Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Εμείς γυρίσαμε!

Οι διακοπές δεν πήγαν καθόλου καλά...

Θα φταίει που ανυπομονούσα τόσο πολύ...

"Χάσαμε" το σκυλάκι μας...

Ποιός ξέρει ποιό κακό πήρε μαζί του.. ποιος ξέρει από τι μας γλίτωσε.. ίσως να έφυγε εκείνο για να μη φύγει κάποιος από εμάς...

Έζησε μαζί μας έξι ολόκληρα χρόνια!!

Αφού, λοιπόν, έγινε αυτό το θλιβερό συμβάν, και αφού δε μπορούμε να γυρίσουμε το χρόνο πίσω, είπαμε να δούμε τα θετικά (όσο είναι εφικτό..)

και είπαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε διαδικασίες υιοθεσίας...

Είναι χρονοβόρες, αλλά αξίζει.

Έχουμε τόση πολλή αγάπη να δώσουμε και οι δύο..

Συνειδητοποίησα πως τα παιδιά είναι ευλογία! Όλα τα παιδιά, όλες οι ψυχές! Όχι μόνο αυτές που βγαίνουν από το δικό μας σώμα.. μα όλες οι ψυχές του κόσμου..

Λοιπόν, αποφάσισα οτι δεν είναι λόγος να στεναχωριέται κανείς για το αν θα κάνει παιδί ή όχι... σαφώς και η εγκυμοσύνη είναι ένα γνήσιο δώρο της φύσης προς τη γυναίκα... αλλά δε θα πεθάνω κιόλας!

Είδα ότι έχω τόσο απόθεμα αγάπης που είναι κρίμα να μετατρέπεται σε άγχος και στεναχώρια! Προτιμώ να είμαι μια χαρούμενη γυναίκα χωρίς παιδιά, παρά μια αγχωμένη μάνα! Το καλύτερο, βέβαια, είναι να είμαι μια χαρούμενη γυναίκα και μάνα.. :rolleyes::rolleyes:

Αλλά οκ!

Αυτά σκέφτηκα εγώ στις "διακοπές" μου!

Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές και τις απαντήσεις! Και μόνο το γεγονός ότι κάποιος διαβάζει αυτά που γράφω και μπαίνει στη διαδικασία να απαντήσει, με χαροποιεί ιδιαίτερα... Audette17, vtgian και mama-vasoula ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! Τα λόγια σας είναι πολύτιμα για 'μένα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να΄μαι και εγω!! σας βρηκα!! καταφεραμε και πηγαμε λιγες μερες διακοπες με τον αντρα μου. περασαμε πολυ ωραια!! mkcm συγχαρητηρια!!! με τετοιο μιχι μιχι... δεν θαγλυτωνε η εγκυμοσυνη!! χα χα χα!! πλακα κανω!! μαμα βασουλα αντε να παρεις και εσυ σειρα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

Επέστρεψα από διακοπές μόλις σήμερα οπότε έχω όσο ίντερνετ (άρα και φόρουμ) θέλω!

Περάσαμε πάρα πολύ ωραία και στη θάλασσα και στο βουνό και η μικρή το χάρηκε πολύ! Και φυσικά κάναμε μπόλικο σεξάκι!! (Να υπενθυμίσω ότι ουσιαστικά είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών για δεύτερο παιδάκι γιατί τον προηγούμενο μήνα κάναμε ελεύθερα μόνο τελείως άσχετες μέρες)

Τώρα περιμένω στις 27-28 περίπου.

Το θέμα μου είναι ότι όσο καιρό ήμουν στο χωριό (τις τελευταίες περίπου 6 μέρες) έχω ναυτίες πολλές. Πάντα με πείραζε το αυτοκίνητο αλλά τώρα υπερβολικά πολύ! Όποτε πηγαίναμε βόλτα με το αμάξι (εκεί είναι όλο στροφές), έστω και για ένα τέταρτο γινόμουν κουρούμπελο! Σήμερα δε που γυρίζαμε και ήταν 1 ώρα όλο στροφές, έκανα εμετό! Και τώρα πριν λίγο με έπιασε πάλι πονοκέφαλος και ναυτία. Πραγματικά σας μιλάω αν γινόταν αυτό 10 μέρες αργότερα θα έλεγα ότι είμαι έγκυος! Αλλά είναι πολύ νωρίς ρε κορίτσια! Τι έχω;;; Βοηθήστε με please...

σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές!!! η γυναικολόγος μου φανηκε πραγματική επιστήμονας σε σχέση με αυτόν που ειχα...μου εκανε γυναικολογικό ελεγχο που ο άλλοσ δε μου ειχε κανει ποτε...μου εξήγησε λεπτομερώς τα πάντα...τρελάθηκε όταν της ειπα ότι αυτος δεν εκανε βιοψία!...αφού το φυσαω και δε κρυώνει...απορρώ πως επέζησα με αυτό το γιατρό τόσα χρόνια!!! όπως είπε και μια φίλη μου όταν της είπα τι μου συνέβει...ευτυχώς που το κακό έγινε τόσο νωρίς και δεν έκανε κακό στη γέννα και στο παιδι...το μόνο που με ανησυχεί λίγο είναι ότι θεωρεί ότι πρεπει να κάνουμε ενεσεις ηπαρρίνης λόγω του ιστορικού της αποβολής. βεβαια από ότι κατάλαβα μάλλον επειδή της είπα ότι ο αντρας μου είναι ναυτικός και ταξιδεύει θέλει όσο μπορεί να αποκλείσει το ενδεχόμενο να λείπει εκείνος και να παει κατι στραβά πάλι. είπαμε με τον αντρα μου να της το συζητήσουμε πάλι...μη μπουμε σε τετοια διαδικασία ενώ δε χρειάζεται. εκείνη είπε για το πρώτο τρίμηνο μέρι να δέσει το μωρό. μας εδωσε και μια σειρά εξετάσεων (και μαλιστα ειπε στον αντρα μου ότι απορρει πως ο αλλος γυναικολόγος δεν εκανε καμια εξέταση να δει τι παει στραβα όσο οι χοριακές ανεβαιναν αλλα όχι αρκετα..ακριβώς δηλαδη ότι σκεφτόμουν και εγώ). μας ειπε και για εξετάσεις θρομβοφιλίας αλλα ότι είναι πολλές και ακριβές και ότι εκείνη κρίνει καλύτερο να κάνουμε τη θεραπεία με τις ηπαρίνες ανεξάρτητα απο το αν θα κάνουμε αυτές τις εξετάσεις και από το αποτέλεσμά τους (αυτό είναι το μόνο περίεργο που εχω να πω για εκείνη και το ψιλοσκέφτομαι...αλλά επαναλαμβάνω ότι μάλλον ελαβε υπόψην της όλη την κατάσταση).

μια νέα αρχή λοιπόν και μακάρι να πάει καλά!την άλλη βδομάδα από ότι μου είπε θα έχω αυγουλάκι!!οπότε θα με χάσετε για λίγο..χαχααχα

όσο για αυτά που λες εγκυμοσύνη μου μυρίζει!!! εκτός αν ήσουν στις μέρες ωορηξίας σου. οι πονοκέφαλοι ειναι συχνό φαινόμενο και της ωορηξίας (δυστυχώς μου συμβαίνει συχνά και επειδή δεν έχω και σταθερη περίοδο μόνο από τη θερμοκρασία καταλαβαίνω ότι δεν πρεπει να ψαχτώ για εγκυμοσύνη;)). εύχομαι πάντως αυτό το μήνα να είστε τυχεροί και να έχεις σποράκι!!! και μια όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη στη συνέχεια!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γυρίσαμε!

Οι διακοπές δεν πήγαν καθόλου καλά...

Θα φταίει που ανυπομονούσα τόσο πολύ...

"Χάσαμε" το σκυλάκι μας...

Ποιός ξέρει ποιό κακό πήρε μαζί του.. ποιος ξέρει από τι μας γλίτωσε.. ίσως να έφυγε εκείνο για να μη φύγει κάποιος από εμάς...

Έζησε μαζί μας έξι ολόκληρα χρόνια!!

Αφού, λοιπόν, έγινε αυτό το θλιβερό συμβάν, και αφού δε μπορούμε να γυρίσουμε το χρόνο πίσω, είπαμε να δούμε τα θετικά (όσο είναι εφικτό..)

και είπαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε διαδικασίες υιοθεσίας...

Είναι χρονοβόρες, αλλά αξίζει.

Έχουμε τόση πολλή αγάπη να δώσουμε και οι δύο..

Συνειδητοποίησα πως τα παιδιά είναι ευλογία! Όλα τα παιδιά, όλες οι ψυχές! Όχι μόνο αυτές που βγαίνουν από το δικό μας σώμα.. μα όλες οι ψυχές του κόσμου..

Λοιπόν, αποφάσισα οτι δεν είναι λόγος να στεναχωριέται κανείς για το αν θα κάνει παιδί ή όχι... σαφώς και η εγκυμοσύνη είναι ένα γνήσιο δώρο της φύσης προς τη γυναίκα... αλλά δε θα πεθάνω κιόλας!

Είδα ότι έχω τόσο απόθεμα αγάπης που είναι κρίμα να μετατρέπεται σε άγχος και στεναχώρια! Προτιμώ να είμαι μια χαρούμενη γυναίκα χωρίς παιδιά, παρά μια αγχωμένη μάνα! Το καλύτερο, βέβαια, είναι να είμαι μια χαρούμενη γυναίκα και μάνα.. :rolleyes::rolleyes:

Αλλά οκ!

Αυτά σκέφτηκα εγώ στις "διακοπές" μου!

Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές και τις απαντήσεις! Και μόνο το γεγονός ότι κάποιος διαβάζει αυτά που γράφω και μπαίνει στη διαδικασία να απαντήσει, με χαροποιεί ιδιαίτερα... Audette17, vtgian και mama-vasoula ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! Τα λόγια σας είναι πολύτιμα για 'μένα...

λυπαμαι πολυ γιατο σκυλακι σας. εχω και εγω δυο και τα υπεραγαπω! σε καταλαβαινω..... συμφωνω με αυτα που εγραψες και σκεφτηκες..... το παν ειναι να εχουμε υγεια...και ολα τα αλλα θα ερθουν......μη νομιζεις..και εγω στην προσπαθεια ειμαι......και εχω στο ιστορικο μου 3 παλλινδρομες μεσα σε εναμιση χρονο! ομως οταν ξανασηκωθηκα, οταν βρηκα ξανα τον ευατο μου, σκεφτηκα πιο ηρεμα και ισχυει αυτο που σου ειπα πιο πανω: υγεια κοριτσι μου. υγεια πανω απο ολα!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γυρίσαμε!

Οι διακοπές δεν πήγαν καθόλου καλά...

Θα φταίει που ανυπομονούσα τόσο πολύ...

"Χάσαμε" το σκυλάκι μας...

Ποιός ξέρει ποιό κακό πήρε μαζί του.. ποιος ξέρει από τι μας γλίτωσε.. ίσως να έφυγε εκείνο για να μη φύγει κάποιος από εμάς...

Έζησε μαζί μας έξι ολόκληρα χρόνια!!

Αφού, λοιπόν, έγινε αυτό το θλιβερό συμβάν, και αφού δε μπορούμε να γυρίσουμε το χρόνο πίσω, είπαμε να δούμε τα θετικά (όσο είναι εφικτό..)

και είπαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε διαδικασίες υιοθεσίας...

Είναι χρονοβόρες, αλλά αξίζει.

Έχουμε τόση πολλή αγάπη να δώσουμε και οι δύο..

Συνειδητοποίησα πως τα παιδιά είναι ευλογία! Όλα τα παιδιά, όλες οι ψυχές! Όχι μόνο αυτές που βγαίνουν από το δικό μας σώμα.. μα όλες οι ψυχές του κόσμου..

Λοιπόν, αποφάσισα οτι δεν είναι λόγος να στεναχωριέται κανείς για το αν θα κάνει παιδί ή όχι... σαφώς και η εγκυμοσύνη είναι ένα γνήσιο δώρο της φύσης προς τη γυναίκα... αλλά δε θα πεθάνω κιόλας!

Είδα ότι έχω τόσο απόθεμα αγάπης που είναι κρίμα να μετατρέπεται σε άγχος και στεναχώρια! Προτιμώ να είμαι μια χαρούμενη γυναίκα χωρίς παιδιά, παρά μια αγχωμένη μάνα! Το καλύτερο, βέβαια, είναι να είμαι μια χαρούμενη γυναίκα και μάνα.. :rolleyes::rolleyes:

Αλλά οκ!

Αυτά σκέφτηκα εγώ στις "διακοπές" μου!

Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές και τις απαντήσεις! Και μόνο το γεγονός ότι κάποιος διαβάζει αυτά που γράφω και μπαίνει στη διαδικασία να απαντήσει, με χαροποιεί ιδιαίτερα... Audette17, vtgian και mama-vasoula ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! Τα λόγια σας είναι πολύτιμα για 'μένα...

αλεξία λυπάμαι για το σκυλάκι σας :( ξέρω ότι είναι μέλος της οικογένειάς σας και ότι είναι πολύ σκληρό να το χάνεις. όταν χάσαμε εμείς το σκυλάκι μας με άγριο τρόπο ήταν το πρώτο μέλος της οικογένειάς μας που χάθηκε και η στεναχώρια αβάσταχτη. από τότε δεν έχω τολμήσει όσο και αν θέλω να βρω άλλο κατοικίδιο.

όσο για την υιοθεσία θεωρώ ότι είναι μια πολύ δυνατή και σπουδαία απόφαση. θέλει τεράστεια δύναμη καρδιάς και αγάπης. και σας συγχαίρω που πήρατε μια τέτοια απόφαση.

μάλλον δεν έχω ακούσει την ιστορία σου από την αρχή γιατί από αυτά που γράφεις εδώ καταλαβαίνω ότι δεν έχετε κάποιο πρόβλημα να αποκτήσετε παιδί. δεν εχω ιδέα βεβαια αν προσπαθείτε καιρό. απλά από ότι καταλαβα οι εξετάσεις σας είναι μια χαρά. όπως και να έχει εύχομαι να μεγαλώσετε όμορφα τα παιδιά σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να΄μαι και εγω!! σας βρηκα!! καταφεραμε και πηγαμε λιγες μερες διακοπες με τον αντρα μου. περασαμε πολυ ωραια!! mkcm συγχαρητηρια!!! με τετοιο μιχι μιχι... δεν θαγλυτωνε η εγκυμοσυνη!! χα χα χα!! πλακα κανω!! μαμα βασουλα αντε να παρεις και εσυ σειρα....

βούλα εσύ σε τι φάση είσαι?? είσαι εγκυούλα ή προσπαθείτε???:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

βούλα εσύ σε τι φάση είσαι?? είσαι εγκυούλα ή προσπαθείτε???:P:p:p
καλημερα! εγω οπως εγραψα και πιο πανω, εχω στο ιστορικο μου 3 παλλινδρομες με μεσα σε εναμιση χρονο. στην προσπαθεια ειμαστε....με παρακολουθει ο γιατρος με υπερυχους, και μολις ειναι ετοιμα τα ωοθυλακια κανουμε την pregnil. επειδη εφυγα για διακοπες του ζητησα να αφησουμε τον κυκλο αυτο χωρις παρακολουθηση, να ειμαι λιγο πιο χαλαρη, να μην εχω το μυαλο μου ποτε και αν..... αν ο γιατρος δεν συμφωνουσε εννοητε οτι θα το εκανα. αντιθετα συμφωνησε μαζι μου, και μου ειπε οπως εσυ αισθανεσαι. χαλαρωσε και ξεκουρασου....και συνεχιζουμε απο τον αλλο κυκλο. εννοηται οτι επαφες υπηρχαν, αλλα χωρις αγχος.....εντομεταξυ επειδη εχω και θρομβοφιλια καθε φορα που κανω την pregnyl, κανω και ενεσεις ηπαρηνης(2 την ημερα), γιαυτο ηθελα λιγο να ηρεμησω και να μην κουβαλαω και τις ενεσεις, και να ειμαι με το ρολοι συνεχεια..... θα δουμε....υπομονη χρειαζετε και πιστη! και οχι αγχος οσο μπορουμε. εσυ σε τι φαση εισαι;;
Link to comment
Share on other sites

Μπισγουλάκι και Voula, ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!

Η αλήθεια είναι ότι δεν προσπαθούμε πολύ καιρό.. στον ένατο μήνα είμαστε μόνο. Ο λόγος που ανησυχώ είναι γιατί εγώ έχω κι άλλο ιστορικό με άλλο "γκόμενο":rolleyes::rolleyes: παλιά...

Απλά εγώ κουράζομαι πολύ με τη διαδικασία μέτρησης των ημερών, της κλομιφαίνες, τις ενέσεις και μετά ξανά μέτρημα, τεστ αρνητικό και φτου κι απ' την αρχή...

Γι' αυτό πήραμε αυτή την απόφαση! Δεν αποκλείουμε, βέβαια, να έρθει και δικό μας μωράκι μετά την υιοθεσία.. δεν ξέρει κανείς!

Ίδωμεν, κορίτσια! Προσπαθώ να κρατώ χαμηλά τους τόνους και να μη στεναχωριέμαι με τον κάθε "ηλίθιο" που συναντώ εδώ! Οι συνεδρίες στον ψυχολόγο δίνουν και παίρνουν! :tongue::tongue:

Ελπίζω να είστε όλες καλά... και όταν γυρίσετε από διακοπές και οι υπόλοιπες, να ενημερώσετε το λαό εδώ πέρα που η παρέα του είναι αυτό το μαγικό φόρουμ!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μπισγουλάκι και Voula, ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!

Η αλήθεια είναι ότι δεν προσπαθούμε πολύ καιρό.. στον ένατο μήνα είμαστε μόνο. Ο λόγος που ανησυχώ είναι γιατί εγώ έχω κι άλλο ιστορικό με άλλο "γκόμενο":rolleyes::rolleyes: παλιά...

Απλά εγώ κουράζομαι πολύ με τη διαδικασία μέτρησης των ημερών, της κλομιφαίνες, τις ενέσεις και μετά ξανά μέτρημα, τεστ αρνητικό και φτου κι απ' την αρχή...

Γι' αυτό πήραμε αυτή την απόφαση! Δεν αποκλείουμε, βέβαια, να έρθει και δικό μας μωράκι μετά την υιοθεσία.. δεν ξέρει κανείς!

Ίδωμεν, κορίτσια! Προσπαθώ να κρατώ χαμηλά τους τόνους και να μη στεναχωριέμαι με τον κάθε "ηλίθιο" που συναντώ εδώ! Οι συνεδρίες στον ψυχολόγο δίνουν και παίρνουν! :tongue::tongue:

Ελπίζω να είστε όλες καλά... και όταν γυρίσετε από διακοπές και οι υπόλοιπες, να ενημερώσετε το λαό εδώ πέρα που η παρέα του είναι αυτό το μαγικό φόρουμ!!!:D:D

η γνωμη μου θα ηταν να το ψαξεις λιγο περισσοτερο! 9 μηνες προσπαθειων ειναι πολυ λιγο....για να απογοητευεσαι!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εγω οπως εγραψα και πιο πανω, εχω στο ιστορικο μου 3 παλλινδρομες με μεσα σε εναμιση χρονο. στην προσπαθεια ειμαστε....με παρακολουθει ο γιατρος με υπερυχους, και μολις ειναι ετοιμα τα ωοθυλακια κανουμε την pregnil. επειδη εφυγα για διακοπες του ζητησα να αφησουμε τον κυκλο αυτο χωρις παρακολουθηση, να ειμαι λιγο πιο χαλαρη, να μην εχω το μυαλο μου ποτε και αν..... αν ο γιατρος δεν συμφωνουσε εννοητε οτι θα το εκανα. αντιθετα συμφωνησε μαζι μου, και μου ειπε οπως εσυ αισθανεσαι. χαλαρωσε και ξεκουρασου....και συνεχιζουμε απο τον αλλο κυκλο. εννοηται οτι επαφες υπηρχαν, αλλα χωρις αγχος.....εντομεταξυ επειδη εχω και θρομβοφιλια καθε φορα που κανω την pregnyl, κανω και ενεσεις ηπαρηνης(2 την ημερα), γιαυτο ηθελα λιγο να ηρεμησω και να μην κουβαλαω και τις ενεσεις, και να ειμαι με το ρολοι συνεχεια..... θα δουμε....υπομονη χρειαζετε και πιστη! και οχι αγχος οσο μπορουμε. εσυ σε τι φαση εισαι;;

ευχομαι συντομα να γίνεις μανούλα και να δεις τα μωράκια σου να μεγαλώνουν και να σε ζαλίζουν ;):P εδειξαν κατι οι εξετάσεις για τις παλλινδρομες?? ευχομαι σύντομα να μείνεις εγκυος πάλι και όλα να πάνε καλά και να τα ξεχάσεις όλα.

εν μέρει σε καταλαβαίνω...βέβαια με μια παλλινδρομη μόνο...τωρα ειμαστε παλι στην προσπαθεια ευτυχώς με αλλο γιατρό γιατι ο προηγούμενος πρεπει να ηταν κομπογιαννίτης....και με διελυσε...κυριως ψυχολογικα.αυτή τη βδομάδα μου υπολογισε η νεα γιατρός να προσπαθήσουμε όσο μπορούμε μου εδωσε και κατι βιταμινούλες ...και μετά ελπίζουμε να γίνει το θαύμα και όλα να πάνε καλά...:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η γνωμη μου θα ηταν να το ψαξεις λιγο περισσοτερο! 9 μηνες προσπαθειων ειναι πολυ λιγο....για να απογοητευεσαι!

συμφωνώ με την προλαλίσασα...συν του οτι οτι είχε γίνει με προηγούμενο γκομενο δε μετράει γιατί μπορεί να είχε εκείνος πρόβλημα...και από τη στιγμή που έχετε κάνει εξετάσεις και ειστε μια χαρά είναι θεμα αγχους ή φυσικής κατάστασης.

προσωπικά θα προτινα να φτιάξεις τη διατροφή σου..να αποφευγεις τη ζαχαρη κυρίως και να τρως πολλά λαχανικα φρουτα ξηρους καρπους θαλασσινα και αυγά που έχουν χρησιμα συστατικα..επίσης να αποφεύγεις όσο γινεται τα διαφορα χημικά σε σαμπουαν καλλυντικα καθαριστικα κτλ...βαλε και λιγη γυμναστικουλα στη ζωή σου (κατα προτίμηση κάτι που να σε κανει να ξεχνιεσαι) και όλα θα πανε καλα... εμεις προσπαθούσαμε ενα εξαμηνο...εφτάμηνο σχεδον με τον αντρα μου...μετά μπαρκαρε και διαβασα διαφορα για το τι μπορω να κανω κατεληξα και εκανα αυτα και τον πρωτο κιολας μηνα που γυρισε εμεινα εγκυος (ασχετα αν δε κατεληξε καλα τουλαχιστον μου εχει φυγει αυτο το αγχος)επισης πολλοι γιατροι συστήνουν το filicine φανταζομαι και ο δικός σου. εμένα η νεα γιατρός μου προτινε και καποιες πολυβιταμίνες που βοηθουν τη συλληψη.να δουμε τι θα γίνει αυτό το μήνα! ελπιζουμε στο καλύτερο.

παντως όπως και να εχει η αποφαση σου για υιοθεσια ειναι υπεροχη!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κορίτσια! Δεν υπάρχει πια απογοήτευση!

Δε με πειράζει πια! Αν κάνουμε παιδάκι, καλώς να 'ρθει. Αν όχι, όλα καλά!

Απογοητεύτηκα στην αρχή. Τώρα, είναι όλα καλά. Το πήρα αλλιώς.

ΑΝ όντως δεν έχουμε πρόβλημα, θα έρθει!:)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με την προλαλίσασα...συν του οτι οτι είχε γίνει με προηγούμενο γκομενο δε μετράει γιατί μπορεί να είχε εκείνος πρόβλημα...και από τη στιγμή που έχετε κάνει εξετάσεις και ειστε μια χαρά είναι θεμα αγχους ή φυσικής κατάστασης.

προσωπικά θα προτινα να φτιάξεις τη διατροφή σου..να αποφευγεις τη ζαχαρη κυρίως και να τρως πολλά λαχανικα φρουτα ξηρους καρπους θαλασσινα και αυγά που έχουν χρησιμα συστατικα..επίσης να αποφεύγεις όσο γινεται τα διαφορα χημικά σε σαμπουαν καλλυντικα καθαριστικα κτλ...βαλε και λιγη γυμναστικουλα στη ζωή σου (κατα προτίμηση κάτι που να σε κανει να ξεχνιεσαι) και όλα θα πανε καλα... εμεις προσπαθούσαμε ενα εξαμηνο...εφτάμηνο σχεδον με τον αντρα μου...μετά μπαρκαρε και διαβασα διαφορα για το τι μπορω να κανω κατεληξα και εκανα αυτα και τον πρωτο κιολας μηνα που γυρισε εμεινα εγκυος (ασχετα αν δε κατεληξε καλα τουλαχιστον μου εχει φυγει αυτο το αγχος)επισης πολλοι γιατροι συστήνουν το filicine φανταζομαι και ο δικός σου. εμένα η νεα γιατρός μου προτινε και καποιες πολυβιταμίνες που βοηθουν τη συλληψη.να δουμε τι θα γίνει αυτό το μήνα! ελπιζουμε στο καλύτερο.

παντως όπως και να εχει η αποφαση σου για υιοθεσια ειναι υπεροχη!

Πηγαίνω σε διατροφολόγο εδώ και 3 μήνες. Γυμνάζομαι καθημερινά και τα σαπούνια μας είναι 100% φυτικά, αφού τα φτιάχνω εγώ στο σπίτι!! ;)

Αν θέλετε μπορώ να σας στείλω κιόλας να τα δοκιμάσετε!!

Link to comment
Share on other sites

Μπισγουλάκι και Βούλα, έτσι σας θέλω, χαλαρές και αισιόδοξες! Σύντομα θα γίνετε και οι 2 μανούλες, να είστε σίγουρες! Σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Αλεξία, η απόφασή σας για υιοθεσία μου φαίνεται κι εμένα κάπως βιαστική. Από την άλλη σας αξίζουν συγχαρητήρια καθώς η υιοθεσία είναι θεάρεστη πράξη και χρειάζεται μεγάλη δύναμη ψυχής και πολλή αγάπη! Εύχομαι να σας έρθουν όλα δεξιά, να μην ταλαιπωρηθείτε και ν' αποκτήσετε σύντομα παιδάκι!! Και βέβαια, οι ιστορίες με ζευγάρια που υιοθετούν και μετά κάνουν δικό τους είναι αμέτρητες!

Εγώ κορίτσια το πρωί ήμουν πάλι πολύ χάλια με ναυτία. Μετά ήμουν καλύτερα και μετά το μεσημέρι με έπιασε μπούκωμα, λαιμός και έχω δέκατα! Τι άσχετο είναι αυτό τώρα καλοκαιριάτικα;;;


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω σε διατροφολόγο εδώ και 3 μήνες. Γυμνάζομαι καθημερινά και τα σαπούνια μας είναι 100% φυτικά, αφού τα φτιάχνω εγώ στο σπίτι!! ;)

Αν θέλετε μπορώ να σας στείλω κιόλας να τα δοκιμάσετε!!

Όλα αυτά είναι σούπερ!!! (εγώ βέβαια από αυτά που έχω διαβάσει τονίζω και πάλι το θέμα της ζαχαρης και του σαμπουαν ;)) Επίσης δε ξέρω αν εμένα με βοήθησε και κατι αλλο στον προηγούμενο κύκλο...ειχα διαβασει παντού ότι βοηθάν οι πλύσεις με μαγειρική σόδα κανα 20λεπτο πριν την επαφή. έτυχε και το 'σαμπουαν' που φτιαχνω να περιέχει σα συστατικα σοδα χαμομήλι και καρυδέλαιο. κάποιες φορές λοιπον πριν την επαφή εκανα μπανακι και έριχνα λίγο στην περιοχή. βεβαια κανονικά θέλει ή πλύσεις που πουλαν στο φαρμακείο ή με δακτυλάκι λίγη σόδα και..μέσα (σορυ για την περιγραφή). εχω διαβάσει από πολλές κοπέλες πολύ αμεσα αποτελέσματα από αυτό. και ίσως εμέσως είμαι και εγώ μια από αυτές. αυτές τις μέρες που είναι κρίσιμες θα το ξαναδοκιμάσω.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...