Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα! 

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα καλησπέρα!!!! Πως είναι τα νινακια;;εμείς πήγαμε γιατρό κ είδαμε το γλυκό μας το μωρακι!! Είναι 27ολοκληρα χιλιοστά,έχουμε χερακια κ ποδαρακια κ είπε ο γιατρός οτι είναι πολύ ζωηρό!!! Μου έγραψε τις εξετάσεις του προγεννητικου κ τωρα πρεπει να τις κανω μέσα στην βδομάδα!!! Νομιζω αυτά τα νέα μας!! Πρεπει να είμαστε οι πιο μεγαλοι της παρέας! :P φραουλιτσα να σου πω μην αγχωνεσαι γιατί εμένα σύμφωνα με την περίοδο μου έπρεπε να είναι 1βδομαδα πιο μεγαλο αλλά είναι το πιο πιθανό είναι να το συλλαβαμε πιο αργά,έτσι κ εσύ!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και ευχαριστώ παρα πολύ!!!

από συμπτώματα δεν ξέρω, δεν έχω κάτι ακόμα.... μονο ενα ανεξήγητο άγχος... που έχει κοπεί και λίγο η όρεξη για φαγητό.... και το έντερο λίγο ερεθισμένο.. έχει τύχει σε καμία να έχει διάρροιες λόγω εγκυμοσύνης? λίγο παραξενο μου φένεται. στους δύο μου γιους δεν είχα συμπτώματα εχτός από καούρες στον μεγάλο μου μόνο στον 8-9ο..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Ευχαριστώ και για τις απαντήσεις!!! Όλα καλά να μας πάνε να μεγαλώσουν και να γίνουν γερά (τα σποράκια) nia συγχαρητήρια και μάλλον στα συμπτώματα θα πρέπει να βάλουμε και το άνχος που έχουμε αρκετό!!!;)


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια!! ναι το 85 είναι η γέννηση μου και ναι είναι το τρίτο μου!!!!

Μπράβο σου!! Εγώ είμαι μικρότερη σου και χαίρομαι που βρίσκω κορίτσια που εγιναν νέες μανούλες σαν κι εμενα!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου!! Εγώ είμαι μικρότερη σου και χαίρομαι που βρίσκω κορίτσια που εγιναν νέες μανούλες σαν κι εμενα!

Αντζελα ξέρεις κατι.. χαίρομαι που εγινα μαμα σε μικρη ηλικια.. στα 24 μου γεννησα τον μεγαλο μου και στα 26 το μικρό μου. ..

Φραουλιτσα μου γλυκιά παρα πολύ αγχος... ανεξήγητο άγχος. ....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, χθες ακούσαμε την καρδούλα για πρώτη φορά όλα μια χαρά. Το μόνο ότι είναι μια εβδομάδα μικρότερο στην ανάπτυξη υπεριχογραφηκα. Επίσης η γιατρός μου είπε να σταματήσω να θηλάζω. Αυτό είναι δύσκολο γιατί ο 18 μηνών γιος μου διεκδικεί και γκρινιάζει δεν ξέρω πως θα γίνει χωρίς δράματα! Σε μια εβδομάδα θα ξαναπάω για να το ξαναδούμε τον σποράκι και να μου γράψει εξετάσεις, φιλάκια πολλά:-P


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βασουλινι τέλεια νέα!!!σύμφωνα με την περίοδο είναι μια βδομάδα πισω;;κ εμένα ακριβώς το ίδιο,ο γιατρός κου βέβαια μου έδωσε ημερομηνία σύμφωνα με τον υπέρηχο κ όχι την Τερ!!! Για τον θηλασμό γιατί σου είπε να τον κόψεις;εχεις κάποιο θεμα;ξέρω οτι δεν είναι αντένδειξη η εγκυμοσύνη!!!! Άντζελα πηγες γιατρό εσύ;δεν θυμαμαι!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mariazerta καλησπέρα, σύμφωνα με την τελευταία περίοδο το σποράκι μου είναι έξι εβδομάδων και τριών ημερών αντί για εφτά εβδομάδων αλλά αυτό είναι φυσιολογικό από ότι μου είπε , ο θηλασμός λέει προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα. Με στεναχωρεί αυτό γιατί είναι δύσκολο να του αρνηθώ! Έκανες τις εξετάσεις σου? Εμένα ΠΗΤ μου έδωσε 20 Μαΐου αλλά λόγω καισαρικής θα το πάρει δύο βδομάδες νωρίτερα, και αυτό να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασουλινι τέλεια νέα!!!σύμφωνα με την περίοδο είναι μια βδομάδα πισω;;κ εμένα ακριβώς το ίδιο,ο γιατρός κου βέβαια μου έδωσε ημερομηνία σύμφωνα με τον υπέρηχο κ όχι την Τερ!!! Για τον θηλασμό γιατί σου είπε να τον κόψεις;εχεις κάποιο θεμα;ξέρω οτι δεν είναι αντένδειξη η εγκυμοσύνη!!!! Άντζελα πηγες γιατρό εσύ;δεν θυμαμαι!!

Καλημέρα! Ναι έχω παει! Σε 10 μέρες θα πάω για τον 2ο υπέρηχο!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εξετασεις τώρα μου έγραψε πρεπει να τις κάνω μέσα στην βδομάδα!!! Κ εγώ εκανα καισαρική αλλά τώρα πάω για vbac πρωτα ο Θεός!!! Έχεις συσπάσεις κ σου είπε να σταματήσεις;το φαντάζομαι ποσο δύσκολο είναι να το κοωψεις!έτσι απότομα δεν είναι κ εύκολα!! Πάντως έχω ακούσει πολλές να κανουν tandem οποτε νφανταζομαι απλα δεν είχαν πρόβλημα με τις συσπάσεις οί κοπέλες!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κάνετε??

έχω αυτό το ανεξήγητο άγχος που δεν περνά με τίποτα... χωρίς λόγο έχω ενα άγχος, πολυ κακο, σε σημειο που μου έρχετε και αναγούλα....

γιατρό δεν έχω πάει ακόμα αλλά θα το κανονισω για την άλλη βδομάδα. θέλω όταν πάω να το δώ σιγουρα και να ακούσω και καρδούλα μην πάω νωρίς και μετά χρειαστεί να ξαναπάω σε μια βδομάδα π.χ..

mariarzeta τι είναι το vbac?

εγώ γέννησα και τους δύο μου γιους με φυσιολογικό τοκετό με επισκληρίδιο και για φυσιολογικό θα πάω και τώρα πρώτα ο Θεος!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσιααααα...

Περιμενω λοιπόν με χαρα και εγώ το πρώτο μου παιδάκι, είμαι στη δέκατη εβδομάδα κύησης(με υπερέμεση κύηση,αλλά δε βαριέσαι μωρε) ήδε μετα απο 3 επισκέψεις στο γιατρό, έχουμε ακούσει ήδη καρδούλα 142 χτύπους στις 7 εβδομάδες και 178 στις 9 και φυσικά η χαρα μου δε περιγράφεται. ΠΗΤ αρχές Μαϊου..:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


tt1bb77a.aspx
Link to comment
Share on other sites

Αχ Vasulini σε όλες μας μικρότερα φάνηκαν στον υπέρηχο!!! Μια χαρά θα είναι!! Constans συγχαρητήρια με το καλό το μωράκι σου καλώς ήρθες!! εγω κορίτσια είμαι του 84 και πρώτο μωράκι. Ας όψεται η κρίση!!! nia υπομονή με τον άνχος και εγω πριν λίγο έτσι ήμουν ουτε να κοιμηθώ δεν μπορούσα απο το άνχος!!! Τωρα αυτες τις μέρες ηρέμησα!!!Υπομονή φιλιά σε όλες!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...