Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

amela δες εδώ πότε πρέπει να τρως το κάθε φρούτο γιατί τώρα πρέπει να προσέχετε λίγο εγκυούλες.....

http://fruit.com.gr/season.php?lang=gr

Συγνώμη που εισέβαλα στο καφέ σας αλλά μπορεί αν μου αρέσει και να μείνω εδώ να κάνουμε παρέα.... ;)

Επεξεργάστηκαν by xanp

PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα στα κορίτσια, νέα και παλιά. Πρωϊνές-πρωϊνές βλέπω σήμερα.

Κούλα να χαίρεσαι την αγοράκλα σου.

Δεν άντεξα και πήρα πάλι φράουλες. :rolleyes:Τι φράουλα έχω φάει ρε κορίτσια, δε λέγεται! Τόση δεν έχω φάει στη ζωή μου. Μισό κιλό τρώω στην καθισιά μου.:shock: Άντε να βγουν και τα κεράσια.;)

Να τις πλένεις καλά, μη σου πω να τις αφήνεις μερικές ώρες στο νερό να φεύγουν τα φυτοφάρμακα. Κορίτσι βλέπω! Λένε οι μύθοι των χωριών ότι άμα τρως φράουλες στην εγκυμοσύνη το μωρό γεννιέται με κόκκινο σημάδι! :tongue:

Επεξεργάστηκαν by mikio
Link to comment
Share on other sites

amela δες εδώ πότε πρέπει να τρως το κάθε φρούτο γιατί τώρα πρέπει να προσέχετε λίγο εγκυούλες.....

http://fruit.com.gr/season.php?lang=gr

Συγνώμη που εισέβαλα στο καφέ σας αλλά μπορεί αν μου αρέσει και να μείνω εδώ να κάνουμε παρέα.... ;)

Επίδοξη Νοεμβριομανούλα 2010??? ;)

Ευχαριστούμε για το λινκ! Πολύ χρήσιμο και για το φαγάκι του μωρού! Που βρίσκω στα βιολογικά φρούτα που δεν είναι εποχής! Ορίστε μας!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι να προτιμάτε φρούτα εποχής γιατί είναι τα "λιγότερο" επεξεργασμένα....Όσο για τα δόντια του μωρού σου να ξέρεις πως μερικά παιδάκια τα βγάζουν χωρίς ενοχλήσεις και κλάματα αλλά με πολλά σάλια....Ο γιος μου είχε τρομερή σιελόρροια αλλά γενικά δεν ενόχλησε καθόλου με τα δόντια του....

Ναι επίδοξη όπως το είπες...ακόμα δεν έχω πάει γιατρό αλλά ότι είμαι στην 6 εβδομάδα χωρίς περίοδο με κάνει να ελπίζω ότι θα σας κάνω παρέα.....Θα δούμε όμως....Ελπίζω να μην αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή και να πάω από εβδομάδα στη γιατρό να μου πει το ευχάριστο....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

amela δες εδώ πότε πρέπει να τρως το κάθε φρούτο γιατί τώρα πρέπει να προσέχετε λίγο εγκυούλες.....

http://fruit.com.gr/season.php?lang=gr

Συγνώμη που εισέβαλα στο καφέ σας αλλά μπορεί αν μου αρέσει και να μείνω εδώ να κάνουμε παρέα.... ;)

xanp σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και για το link. Το πρόβλημα είναι ότι είμαι λίιιιιιιιιγο :shock: περίεργη στα φρούτα (άγουρα και σφιχτά) και αργότερα δεν θα μου αρέσουν. Να φανταστείς ότι πριν έτρωγα μόνο 1-2 φρούτα την βδομάδα.:oops: Γι' αυτό λέω ό,τι φάω καλό είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να τις πλένεις καλά, μη σου πω να τις αφήνεις μερικές ώρες στο νερό να φεύγουν τα φυτοφάρμακα. Κορίτσι βλέπω! Λένε οι μύθοι των χωριών ότι άμα τρως φράουλες στην εγκυμοσύνη το μωρό γεννιέται με κόκκινο σημάδι! :tongue:

Αχ, μακάρι να είναι κορίτσι! :-D Οι συγγενείς μου λένε και ότι γλύκανα (σημάδι ότι είναι κορίτσι). Από την άλλη, αν είναι αγόρι δεν θέλω να αισθανθεί άσχημα και μου βγει γυναικωτός για εκδίκηση!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ χωρίς εσάς!!!

Τι κάνετε; εμένα μη με ρωτάτε....:(

Λοιπόν, Νεκταρία υπομονή με τα δοντάκια. Ο δικός μου γκρίνιαζε τη μια μέρα και τσουπ να΄το το δοντάκι. Να είσαι προετοιμασμένη για πιθανότητα ανορεξίας. Όμως το όμορφο χαμόγελό του δεν θα το αλλάζεις!!!:-P:razz:

amela και εγώ γλύκανε πολύ στον ΓΙΟ μου :wink:;-)...Δεν θέλω να σε απογοητεύσω....

xnap εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μπείς στο club των κοριτσιών. Είναι όλες σκέτη τρέλα!!!:-P

Koullam να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμείς μπορούμε χωρίς εσένα!!! ;) Πήρα και το μνμ σου...

Κατερινάκι μου εύχομαι να περάσει σύντομα κι ο σωματικός κι ο ψυχολογικός πόνος. Ειλικρινά όσο κι αν προσπαθήσω δεν πρόκειται να καταλάβω αυτό που νιώθεις(εκτός κι αν βρεθώ στη θέση σου) οπότε τα λόγια παρηγοριάς μου φαίνονται φτωχά! Εγώ σήμερα, αναίτια πάλι δλδ χωρίς να κουραστώ ή να κάνω κάτι, βλέπω ροζοκόκκινα, καφέ μπεζ κλπ. Φοβάμαι κι εγώ την παλλινδρόμιση....πολύ προτού μας γράψεις. Μη νομίσεις δλδ ότι η περίπτωσή σου μου δημιούργησε το φόβο. Τον είχα και στην 1η εγκυμοσύνη και τώρα με τα υγρά ένα παραπάνω. Στις 19 του μήνα θα ξέρουμε τι συμβαίνει. Υποτίθεται ότι η αποκόλληση είχε επουλωθεί κι ότι στις 19 θα κόψω και τα χάπια... Πώς?Αφού ακόμα βλέπω υγρά...

Τα δοντάκια μέχρι τώρα μόνο λίγη γκρινίτσα....αλλά δε μιλάω γιατί κάθε φορά που θα πω καλό λόγο γιαυτό το παιδί μετά το γλωσσοτρώω φαίνεται και μου γίνεται ανάποδο!

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα να σου πω αρχικά ότι λυπάμαι πολύ που έπρεπε να σου συμβεί κάτι τέτοιο...Εύχομαι να είναι και το τελευταίο....

Κατά τ' άλλα μακάρι να πάνε όλα καλά και να εδραιωθώ στο καφέ σας...

mikio εύχομαι και σε σένα να μην είναι τίποτα τελικά και να πάνε όλα καλά μα πάρα πολύ καλά....

Άσχετο αλλά mikio λέει ο φίλος της κουμπάρας μου την κουμπάρα μου και όταν είχα δει να γράφεις στο φόρουμ είχαμε πεθάνει στα γέλια...Βέβαια ο τόπος διαμονής σου το δικαιολογεί!!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμείς μπορούμε χωρίς εσένα!!! ;) Πήρα και το μνμ σου...

Κατερινάκι μου εύχομαι να περάσει σύντομα κι ο σωματικός κι ο ψυχολογικός πόνος. Ειλικρινά όσο κι αν προσπαθήσω δεν πρόκειται να καταλάβω αυτό που νιώθεις(εκτός κι αν βρεθώ στη θέση σου) οπότε τα λόγια παρηγοριάς μου φαίνονται φτωχά! Εγώ σήμερα, αναίτια πάλι δλδ χωρίς να κουραστώ ή να κάνω κάτι, βλέπω ροζοκόκκινα, καφέ μπεζ κλπ. Φοβάμαι κι εγώ την παλλινδρόμιση....πολύ προτού μας γράψεις. Μη νομίσεις δλδ ότι η περίπτωσή σου μου δημιούργησε το φόβο. Τον είχα και στην 1η εγκυμοσύνη και τώρα με τα υγρά ένα παραπάνω. Στις 19 του μήνα θα ξέρουμε τι συμβαίνει. Υποτίθεται ότι η αποκόλληση είχε επουλωθεί κι ότι στις 19 θα κόψω και τα χάπια... Πώς?Αφού ακόμα βλέπω υγρά...

Τα δοντάκια μέχρι τώρα μόνο λίγη γκρινίτσα....αλλά δε μιλάω γιατί κάθε φορά που θα πω καλό λόγο γιαυτό το παιδί μετά το γλωσσοτρώω φαίνεται και μου γίνεται ανάποδο!

Σου απαγορεύω να σκέφτεσαι αρνητικά. Μην ξεχνάς ότι ΕΣΥ μου έδωσες κουράγιο και πίστη ότι μπορούσε να μου συμβαίνει κάτι άλλο και όχι αυτό που φοβόμουνα! Σε θέλω δυνατή, έτσι όπως πιστεύω ότι είσαι!!!:-P


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και από μένα!Μου λείψατε και πολύ στεναχωριέμαι που βλέπω άσχημα νέα...:( Κατερίνα μου εύχομαι όσο το δυνατό συντομότερη και ηπιότερη ανάρρωση ψυχικά και σωματικά και να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα που θα σε κάνουν να ξαναχαμογελάσεις στο μωρακι σου... Ακουσα πολλές και δυσάρεστες ιστορίες μέσα στις γιορτές και πίστεψέ με όσο χαζό και αν σου ακούγεται τώρα, ισχύει το οτι υπάρχουν και χειρότερα :( σε σχεδόν τελειόμηνες εγκυμοσύνες να μη φτάνουν οι μανούλες να χαρούν τα μικρά τους για πολλά και καμια φορά άλυτα προβλήματα. Δε θελω να σας στεναχωρώ άλλο, εύχομαι στα νέα μελη της παρέας καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη και να μην έχουμε πια άλλα δυσάρεστα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα πολλές και δυσάρεστες ιστορίες μέσα στις γιορτές και πίστεψέ με όσο χαζό και αν σου ακούγεται τώρα, ισχύει το οτι υπάρχουν και χειρότερα :( σε σχεδόν τελειόμηνες εγκυμοσύνες να μη φτάνουν οι μανούλες να χαρούν τα μικρά τους για πολλά και καμια φορά άλυτα προβλήματα..

Και έτσι είναι!!!Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά, ο καθένας για το δικό του πρόβλημα νιώθει ότι χάνει τον κόσμο!!!Και κάποια στιγμή θα σας πώ για την περιπέτεια του μικρού μου(στη γέννα). Απλά δεν θέλω να σας προβληματίσω και να σας αγχώσω. Απολάυστε την εγκυμοσύνη σας μανούλες.....!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα να σου πω αρχικά ότι λυπάμαι πολύ που έπρεπε να σου συμβεί κάτι τέτοιο...Εύχομαι να είναι και το τελευταίο....

Κατά τ' άλλα μακάρι να πάνε όλα καλά και να εδραιωθώ στο καφέ σας...

mikio εύχομαι και σε σένα να μην είναι τίποτα τελικά και να πάνε όλα καλά μα πάρα πολύ καλά....

Άσχετο αλλά mikio λέει ο φίλος της κουμπάρας μου την κουμπάρα μου και όταν είχα δει να γράφεις στο φόρουμ είχαμε πεθάνει στα γέλια...Βέβαια ο τόπος διαμονής σου το δικαιολογεί!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κι ανταποδίδω! Με το καλό να παραμείνεις στο καφέ για πολλούς-πολλούς μήνες!

Βασικά το νικ μου για έναν ολόκληρο χρόνο ήταν daskala αλλά ας όψεται η διαχείριση που μου το άλλαξε επειδή δήλωνε λέει το επάγγελμά μου! Λες και δεν έχει τόσους άλλους που έχουν για νικ ή υπογραφή το επάγγελμά τους....με εμένα βρήκανε να ασχοληθούν... τέλοσπάντων!!!

Μικιό είμαι κι εγώ για τον άντρα μου από όταν γνωριστήκαμε. Το όνομά μου δεν το έχω ακούσει από τα χείλη του μόνο όταν μιλάει για εμένα σε άλλους. Τώρα έχει πλέον 2 μικιά... Κι ελπίζω να αποκτήσει και 3ο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι μου ποτέ δε σκέφτομαι αρνητικά... απλά πάντα κρατάω μια πισινή. ;) Για να μη μου έρθει κανένας νταμπλάς! Αλλιώς θα έπρεπε με το που έβγαινε το τεστ θετικό να παίρναμε κι όλη την προίκα του μωρού! Αν στο επόμενο ραντεβού είναι οκ το μωρό θα πάω να πάρω ένα ροζ ζιπουνάκι για γούρι! Και λέω ζιπουνάκι γιατί αν είναι αγόρι θα μπορώ να του το βάλω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aχ κορίτσια θα το ξαναπώ ειλικρινά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε όλες σας την 1η εγκυμοσύνη μου και τη γέννα μου!

Κατερινάκι μου έχεις γερό τον κούκλο σου κι αυτό έχει σημασία! Ότι κι αν ήταν φαντάζομαι την αγωνία σου... εύχομαι καμία μανούλα να μην καρδιοχτυπήσει ποτέ για το μωράκι της! Εντός κι εκτός κοιλιάς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...