Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Audette, αν γινόταν θα τον έβαζα να κατουρήσει..... Bet on it!!!!!!!!!

Λοιπόν, μόλις μπήκα στο γραφείο με 2 ώρες καθυστέρηση γιατί ανατράπηκε στην Εθνική νταλίκα....τρελή ταλαιπωρία.

Η καλή μου δε με έχει επισκευτεί ακόμη, όμως έχω πόνο στην πλάτη, τραβήγματα στη μέση και ένα βάρος στην κοιλιά, οπότε....κοντός ψαλμός κορίτσια, έρχεται οσονούπω....συνέχεια πηγαίνω και τσεκάρω.....Τούτα προς το παρόν..... Όχι τίποτε άλλο έχω και επαγγελματικό ταξίδι αρχές Σεπτέμβρη και πρέπει να βρω δικαιολογία να μην πάω γιατί τη μικρή τι στο καλό θα την κάνω μου λέτε; Αυτά........ Εσείς τι νέα;

Μπισγουλάκι καλώς ήρθες..... FOP μακάρι και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη να είχα καμιά αναγούλα γιατί από 50 κιλά που ήμουν όταν έμεινα έγκυος, τώρα 2 χρόνια μετά είμαι 65 με μόλις 1,68 ύψος.....αντιλαμβάνεσαι, ε;

Μια χαρά κανονική είσαι!!! Με τις καμπύλες σου τις ωραιότατες! Στον άντρα σου αρέσεις; Τελείωσε!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, κοριτσάκια μου όμορφα....Εγώ φεύγω σε λίγο από τη δουλειά....Μέχρι στιγμής η άσπονδη φίλη μας δεν έχει εμφανιστεί, αλλά είμαι σίγουρη πως προετοιμάζει την κατάβασή της.... Τέσπα, θα σας έχω νέα αύριο πουρνό - πουρνό.

Σας φιλώ και fingers crossed, όπως λένε και στο χωριό μου..... Μπουχαχαχαχαχαχαχα

Ευτυχώς είχες την κορούλα σου παρέα δε λες! Τι γλυκούλα που δεν παραπονέθηκε!!

Αύριο πρωί πρωί με το που δεις το θετικό γράψτο μας! Κακομοίρα μου, μη μας κρατάς άλλο σε αγωνία!! ;););)


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα !!

Αχ αντιλαμβανομαι οτι αντι να εισαι αδυνατη εισαι κανονικη ! Βεβαια λογικα αμα εχεις μαθει να εισαι 50 και μετα εισαι +15 ειναι καπως αλλα....

Τι να πω και εγω που αμα δεν εχω κεφια και κανω τις χειροτερες ενδυματολογικες επιλογες οταν με κοιταζω στο καθρεφτη λεω στον εαυτο μου .. "Παλευουμε?!"

Για τετοιο πραγμα μιλαμε , και πανω που ειπα να το παιξω φιτ και να χασω κανα κιλο γιατι καλα ηταν τοσα χρονια μην ανεβω παραπανω τσουπ μας εκατσε το σπορι ! Τωρα λεω δεσαμε !!

Οχι οτι με χαλασε 2 χρονια το παλευαμε ! Αλλα τωρα θα γινω μπόρας τίλιγκερ και ολα τα συναφη !

Ευελπιστω στο να χασω τα κιλα ευκολα μετα , ολες οι φιλες μου που ειναι στα κυβικα μου μισες μεινανε μετα (με γυμναστικουλα και διαιτιτσα φυσικα) ε τι σκατα εγω δε θα το καταφερω !!

Αχχχχ θεμα που πονει μου ανοιξες ! :)

Οσον αφορα το επαγγελματκο ταξιδι , πες εσυ πως εισαι εγκυος και μην νοιαζεσαι αν δεν εχει γινει αυτο το μηνα θα γινει τον επομενο ...

καλομελετα κ ερχεται που λενε !!!

Και εμεινες 2 ωρες εθνικη στην κινηση ?! Τι εκανες τοσες ωρες μεσα στο αμαξι ?! Θα ειχα βγαλει μανο, μεικ απ, το κεντημα !!!

Φρικη τοσες ωρες εκει μεσα και χωρις παρεα (εκτος αν ειχες) !

Οσο για την ακατανομαστη τι να σου πω , εσυ ξερεις τα χουγια της , ντροπη της παντως να μη σου κανει το χατιρι πεστης !!

Λογοδιάρροια λεμε πρωι πρωι με πιασε ~~

Αντε φιλακια και καλημερα σας κορες

Μην αγχώνεσαι με τα κιλάκια βρε! Απλά πρόσεχε μην πάρεις πολλά κιλά τώρα στην εγκυμοσύνη και μετά θα τα χάσεις σιγά-σιγά. Εγώ λόγω εμετών πήρα μόνο 7 (που και πάλι απορώ πώς τα πήρα αφού δεν έτρωγα!) και ένα μήνα μετά τη γέννα που ζυγίστηκα ήμουν ακριβώς στα ίδια! Βέβαια την πάτησα μετά που θήλαζα γιατί ήταν σχετικά αδύνατο το γάλα μου κι η μικρή ήταν αδυνατούλα. Οπότε άρχισαν όλοι (κι η παιδίατρος μαζί) "φάε" και "φάε", ε μετά νατα τα κιλά!! Με το που έκοψα όμως το θηλασμό άρχισα δίαιτα και χορό (που έκανα και πριν) και τώρα είμαι πιο λεπτή από πριν! (γενικά 'ομως δεν ήμουν ποτέ αδύνατη. Τώρα δηλαδή είμαι κανονική αλλά μπαμπάτσικη.. αλλά έτσι αρέσω και στον άντρα μου ;))


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!εχτες είπαμε να πάμε βολτούλα στο Γκόλντεν να πάρω Κανα ρουχακι!πηγαμε χαρούμενοι κ ωραίοι πήρα τα δωράκια μ κ λέω δεν πάμε να φάμε πάνω στο κινέζικο ( δεν λέω όνομα αλλα καταλαβαίνεται ) Φαγαμε Ωραια Ωραια κ φύγαμε τρέχοντας κ ξερναγα στο πάρκινγκ. Ναι ναι εγω ήμουν αν πέρασε καμία σας απο εκεί. Βέβαια κ σε μια βδομάδα να πάτε ακόμα θα βρωμάει γαριδοσπρινκρολς!!! Μετα έκλαιγα κ τα γνωστά. Διανυω τη 12η τι να πω. Αχ Θεέ μου πειναωωωωωω.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου δεν είναι τόσο δύσκολη όσο της λίνας. Απλά ο γιατρός με τρελανε...μέσες άκρες έχω πολυκυστικές προσπαθούμε από πέρισυ το καλοκαίρι αλλά διακόψαμε για κάποιους μήνες καθώς ο άντρας μου είναι ναυτικός.με το που γύρισε τα καταφέραμε...όπως όλες μας ήμουν πολύ χαρούμενη...αλλά ο γιατρός οταν πρωτοπήγα σχεδον επέμενε ότι δεν είμαι εγκυος...όμως έκανα 2 χοριακές όλα καλά. όταν πήγα 2η φορά έβλεπα ένα μικρό μαυράκι αλλά αρχισα να ανησυχω...για να καταλάβεις μόνη μου ζήτησα να κανω χοριακη. την έκανα και τρελάθηκα καθώς όχι απλά δεν είχε μεγαλώσει κανονικά αλλά ενω είχα υπολογισει γύρω στις 4000 ήταν μόλις 1800...τον πήρα τρελαμενη ότι ίσως πρέπει να κάνω εξετάσεις προγεστερόνης ή έστω να πάρω χάπια...αλλα επεμενε ότι η τιμή είναι τέλεια...αναρρωτηθηκα να κανω ξανα χοριακη μου ειπε όχι.... και την άλλη βδομαδα με έτρεχε νοσοκομείο ότι είναι εξωμήτριο γιατι το μαυράκι είχε μεγαλώσει ελάχιστα...τελικά ευτυχώς δεν ήταν...και εκεί που είχα πειστεί ότι δε πάει καλά...μου λέει θα το δούμε ξανα μετά το σαββατοκυριακο...τη δευτέρα λοιπόν και πριν κανω εξετάσεις του λέω τι μπορει να συμβαινει και μου λεει μάλλον δυδυμα....φυσικα όταν βγηκαν οι εξετάσεις είχαν πέσει τα μουτρα του... ακομα σκεφτομαι ότι ισως και με κάποιον αλλο είχε συμβει το ίδιο...αλλά η πιθανότητα να μεγάλωνε ακόμα το μωρακι μου στην κοιλίτσα μου αν είχε ενδιαφερθει και είχαμε ελέγξει λίγο τις ορμόνες μου λόγω των πολυκυστικών με διαλύει. την αλλη μέρα μου εκανε αποξεση....και τώρα ενα μήνα και μια βδομάδα μετά περιμένω ακόμα το τηλέφωνο από τη βιοψία που θα έβγαινε σε μια βδομαδα...για να μη πω ότι σκέφτομαι τα χειρότερα ότι φανηκε καπως στην εξέταση ότι δεν είχε προβλημα το μωρό και κατάλαβε ότι ίσως έπρεπε να είχε δωσει τα χαπια...αλλά και απλά να ξεχαστηκε μου φαινεται τραγικό....αυτά....

τώρα ελπίζω να τα ξανακαταφέρουμε....:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, κοριτσάκια μου όμορφα....Εγώ φεύγω σε λίγο από τη δουλειά....Μέχρι στιγμής η άσπονδη φίλη μας δεν έχει εμφανιστεί, αλλά είμαι σίγουρη πως προετοιμάζει την κατάβασή της.... Τέσπα, θα σας έχω νέα αύριο πουρνό - πουρνό.

Σας φιλώ και fingers crossed, όπως λένε και στο χωριό μου..... Μπουχαχαχαχαχαχαχα

καλή επιτυχία για αυριο!!!ευχομαι να δεις ενα μεγάλο ++++:P:p

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια ακομη να έρθει. Εντωμεταξύ κάθε πέντε λεπτα λέω να ήρθε και τρέχω τουαλέτα και τώρα έτσι νιώθω δηλαδή. Αφού η κόρη μου μου λέει " σε παμε τόσες φολες τουαλέτα μανούλα". Αχ, μακάρι να μην έρθει, αν και είμαι σίγουρη πως απλά με παιδεύει.......:?

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου δεν είναι τόσο δύσκολη όσο της λίνας. Απλά ο γιατρός με τρελανε...μέσες άκρες έχω πολυκυστικές προσπαθούμε από πέρισυ το καλοκαίρι αλλά διακόψαμε για κάποιους μήνες καθώς ο άντρας μου είναι ναυτικός.με το που γύρισε τα καταφέραμε...όπως όλες μας ήμουν πολύ χαρούμενη...αλλά ο γιατρός οταν πρωτοπήγα σχεδον επέμενε ότι δεν είμαι εγκυος...όμως έκανα 2 χοριακές όλα καλά. όταν πήγα 2η φορά έβλεπα ένα μικρό μαυράκι αλλά αρχισα να ανησυχω...για να καταλάβεις μόνη μου ζήτησα να κανω χοριακη. την έκανα και τρελάθηκα καθώς όχι απλά δεν είχε μεγαλώσει κανονικά αλλά ενω είχα υπολογισει γύρω στις 4000 ήταν μόλις 1800...τον πήρα τρελαμενη ότι ίσως πρέπει να κάνω εξετάσεις προγεστερόνης ή έστω να πάρω χάπια...αλλα επεμενε ότι η τιμή είναι τέλεια...αναρρωτηθηκα να κανω ξανα χοριακη μου ειπε όχι.... και την άλλη βδομαδα με έτρεχε νοσοκομείο ότι είναι εξωμήτριο γιατι το μαυράκι είχε μεγαλώσει ελάχιστα...τελικά ευτυχώς δεν ήταν...και εκεί που είχα πειστεί ότι δε πάει καλά...μου λέει θα το δούμε ξανα μετά το σαββατοκυριακο...τη δευτέρα λοιπόν και πριν κανω εξετάσεις του λέω τι μπορει να συμβαινει και μου λεει μάλλον δυδυμα....φυσικα όταν βγηκαν οι εξετάσεις είχαν πέσει τα μουτρα του... ακομα σκεφτομαι ότι ισως και με κάποιον αλλο είχε συμβει το ίδιο...αλλά η πιθανότητα να μεγάλωνε ακόμα το μωρακι μου στην κοιλίτσα μου αν είχε ενδιαφερθει και είχαμε ελέγξει λίγο τις ορμόνες μου λόγω των πολυκυστικών με διαλύει. την αλλη μέρα μου εκανε αποξεση....και τώρα ενα μήνα και μια βδομάδα μετά περιμένω ακόμα το τηλέφωνο από τη βιοψία που θα έβγαινε σε μια βδομαδα...για να μη πω ότι σκέφτομαι τα χειρότερα ότι φανηκε καπως στην εξέταση ότι δεν είχε προβλημα το μωρό και κατάλαβε ότι ίσως έπρεπε να είχε δωσει τα χαπια...αλλά και απλά να ξεχαστηκε μου φαινεται τραγικό....αυτά....

τώρα ελπίζω να τα ξανακαταφέρουμε....:P

Τελικά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο ο γιατρός.. Γιατί δεν τον παίρνεις εσύ να μάθεις τα αποτελέσματα; Να τελειώνεις μια και καλή και μ' αυτή την ιστορία και με αυτό το γιατρό! Και μετά βουρ για καινούριες προσπάθειες! Και όλα θα πάνε καλά. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνεις σύντομα μανούλα!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !! Και μπηκατε και ολες και αντε να σας πιασω !!!

Λοιπον παμε

mkcm αν εχεις τετοια σχεση με την εργοδοσια τοτε εχεις δικιο δεν μπορεις πεις ψεμματα !!!

Τωρα για την τουαλετα, και εγω καπως ετσι ημουν , ελεγα ηρθε , ετρεχα τιποτα !! Λες ?! Οπως και να χει περιμενουμε πως και πως αυριο τα νεα !!!Καλη επιτυχια σου ευχομαι και ΝΑ μια θετικη τεσταρα !!!!!

Βασουλα !!! Δεν ειχα ποτε θεματα με τα κιλα μου , απλα τωρα εφτασα σε ενα σημειο που ειπα αρκετα ! Δεν ειμαστε για παραπανω !!! Ειπαμε παχουλοκομψη :P

Ρε Φανη ?! Εσυ ησουν ?! Αφου σε ειδα και λεω στον αντρα μου μηπως να της παμε ενα νερακι ?!?! Αλλα ειδαμε που ειχες τον αντρα σου εκει και φυγαμε ...

αχαχαχχαχα πλακιτσα σου κανω να ξερεις :D

Εμενα παλι ξεκινησαν πονοι χαμηλα , τραβηγματα τσιμπιματα, κατι ψιλοαναγουλες μετα το μεσημεριανο .. αυτα !! Ειδωμεν !

Εσυ στο τελος του 1ου τριμηνου εισαι λογικα θα ηρεμησεις ετσι δεν ειναι ?! Εφαγες τον γαιδαρο ;)

Μπισγουλακι πολυ θα το ηθελα και θα το εκτιμουσα αν ειχα το ονομα αυτου του γιατρου !! Οχι για τιποτα αλλο απλα να ξερουμε ποιοι ειναι αυτοι που ειναι τοσο ψυχροι , η αληθεια ειναι οτι και εγω λεω για προγεστερονη στον δικο μου και κανει την παπια .... Βεβαια το μπουμπουκι μου μια χαρα εξελισσεται αλλα το αγχος αγχος!!

Σας φιλω σταυρωτα και σας καληνυχτω !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι θετικόόόόόόόό. Έχω σποράκιιιιιιι!!!!

Οοοοοοοολλλλλλλλεεεεεεε καινουργιο σπορι στην παρεααααααααααααααα λεμμμμεεεεεε

Τερμα το μιχι μιχι κοπελιααααααααα !!! Με το καλοοοο

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα τα μιχι - μιχι και τελικά την ίδια μέρα με την κόρη μου ανακάλυψα την εγκυμοσύνη.............. Αυτά είναι.... Και πάλι μέχρι αργά το βράδυ περίμενα να μου 'ρθει.............

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα τα μιχι - μιχι και τελικά την ίδια μέρα με την κόρη μου ανακάλυψα την εγκυμοσύνη.............. Αυτά είναι.... Και πάλι μέχρι αργά το βράδυ περίμενα να μου 'ρθει.............

Αχαχαχαχαχαχ θα εχουνε και την ιδια μερα γενεθλια η τουλαχιστον σχεδον την ιδια μερα μια χαρα κοριτσι μου ολα καλα , ειδες μας ανοιγει η ορεξη το καλοκαιρι !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα από τη Χαλκιδική!

Τι να πρωτοπω,

Λίνα μου περαστικά σου, τυχερή μέσα στην ατυχία σου, το προλάβατε τουλάχιστον έγκαιρα. Δεν πειράζει κορίτσι μου, να είσαι καλά και την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά. Και το κυριότερο, μην αγχώνεσαι.

Φανούλα μεγαλώνετε ε; Το καλοκαίρι αυτό είναι της δηλητηρίασης μου φαίνεται. Εμείς πήραμε προφιτερόλ από γνωστό ζαχαροπλαστείο της Θεσσαλονίκης, τρώω μια κουταλιά, ξυνισμένο! Τους το πήγα πίσω, τους λέω είμαι και έγκυος έτσι και πάθω τίποτα το κρίμα στο λαιμό σας! Καταβάσανε τα αυτά και δεν είπαν τίποτα!

Μπισγουλάκι χαίρομαι που σε ακούω αισιόδοξη, έτσι, άσε τα όλα πίσω!

Κορίτσια με τα κιλά το έχω μεγάλο άγχος (ξεκίνησα 69,5/1,65). Ο γιατρός μου είπε εντάξει δεν είσαι λεπτή, μη φοβάσαι κιόλας, κόψε τις σαχλαμάρες όμως. Σήμερα στη 12η εβδομάδα έχω πάρει μισό κιλό αλλά τρέμω το μετά!

mkcm μπράβο! Τι χαρά! Συγχαρητήρια κορίτσι, με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Πω πω τα καλύτερα νέα των διακοπών είχατε!

Εμείς όλα καλά! Τα συμπτώματα έχουν κάπως υποχωρήσει θα έλεγα (δεν ήταν και τρομερά ποτέ βέβαια). Κάναμε και την αυχενική, όλα καλά 70% κοριτσάκι. Το είδαμε, χεράκια, ποδαράκια, πωπουδάκι τι να πω ρε κορίτσια, εξωπραγματικό μου φαίνεται να μεγαλώνει μέσα μας τέτοιο πλασματάκι!

Και τώρα, μπάνια και ξεκούραση!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...