Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλημέρα!!! Βγήκαν τα αποτελεσματα του προγεννητικου μου και είμαι θετική στο ουρεοπλασμα ενω πριν 6 μηνες δε είχα τίποτα! Η γιατρός μου με πήρε αργά να μου το πει καθώς τα αποτελεσματα πηγαίνουν απευθείας στον φάκελο της στην κλινική που συνεργαζεται. Μου είπε δεν είναι ανησυχητικό και σε ενα μήνα θα πάρω αντιβιωση για να το καταπολεμήσουμε.. Εντάξει δεν πανικοβληθηκα αλλά λίγο με αγχωσε..

Όσο για κρέμες που και που βάζω βαζελίνη. Έχω πάρει και το bio oil που διάβασα πολύ καλες κριτικες και όταν αρχίσει να σχηματίζεται η κοιλιτσα θα ξεκινησω! Γενικά τα βαριεμαι όλα αυτά δυστυχώς..


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! Βγήκαν τα αποτελεσματα του προγεννητικου μου και είμαι θετική στο ουρεοπλασμα ενω πριν 6 μηνες δε είχα τίποτα! Η γιατρός μου με πήρε αργά να μου το πει καθώς τα αποτελεσματα πηγαίνουν απευθείας στον φάκελο της στην κλινική που συνεργαζεται. Μου είπε δεν είναι ανησυχητικό και σε ενα μήνα θα πάρω αντιβιωση για να το καταπολεμήσουμε.. Εντάξει δεν πανικοβληθηκα αλλά λίγο με αγχωσε..

Όσο για κρέμες που και που βάζω βαζελίνη. Έχω πάρει και το bio oil που διάβασα πολύ καλες κριτικες και όταν αρχίσει να σχηματίζεται η κοιλιτσα θα ξεκινησω! Γενικά τα βαριεμαι όλα αυτά δυστυχώς..

αποτι έχω διαβάσει το ουρεόπλασμα δεν δημιουργεί προβλήματα. Μην αγχωνεσαι καθόλου. τις επαφές μάλλον θα σας κόψει όσο παίρνετε αντιβιωση.απότι διάβασα θα πρέπει να πέρνετε και οι δύο αντιβίωση?? σου ανάφερε κάτι ο γιατρος?


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

αποτι έχω διαβάσει το ουρεόπλασμα δεν δημιουργεί προβλήματα. Μην αγχωνεσαι καθόλου. τις επαφές μάλλον θα σας κόψει όσο παίρνετε αντιβιωση.απότι διάβασα θα πρέπει να πέρνετε και οι δύο αντιβίωση?? σου ανάφερε κάτι ο γιατρος?

Δε μου είπε κάτι γιατί την Τετάρτη έχω ραντεβού και ηταν 12 το βράδυ! Αλλά και εγώ το έχω ακουστα αυτό με την αντιβιωση οτι την παίρνουν και οι 2 γιατί μπορεί να το μεταδώσει ο ένας στον άλλον!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, Άντζελα μην φοβάσαι και μην αγχώνεσαι το ουρεόπλασμα αντιμετωπίζεται και όλα θα ναι καλά!

Εγώ βάζω το λάδι της Weleda για ραγάδες, καλό μεν αλλά ακριβό...

το έβαζα και στην πρώτη εγκυμοσύνη και είχε αποτέλεσμα, αλλά θα δοκιμάσω και το ελαιόλαδο μου φαίνεται ότι είναι το πιο αγνό..


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!Εγώ πήγα την προηγούμενη Πέμπτη στο γιατρό μου έγραψε προγεννετικό είδαμε το σάκκο και έχω ραντεβού στις 27/10 να ακούσουμε και καρδούλα μιας και είμουν 5 & 5 ημερών οταν πήγα & δεν ακούσαμε! Βρε κορίτσια αν και είναι η 2η εγκυμοσύνη μου έχω τρομερό άγχος & από συμπτώματα τίποτα εντελώς!


V3K5p3.pngZHI9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vall24 εμένα είναι η 3η μου εγκυμοσύνη (4η κατακριβιαν γιατι η 1η παλλινδρόμησε στην 5η βδομάδα), έχω τρελλό ανεξήγητο άγχος και μου φαίνονται όλα προτόγνωρα.... συμπτώματα δεν είχα ποτέ μου στις προηγούμενες εγκυμοσύνες.. ούτε και τώρα έχω. βεβαια ειμαι μόλις στην 6η βδομαδα κ εγω! δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρο... αλλά ώρες ώρες νιώθω σαν να με πιαννει ιλιγγος.... δεν ξέρω αν είναι της εγκυμοσύνης....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Βαλ δεν ήξερα οτι είχες κ άλλο παιδάκι,ποσο ειναι;; εγώ ευτυχώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα κ ελπίζω να μην με πιασει τπτ μετα την 12η βδομάδα!! Εγώ ακόμα τπτ δεν βάζω αλλά σε λίγο θα ξεκίνησε αμυγδαλελαιο το οποίο είναι σουπερ θρεπτικό κ αγνό!! Βέβαια κ το ελαιόλαδο είναι πολύ καλη λύση!! Το αμυγδαλελαιο επίσης το βάζω κ σε κεραλοιφη κ είναι ωραία κ για το παιδι!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Βαλ δεν ήξερα οτι είχες κ άλλο παιδάκι,ποσο ειναι;; εγώ ευτυχώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα κ ελπίζω να μην με πιασει τπτ μετα την 12η βδομάδα!! Εγώ ακόμα τπτ δεν βάζω αλλά σε λίγο θα ξεκίνησω αμυγδαλελαιο το οποίο είναι σουπερ θρεπτικό κ αγνό!! Βέβαια κ το ελαιόλαδο είναι πολύ καλη λύση!! Το αμυγδαλελαιο επίσης το βάζω κ σε κεραλοιφη κ είναι ωραία κ για το παιδι!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mariazerta από που το παίρνεις το αμυγδαλελαιο ;;; έχω ακούσει πως και το έλαιο καρύδας είναι καλό & θρεπτικό και κάνει καλό και στις θηλάζουσες...

απλά να το πάρεις από αξιόπιστη πηγή.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω είμαι φαν του αμυγδαλελαιου και της κεραλοιφης καθώς φτιάχνω και μονη μου! Καλέ κορίτσια βάλτε τικερακια να βλέπουμε ποσων εβδομάδων είναι η κάθε μια γιατί μπερδεύομαι!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμυγδαλελαιο αγοράζω απο iherb αλλά έχω δει κ στα χοντος που τα πουλάνε!! Έλαιο καρύδας δεν ξέρω βούτυρο καρύδας που χρησιμοποιώ στην μαγειρική,ζαχαροπλαστική βάζω στα χείλη μου κ στην μικρή,κραγιόν κ καλά!!!:tongue: αχ έφαγα κοτόπουλο κ μου άρεσε!! Ενω δεν έχω θέμα με το και το κρέας δεν το τρώω με τόση ευκολία μονο κοτόπουλο!!!! Μακάρι να αλλάξει αυτό γιατί χρειαζόμαστε μπολκικο σιδηρο


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άντζελα για να μην νιώθεις μόνη σου έχω και γώ ουρεόπλασμα!!!Με πήρε σήμερα ο γιατρός μου. Τώρα σχετικά με τις κρέμες είχα πάρει μια της frezyderm αλλα με ενοχλεί η μυρωδιά της και δεν την βάζω πιά. Πού και πού βάζω βαζελίνη αλλά και ψιλοβαριέμαι και δεν βάζω τοσο συχνά. Αχ βρε κορίτσια με το κυρίως γεύμα έχω πρόβλημα μου πέφτει βαρύ κάνω ώρες να το χωνέψω.... Έχει κάποια παρόμοια συμπτώματα;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...