Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Άντζελα για να μην νιώθεις μόνη σου έχω και γώ ουρεόπλασμα!!!Με πήρε σήμερα ο γιατρός μου. Τώρα σχετικά με τις κρέμες είχα πάρει μια της frezyderm αλλα με ενοχλεί η μυρωδιά της και δεν την βάζω πιά. Πού και πού βάζω βαζελίνη αλλά και ψιλοβαριέμαι και δεν βάζω τοσο συχνά. Αχ βρε κορίτσια με το κυρίως γεύμα έχω πρόβλημα μου πέφτει βαρύ κάνω ώρες να το χωνέψω.... Έχει κάποια παρόμοια συμπτώματα;

Παρούσα!!! Εγώ το έχω αυτό το θέμα κ ίσως είναι το μοναδικό σύμπτωμα της εγκυμοσύνης!! Οτιδήποτε κ αν φάω μου πέφτει βαρύ,πρήζεται το έντερο κ κάνω ωωωρες να χωνεψω,ρευομαι κ συνέχεια :oops: !!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άντζελα για να μην νιώθεις μόνη σου έχω και γώ ουρεόπλασμα!!!Με πήρε σήμερα ο γιατρός μου. Τώρα σχετικά με τις κρέμες είχα πάρει μια της frezyderm αλλα με ενοχλεί η μυρωδιά της και δεν την βάζω πιά. Πού και πού βάζω βαζελίνη αλλά και ψιλοβαριέμαι και δεν βάζω τοσο συχνά. Αχ βρε κορίτσια με το κυρίως γεύμα έχω πρόβλημα μου πέφτει βαρύ κάνω ώρες να το χωνέψω.... Έχει κάποια παρόμοια συμπτώματα;

Φραουλιτσα εκτός από το ουρεοπλασμα έχουμε και άλλο κοινό! Δυσπεψία και ρέψιμο φυσικά!!! Χθες για παράδειγμα το βράδυ μου ήρθε να φάω ζαμπονοτυροπιτα και 3 ώρες μετα ξεκίνησε το μαρτύριο! Τετοιο μακρύ ρέψιμο δε είχα ποτε ξανά! Χαχαχα σορρυ κιόλας για την περιγραφή! Άραγε θα περάσει αυτό μετα το πρωτο τρίμηνο;

Καλημερααααα!!!!!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!! Παρασκευουλα σημερα επιτελους!!

εγω δεν μπορω να πω οτι έχω συμτωματα! όπως ήμουν πριν είμαι και τώρα! βέβαια ούτε στις προηγούμενες εγκυμοσύνες ειχα συμπτώματα στις αρχές! μετα τον 7ο άρχιζαν οι καούρες.. βέβαια είναι και νωρίς ακόμα για συπτώματα απότι ακούω.... θα δίξει!!

όπως βλέπετε κατάφερα κ εβαλα και τικεράκια!! :D


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nia μου ανα 2 χρόνια θα κανεις παιδάκι εσύ! Έτσι σε κόβω! Να τα χαίρεσαι τα Ζουζούνια σου! Είναι ωρα για μια αδελφουλα πιστεύω να την έχουν σαν μικρή πριγκιπισσα!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν εμεινα εγκυος τον δευτερο ο μεγαλος ήταν μολις 18 μηνων! τώρα ο μικρός είναι 32 μηνων! μαρεσουν πολύ τα παιδάκια Αντζελα!! μακαρι να μπορούμε να τα μεγαλώσουν σωστά!! μάκάρι να είναι κοριτσάκι!! είμαι σίγουρη ότι θα την έχουν στα όπα όπα! και ο μεγάλος μου γιος πριν μείνω έγκυος μου ζήταγε αδελφούλα! αδελφό έχω μου λέει και θέλω και αδελφή!! ελπίζω να μην απογοητεύσω το μικρούλι μου! :tongue: προέχει η υγεία πάνω απόλα! πάντα το αναφέρω :D


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!! Ναι mariazerta έχω ένα γιο 4 1/2 χρόνων!!! Κορίτσια αύριο θα πάω για το προγεννητικο, πρέπει να μην έχω φάει το βράδυ?? Και τικεράκι πως βάζω βρε κορίτσια μου??

Vall όταν λές προγεννητικό εννοείς την αυχενική? αν ναί τότε δεν παίζει ρόλο το αν φάς ή όχι.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

όχι νια μου δεν μιλάω για την αυχενική, για τις εξετάσεις αίματος λέω αν πρέπει να είμαι νηστική από βραδυς?

μπαα οχι νομίζω.. δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο...πάρε ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου να διευκρινήσεις καλύτερα..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, περιμένω στην γιατρό μου να κάνουμε τον δεύτερο υπέρηχο, έχει αρκετή αναμονή αλλά υπομονή!!! Από συμπτώματα και γω δυσπεψία και ρεψιμο όλα αυτά είναι φυσιολογικά υπομονή θα περάσουν πιστεύω μετά το τρίμηνο, θα σας πω μετά τα νέα μου φιλιά πολλά


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φραουλιτσα εκτός από το ουρεοπλασμα έχουμε και άλλο κοινό! Δυσπεψία και ρέψιμο φυσικά!!! Χθες για παράδειγμα το βράδυ μου ήρθε να φάω ζαμπονοτυροπιτα και 3 ώρες μετα ξεκίνησε το μαρτύριο! Τετοιο μακρύ ρέψιμο δε είχα ποτε ξανά! Χαχαχα σορρυ κιόλας για την περιγραφή! Άραγε θα περάσει αυτό μετα το πρωτο τρίμηνο;

Καλημερααααα!!!!!

Καλά Άντζελα να σαι καλά με κανες και γέλασα!!!! Ρέψιμο δεν έχω αλλά φούσκωμα και μου πέφτει βαρύ στο στομάχι. Με το στομάχι γενικώς με ανακουφίζει η σόδα που έχει και λαμόνι. Μου περνάει κ το ανακάτεμα και η αηδία που νιώθω. Δεν ξέρω τί να φάω να μην μου πέσει βαρύ ότι και να φάω μετά υποφέρω... Τέτοιο πρόβλημα δεν είχα ποτε!!!!

Vasulini το είδες το νινί; όλα καλά; Καλησπέρα σε όλες!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!! Ναι mariazerta έχω ένα γιο 4 1/2 χρόνων!!! Κορίτσια αύριο θα πάω για το προγεννητικο, πρέπει να μην έχω φάει το βράδυ?? Και τικεράκι πως βάζω βρε κορίτσια μου??

Να σου ζησει το μεγαλο σου αγόρι!!! Όταν εκανα εγώ τον προγεννετικο μου είχαν πόδι απο το κεντρο που τις εκανα οτι πρεπει να είμαι νηστική 12ωρες!!! Όσο για το τικερ αν πατήσεις ενα απο τα δικά μας θα σε παει σε λινκ με τα τικερ κ θα φτιαξεις το δικο σου!! Το αντιγραφείς κ τοκ επικολλας στην υπογραφή σου που υπάρχει στο προφιλ!!! Έχει σίγουρα κ οδηγειες εδω ατο παρεντς!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσα μου το είδα το σποράκι μου, μεγαλώσαμε!!! Μου έδωσε και τις αιματολογικες και από φάρμακα σίδηρο, μαγνήσιο και φολικο

Μεγάλωσε μωρέ το μικρακι;;;πως ηταν οι αιματολογικές όλα καλά;


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...