Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Θα πάω ξανά σε μια βδομάδα στην γιατρό μου, θα είμαι δέκα εβδομάδων, λέτε να μου κάνει πάλι κολπικό υπέρηχο;;;

δεν υπάρχει λόγος να σου κάνει κολπικό υπερήχο.. με τον κανονικό διακρίνοντια όλα μια χαρα!! εμένα χθές που ήμουν μόλις 6 βδομάδων μου έκανε κανονικά στην κοιλια και φαινόταν μια χαρα!! και εγώ θα ξαναπάω στις 10 βδομάδες Βασουλινι μου! και μετά μου είπε θα πρέπει να δώσουμε αίμα και να πάμε για την αυχενίκή!!! αχχ ποτε θα έρθει εκείνη η ώρα!! ήδη άρχισα να αγωνιώ!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα πάω ξανά σε μια βδομάδα στην γιατρό μου, θα είμαι δέκα εβδομάδων, λέτε να μου κάνει πάλι κολπικό υπέρηχο;;;

Βάσω (αν κρίνω από το nicname Βάσω πρέπει να σε λένε ε;; :D )σήμερα το τικεράκι σου δείχνει διαφορετικό!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαι ακριβώς εννιά εβδομάδων και έτσι άλλαξε το τικεράκι!!ναι Βάσω με φωνάζουν!!! σε μια εβδομάδα επομένως που θα μαι δέκα εβδομάδων θα μου κάνει στην κοιλιά, ευτυχώς....τότε θα μου πει πότε να πάω και για την αυχενική, λέω να την κάνω στην δέκατη τρίτη εβδομάδα για να χει μεγαλώσει το σποράκι μου


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαι ακριβώς εννιά εβδομάδων και έτσι άλλαξε το τικεράκι!!ναι Βάσω με φωνάζουν!!! σε μια εβδομάδα επομένως που θα μαι δέκα εβδομάδων θα μου κάνει στην κοιλιά, ευτυχώς....τότε θα μου πει πότε να πάω και για την αυχενική, λέω να την κάνω στην δέκατη τρίτη εβδομάδα για να χει μεγαλώσει το σποράκι μου

11-13η βδομάδα είναι μια χαρα!! αντε κοντευεις εσυ!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες νιου μαμι! Είσαι και καρντασι!!

Εμένα στον 1ο μου εκανε κολπικό. Σε 3 ώρες έχω το 2ο ραντεβού μου και αναρωτιομουν απο που θα μου κανει.. Μια φιλη μου είπε να ζητησω απο την κοιλιά γιατί δεν είναι καλό απο τον κολπο. Ισχύει;

Αχχ έχω αγωνία!!! Θα πάρει και δίωρη άδεια ο αντρουλης μου να ερθει!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντζελα έχουμε μια βδομάδα διαφορά ακριβώς, πιστεύω στην κοιλιά θα σου κάνει σήμερα

Ναι ναι! Εγώ είμαι 10+1! Το τικερ λέει 10 αλλά μικρή η διάφορα! ΤΕΡ 6\8! Μετα διακοπουλες και ήρθε το σπορακι μας!!! Μου είπε αυτή η φιλη λοιπον οτι τους είναι πιο ευκολο απο τον κόλπο και γι'αυτό!

Κορίτσια δουλευετε;


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι! Εγώ είμαι 10+1! Το τικερ λέει 10 αλλά μικρή η διάφορα! ΤΕΡ 6\8! Μετα διακοπουλες και ήρθε το σπορακι μας!!! Μου είπε αυτή η φιλη λοιπον οτι τους είναι πιο ευκολο απο τον κόλπο και γι'αυτό!

Κορίτσια δουλευετε;

10 εβδομάδων σίγουρα θα σου κάνει από την κοιλια! δεν υπάρχει λόγος για κολπικο.. τον κολπικό τον κάνουν όταν είσε πολύ λίγων εβδομάδων και δεν φένεται ευκολα. εμενα 6 βδομάδων μου έκανε κανονικα και φαινόταν μια χαρα!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

;)αυτή την στιγμή δουλεύω και σας διαβάζω

και εγώ είμαι στη δουλειά και η μόνη μου ένοια τώρα είναι να μπω να δω αν εχετε νέα!! όλο μέσα στο διαδύκτιο είμαι και διαβάζω περί εγκυμοσύνης!

κορίτσια έχετε και εσείς άγχος? σκέφτομαι συνέχεια το μωρό να ειναι γερό και υγιέστατο και με πιάννει άγχος.. στις προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν ήμουν τόσο αγχωμένη...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια,

Έγω είχα τελευταία περίοδο 1 Αυγούστου επομένως θα έπρεπε να γεννήσω στις 8 Μαϊου.Επειδή όμως έχω κάνει ανοιχτό χειρουργείο ινομυωμάτων(8-6-4-2 εκατοστών!) ο γιατρός λέει για καισαρική 2 εβδομάδες μπροστά.Και εμείς μετά τις διακοπές το πιάσαμε το σποράκι με τη χρήση και τεστ ωορρηξίας.Έχω "γραφτεί" και στις μανούλες Απριλίου!Το πάιζω δίπορτο αλλά βλέπω οτι η διαφορά στις εβδομάδες παίζει ρόλο στις αναζητήσεις...εγώ ακόμη ανηυσυχώ αν θα πάει καλά η εγκυμοσύνη.Αυχενική έχω στις 30 και αυριο υπέρηχο να δούμε τι γίνεται γιατί έχω διάφορα θεματάκια κι ανησυχώ!Εύχομαι σε όλες μας μια τελειόμηνη και εύκολη εγκυμοσύνη!:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Έγω είχα τελευταία περίοδο 1 Αυγούστου επομένως θα έπρεπε να γεννήσω στις 8 Μαϊου.Επειδή όμως έχω κάνει ανοιχτό χειρουργείο ινομυωμάτων(8-6-4-2 εκατοστών!) ο γιατρός λέει για καισαρική 2 εβδομάδες μπροστά.Και εμείς μετά τις διακοπές το πιάσαμε το σποράκι με τη χρήση και τεστ ωορρηξίας.Έχω "γραφτεί" και στις μανούλες Απριλίου!Το πάιζω δίπορτο αλλά βλέπω οτι η διαφορά στις εβδομάδες παίζει ρόλο στις αναζητήσεις...εγώ ακόμη ανηυσυχώ αν θα πάει καλά η εγκυμοσύνη.Αυχενική έχω στις 30 και αυριο υπέρηχο να δούμε τι γίνεται γιατί έχω διάφορα θεματάκια κι ανησυχώ!Εύχομαι σε όλες μας μια τελειόμηνη και εύκολη εγκυμοσύνη!:P

γεια σου Αννα καλώς ήρθες! μην ανησυχείς και εγώ μανούλα Ιουνίου έιμαι κανονικά αφού έχω ΠΗΤ 10/6! με το καλό το μωράκι σου!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και στο δεύτερο ραντεβού στις 10 εβδομάδες κολπικό μου έκανε, για να το δούμε καλύτερα λέει..

Και απο την επόμενη φορά μόνο κοιλίτσα μου είπε..

Άντζελά καρντασάκι ε;; ωραία! Άρα έχω άλλη μια Θεσσαλονικιά..

Όσο για το άγχος είναι μεγάλο... τουλάχιστον για εμένα που θα γίνς και πρώτη φορά μανούλα! άντε να γίνει αυτή η αυχενική να πάνε όλα καλά, να μας φύγει ένα βάρος!

Και εγώ απο την δουλειά σας παρακολουθώ και σας γράφω τώρα.. χιχιχι


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και στο δεύτερο ραντεβού στις 10 εβδομάδες κολπικό μου έκανε, για να το δούμε καλύτερα λέει..

Και απο την επόμενη φορά μόνο κοιλίτσα μου είπε..

Άντζελά καρντασάκι ε;; ωραία! Άρα έχω άλλη μια Θεσσαλονικιά..

Όσο για το άγχος είναι μεγάλο... τουλάχιστον για εμένα που θα γίνς και πρώτη φορά μανούλα! άντε να γίνει αυτή η αυχενική να πάνε όλα καλά, να μας φύγει ένα βάρος!

Και εγώ απο την δουλειά σας παρακολουθώ και σας γράφω τώρα.. χιχιχι

αντε!! δεν ξέρω εμένα ούτε στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες ποτε δεν μου έκανε κολπικο! ο κάθε γιατρος έχει τον τρόπο του....

έχετε αρχίσει να περιποιάστε την κοιλιτσα σας??


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Anna 74 εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!

Εγώ περιέργως δεν έχω άγχος, κάνω τον σταυρό μου και λέω Παναγίτσα μου να ναι γερό και προχωράω!!

από περιποίηση μόνο το λαδάκι της weleda βάζω και ελπίζω να δουλέψει!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...