Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

στο πρωτο μου ηθελα αγοράκι και το πιστευα οτι ήταν! και τελικά ήταν! στο δευτερο ορκιζόμουν ότι ήταν κοριτσάκι!!! τελικα αγόρι και το δεύτερο!! τώρα δεν ξέρω... δεν έχω καμια προαίσθηση...

και γω στο πρώτο το είχα έντονη διαίσθηση από την αρχή ότι θα ήταν αγοράκι!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και γω στο πρώτο το είχα έντονη διαίσθηση από την αρχή ότι θα ήταν αγοράκι!!!

εσύ σε λίγο θα μάθεις Vasulini μου!! εγώ αργώ ακόμα!! αν και να σου πω δεν ξέρω αν θέλω να μάθω.... ο άντρας μου βέβαια ούτε που το συζητά θέλει να ξέρει!!!

ο λόγος που θέλω κοριτσάκι είναι γιατί πιστεύω ότι το αντίθετο φύλο από αυτό που ήδη έχω θα είναι μια διαφορετική εμπειρία για μένα και θα ήθελα να την ζήσω και αυτή... θα είναι κάτι καινούριο,διαφορετικό προτώγνωρο πιστεύω..... θα δείξει!!

αυτά τα κινέζικα πινακάκια τα τεστάρατε??


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασουλινι το σοκολατουχο γάλα έχει 5 mg και 30 gr σοκολάτα γάλακτος 6 mg! Για ρόφημα σοκολάτας δεν γράφει το βιβλιο μου! Στην συσκευασία σίγουρα θα γράφει..


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντζελα σε ευχαριστώ! δεν είναι απαγορευτική η ποσότητα καφείνης...

nia τα κοριτσάκια είναι εντελώς διαφορετικά σίγουρα είναι άλλη εμπειρία! σε ποια εβδομάδα μαθαίνουμε το φύλλο; εμείς στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχαμε επιβεβαιώσει στην β επιπέδου.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

εσύ σε λίγο θα μάθεις Vasulini μου!! εγώ αργώ ακόμα!! αν και να σου πω δεν ξέρω αν θέλω να μάθω.... ο άντρας μου βέβαια ούτε που το συζητά θέλει να ξέρει!!!

ο λόγος που θέλω κοριτσάκι είναι γιατί πιστεύω ότι το αντίθετο φύλο από αυτό που ήδη έχω θα είναι μια διαφορετική εμπειρία για μένα και θα ήθελα να την ζήσω και αυτή... θα είναι κάτι καινούριο,διαφορετικό προτώγνωρο πιστεύω..... θα δείξει!!

αυτά τα κινέζικα πινακάκια τα τεστάρατε??

Εγώ στην αρχή πίστευα ότι έχω κορίτσι! Και το κινεζικο ημερολόγιο που λες έτσι μου έβγαλε! Μετά πίστευα αγόρι γιατί είναι πιο εύκολες οι εγκυμοσύνες λένε χωρίς εμετούς κλπ .. Δεν ξέρω όμως τι ισχυει τελικά! Μονο καλά να είναι!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντζελα σε ευχαριστώ! δεν είναι απαγορευτική η ποσότητα καφείνης...

nia τα κοριτσάκια είναι εντελώς διαφορετικά σίγουρα είναι άλλη εμπειρία! σε ποια εβδομάδα μαθαίνουμε το φύλλο; εμείς στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχαμε επιβεβαιώσει στην β επιπέδου.

εγω και στα δύο μου αγόρια το έμαθα στην αυχενική κατά 75% και μετά από 4 βδομάδες το επιβεβαίωσα!

κοριτσια μην με παρεξηγήσετε. πάνω απόλα να είναι γερά! απλά συζητηση κάνουμε!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην αρχή πίστευα ότι έχω κορίτσι! Και το κινεζικο ημερολόγιο που λες έτσι μου έβγαλε! Μετά πίστευα αγόρι γιατί είναι πιο εύκολες οι εγκυμοσύνες λένε χωρίς εμετούς κλπ .. Δεν ξέρω όμως τι ισχυει τελικά! Μονο καλά να είναι!

σιγουρα γερα και υγιεστατα πάνω απόλα! απλα κουβέντα να γίνετε!!

τα κινέζικα τον πρώτο μου τον εβγαζαν αγόρι(σωστό) το δευτερο μου το εβγαζαν κοριτσι!!!(λάθος) τώρα οι αποψεις διίστανται!! υπάρχουν πολλά κινέζικα και τα μισα λένε αγόρι και τα άλλα μισά κορίτσι χαχα!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Ήρθαμε κ εμείς!! Καφέ εγώ δεν πινω! Δεν ήμουν ποτε φαν άντε να επινα μονο το πρωι εναν!! Τον εκοψα γιατί με ανακατεύει!!! Συμπληρώματα πινω μονο φυλλικού οξυ κ εύχομαι να παραμείνω μονο με αυτό!!! Θα δειξει βέβαια απο τις εξετάσεις αίματος που θα πάρω!!! Τώρα για το προαίσθημα εγώ στο 1ο ορκιζομουν οτι ηταν αγόρι κ όταν στην αυχενική είπε ο γιατρός κορίτσι είπα αποκλείεται για δείτε καλυτερα!!!! Για τόση σιγουριά!! Τελικά γεννήθηκε κ είναι κορίτσι ενα υπεροχο πλάσμα που όταν κανει ζαβολιες βάζει κάτω 10 αγόρια!!! ;) τώρα σαυτο παλι δεν με νοιάζει αλλά θα ήθελα κορίτσι για να έχει παρεουλα η μικρή!! Όχι οτι το αντίθετο φυλλο δεν ειναι καλά απλα νομιζω το ίδιο φύλλο ταιριάζει καλυτερα!!!! Αυτό για το κινεζικό πρωτη φορά τοκ ακούω,για βαλτε μου κανένα λινκ!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Ήρθαμε κ εμείς!! Καφέ εγώ δεν πινω! Δεν ήμουν ποτε φαν άντε να επινα μονο το πρωι εναν!! Τον εκοψα γιατί με ανακατεύει!!! Συμπληρώματα πινω μονο φυλλικού οξυ κ εύχομαι να παραμείνω μονο με αυτό!!! Θα δειξει βέβαια απο τις εξετάσεις αίματος που θα πάρω!!! Τώρα για το προαίσθημα εγώ στο 1ο ορκιζομουν οτι ηταν αγόρι κ όταν στην αυχενική είπε ο γιατρός κορίτσι είπα αποκλείεται για δείτε καλυτερα!!!! Για τόση σιγουριά!! Τελικά γεννήθηκε κ είναι κορίτσι ενα υπεροχο πλάσμα που όταν κανει ζαβολιες βάζει κάτω 10 αγόρια!!! ;) τώρα σαυτο παλι δεν με νοιάζει αλλά θα ήθελα κορίτσι για να έχει παρεουλα η μικρή!! Όχι οτι το αντίθετο φυλλο δεν ειναι καλά απλα νομιζω το ίδιο φύλλο ταιριάζει καλυτερα!!!! Αυτό για το κινεζικό πρωτη φορά τοκ ακούω,για βαλτε μου κανένα λινκ!!!

ναι απο προαίσθημα στο δευτερο και εγω τι να σου πω!! το προαισθημα της μανας σου λένε μετα χαχαχαχα!!!

αυτο το κινέζικο το βρήκα πρόσφατα το οποίο είναι το μονο που πετυχαίνει και τους δύο!

http://www.chinesegenderchart.info/western-gender-chart.html

κοριτσια προς Θεού για πλάκα ε!! μην παρεξηγηθώ!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μάλιστα!!! Το ελεγξα λοιπον κ στην μικρή έπεσε μέσα!! Τωρα λέει παλι κορίτσι!!! Στπ ημερολόγιο αυτό βέβαια μονο αν εμένα Γενάρη κ Μάρτη θα εκανα αγόρι όλη η αλλη χρόνια είναι κοριτσίστικη!!! Αχ καλέ μακάρι τι να πω!!! Βρε γερο να είναι!!!!! :P


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τον φραπέ δεν τον πίνω όχι για την καφεϊνη που περιέχει αλλά γιατί διάβασα κάπου ότι είναι σκέτη χημεία και οτι είναι ότι χειρότερο. Δεν το λέω για να σας τρομάξω προς Θεού!!! Ρωτήστε καλύτερα τον γιατρό σας και ότι σας πεί αυτος. Τώρα για το μωρό θα μου άρεσε να είναι κοριτσάκι γιατί είναι λίγο πιο εύκολα και τα ρούχα τους έχουν πιο "τσαχπινιά". Ότι και να έιναι βέβαια θα το λατρεύω αλλά λέμε αν έκανα παραγγελια.... Απο ένστικτο δεν ξέρω μια λέω αγόρι μια κορίτσι. Μόνο κάποιες φορές ασυναίσθητα εχω αναφερθεί σαυτο σε θηλυκο γένος, π.χ όταν γεννηθεί η μικρή ή θα της πάρω αυτο.... Θα δείξει έχω πολύ μέλλον!!! Ότι και να ναι θα χαρώ πολύ!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και προσοχή γιατί καφεϊνη περιέχει κα το τσάι και η σοκολάτα είτε ρόφημα είτε στέρεη καθώς και τα αναψυκτηκα τίπου κόλα.:shock: Α άσχετο αλλά όποτε τρώω βραδυνό βρε κορίτσια μου πέφτει βαρύ!!! Ειδικά αν φάω αργά δεν μπορώ να κοιμηθω απο το φούσκωμα!!:shock::shock: Φαντάζομαι αργότερα τι έχει να γίνει. Όσο για τον φραπέ αν θέλετε βρίσκω αυτο που σας έλεγα αν σας ενδιαφέρει.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα και αυτό που εβαλες νια το λινό κοριτσάκι μου βγάζει!!! Βρε λες;;;

και εμένα κορίτσι μου βγάζει τώρα! φοβάμαι βέβαια να το πιστέψω γιατί όλα τα άλλα μου έβγαζαν τον γιο μου κορη :tongue:

όπως και ναχει υγεια πανω απολα!!

κοριτσια έχετε αρχίσει να περιποιάστε την κοιλιτσα σας? βάζετε κάποια κρέμα? εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα την ενυδάτωση..

στους γιους μου έβαζα ελεόλαδο καθημερινά και είχε πολυ καλα αποτελεσματα!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...