Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλή σας μέρα και από μένα

Τα νέα τα δικά μου τα ίδια. Ειλικρινά κορίτσια εγώ δεν καταλαβαίνω ότι είμαι εγκυος κανένα σύμπτωμα μιλάμε ! :o Στην 1η μου εγκυμοσύνη ένιωθα και μια ξινίλα στο στομάχι μέχρι τους 3 πρώτους μήνες τώρα τίποτα ή πολύ σπάνια που δεν το θυμάμαι ! Δόξα το θεό δηλαδή και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.

Ο γιος μου προσπαθεί να περπατήσει τώρα και συνέχεια τον τρέχω πάνω κάτω.

Εγώ είμαι δουλειά τώρα και πολύ θα ήθελα να ήμουν σπιτάκι μου με τον γιο μου να παίζουμε να κάνουμε δουλειές και να μαγειρεύουμε και να πηγαίνουμε περίπατο ! :mad: Το καλό είναι οτι ο γιατρός μου είπε όταν θέλω μπορεί να μου γράψει λίγη άδεια ασθενείας για να ξεκουραστώ λιγάκι αλλά είπα να μείνω τον άλλο μήνα :):D

Δεν τον έχω πάρει ακόμα σχολείο γιατί μου τον προσέχει η μητέρα μου. Βασικά του αρέσουν πολύ τα παιδιά αλλά φοβάμαι τις αρρώστειες. Για τα λεφτά καμιά διαφορά εφόσον τα δίνω στην μητέρα μου ούτος η αλλως.

Αυτά εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες της κοπέλες και να φτάσουμε όλες μαζί μέχρι το τέλος και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας.

Εγώ για να πω την αλήθεια αγωνιώ να μάθω το φύλο ελπίζω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα το μάθω. Δεν ξέρω το ξανάπα αλλά πιστεύω είναι κοριτσάκι !!! :D


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάρες.

Κούλα καλά κάνεις και περιμένεις για να πάρεις άδεια για να βελτιωθεί κι άλλο ο καιρός και να ευχαριστηθείτε τις βόλτες και εσύ και ο μικρός. :-)Χθες εδώ είχε έναν παλιόκαιρο (Μακεδονία)... :(

Εγώ σήμερα έχω κάτι σπαρίλες... Βρε όλα τα παράξενα συμπτώματα σε μένα θα συμβούν; Έχει δυο μέρες που έχει πρηστεί το πρόσωπο μου. Μάγουλο βερύκοκο λέμε:shock:

Link to comment
Share on other sites

Φτου! Μόλις έμαθα πως θα έρθει η πεθερά μου από Γερμανία στις 3/5! Ε ρε πρήξιμο που θα φάω....:cry: Να φανταστείτε μου λέει να μην κάθομαι κοντά σε εκτυπωτή γιατί βγάζει σκόνη από το μελανάκι του. Φτου και ξανα φτου.:?

Κατερινάκι καλά κάνεις και μπαίνεις. Λέω να γίνεις επίτιμο μέλος μας, τι λες κι εσύ;

Μόνη μου θα μιλάω σήμερα μου φαίνεται. Nooooo proooooblem:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόλις πήγα και ψώνισα για τον γιο μου τα καλοκαιρινά μας ρουχαλάκια !!! Εχω κατενθουσιαστεί. Είχε παζαράκι δίπλα από την δουλειά μας και πήγαμε και τις άλλες κοπέλες και πήραμε ένα σωρό. Ειδικά εγώ πήρα 2 τσάντες μεγάλες !!! :D:D Ήταν μεγάλη ευκαιρία. Σετ παντελόνι φανελάκι Disney 12 ευρό.

Παντελονάκι Disney 6 ευρό. Πιτζάμες Michel Dali 4 ευρό. Εσωτερικά με κοντό μανίκι Michel Dali 2 ευρό.

Και με τέτοιες τιμές εννοείτε ότι πήρα αρκετά. Α του πήρα και ένα τέλειο σακάκι για τον χειμώνα του χρόνου είχε μόνο 8 ευρό και ήταν τέλειο !!!! ;):D :D


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα μας..

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; Εγώ ανυπομονώ να έρθει το αύριο για να ξεμυτίσω από το σπίτι.. (έχω ραντεβού με το γιατρό). Σήμερα κλείνω μια βδομάδα εσώκλειστη αλλά χαλάλι το μωράκι μου... Όλες αυτές τις μέρες δεν είχα ούτε έχω καμία ενόχληση και αυτό νομίζω ότι είναι ελπιδοφόρο...

Ας πάνε όλα καλά αύριο και λέτε να υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε την καρδούλα του ή είναι νωρίς ακόμα;

Κατά τα άλλα όπως και η Κούλα κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης στον ορίζοντα... Λέτε να είμαι τυχερή; Η αγωνία όμως αγωνία...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα μας..

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; Εγώ ανυπομονώ να έρθει το αύριο για να ξεμυτίσω από το σπίτι.. (έχω ραντεβού με το γιατρό). Σήμερα κλείνω μια βδομάδα εσώκλειστη αλλά χαλάλι το μωράκι μου... Όλες αυτές τις μέρες δεν είχα ούτε έχω καμία ενόχληση και αυτό νομίζω ότι είναι ελπιδοφόρο...

Ας πάνε όλα καλά αύριο και λέτε να υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε την καρδούλα του ή είναι νωρίς ακόμα;

Κατά τα άλλα όπως και η Κούλα κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης στον ορίζοντα... Λέτε να είμαι τυχερή; Η αγωνία όμως αγωνία...

Όλα καλά θα πάνε, Δομνίνα μου. Στην 7η βδομάδα ακούγεται η καρδιά αλλά από ότι έχω διαβάσει εξαρτάται και από τι μηχανήματα έχει ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Φτου! Μόλις έμαθα πως θα έρθει η πεθερά μου από Γερμανία στις 3/5! Ε ρε πρήξιμο που θα φάω....:cry: Να φανταστείτε μου λέει να μην κάθομαι κοντά σε εκτυπωτή γιατί βγάζει σκόνη από το μελανάκι του. Φτου και ξανα φτου.:?

Κατερινάκι καλά κάνεις και μπαίνεις. Λέω να γίνεις επίτιμο μέλος μας, τι λες κι εσύ;

Μόνη μου θα μιλάω σήμερα μου φαίνεται. Nooooo proooooblem:rolleyes:

Καλά "επίτιμο μέλος"...πολύ μου άρεσε!!!να γίνω, να γίνω!!!:tongue::tongue:

Όσο για την πεθερά...πω πω.!Πόσο καιρό θα καθίσει; Άντε βρε, θα σε φροντίζει!!!:rolleyes:

Κορίτσια μόλις πήγα και ψώνισα για τον γιο μου τα καλοκαιρινά μας ρουχαλάκια !!! Εχω κατενθουσιαστεί. Είχε παζαράκι δίπλα από την δουλειά μας και πήγαμε και τις άλλες κοπέλες και πήραμε ένα σωρό. Ειδικά εγώ πήρα 2 τσάντες μεγάλες !!! :D:D Ήταν μεγάλη ευκαιρία. Σετ παντελόνι φανελάκι Disney 12 ευρό.

Παντελονάκι Disney 6 ευρό. Πιτζάμες Michel Dali 4 ευρό. Εσωτερικά με κοντό μανίκι Michel Dali 2 ευρό.

Και με τέτοιες τιμές εννοείτε ότι πήρα αρκετά. Α του πήρα και ένα τέλειο σακάκι για τον χειμώνα του χρόνου είχε μόνο 8 ευρό και ήταν τέλειο !!!! ;):D :D

Θέλω και εγώωωωωω!!!Πολύ καλά έκανες!!!!Αντε φιγουρίνι ο μικρός!!Και τώρα που περπατάει θα αρχίσει το ΤΡΕΞΙΜΟ σου!!

Δομνίνα πιστεύω ότι θα άκουσεις αύριο καρδιά..Αχ θα τρελαθείς....:D

Όπως σας είπα πρώτη μέρα στη δουλειά..σαν να μην πέρασε μια μέρα..Αν εξαιρέσεις ότι μου πήραν και τον υπολογιστή μου και δεν είχα που να "εργαστώ" κατα τα άλλα μια χαρά!!:-(

Νεκταρία που είσαι;;;;;

Επεξεργάστηκαν by katerina_s

cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά "επίτιμο μέλος"...πολύ μου άρεσε!!!να γίνω, να γίνω!!!:tongue::tongue:

Όσο για την πεθερά...πω πω.!Πόσο καιρό θα καθίσει; Άντε βρε, θα σε φροντίζει!!!:rolleyes:

Υπάρχει ένας όρος όμως. Να μπαίνεις τουλάχιστον μια φορά την ημέρα. :lol:Απουσίες δεκτές μόνο εφόσον συντρέχει λόγος διασκέδασης, διακοπών και συναφών χαρούμενων αιτιών (πίτσι-πίτσι με τον σύζυγο που λέει και κάποια απουσιάζουσα). :tongue:Την επίσημη τελετή θα την τελέσει η Πρόεδρος Νεκταρία. Νεκτααααρίαααααα; Που χάθηκες βρε ψυχή;

Μία-δύο βδομάδες κάθεται συνήθως. Όσο για φροντίδα, τι να σου πω... Ούτε ένα ποτήρι νερό δεν βάζει μόνη της!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Tαράμ-ταράμ! "Κυρίες και... (ξέχασα...κυρίους δεν έχουμε στην παρέα μας... :lol: ) είναι μεγάλη μας χαρά και τιμή να φιλοξενούμε στο καφέ μας μια Μαρτιομανούλα 2009, καλή φίλη των Νοεμβριομανούλων 2010 κι επίδοξη μέλλουσα μανούλα του αδερφακίου-κοριτσακίου ;) ενός υπέροχου μπόμπιρα! Ανακηρύσσω την Κατερίνα Σ. επίτιμο μέλος του καφέ μας και της δίνω και το χρυσό κλειδί... :lol: εχμ...την υπόσχεση ότι θα είμαστε πάντα εδώ για αυτήν και φυσικά κάθε μέρα θα μπαίνει να λέει μια καλησπέρα-καλημέρα...ότι ώρα την αφήνει ο μπέμπης της βασικά... και να διαβάζει τα νέα μας...που δεν είναι δα και τα πολλά έτσι όπως είμαστε 3 και ο κούκος! :lol:

Aααααχ αυτό το πίτσι-πίτσι που σχολίασε η αμέλα (μαρή αμέλα πώς σε λένε εσένα που σε λέμε αμέλα και μου θυμίζει καραμέλα και δεν είμαι για γλυκά τώρα εγώ...!!) που λέτε αυτό το πίτσι-πίτσι σε λίγο θα το βλέπω στον ύπνο μου! :lol: Όσες μπορείτε μην τυχόν και το κόψετε από κόμπλεξ ή από φόβο! Μόνο μην κρεμαστείτε από τον πολυέλαιο....κατά τα άλλα επιτρέπεται! :lol:

Δομνίνα εύχομαι επιτέλους να ξεμυτίσεις από το σπίτι. Εγώ τώρα 5 εβδομάδες έχω βγει 1-2 φορές, μετά έβλεπα πάντα κόκκινα και τα έκανα πάνω μου...και τώρα θα βγω μαζί με τα τζιτζίκια μου φαίνεται! Όσο για καρδούλα πολύ πιθανόν είναι να ακούσεις αύριο!!!! ;) Πολύ συγκίνηση! Δες και στον υπέρηχο που φαίνεται σα μια κουκκίδα να πάλλεται ρυθμικά!

Πεθεροσυζήτηση απαπα ουστ ξουξου φτου-φτου! Εγώ ακόμα δεν ξέρω αν όλα πάνε καλά κι αν θα γεννήσω.... αλλά από τώρα σκέφτομαι ότι ΔΕΝ θέλω να έρθει η κατσαρίδα στο σπίτι μόλις γεννήσω. Όσο θυμάμαι τις 3 μέρες που έκατσε στο 1ο μωρό και με έκανε κι έκλαιγα λεχώνα γυναίκα από τα νεύρα μου και τις μακακίες της συγχύζομαι.... Ευτυχώς μας χωρίζουν 280 χλμ και δηλώνω από τώρα στον άντρα μου ότι ΔΕΝ την θέλω! Χύμα!

Link to comment
Share on other sites

Α!! Αμα εξαφανίζομαι φταίει ο άντρας μου που καταλαμβάνει τον υπολογιστή ή που με πρήζει να παρατήσω τον υπολογιστή και να κάνω κάτι πιο εποικοδομητικό...

Άμα βγάλει κανένα κριθαράκι στο μάτι που χαλάει το χατήρι της γκαστρωμένης θα του πω εγώ! :lol:

Kαληνυχτώ κοπελούδες μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά!

Θέλω να πιστεύω ότι μια πολύ όμορφη μέρα ξημέρωσε σήμερα... Ναι, θα βγω από το σπίτι ύστερα από περιορισμό 8 ημερών και θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι κάνει το σποράκι.. Άραγε μεγάλωσε καθόλου; όλο αυτό σκέφτομαι αυτές τις μέρες και παρακαλάω να είναι γερό, δυνατό και να εξελιχθεί από πινέζα σε... γίγαντα! Έχουμε ραντεβού 9:45 οπότε μόλις γυρίσω θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις..

Εμένα η πεθερούλα μου μένει 320 χιλιόμετρα μακριά και ευτυχώς όταν ανεβαίνει Αθήνα μένει στην κόρη της για να χαρεί τα εγγονάκια της (η κουνιάδα μου έχει δύο, 1 κοριτσάκι 11 χρονών και το πολυαγαπημένο μου βαφτιστήρι, ένα αγοράκι κοντά 3 ο οποίος έχει κλέψει τις καρδιές ολωνών). Ο πεθερός μου δεν έρχεται σχεδόν ποτέ.. Γενικότερα δεν έχουμε κανένα πρόβλημα στις μεταξύ μας σχέσεις απλά η πεθερά μου αντί να μιλάει φυσιολογικά φωνάζει και με εκνευρίζει λιγάκι αυτό και επίσης δεν μου αρέσει η μαγειρική της.. Οπότε δεν παίζει να έρθει όταν με το καλό γεννήσω να μείνει μαζί μας, αφενός διότι δεν θα υπάρχει χώρος πια και αφετέρου η μητέρα μου μένει ακριβώς δίπλα μου.. Και σαν τη μητέρα μου καμία κορίτσια.. Έχει μεγαλώσει 4 παιδιά και τώρα μεγαλώνει και δύο εγγόνια και της έρχεται και το τρίτο...

Οπότε η πεθερούλα μου θα'ρχεται για καμιά ωρίτσα επίσκεψη και θα φεύγει..

Βέβαια μακάρι να φτάσω μέχρι τέλους στην εγκυμοσύνη, να γεννηθεί ένα υγιέστατο μωράκι και ας έρχεται και πιο συχνά... Δεν θα με πειράξει..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλή σας μέρα και από μένα

Τα δικά μου νέα τα ίδια. Όλα μια χαρά δεν καταλαβαίνω τίποτα και εύχομαι να είναι όλη η εγκυμοσύνη το ίδιο.

Εγώ ραντεβού με τον γιατρό έχω την Δευτέρα και δικαιούμαι να φεύγω από την δουλειά και να πηγαίνω στο ραντεβού μου. Τέλειο αυτό !!! Απλά μου δίνει ο γιατρός ένα δικαιολογιτικό απουσίας για τις ώρες που έλειπα και όλα μια χαρά. Ευτυχώς για να μην χάνω και χρόνο από το απόγευμα μου.

Ο σύζυγος άμα θέλει να το δει έρχεται και συναντιόμαστε στον γιατρό :D

Το θέμα είναι ότι δεν το έχω πει σε κανένα ακόμα μόνο εγώ και ο άντρας μου το ξέρουμε και αναγκαστικά σήμερα πρέπει να το ανακοινώσω στην δουλειά λόγω του ότι έχω το ραντεβού την Δευτέρα οπόταν λέω να το πω σήμερα που είναι και Παρασκευή για να το χωνέψουν λίγο μέχρι την Δευτέρα μιας και το ραντεβού είναι πρωί πρωί !!!! :-P Το θέμα είναι το ότι σκέφτομαι πως θα το πω θα τους έρχει βαρύ γιατί 1 χρόνο έχει που γέννησα και τώρα θα πούνε πάλυ τα ίδια. Ακόμη την δουλειά που κάνω την μοιραζόμαστε με ένα άλλο συνάδελφο και όταν λείπω πέφτουν όλα πάνω του και αυτόν λυπάμαι πιο πολύ. Και σε αυτόν θα το ανακοινώσω πρώτα σήμερα. Αχ για βοηθήστε καλέ πως θα του το πω τώρα ... :-(


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...