Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα Κοριτσια!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!

Χρονια πολλα στους εορταζοντες Αντωνηδες και Γιωργους για χτες,Αθανασιους και Αθανασιες σημερα!!!

Εμεις τελικα πηγαμε στα Ικεα Ιωαννινων αλλα ξεκινησαμε αργουτσικα λογω της μικρης...Ειμασταν εκει στη 13.15 και φυγαμε απο εκει 18.00 το απογευμα...

Οποτε μεσα στην πολη δεν πηγαμε καν βολτα γιατι ειχε νυχτωσει...

Κι ετσι δεν καταφερα να δω την Θενα...αν κι αποτι διαβασα ειχε κι αυτη τα προβληματακια της!!

Θενα next time θα ερθουμε μονο για βολτα οποτε θα τα πουμε σιγουρα...

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Καλο ξημερωμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημεραα...

να μαι κι εγω απο τη δουλεια, πολυ γρηγορα διαβασα κατι λιγα απο τα τελευταια και απο οτι καταλαβα μονο περαστικα μπορω να πω σε όλες μας... Μια με τις αρρωστιες. μια με τα ψυχολογικα και τις δυσκολες καταστασεις....ΟΥΦ!!!

Τεσπα, η μικρη ευτυχως ειναι μια χαρα, εγω ανηκω μαζι με πολλες στο club "τα νευρα μου κρόσια" και θα συμφωνήσω απόλυτα με τη φίλη μας τη σαντορινια :) ααα και θα προσθεσω και το άλλο που μου αρέσει πολύ "ΘΕ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ .... ΤΩΡΑ!!!"


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

ena μικρο γκαλοπ κ μετα θα μπω γα σχολιασμο κ κους κους .......................

τι ωρα κανατε εσεις τις βαφτισεις σας ???????

πηγαμε με τον αγγελο κ ρωτησαμε σε μια που μου αρεσει πολυ .............. κ ειχε μονο 12.30 ειναι καλα ????? για δωστε τα φωτα σας please δεν την κλεισαμε ....θα το σκεφτουμε λιγο ακομα.....κ αυριο θα παμε σε αλλη μια


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!!!

Τι εγινε κοριτσια, ολες αρρωστουλες? Περαστικα σε ολες και ολα τα μωρακια!

3χmama ακουγεσαι πολυ χαλια...Περαστικα....

Eleni, αυτο που θελεις να του δωσεις πρωτη να δοκιμασει κατι καινουριο το χω και εγω!!!! Και προσπαθω να τον ξεκιναω Σαββατο αλλα δεν ειναι παντα εφικτο!Καλη συνεχεια με τη δουλεια! Καλα θα τα πας, θα δεις!

Natassa, επιτελους καταληξατε σε γιατρο!Μακαρι να μεινετε ευχαριστημενοι! Την επομενη φορα σιγουρα θα σε φωναξουμε.Αυτο λεγαμε με την Ελενη για σενα και την Andith οτι ειμαστε πιο κοντα και θα βολευε μια συναντηση..

Ο μικρος μου ξυπνησε σημερα απο τις 6.30, λιγο μπουκωμενος και δεν κοιμηθηκε παλι...Κατα τις 11 που τον ταιζε η μανα μου φρουτο ηταν ετοιμο να κοιμηθει στο καρεκλακι...Τωρα πρεπει να κοιμαται λογικα... Μου φανηκε πολυ μπουκωμενος το πρωι, αλλα μετα ηταν καλυτερα.Ελπιζω να μην χειροτερεψει...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ena μικρο γκαλοπ κ μετα θα μπω γα σχολιασμο κ κους κους .......................

τι ωρα κανατε εσεις τις βαφτισεις σας ???????

πηγαμε με τον αγγελο κ ρωτησαμε σε μια που μου αρεσει πολυ .............. κ ειχε μονο 12.30 ειναι καλα ????? για δωστε τα φωτα σας please δεν την κλεισαμε ....θα το σκεφτουμε λιγο ακομα.....κ αυριο θα παμε σε αλλη μια

Μια χαρα ειναι σαν ωρα! Κι εμεις τετοια ωρα την καναμε. Γενικα πρωι ειναι καλυτερα νομιζω για τα μωρα απ' οτι απογευμα..Αντε αντε ξεκινησατε τις προετοιμασιες!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρα ειναι σαν ωρα! Κι εμεις τετοια ωρα την καναμε. Γενικα πρωι ειναι καλυτερα νομιζω για τα μωρα απ' οτι απογευμα..Αντε αντε ξεκινησατε τις προετοιμασιες!!

απογευμα δεν ηθελα γενικα γιατι ειναι πολυ κοντα σε θαλασσα κ θα εχει ψυχρα κ δεν θελω για τις φωτογραφιες κιολας...............

χμμμμμμμμμμ......... το σκεφτομαι λιγο

ισως ποιο μεσημερι να ηταν καλυτερα?

αντε ξυπνηστε κ μπειτε να μου πειτε γνωμες

κ κατι αλλο ............ οι γονεις τι πληρωνουν στην εκλησσια?


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites

oi nonoi plironoun oli ti vaftisi os mustirio (ekklisia, lampades, stolismo, stavros, rouxa, mpoukali gia ladi, 3 kerakia, sapouni) oi goneis mono mpomponieres prosklitiria kai gluko.

pio mesimeri tha peinaei o Giorgis kai isos einai eknevrismenos. ase pou mexri na teleiosei k na vgalete kai tis foto tha exei lisaxei stin peina kai autos alla isos kai oi kalesmenoi sas! kai ego otan vaftisa tin anipsia mou 12:00 eixame kanei to mustirio kai itan arxes Iouni kai itan polu oraia


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

ena μικρο γκαλοπ κ μετα θα μπω γα σχολιασμο κ κους κους .......................

τι ωρα κανατε εσεις τις βαφτισεις σας ???????

Ρίτα κι εμεις 12 την κάναμε, πρώτον δε θέλαμε νωρίτερα γιατί είχαμε και κόσμο που θα ερχόταν εκτός πόλης και δευτερον δε θέλαμε πιο αργά τόσο για το μωρό (κούραση-πείνα-εκνευρισμός) όσο και πάλι για τον κόσμο που είχε ταξίδι (άλλο να φάς στις 2-3 και να ταξιδέψεις και άλλο να φας στις 3-4 και να ταξιδέψεις). Άσε που πολλοί έμειναν μετά και για ένα γρήγορο καφεδάκι.

Νονό/νονά τελικά βρήκατε?


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

3xmama εχω στεναχωρεθει πολυ με την κατασταση που βρισκεσαι ..... να το ψαξεις λιγακι τοσος πυρετος τοσες μερες....... δυσκολο κ εξοντωτικο........ευχομαι να μην ειναι κατι σηματικο αλλα κατι περαστικο

περαστικα κ για το μελινακι σου ........... ολα τα παιδακια ταλαιπωρουνται αυτον τον καιρο με τις κ@λομυξες........δεν ξερω αλλα τυχαιο που τωρα στις γιορτες ηρθαν σε επαφη με τοοοοοοσο κοσμο ?

κ μην στεναχωριεσαι για τον θηλασμο...τοσο καιρο εκανες οτι καλυτερο για την κορουλα σου

georgina ουτε εμεις αντεχουμε την αθηνα ..........ειδικα τωρα με τις απεργιες η κινηση ειναι αφορητη.σκεψου εγω επειδη εμεινα κλεισμενη μεσα τοσες μερες εξαιτιας του ποδιου, βγηκα εχτες κ αγανακτησα ειχα ξεσυνηθισει .κουραγιο με την δουλεια ........δυσκολο πραγμα κ ποσο μαλλον την νυχτα .............. αχ ατιμη κοινωνια

νατασσακι μπραβο που καταληξατε σε γιατρο ευχομαι να μην σας απογοητευσει ποτε..καλη αρχη κ με τα φαγητακια σας κ μια χαρα με τις μετρησεις του ο γιος σου !!!! μπραβο !!!!!!! κ εσεις ψηλοι ειστε!

sue μου κ σενα μπουκωμενος ο μικρος σου ?ημαρτον τι παθανε ολα τους γμτ

naya καλα κουραγια κ σεσενα


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κυκλοφορουν πολλες ιωσεις απο τις γιορτες και μετα..Στη δουλεια μου ολοι αρρωστοι ειναι...Προς το παρον εγω ειμαι καλα.Ο αντρας μου ηταν λιγο μπουκωμενος και σκεφτομαι ισως κολλησε και το μωρο...Βεβαια το χει δει και πολυς κοσμος τελευταια, δεν ειναι δυσκολο να κολλησει απο καπου...Μακαρι να ταλαιπωρουνται οσο το δυνατον λιγοτερο τα μικρακια μας και να ειναι περαστικα!

Αληθεια κοριτσια σας εχει πει ο παιδιατρος να κανουν τα μωρα σας εμβολιο αντιγριπικο? Ο δικος μου μας ειπε στην επομενη επισκεψη θα του το κανει του μικρου. Μετα τον 6ο μηνα καλο λεει ειναι να το κανουν τα μωρα.


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορουν πολλες ιωσεις απο τις γιορτες και μετα..Στη δουλεια μου ολοι αρρωστοι ειναι...Προς το παρον εγω ειμαι καλα.Ο αντρας μου ηταν λιγο μπουκωμενος και σκεφτομαι ισως κολλησε και το μωρο...Βεβαια το χει δει και πολυς κοσμος τελευταια, δεν ειναι δυσκολο να κολλησει απο καπου...Μακαρι να ταλαιπωρουνται οσο το δυνατον λιγοτερο τα μικρακια μας και να ειναι περαστικα!

Αληθεια κοριτσια σας εχει πει ο παιδιατρος να κανουν τα μωρα σας εμβολιο αντιγριπικο? Ο δικος μου μας ειπε στην επομενη επισκεψη θα του το κανει του μικρου. Μετα τον 6ο μηνα καλο λεει ειναι να το κανουν τα μωρα.

o proigoumenos paidiatros eixe pei na to kanei. omos pistevo pos an den pigainei se paidiko den xreiazetai na to kanei. kalitera na to kanei to oikeio perivalon, osoi erxontai se suxni epafi me to paidi (goneis kai autoi pou to kratane). ta teleiomina ugeii paidia den anoikoun stis omadew ipsilou kundinou.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφούλες!

Σας διαβάζω ανελειπώς, αλλά πάντα πολύ βιαστικά και δεν γράφω.

3xmama περαστικά και γρήγορα όλα καλά! Ένα διάστημα πάθαινα κυστίτιδες χωρίς να έχω μικρόβιο. Δεν ήταν ιογενείς, αλλά είχε ψυχολογικά αίτια. Έκανε σπασμούς η κύστη και υπέφερα. Ακολούθησα αγωγή με σπασμολυτικά και δεν το ξαναέπαθα ποτέ... Μετά έκανε σπασμούς το στομάχι (έχω ξεχάσει και πώς το λένε αυτό το πράγμα) κι όταν ήμουν έγκυος συσπάσεις η μήτρα. Όλα σε πλήρη συσχετισμό! Ψυχή - σώμα πάνε πακέτο στις υγιείς γυναίκες. Θα περάσει. Προσπάθησε να αποφορτιστείς.

Νατάσα χαίρομαι πάρα πολύ που καταλήξατε σε γιατρό! Όλα καλά να πάνε!

Ριτάκι αυτό που ζεις δεν υπάρχει! "Η Οδύσσεια της Ρίτας"! Να ΄ξερες πόσο σε θαυμάζω!

Sue μπράβο! Μπράβο! Μπράβο! Είσαι cool και σε πάω με χίλια! ;) Είσαι υπόδειγμα εγκύου με μωρό παιδί και πααράδειγμα για όσες ακολουθήσουμε. Τσούτσου τσούκου έφτασες στην 13η και χαμπάρι δεν πήραμε!

Θένα να χαίρεσαι τον πανέμορφο γιόκα σου! Ό,τι επιθυμεί και να είναι γερός και καλότυχος εύχομαι!

Και στις φίλες που ζητάνε κουράγιο, εχώ εύχομαι καλό κουράγιο, κουράγιο και πάλι κουράγιο! Είμαστε όλες στην ίδια κατάσταση πάνω κάτω... Αχ! Αχ και πάλι αχ!


2522daf9de.png

swGop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ouf! Spiti epitelous!

Sorry koritsia alla Mia mikri gkrinia tha tin riksw!to paidi kala pernaei me th giagia tou alla egw otan erxomai prepei toulaxiston misi wra na katharizw k na symmazeyw :(

Entaksei lerwnetai otan trwei alla oxi k na th vriskw se katastash pou na prepei na mpei gia mpanio, ta rouxa ennoeitai gia plysimo, ola ta masitika foul se kserameno faghto, to kareklaki .... W theouli mou, ta pampers petamena pantou ktl ktl... K mou leei 'skoupisa ligo shmera giati htan olo trixes apto skylo'.... Ma gi ayto einai olo trixes, giati kapoia alla pragmata exoun proteraiothta!

Ax ta eipa k ksespasa ligaki...

Eseis ti mou kanete? Den mporei oloi kati na exoun aytes tis meres, mpas k einai kanenas anapodos ermis?


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάρες μου!! Σας διαβάζω και ναι.. σιγά σιγά σχηματίζεται το χαμόγελο στα χείλη μου..!!! Πόσο σας καταλαβαίνω όλες να ξέρατε!!! Naya23 σίγουρα κάποιος πλανήτης μας παίζει βρωμερό παιχνίδι σε όλες τις Μαγιομανούλες και όλα τα Μαγιοπούλια! γκρρρρρ....

3xmama τι έπαθες κούκλα μου! Άκου τη Mary κάτι ξέρει ;) Γρήγορα γρήγορα να γίνεις καλύτερα κι εσύ κι η οικογένειά σου!!! Σου στέλνω τις προσευχές μου...! Πρέπει να'χει μεγαλώσει το Μελινάκι!! Αχ βάλε μας κάποια φωτό της κουκλίτσας!

Αχ Maroyla σ' αγαπώ πολύ πολύ!!! Το ξέρεις; :) Είσαι ψυχάρα πραγματικά!!!

Νατασάκι Μπράβο που βρήκατε παιδίατρο!! Είναι πολύ σημαντικό να νιώθεις άνετη με τον παιδίατρο... με τον δικό μας πάλι είμαι κάπως ουδέτερη ως προς τη γνώμη μου γι'αυτόν.. καλός είναι δε μπορώ να πω... αλλά και πάλι είμαι και από τις μαμάδες που δε τηλεφωνεί συχνά τον παιδίατρο... βέβαια είμαι ευλογημένη με παιδάκι που ως επί το πλείστον είναι καλόβολος... φανταστείτε φτου φτου δεν έχουμε κρυώσει ούτε μια φορά! Από μυξούλες δεν έχουμε ιδέα πώς να τις βγάζουμε...:) αλλά από γκρίνια από τα δόντια άλλο τίποτα... νομίζω σας προσπερνάμε όλους... εκτός ίσως από τον Ηρακλή της mpoumpou κι αυτό με επιφύλαξη το λέω... Κουράγιο κουκλίτσα... σε καταλαβαίνω... μια από τα ίδια κι εγώ... δουλειά από το σπίτι και βοήθεια από πουθενά... κι ο αντρούλης μου δεν καταλαβαίνει ότι χρειάζομαι βοήθεια... τσακωθήκαμε κι εμείς λίγο πριν τη βάπτιση και φυσικά δεν παραδέχθηκε τίποτα αλλά με τη συμπεριφορά του κάπως μου δείχνει ότι κατάλαβε λίγο... πιο πολύ ψυχολογική υποστήριξη μου δίνει λίγο παραπάνω... κατά τ' άλλα τα ίδια μόνη μου τα κάνω όλα... αλλά άλλο να τα κάνεις μόνη σου όλα και να μη το καταλαβαίνει κανείς κι άλλο να στο αναγνωρίζουν λίγο...! Καλά παρηγοριά στον άρρωστο αλλά λέμε τώρα... χιχιχι

Ριτάκι μου ακούω ότι το ποδαράκι σου σα να πηγαίνει καλύτερα :) Εμείς τη βάπτιση την κάναμε αργάμιση 7 το βράδυ λόγω της ημέρας... ήταν όμως τελικά πολύ όμορφα και η εκκλησία φροντίσαμε και ήταν πολύ ζεστή και το αυτοκίνητο το'χαμε φέρει κοντά στην είσοδο όταν φύγαμε... τον τάισα στις 6 την κρέμα του αντί για τις 7 που την τρώει συνήθως κι έτσι στις 9 ήπιε το γάλα του κι ήταν κομπλέ! Δε του κακοφάνηκε καθόλου η ώρα... κι ως ξενύχτης το γλέντησε μαζί μας ωραιότατα ως τη μια! :)

Κορίτσια εμείς είμαστε 8300 και 75εκ. και δεν είναι σα το λούκουμο της Νατάσας που δεν τρώει τόσο καλά... Ο Γιάνναρος τρώει τον αγλέορα αλλά δεν παχαίνει... lol Μάλλον έχει καλό μεταβολισμό δεν εξηγείται...! Μόνο μαγουλάκια έχει... χιχιχι ότι πρέπει για τσίμπημα και φίλημα! :)

Κάτι ξεχνάω το ξέρω.... Πολλά πολλά φιλιά σε irene.pap, eleni1977, sue, georgina και όσες άλλες μανούλες ξεχνώ...!

Α!! Thenaki Χρόνια πολλά να χαίρεσαι το Γιώργη σου για χθες και προχθές ή ήταν προ-προχθές;!! χιχι

Fairymummy να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!

Και xainti ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!


H7fep3.png

vkBmp3.png

4yGBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...