Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

έχω και γω το αίσθημα τις πείνας όλη την ώρα και όταν είναι άδειο το στομάχι μου ανακατεύομαι και μου έρχεται να τα βγάλω....

δεν έχω καθόλου άγχος μα καθόλου όμως:?:-?

αλλά καλύτερα έτσι πιστεύω!!!

είχα ακούσει από την πρώτη εγκυμοσύνη ότι δεν κάνει να πείνουμε αναψυκτικά λόγω του ανθρακικού αλλά τώρα δεν μου είπε κάτι για αυτό η γιατρός μου και έτσι που και που θα πιω κάτι!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έχω και γω το αίσθημα τις πείνας όλη την ώρα και όταν είναι άδειο το στομάχι μου ανακατεύομαι και μου έρχεται να τα βγάλω....

δεν έχω καθόλου άγχος μα καθόλου όμως:?:-?

αλλά καλύτερα έτσι πιστεύω!!!

είχα ακούσει από την πρώτη εγκυμοσύνη ότι δεν κάνει να πείνουμε αναψυκτικά λόγω του ανθρακικού αλλά τώρα δεν μου είπε κάτι για αυτό η γιατρός μου και έτσι που και που θα πιω κάτι!!

λοιπον σημερα που πηγα στο γιατρο μου ειπε να αποφευγω να τρωω αρακα και κουκια! να μην τρωω σαλατες και κρεατα απο έξω μόνο στο σπιτι μου γιατι μπορει τα λαχανικα να μην τα πλενουν καλα και τα κρεατα να μην ειναι καλα ψημένα και αυτό αυξάνει τις πιθανότητες του τοξοπλασματος.. δικαιουμαι μεχρι 2 καφέδες την μέρα να προσεχω με τα βαρη.......αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας το πω!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

νια όταν είχες μείνει έγκυος στο δεύτερο που ήταν ο μικρούλης σου 16 μηνών, τον σήκωνες;;; εμένα μου είπε να μην τον σηκώνω αλλά αυτό δεν γίνεται, φοράμε πάνα και για να τον πλύνω πρέπει να τον σηκώσω και κάθε φορά αισθάνομαι κάπως όταν τον σηκώνω!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχω την μικρη αρρωστουλα με βήχα κ μπούκωμα κ έχω χαθεί!! Έκλεισα ραντεβού για αυχενική την αλλη τριτη που θα είμαι 12+2!! Ραντεβού με ενοδρινολογο προσπαθω να κλείσω απο χθες αλλά ελειπε,εύχομαι σήμερα να είμαι τυχερή! Έχω πολύ κάτω την ορμόνη της tsh που δείχνει υπερθυρεοειδη, άντε να πάω να ηρεμησω!!! Έχω κ απίστευτο φούσκωμα κ αεριααααα συγνώμη κιόλας κ ανυπομονω να κλείσω τηνν12η βδμ μπας κ ηρεμησω!!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

νια όταν είχες μείνει έγκυος στο δεύτερο που ήταν ο μικρούλης σου 16 μηνών, τον σήκωνες;;; εμένα μου είπε να μην τον σηκώνω αλλά αυτό δεν γίνεται, φοράμε πάνα και για να τον πλύνω πρέπει να τον σηκώσω και κάθε φορά αισθάνομαι κάπως όταν τον σηκώνω!

εννοειτε πως τον σήκωνα.. και τώρα τους σηκώννω και τους 2.... και να φανταστεις ο μεγάλος είναι 5...... δεν μπορώ να κάνω αλλιώς... νιώθω ότι αμα θέλουν όπα! και δεν τους πιασω αγγαλια ότι τους απαρνούμαι και δεν νιώθω καλα.. απλά προσπαθώ να κάθομαι όταν τους πιανώ πάνω μου.... δεν φοράνε πανια εμένα τώρα αλλά το μπάνιο τους εγώ το κάνω. αναγκαστηκά τους σηκώνω... της το είπα σήμερα και μου ειπε οτι πρέπει να προσέχω. το ξέρω βέβαια ότι πρέπει να προσέχω... αλλά...........τι να κάνω;; νιώθω τύψεις...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νια μου συγχαρητηρι; με το καλό λοιπόν κ επίσημα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Ηρεμησες που ακούσες καρδουλα ε;; φραουλιτσα τι γλυκιά φωτο,όταν πήγα τελευταια φορά στον γιατρό το νινι ηταν 9+4 κ είδα να κουνάει χερακια ποδσαρακια ξετρελαθηκα!!! Κάποια ρώτησε για αναψυκτικά εμένα με αφήνει κανονικά ο γιατρός πινω αραιά κ που όταν νιώθω απίστευτο φούσκωμα για να ρευτω να ηρεμησω!! Όσπρια επίσης δεν ρωω γιατί οσες φορες εκανα το λάθος υπέφερα όλη μέρα!!!! Αυτά νομιζω,δεν θυμάμαι άλλο!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

εννοειτε πως τον σήκωνα.. και τώρα τους σηκώννω και τους 2.... και να φανταστεις ο μεγάλος είναι 5...... δεν μπορώ να κάνω αλλιώς... νιώθω ότι αμα θέλουν όπα! και δεν τους πιασω αγγαλια ότι τους απαρνούμαι και δεν νιώθω καλα.. απλά προσπαθώ να κάθομαι όταν τους πιανώ πάνω μου.... δεν φοράνε πανια εμένα τώρα αλλά το μπάνιο τους εγώ το κάνω. αναγκαστηκά τους σηκώνω... της το είπα σήμερα και μου ειπε οτι πρέπει να προσέχω. το ξέρω βέβαια ότι πρέπει να προσέχω... αλλά...........τι να κάνω;; νιώθω τύψεις...

Ακριβως έτσι κ εγώ!!! Μπορεί να μην φοράει πάνα αλλά για να παει για τσισα κακά είμαι δίπλα της να την βαλω,να σκουπίζω,τα ίδια κ στο μπανιο!!! Υστερα εμένα είναι πολύ χαδιαρα κ όλο αγκαλιες θέλει,δεν μπορω να τις στέρησω!!! Βέβαια μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί δεν έχω κάποιο πρόβλημα


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πφφφ εγώ οτι και να φάω χαλιά γίνομαι απο δυσπεψία κορίτσια μου.. Και φοβάμαι οτι αυτό δεν θα αλλάξει.. Προσέχετε με το σήκωμα των μωρών σας! Να τα παίρνετε αγκαλιτσες αλλά όχι σήκωμα όσο μπορειτε! Η δικιά μου η γιατρός ηταν κάθετη σε αυτό! Μονο το σκυλάκι μου παίρνω αγκαλιά 5 κιλά είναι! Για ψώνια δε με αφήνει ο άντρας μου να πηγαίνω! Το εκμεταλλεύομαι και λίγο!!!!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

nia vasulini και γω τα ίδια!!! Όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος στην αρχή πρόσεχα πολύ, τώρα όμως πινάω και γώ συχνά. Και κάποιες στιγμές εκεί που νιώθω φουσκωμένη ξαφνικά αρχλιζω να πινάω πολύ!!! Κουλό!!Ελπίζω να μου κοπέι η φόρα γιατί δεν με βλέπω καλά. Όσο μπορώ τρώω υγειηνά. Τώρα για τα αναψυκτικά απο ότι ξέρω το ανθρακικό δεν πειράζει αλλά η ζάχαρη ειδικά στα τύπου κόλα που γίνεται χαμός και αυτο για τις πολλές θερμίδες που προσθέτουν.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω μπορεί να πινάω και να φάω λίγο και να φουσκώσω και μετά από αρκετή ώρα να πινάσω πολύ ξανά. δεν έχω ανακατοσούρες και αναγούλες. μπορει να ανακατευτώ λίγο το πρωί που σηκώνομαι αλλά δεν έκανα ποτέ μου εμετό.. έχω βγάλει όμως σπυράκια και με χαλάνε πολύ..........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; πρέπει σήμερα αυριο να πεταχτώ να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε η γιατρός χθες.. ξέρετε πόσο στοιχίζουν? είναι αυτές για το τοξόπλασμα και κατι άλλα που δεν καταλαβαίνω :confused: και κάτι για αντισώματα λόγω ρέζους.. δεν θυμάμαι απο τις προηγούμενες φορές....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; πρέπει σήμερα αυριο να πεταχτώ να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε η γιατρός χθες.. ξέρετε πόσο στοιχίζουν? είναι αυτές για το τοξόπλασμα και κατι άλλα που δεν καταλαβαίνω :confused: και κάτι για αντισώματα λόγω ρέζους.. δεν θυμάμαι απο τις προηγούμενες φορές....

Καλημέρα! Σου τις εχεις γράψει τις εξετάσεις; εχεις παραπεμπτικό; αν ναι, τοτε πληρώνει μονάχα την συμμετοχή..


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλίτσες!

Σας παρακολουθώ από την αρχή αλλά περίμενα και την δεύτερη επίσκεψη στον γιατρό πριν το πάρω απόφαση να μπω στην όμορφη συζητησούλα σας..

Έχω ΠΗΤ 01/05 (οριακά στις μανούλες Μαίου ;)). Στην τελευταία μας επίσκεψη είδαμε το σποράκι μας να κουνάει χεράκια, ποδαράκια και ξετρελαθήκαμε..:P:p:p

Τώρα περιμένουμε να πάμε για αυχενική την άλλη Τρίτη και ελπίζω όλα να πάνε καλά να μου φύγει και εμένα το άγχος!

Εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας...


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα, thessaloniki_mum καλώς ήρθες να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

nia σήμερα πήγα και γω και έκανα τις εξετάσεις αλλά θα πληρώσω την Παρασκευή που θα πάω για τα αποτελέσματα, η συμμετοχή δεν πρέπει να είναι πολλά χρήματα...

Φραουλίτσα πως ήταν οι εξετάσεις σου;;;

φιλάκια σε όλες!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...