Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από μένα. Constan συγχαρητήρια να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Φραουλιτσα είναι φυσιολογικό τελικά το μωράκι στην αρχή να δείχνει μικρότερο, το είχα λίγο έγνοια αλλά έτσι είναι σε όλες μας.Mariazerta σου εύχομαι ολόψυχα να το πετύχεις το vbac, θα το ήθελα και γω αλλά το φοβάται ο άνδρας μου.... Δεν πρέπει να έχω συσπάσεις μάλλον προληπτικά είπε η γιατρός μου, σκέφτομαι tandem μετά την γέννηση εάν θέλει το μικρό μου που θα ναι τότε 25 μηνών. Την Παρασκευή θα το ξαναδώ το σποράκι μου, ελπίζω να φανεί μεγαλύτερο!! :wink:


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Constans και εγώ έχω ΠΗΤ αρχές Μαίου! Λες να είμαστε και στο ίδιο μαιευτήριο? Πλάκα θα έχει! Είμαι και εγώ στη δέκατη εβδομάδα και θα πάμε στον γιατρό την Πέμπτη! Και μια ερώτηση για τις πιο έμπειρες... τι είναι το tandem?


Stefi :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Και εγω άγχος έχω πολύ! Άγχος για το αν όλα προχωράνε σωστα, να χτυπάει η καρδουλα του κλπ..ξέρω οτι δε κάνει καλό ουτε σε μένα ούτε στο φασολακι μου.. Δε δουλεύω κιόλας και δεν έχω με πολλά να ασχοληθω..αύριο μπαίνω στον 3ο μηνα-9η εβδομάδα!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες!!

Constans και εγώ έχω ΠΗΤ αρχές Μαίου! Λες να είμαστε και στο ίδιο μαιευτήριο? Πλάκα θα έχει! Είμαι και εγώ στη δέκατη εβδομάδα και θα πάμε στον γιατρό την Πέμπτη! Και μια ερώτηση για τις πιο έμπειρες... τι είναι το tandem?

Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας stefi162 εγώ έχω ΠΗΤ 04/05 αλλά είμαι αρκετά βόρια Καβάλα μακάρι ν είμασταν μαζί ν είχα και εγώ παρέα :) προς το παρόν έχω τρελό άγχος γιατί σε 2 βδομαδες περιμένω να κάνω την αυχενική διαφάνεια!!!:confused:


tt1bb77a.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Είμαστε καλά αύριο επιτέλους θα κάνω τις εξετάσεις μου!! Αχ με ενα παιδι κ υποχρεώσεις κ δουλειές του σπιτιού δεν προλαβαίνεις ουτε τα βασικά βρε παιδι μου να κανεις!!! Να τις κάνω να δω πως πάω γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα ζαχαρο μετα τον 6ο κ η αλήθεια είμαι οτι ενα άγχος το έχω!!! Nia vbac είναι φυσιολογικός τοκετός μετα απο καισαρική!!! Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις ευχές εύχομαι όλες να έχουμε εναν τοκετό που να αξίζει σε μας κ στα μωρακια μας!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας stefi162 εγώ έχω ΠΗΤ 04/05 αλλά είμαι αρκετά βόρια Καβάλα μακάρι ν είμασταν μαζί ν είχα και εγώ παρέα :) προς το παρόν έχω τρελό άγχος γιατί σε 2 βδομαδες περιμένω να κάνω την αυχενική διαφάνεια!!!:confused:

Καλώς ήρθες constans!!! Εγώ έχω πητ 3/5!!! Εξετάσεις έκανες;εγώ μετα τις 20 θα κάνω αυχενική για να μας δει καλά ο γιατρός να μεγαλώσουμε πολύ!!!! :P


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα stefi tandem nursing είναι όταν θηλάζουν παράλληλα το βρέφος με το νήπιο. Είναι πολύ γλυκό και θα ήθελα να το ζήσω :-

Εύχομαι να τα καταφέρεις βασουλινι!!! Πόσες φορες θηλάζει τώρα ο μικρός;


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες constans!!! Εγώ έχω πητ 3/5!!! Εξετάσεις έκανες;εγώ μετα τις 20 θα κάνω αυχενική για να μας δει καλά ο γιατρός να μεγαλώσουμε πολύ!!!! :P

Ναι mariazerta έκανα τον προγεννητικό όλα τέλεια και περιμένω 23 του μηνός να παω για αυχενική διαφάνεια.....τρελό άγχος αλλα και τι να κάνεις..προσπαθώ να μη το σκέφτομαι.


tt1bb77a.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, mariazerta καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις, τώρα θηλάζει μόνο το βράδυ, και αυτό σιγά σιγά πρέπει να σταματήσει για αυτούς τους μήνες και μετά βλέπουμε!!!

constans τέλεια η Καβάλα, από κει κατάγομαι!!

Την Παρασκευή που θα πάω στην γιατρό θα μου γράψει τις εξετάσεις και σε μένα, ελπίζω όλα καλά.

Μariazerta βλέπεις κάποιον ειδικό γιατρό που να υποστηρίζει το vbac? εμένα η δική μου αν και δεν το έχω ζητήσει γιατί δεν θέλει ο άντρας μου αλλά δεν θα το υποστήριζε, θέλει να έχεις και στήριξη, σου εύχομαι ολόψυχα να ζήσεις την εμπειρία!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! την ερχομενη Τρίτη θα πάω στο γιατρο τελικα! θα είμαι γύρω στις 7+3 άρα λογικά θα ακούσουμε και καρδούλα!

εγώ επειδή γέννησα και τους δύο με φυσιολογικό τοκετό δεν κατέχω για το θέμα.. αλλά οι περισσότεροι γιατροί προτιμουν μετά από καισαρική να ξανακανεις καισαρική..

αποσα γνωρίζω άμα κάνεις καισαρική την πρώτη φορά, στο δεύτερο, δεν μπορεί ο γυναικολόγος να κάνει πρόκληση γιατί δεν θα κάνεις ούτε διαστολή... πρέπει να έρθει απο μόνο του για να γεννήσεις φυσιολογικά και δεν μπορει να σου βάλει ούτε ορό για να επισπεύσει τον τοκετό... αυτό ξέρω...χωρίς να είμαι σιγουρη..

δεν ξέρω.. πάντως ξέρω κ εγώ μια κοπέλα που γέννησε το πρώτο με καισαρική και το 2ο φυσιολογικά και ήταν μόλις 1,5 χρονο διαφορά...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Εκανα τις εξετάσεις μου,παει κ αυτό!!! Την παρασκευή θα βγουν τα αποτελεσματα!!! Εγώ να πω την αλήθεια κανένα άγχος γενικά δεν έχω,ίσως επειδή είναι ή 2η εγκυμοσύνη κ ειλικρινά δεν προλαβαινω να αγχωθω!!:tongue: βασουλινι εννοείται άλλαξα τον 1ο μου γιατρό γιατί ηταν δεδομένη κ 2η καισαρική!! Ο γιατρός που έχω τώρα είναι υπέροχος,δεν με αγχωνει καθόλου κ έχει πολλά πετυχημένα vbac!! Nia δυστυχώς στην χώρα που ζούμε η καισαρική έχει γίνει το πιο φυσιολογικό πράγμα του κόσμου,οι γιατροί έχουν ξεχάσει να κανουν φυσιολογικούς τοκετούς,βρίσκουν ενα σωρό δικαιολογίες για να σου κανουν καισαρική!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ δεν ξέρω πότε θα κάνω την αυχενική διαφάνεια, αλλά φαντάζομαι την Πέμπτη που έχω ραντεβού (και που θα κλείνω και την 10η εβδομάδα) θα μου πει να το κανονίσω. Αυτή η εξέταση γίνεται στο μαιευτήριο? Μπορεί να γίνει και απόγευμα ή πρέπει να πάρω άδεια απ΄τη δουλεια?


Stefi :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, stefi, λογικά θα σου πει να πάς σε κάποιον πιστοποιημένο για αυτήν την εξέταση, φυσικά και γίνεται απόγευμα! στην πρώτη μου εγκυμοσύνη απόγευμα την είχα κάνει όπως και την β επιπέδου και pap a.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...