακι!

Και μας η νινιδα άρχισε να εμφανίζεται απ΄το φρύδι έλεος λέω και κει!

Καλά σήμερα τα πήρα με τον Χρήστο πότε θα καταλάβει ότι προηγείτο το μωρό και μετά είναι η σειρά του……..άντρες τι να πεις!!

Καληνύχτα μωράκια και μανούλες όνειρα γλυκά!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


poia krema???? giati exei foyntwsei....

Και μενα ειχε σπυρακια μου εδωσε μια κρεμα ενυδατικη της avene και της φευγουν αμεσως! Το παθαινει απ΄τα υφασματα οταν τριβεται πανω στον ομω στο πανακι που βαζουμε για τις γουλιτσες!!......για δες οι κορες απο τωρα κρεμουλες!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλησπέρα!!!

Σήμερα σαραντίσαμε!!! Πήγαμε στην εκκλησία, πήραμε την ευχή μας και μετά κάναμε βολτούλα...

Θα βάλω φωτογραφίες στο προφίλ για να δείτε...

Καληνυχτα και πολλά φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε κι εμεις απο το εμβολιο μας, μια χαρα η μικρη 5 κιλα και 55 ποντους ανεβηκε πολυ στις καμπυλες καναμε το εμβολιο και ηπιαμε και το ποσιμο και κλαααααμα και κακο η μπεμπα στο εμβολιο ειδικα μελανιασε σχεδον απο το κλαμα κοντευα να τα μπηξω και εγω. Κατα τα αλλα η παιδιατρος μας βρηκε τελειες κραταει τον αυχενα της πολυ καλα και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να τον υποστηριζω πια και επισης μας ειπε οτι σιγουρα ειμαστε γαλανοματες και πολυ χαρηκα που πηρε τελικα τα ματακια του μπαμπα:D Τωρα το αγχος μου ειναι μην κανουμε πυρετο το βραδυ για να δουμε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

inka και εμεις tobrex βαζουμε... καπως καλυτερα ειναι και θα δουμε!!!

Αποψε την βλεπω ηρεμη αλλα φτου φτου μην το ματιασω... ειναι νωρις ακομα ... χιχι..........

Αχ κοριτσια αυτες τις μερες ειναι η μαμα μου εδω και αντι να με βοηθησει χειροτερα ειναι... Ολο αναστατωνει το σπιτι για να κανει και αυτο και εκεινο και το αλλο... Σημερα εκανε 2 φαγητα και πιτα και ολο το πρωι η κουζινα ηταν χαλια.. και δεν μπορω ρε κοριτσια τον πανικο. Θελω οταν κοιμαται η μικρη να καθομαι σε μια ακρη και να μην ακουω κιχ.. ασε που ολο κους κους θελει!! Ουφ, δεν ξερω τι θελω πια... Οταν ειμαι μονη θελω παρεα, και οταν εχω παρεα θελω ησυχια.. Δεν παμε καλα!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimeraaaaaa...zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

emeis ksipnisame !:00 kai meta pezame mexri tis 4:00 kai meta ksanaksipnisame 7:00 kai anakaliptame ton kosmo mexri tora...zzzzzzzzzzzzzz

ola tis kanoun entyposi den tis ksefevgei tipota...tin vazo ston omo gia na reftei kai to kefali pera dothe...mexri kai to tavani kitaei kai gelaei

simera tis ediksa tin ntoulapa tis ...tis arese nomizo!!!!eytixos giati i dikia mou emena den mou aresei 3 rouxa exo pou na mou kanoune kai na min einai egimosinis...

giota ,ki emena irthe i manoula mou xtes ...kai dimiourgithike mi entasi ...olo to tsiglaei to moro kai meta yparxei yperentasi ...ginome kiego kakia re gamoto kai meta aisthanome asxima ...

katerina ,sigxaritiria gia ta matia!!!!!!!!e re prika pou pernei apo ton mpampa!!!!o gios tis elitas tha trelathei!!!!!!...exo ki ego agxos me to emvolio...1 fora tin tripise?se posi ora fenete an tha kanei pireto ?emeis exoume agorasei depon siropi...esy ti tha tis doseis ama kanei ?

litsaki ,siderenies!!!!!!kales voltoules !!!!!!perimenoume photos me tin kouklitsa sou!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...