Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Ναι, το χαμομηλάκι είναι εγγύηση. Εμένα μάλιστα μου έλεγε να πίνω κιόλας και να πλένομαι με αυτό.... Ετοιμή δεν είμαι...καθότι είμαι άνθρωπος της τελευταίας στιγμής. Αύριο θα φανούν όλα... Εν τω μεταξύ, αν κάνω το τεστ την Παρασκευή και βγει θετικό θα είναι καρμικό, καθώς και στην κόρη μου το θετικό τεστ το κράτησα στα χέρια μου στις 8/8

Μακάρι να σου βγει θετικό πάλι!! Στα γενέθλια της αδερφούλας μου! Εγώ στην κόρη μου το θετικό το είχα δει 6/8!! Σαν σήμερα δηλαδή! Πολύ κοντά ήμασταν ε;;


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mkcm στο ευχομαι το θετικο για φαντασου να ειναι παλι ετσι !!! Μ αρεσουν αυτες οι συγκυριες !!

Κοριτσια απο Αθήνα για πειτε μου κανα γιατρο γιατι αυτος που πηγα τωρα δεν με πολυεψησε ....

Οχι οτι με χαλασε αλλα κατι δεν μου κατσε καλα ... !!

Και γενικα θελω να εχω την επιλογη του αλλου γιατρου αν κατι με χαλασει !

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, αν και δεν ξέρω έχω την εντύπωση ότι δεν είμαι. Θα πάρω αύριο το απόγευμα τεστάκι, αν δε μου 'χει έρθει και θα το κάνω Παρασκευή πρωί, αν και νομίζω ότι θα με προλάβει η σιχαμένη. Συμπτώματα σταμάτησαν, ούτε κοιλιακούς πόνους σήμερα, ούτε τίποτα, μονάχα το στήθος παραμένει τούμπανο. Μέσα στη μέρα τουλάχιστον δεν πονάει, αλλά μόλις ξυπνήσω το πρωί φουλ πόνος. Χθες το βράδυ εντωμεταξύ είχα έναν περίερχο πόνο, όχι στην κοιλιά στο πιπί μου, ένα τράβηγμα έντονο, κατέβαινε από πάνω προς τα κάτω για λίγα λεπτά, αλλά ήταν εντονούλι..... Ίδωμεν, φτάνει η ώρα του απολογισμού...... Το θέμα είναι να κρατηθώ να το κάνω το τεστ Παρασκευή πρωί και όχι με το που θα το πάρω αύριο....Είμαι και ανυπόμονη η ατιμούλα.

Όσο για το μιχι - μιχι, εμάς, χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα, μέχρι τον 4ο τίποτα δε μας άφηνε να κάνουμε και μετά με οδηγίες χρήσης....αφήστε τα μέχρι να γεννήσω μόνο μια φορά το κάναμε και μετά όπως σας είπα αρεά και που...... Και τώρα βγάζουμε τα σπασμένα..... το θέμα είναι θα συνεχίσουμε από το Σεπτέμβρη και μετά ή ου (ελπίζω ου βέβαια... ωραίο το σεξάκι, αλλά το μωράκι καλύτερο :tongue:).

Link to comment
Share on other sites

mkcm στο ευχομαι το θετικο για φαντασου να ειναι παλι ετσι !!! Μ αρεσουν αυτες οι συγκυριες !!

Κοριτσια απο Αθήνα για πειτε μου κανα γιατρο γιατι αυτος που πηγα τωρα δεν με πολυεψησε ....

Οχι οτι με χαλασε αλλα κατι δεν μου κατσε καλα ... !!

Και γενικα θελω να εχω την επιλογη του αλλου γιατρου αν κατι με χαλασει !

Σου έστειλα π.μ.!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασούλα τα παιδάκια μας έχουν ένα χρόνο και μια μέρα διαφορά!!!!!!!!!!!!!!

Άντε!!! Πρωταπριλιά δηλαδή ή 3; Κοντεύει τα 2,5 ε;


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, αν και δεν ξέρω έχω την εντύπωση ότι δεν είμαι. Θα πάρω αύριο το απόγευμα τεστάκι, αν δε μου 'χει έρθει και θα το κάνω Παρασκευή πρωί, αν και νομίζω ότι θα με προλάβει η σιχαμένη. Συμπτώματα σταμάτησαν, ούτε κοιλιακούς πόνους σήμερα, ούτε τίποτα, μονάχα το στήθος παραμένει τούμπανο. Μέσα στη μέρα τουλάχιστον δεν πονάει, αλλά μόλις ξυπνήσω το πρωί φουλ πόνος. Χθες το βράδυ εντωμεταξύ είχα έναν περίερχο πόνο, όχι στην κοιλιά στο πιπί μου, ένα τράβηγμα έντονο, κατέβαινε από πάνω προς τα κάτω για λίγα λεπτά, αλλά ήταν εντονούλι..... Ίδωμεν, φτάνει η ώρα του απολογισμού...... Το θέμα είναι να κρατηθώ να το κάνω το τεστ Παρασκευή πρωί και όχι με το που θα το πάρω αύριο....Είμαι και ανυπόμονη η ατιμούλα.

Όσο για το μιχι - μιχι, εμάς, χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα, μέχρι τον 4ο τίποτα δε μας άφηνε να κάνουμε και μετά με οδηγίες χρήσης....αφήστε τα μέχρι να γεννήσω μόνο μια φορά το κάναμε και μετά όπως σας είπα αρεά και που...... Και τώρα βγάζουμε τα σπασμένα..... το θέμα είναι θα συνεχίσουμε από το Σεπτέμβρη και μετά ή ου (ελπίζω ου βέβαια... ωραίο το σεξάκι, αλλά το μωράκι καλύτερο :tongue:).

Εδώ ήσουν ανυπόμονη με τη δική μου περίπτωση, φαντάζομαι τώρα!!!:D:tongue::D

Υπομονή είπαμεεεεεε... Με τα πρωινά ούρα!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Βασουλα το ειδα το μυνημα ευχαριστω πολυ !!!! :D:D:D

mkcm και εγω ημουν (σχεδον) σιγουρη οτι δεν ειμαι γι αυτο το κανα 2 μερες μετα ... ελεγα τζαμπα τα λεφτα παλι αρνητικο και ολα αυτα ! Γι αυτο κανε υπομονη πρωι με τα πρωινα που λεει και η βασω !!

Link to comment
Share on other sites

3 είναι γεννημένη...... Ήδη θέλω να πάω να πάρω να κάνω ένα αλλά ο άντρας μου θα με στραγγαλίσει...... Αφού, αυτές τις μέρες για να μην πάρω να κάνω μου μετράει τα λεφτά που κρατάω κάθε πρωί.... (και καλά κάνει, δηλαδή). Απλά είμαι σαν άνθρωπος άντρα θέλω τώρα τονε θέλω. Είπα θα κάνω παιδί το θέλω τώρα... Δεν άργησε και το πρώτο, οπότε αυτό ενισχύει την ανυπομονησία μου. Με όσα όμως έχω διαβάσει τόσο καιρό η εξαίρεση μάλλον ήταν η πρώτη σύλληψη .... και πάλι ίδωμεν.

Το καλό είναι ότι γενικά έχω πράγματα να κάνω αυτές τις μέρες (στη δουλειά έχω μαζί μου το θηρίο, φίλοι έρχονται τα απογεύματα σπίτι, καμιά δουλίτσα μέχρι να φύγουμε για διακοπές, κ.ο.κ.) και ψιλοξεχνιέμαι. Το βράδυ δε κλείνουν τα μάτια κατευθείαν και κοιμάμαι και το μεσημέρι, καθότι ο άντρας μου είναι αυτές τις μέρες στο σπίτι και κάθεται καμιά ωρίτσα με τη μικρή. Έτσι ψιλοπερνάει η ώρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Να, τώρα ξεκίνησε πάλι αυτό το πράγμα στην κοιλιά μου, σα να έχω διάρροια (που δεν έχω). Μάλλον κατεβαίνει η βλαμμένη.... Γιατί κυρία μου... τι σου έχω κάνει; Τόσα χρόνια στα όπα - όπα δε σε είχα: με τις καλύτερες τις σερβιέτες σου, με τις ξάπλες σου, με τα μπανάκια σου; Ό,τι ήθελες σου έκανα τις μέρες που ερχόσουνα...δεν μπορείς κι εσύ τώρα να είσαι λιγουλάκι πιο συνεργάσιμη. Ξεκόλλα και πάνε αλλού και άσε μας εμάς να κάνουμε τη δουλίτσα μας.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να, τώρα ξεκίνησε πάλι αυτό το πράγμα στην κοιλιά μου, σα να έχω διάρροια (που δεν έχω). Μάλλον κατεβαίνει η βλαμμένη.... Γιατί κυρία μου... τι σου έχω κάνει; Τόσα χρόνια στα όπα - όπα δε σε είχα: με τις καλύτερες τις σερβιέτες σου, με τις ξάπλες σου, με τα μπανάκια σου; Ό,τι ήθελες σου έκανα τις μέρες που ερχόσουνα...δεν μπορείς κι εσύ τώρα να είσαι λιγουλάκι πιο συνεργάσιμη. Ξεκόλλα και πάνε αλλού και άσε μας εμάς να κάνουμε τη δουλίτσα μας.....

αχχαχαχαχαχχαχααχ πεθαινωωω !!! χααχχαχαχαχαχα

Καθεται κ με κοιταει ο αντρας μου ... σου λεει παει χαζεψε αυτη !!

Ειδες ρε παιδι μου τι αχαριστη που ειναι ?! Και εμενα τα ιδια μου εκανε τοσα χρονια !! Παντα στην ωρα της ομως, ραντεβου για ραντεβου δεν εχανε !!!

Link to comment
Share on other sites

Να, τώρα ξεκίνησε πάλι αυτό το πράγμα στην κοιλιά μου, σα να έχω διάρροια (που δεν έχω). Μάλλον κατεβαίνει η βλαμμένη.... Γιατί κυρία μου... τι σου έχω κάνει; Τόσα χρόνια στα όπα - όπα δε σε είχα: με τις καλύτερες τις σερβιέτες σου, με τις ξάπλες σου, με τα μπανάκια σου; Ό,τι ήθελες σου έκανα τις μέρες που ερχόσουνα...δεν μπορείς κι εσύ τώρα να είσαι λιγουλάκι πιο συνεργάσιμη. Ξεκόλλα και πάνε αλλού και άσε μας εμάς να κάνουμε τη δουλίτσα μας.....

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!! Το παραλήρημα της mckm!!! :D:D:D:D:D:D:D

Δίκιο έχεις βέβαια! Ό, τι γουστάρει κάνει! Εμένα 13 μέρες κοιμότανε που την περίμενα τον προηγούμενο μήνα και εκεί που είπα δε θα' ρθει.. τσουπ! Να σου και πάλι η κυρία κουνάμενη-σεινάμενη!! Ε μετά εμείς φταίμε που τη βρίζουμε;;


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Ε, μα...... Τέλος πάντων, ω γέγονε γέγονε.... το μόνο που θα ήθελα θα ήταν ένας λίγο πιο ανυπόμονος άντρας να μου πάρει από μόνος του τεστ και να μου πει....άντε κάντο να δουμε......

Αλλά εμένα μου λέει, άσε θα πάρουμε από το χωριό......

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια πόσο χαίρομαι που σας βρήκα!!!:P:p:p

ειχα φύγει διακοπες μια βδομαδα και γυρισα και ειδα το θεμα μας κλειστο:( εψαχνα εψαχνα να σας βρω γιατι μου δινετε πολυ κουραγιο και επιτέλους σας βρήκα!!:P

διαβασα τα νέα σας και στέλνω πολλές πολλές ευχές στις νέες και παλιές μας εγκυούλες. αλλα και σε όλες εμάς που ελπίζουμε να κάνουμε ένα όμορφο σποράκι!!

θελω ιδιαιτέρως να απευθυνθώ στη λίνα καθώς πραγματικά μου ραγισε την καρδιά αυτό που συνέβη :cry: λίνα μου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να κρατήσεις ένα όμορφο μωρό στην αγκαλιά σου :P:p σκέφτομαι πως ένιωθα εγώ πριν λίγο καιρό που μου έλεγαν για εξωμήτριο ενώ η χοριακή μου ανέβαινε αργά... στεναχωρέθηκα που δεν ήμουν εδώ να σε στηρίξω καθώς σας είχα χάσει. ωστόσο θα είμαι εδώ όπως όλες να σε στηρίζω μέχρι να περάσουν οι 3 μήνες (που θα γίνει πολύ γρήγορα) και να ακούσω το θετικό ξανά από εσένα!!!:P:p:p καλή ανάρρωση και πολλές πολλές ευχές!!

(όσο για μένα έχω αγχωθεί που σε λίγες μέρες θα μου έρθει η περίοδος και δε ξέρω αν πρέπει ή όχι να προσπαθήσω αυτό το μήνα... όπως ξέρετε ο γιατρός μου είχε πει να αφήσω μόνο ένα μήνα αλλα εχω απογοητευτεί πολυ΄...δε με εχει παρει ουτε να μου πει τα αποτελέσματα της βιοψίας ούτε του καριώτυπου...πρέπει να είναι πολύ μ.... και εγώ προσπάθησα να ξεχαστώ λίγο και δεν έψαξα καινουριο γιατρό... κανόνισα να φύγω λίγες μέρες πάλι αλλά απο βδομαδα νομιζω πρεπει να το φροντισω)

φιλια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Ε, μα...... Τέλος πάντων, ω γέγονε γέγονε.... το μόνο που θα ήθελα θα ήταν ένας λίγο πιο ανυπόμονος άντρας να μου πάρει από μόνος του τεστ και να μου πει....άντε κάντο να δουμε......

Αλλά εμένα μου λέει, άσε θα πάρουμε από το χωριό......

Ευτυχώς να λες που δεν είναι κι αυτός ανυπόμονος! Έτσι υπάρχει ισορροπία στη σχέση!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...