Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλησπέρα Mariazerta σήμερα μου έγραψε τις εξετάσεις και θα πάω μες την βδομάδα να τις κάνω, εσύ πήρες τα αποτελέσματα σου?

Α εγώ κατάλαβα οτι σου έδωσε τα αποτελεσματα!!!! Το απόγευμα θα βγουν τα δικά μου κ ελπιζω να είναι όλα οκ!! Το ζάχαρο μονο με αγχωνει θα δουμε!!! Εγω πινω μονο φυλλικό οξυ τπτ άλλο κ αν όλα πάνε καλά δεν παίρνω κανενα άλλο συμπλήρωμα!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες! Εγω τον έκοψα τον καφέ, παρόλο που μου είπε ο γιατρός ότι επιτρέπεται ένας την ημέρα. Το καλό είναι ότι δεν με ενοχλεί που δεν πίνω. Τον ρώτησα και για κρέμες και μου είπε να βάζω βαζελίνη, baby oil ή την Bio-oil.

Επίσης, ας μου εξηγήσει κάποια πως βάζω το τικεράκι...κάπου χάθηκα, ενώ το έφτιαξα δεν μπορώ να το εμφανίσω εδώ. και τέλος, πως μπορώ να επιλέγω ένα δικό σας σχόλιο για να απαντάω σε αυτό?

:confused:


Stefi :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Εγω τον έκοψα τον καφέ, παρόλο που μου είπε ο γιατρός ότι επιτρέπεται ένας την ημέρα. Το καλό είναι ότι δεν με ενοχλεί που δεν πίνω. Τον ρώτησα και για κρέμες και μου είπε να βάζω βαζελίνη, baby oil ή την Bio-oil.

Επίσης, ας μου εξηγήσει κάποια πως βάζω το τικεράκι...κάπου χάθηκα, ενώ το έφτιαξα δεν μπορώ να το εμφανίσω εδώ. και τέλος, πως μπορώ να επιλέγω ένα δικό σας σχόλιο για να απαντάω σε αυτό?

:confused:

Καλησπέρα για να επιλέξεις ένα σχόλιο, σε αυτο που σε ενδιαφέρει πρέπει να πατήσεις το quote αυτο πάτησα στο δικό σου. Για να αποθηκευτει το τικεράκι γιατί και εγω την πάτησα πατάς αποθήκευση της υπογραφής. Θα πρέπει να εμφανιστεί κάτι σε εκείνο το πλαίσιο στον πίνακα ελένχου.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Τι υπεροχή μερα για βόλτες είναι!!!! Βγηξκαν τα αποτελέσματα απο τον προγεν.μου κ ενω όλα είμαι σουπερ ακόμα κ τοκ ζάχαρο που φοβομουν μου βγηκε η tsh πολύ χαμηλή η t4 oμως μια χαρά!! Ο γιατρός είπε οτι δεν ανησυχούσε κ δεν επηρεάζει το μωρο αλλά θα το παρακολουθήσουμε με ενδοκρινολογο αλλά εγώ η αλήθεια είναι οτι αγχωθηκα κ λίγο στενχωρηθηκα!!! Έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο η δευτερομανουλες είχαν κάτι τέτοιο;;


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, πολύ καλοκαιρινή μέρα σήμερα !Mariazerta μου, δεν γνωρίζω για την ορμόνη αλλά σίγουρα ένας ενδοκρινολογος θα σου πει. Μην ανησυχείς αφού ο γυναικολόγος σου είπε πως δεν επηρεαζεται το μωράκι.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Καλή επιτυχία nia με το γιατρο!!! Και γω ανησυχούσα αλλά όλα πήγαν καλά μην ανησυχείς!!! Κορίτσια έχω και άλλη απορία!!!:D:D Το βράδυ όταν κοιμάστε στεγνώνει το στόμα σας; Εμένα πολύ και εχτες το βράδυ ξυπνησα στις 2 πήγα τουαλέτα και μετά το στόμα μου ήταν πολύ στεγνό και δεν μπορούσα να κοιμηθώ!!!! Φοβήθηκα να σας πω την αλήθεια μην εχει να κάνει με το ζάχαρο. Το μόνο καλό οτι σήμερα έκανα και εξέταση για ζάχαρο οπότε σύντομα θα ξέρω!!!! Καλημέρα σε όλες!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλές γλυκές καλημέρες σε όλες τις εν αναμονή μανούλες!!!και καλή βδομάδα να έχουμε.

Περιμένω να πάω για αυχενική την άλλη εβδομάδα και δεν σας κρύβω οτι θα ήθελα να μου πει ο γιατρός ''συγχαρητήρια κατα 150% ειναι αγοράκι'' άλλα με την υπερέμεση κύηση που εχω και σύμφωνα με αυτα που λένε όλοι μάλλον για κοριτσάκι παω..:D

Όσο για τον καφέ, ευτυχώς με βοήθησαν οι εμετοί να τον κόψω για έπινα καμιά 3 την ημέρα.

:D:D:D:D:D


tt1bb77a.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Καλή επιτυχία nia με το γιατρο!!! Και γω ανησυχούσα αλλά όλα πήγαν καλά μην ανησυχείς!!! Κορίτσια έχω και άλλη απορία!!!:D:D Το βράδυ όταν κοιμάστε στεγνώνει το στόμα σας; Εμένα πολύ και εχτες το βράδυ ξυπνησα στις 2 πήγα τουαλέτα και μετά το στόμα μου ήταν πολύ στεγνό και δεν μπορούσα να κοιμηθώ!!!! Φοβήθηκα να σας πω την αλήθεια μην εχει να κάνει με το ζάχαρο. Το μόνο καλό οτι σήμερα έκανα και εξέταση για ζάχαρο οπότε σύντομα θα ξέρω!!!! Καλημέρα σε όλες!!!

φραουλίτσα μια μέρα διαφορά έχουμε όπως φένεται με το τικεράκι ε!

η συχνοουρία και το στεγνό στόμα είναι σύμπτωμα του ζαχάρου... αλλά θα δείξει σύντομα αφού έκανες την εξέταση! καλή επιτυχία!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!

φραουλίτσα και γω έχω έντονο το αίσθημα της δίψας, θα πάω την Τετάρτη να κάνω τις εξετάσεις!! Ακόμα ένα σύμπτωμα δικό μου οι πρωινές ναυτίες και εξαγωγές. nia αύριο με το καλό να δεις και να ακούσεις το μωράκι σου! φιλάκια σε όλες:-P:razz::-P


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλές γλυκές καλημέρες σε όλες τις εν αναμονή μανούλες!!!και καλή βδομάδα να έχουμε.

Περιμένω να πάω για αυχενική την άλλη εβδομάδα και δεν σας κρύβω οτι θα ήθελα να μου πει ο γιατρός ''συγχαρητήρια κατα 150% ειναι αγοράκι'' άλλα με την υπερέμεση κύηση που εχω και σύμφωνα με αυτα που λένε όλοι μάλλον για κοριτσάκι παω..:D

Όσο για τον καφέ, ευτυχώς με βοήθησαν οι εμετοί να τον κόψω για έπινα καμιά 3 την ημέρα.

:D:D:D:D:D

constans όσο δεν γνωρίζουμε έχουμε ελπίδα για το φύλο που επιθυμούμε!! κ εγώ λέω ότι δεν θέλω να μάθω γιατί όσο δεν γνωρίζω κάνω όνειρα για ροζ ιστορίουλες!!! άμα μάθω και δεν είναι αυτό που επιθυμώ τότε πάει και το όνειρο :tongue:

καλή επιτυχία στην αυχενική και μακάρι να ακούσεις το επιθυμιτό!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!

φραουλίτσα και γω έχω έντονο το αίσθημα της δίψας, θα πάω την Τετάρτη να κάνω τις εξετάσεις!! Ακόμα ένα σύμπτωμα δικό μου οι πρωινές ναυτίες και εξαγωγές. nia αύριο με το καλό να δεις και να ακούσεις το μωράκι σου! φιλάκια σε όλες:-P:razz::-P

ευχαριστώ βασουλίνι μου!!!

αχ ταλαιπωρησε εσύ ε.... εγώ έχω ένα ανακάτεμα στο στομάχι ώρες ώρες και λίγη ζαλάδα παροδική και στιγμιαία αλλά μονο αυτά ευτυχώς! λίγο πρισμένο στήθος... αααα και έβγαλα και κάτι σπυράκια.......:(


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

constans όσο δεν γνωρίζουμε έχουμε ελπίδα για το φύλο που επιθυμούμε!! κ εγώ λέω ότι δεν θέλω να μάθω γιατί όσο δεν γνωρίζω κάνω όνειρα για ροζ ιστορίουλες!!! άμα μάθω και δεν είναι αυτό που επιθυμώ τότε πάει και το όνειρο :tongue:

καλή επιτυχία στην αυχενική και μακάρι να ακούσεις το επιθυμιτό!!

Αχ ναί μωρέ δίκιο έχεις... ποτέ δεν ξέρεις....:D:D:D:D:D:D:D:D


tt1bb77a.aspx
Link to comment
Share on other sites

constans καλή επιτυχία στην αυχενική, μακάρι να ακούσεις αυτό που επιθυμείς!!!

εμείς είχαμε ακούσει το φύλλο στην β επιπέδου, αργήσαμε λίγο, μακάρι να φανεί και στην αυχενική!! πάνω από όλα να είναι όλα τα μωράκια μας γερά!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...