Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς είχαμε την κοιλίτσα παρακαταθήκη από πριν οπότε όχι δεν έχει φουσκώσει παραπάνω...

Εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα αποκόλλησης μόνο τον υπέρηχο που το δείχνει.. Πήγε σήμερα ο κουνιάδος μου στο ΙΚΑ και μου γράψανε άδεια μέχρι τις 15/4... ευτυχώς που έχω και σας παρεούλα και περνάει η ώρα αλλιώς ούτε εγώ δεν ξέρω τι θα κανα..

Κατερινάκι που είσαι;

Εμείς στο γιατρό θα πάμε την Παρασκευή 9/4.. Άντε να δούμε αν μεγάλωσε το σποράκι...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!! :tongue: είχα ανοίξει το φορουμ αλλα δεν ξαναέγραψα γιατί ταλαιπωρούμαι πολύ με εμετούς,ζαλαδες κ ανακατέματα, δύο φορές πήγα στην κλινική με αφυδατωση. Το ευχάριστο είναι οτι περιμένουμε δίδυμα!!!!!! και είμαστε πολύ ενθουσιασμένοι.Σήμερα μπαίνω στον τρίτο , έχω φουσκώσει ελάχιστα αλλά έχω χάσει 6 κιλά λόγω των εμετών. Εδώ κ μια εβδομαδα παίρνω premperant και είμαι κάπως καλύτερα.Είμαι αρκετά αγχωμένη με την εγκυμοσύνη(το ένα μωράκι είναι χαμηλα),με τη δουλειά που με πιέζουν να παραιτηθώ (εννοείται πως δεν θα το κάνω αλλά έχω την γκρίνια), με τα μωρά που είναι δύο κλπ.Αυχενική διαφάνεια κάνουμε στη 12 εβδομαδα;μάλλον η γιατρος μου δεν με ενημερώνει και πολύ...........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

δυστυχώς...Μαμάδες Νοεμβρίου 2010 δεν θα σας κάνω παρέα! Το κύημα δεν αναπτύχθηκε καθόλου και πάμε για φυσική αποβολή. Σταματώ τα ultrogestan και περιμένω.:-(

Λυπάμαι πολύ που δεν θα είμαι στο club σας. :-(:-(Θα σας παρακολουθώ όμως γιατί πραγματικά σας έχω συμπαθήσει ΟΛΕΣ σας. Εύχομαι οτι καλύτερο και να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! Δεν έχω τα κέφια μου, όπως καταλαβαίνετε.

Μανούλες να ακούτε τη Νεκταρία που είναι και έμπειρη και αν θέλετε και κάτι από εμένα ξέρετε που θα με βρείτε.:-P Να προσέχετε τους εαυτούς σας και τις κοιλίτσες σας!

Σας φιλώ γλυκά ΟΛΕΣ!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kατερινάκι μου πολύ λυπάμαι κοπέλα μου! Είμαι σίγουρη ότι θα νιώθεις πολύ καλύτερα κάθε φορά που θα βλέπεις το αγγελούδι σου και σίγουρα θα απαλύνει τον πόνο σου η τρυφερή αγκαλίτσα του! Κάποια άλλη στιγμή θα έρθει το αδερφάκι του...

Κι εγώ πολύ σε συμπαθώ και να ξέρεις ότι δε θα χαθούμε. Θα ζητάω κι εγώ τις συμβουλές σου ως πιο έμπειρη μαμά θα μπορείς να μου λύσεις τις απορίες μου. Για σήμερα το αναβάλω αλλά θα επανέλθω σύντομα...

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

δυστυχώς...Μαμάδες Νοεμβρίου 2010 δεν θα σας κάνω παρέα! Το κύημα δεν αναπτύχθηκε καθόλου και πάμε για φυσική αποβολή. Σταματώ τα ultrogestan και περιμένω.:-(

Λυπάμαι πολύ που δεν θα είμαι στο club σας. :-(:-(Θα σας παρακολουθώ όμως γιατί πραγματικά σας έχω συμπαθήσει ΟΛΕΣ σας. Εύχομαι οτι καλύτερο και να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! Δεν έχω τα κέφια μου, όπως καταλαβαίνετε.

Μανούλες να ακούτε τη Νεκταρία που είναι και έμπειρη και αν θέλετε και κάτι από εμένα ξέρετε που θα με βρείτε.:-P Να προσέχετε τους εαυτούς σας και τις κοιλίτσες σας!

Σας φιλώ γλυκά ΟΛΕΣ!!!!!

Κατερινάκι μου, λυπάμαι αφάνταστα. :cry: Πάντως σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί πέρσι μου είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο:-( Με βοήθησε αρκετά όμως η σκέψη ότι δεν είχε προλάβει να δημιουργηθεί ζωούλα.

Το καλό όμως είναι ότι όταν σταθεροποιηθεί ο κύκλος σου θα μπορείς να βάλεις μπρος για άλλο μωράκι και έτσι μέχρι τον Νοέμβριο θα μας ανακοινώσεις τα χαρμόσυνα νέα!!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι μου γλυκό,

Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ που ήρθαν έτσι τα πράγματα.. Ελπίζω σύντομα να αναρρώσεις σωματικά και ψυχικά και να έρθεις πάλι κοντά μας με αισιοδοξία και κέφι..

Νεκταρία μου, εσύ πότε με το καλό πας στο γιατρό; Εμείς την Παρασκευή 9/4.

Κατερινάκι μου και πάλι λυπάμαι κορίτσι μου..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Καταρχάς να καλωσορίσω και πάλι τη Χριστίνα, να της ευχηθώ καλή υπομονή και κουράγιο, με το καλό να ορίσουν τα μωράκια της και σύντομα να περάσουν τα δύσκολα συμπτώματα...

Δομνίνα μου εγώ πάω στις 19 Απριλίου όπου θα είμαι 11 εβδ. και 4 ημ. και θα κάνω αυχενική πρώτα ο Θεός. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τη 12η εβδομάδα δεν πρόκειται να ηρεμήσω μου φαίνεται. Όχι ότι από εκεί και πέρα τελειώνουν οι αγωνίες....απλά είσαι λίιιιιγο πιο πεπεισμένη ότι θα πάνε καλά τα πράματα....

Και κάπου εδώ θα σας αφήσω γιατί το μικιό ξύπνησε! Βγάζουμε και δοντάκια!!! Αλλά έφυγε η Κατερίνα μας και με ποια θα τα λέω αυτά? :(

Χάθηκε και η Κούλα... Διακοπές θα κάνει μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια

Να μαι και μένα. Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά. Όντως διακοπές ήμουνα !! Περάσαμε τέλεια και φάγαμε αρκετά. Εκανα και τα γενέθλεια του γιου μου το Πάσχα και είχα κατασυγκινιθεί !!!

Κατερίνα πολύ λυπάμαι για ότι συνέβηκε κουράγιο και εύχομαι το συντομότερο να ακούσουμε πάλυ ευχάριστα για σένα !

Η δική μου η εγκυμοσύνη καλά πάει ευτυχώς δεν έχω ούτε ενοχλήσεις ούτε τίποτα αφού ακόμη δεν έχω καταλάβει ότι είμαι εγκυος ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.

Σήμερα γύρισα στην δουλειά και μου έχει βαρυφανεί και βαριέμαι αφάνταστα !


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!!

Τι κάνουν τα κορτσούδια μου; Απ' ότι διαβάζω είμαστε όλες καλά και αυτό είναι ότι πιο ευχάριστο μπορεί να ακούσει κανείς αυτή την περίοδο..

Νεκταρία μου τα δοντάκια σας δυσκολεύουν ε; Κουράγιο .. είναι ένα βασανιστήριο για το μικρούλη σου και για σένα αλλά τι να κάνουμε αφού έτσι πρέπει να γίνει.. Να υπολογίζω κι εγώ δηλαδή σε κάνα μήνα ότι θα κάνω την αυχενική αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε; Μακάρι Θεούλη μου να πάνε όλα καλά..

Βλέπετε κορίτσια ακόμα κανένα σύμπτωμα της εγκυμοσύνης δεν έχει φανεί εκτός από το πρησμένο στήθος που πονάει και ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν είμαι στ' αλήθεια έγκυος.. Βέβαια μακάρι να μην εμφανιστούν ποτέ και το μωράκι μου να μεγαλώνει μια χαρά αλλά όσο να ναι μια αγωνία την έχω..

Κοντεύει κι η Παρασκευή που θα ξεμυτίσω από το σπίτι για να πάω στο γιατρό και αισθάνομαι πως έχω κάτι να περιμένω γιατί δεν σας κρύβω ότι όλες αυτές τις μέρες έχω σκυλοβαρεθεί στο σπίτι.. ευτυχώς που υπάρχει και το μπαλκόνι τουλάχιστον και παίρνω και μια τζούρα από τον έξω κόσμο..

Κούλα μακάρι να μπορούσα να πάω κι εγώ στη δουλειά... βλέπεις επί 17 συναπτά έτη δουλεύω και μου κακοφαίνεται τώρα που κάθομαι.. αλλά αφού πρόκειται για το μωράκι μου χαλάλι του..

Καλή μας συνέχεια λοιπόν...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου και απο μενα !!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!!

Τι κανετε ολα καλα ??? Τα σπορακια και τα παιδακια σας τι κανουν???

Koulla εχετε γενεθλια σημερα βλεπω !!!!! Να χαιρεσε το ζουζουνι σου και με τι καλο και το δευτερο !!!!!!!


image.php?type=sigpic&userid=21459&dateline=1327670570

zpMsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια, νέα και παλιά. Πρωϊνές-πρωϊνές βλέπω σήμερα.

Κούλα να χαίρεσαι την αγοράκλα σου.

Δεν άντεξα και πήρα πάλι φράουλες. :rolleyes:Τι φράουλα έχω φάει ρε κορίτσια, δε λέγεται! Τόση δεν έχω φάει στη ζωή μου. Μισό κιλό τρώω στην καθισιά μου.:shock: Άντε να βγουν και τα κεράσια.;)

Link to comment
Share on other sites

Κούλα να το χαίρεσαι το αντράκι σου και με το καλό και στο αδερφάκι του!

Κι εγώ ρε παιδιά από συμπτώματα τπτ και όταν δε νιώθω έγκυος ανησυχώ! Εύχομαι ειλικρινά να έχετε την ονειρεμένη 1η μου εγκυμοσύνη και γέννα! Αν ήταν όλες έτσι....10 κοπέλια θα έκανα! :lol: Αν περάσει το θεματάκι της αποκόλλησης και γυρίσω στην παλιά ζωή μου...θα πετάω από τη χαρά μου! Θα είμαι βέβαια προσεκτική αλλά όχι και να κάνω μια βολτίτσα και να βλέπω αμέσως κόκκινα! Έλεος δλδ!

Δομνίνα μου κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό...και ο δικός μου που ήταν πολύ δύσκολο και απαιτητικό μωρό (κι ακόμα είναι)....χθες που εντόπισα τα 2 κάτω δοντάκια να ξεπροβάλλουν μου έκανε εντύπωση... γιατί σε γενικές γραμμές δεν είχε τρομερές αντιδράσεις που να με κάνουν να το καταλάβω. Λίγη γκρινίτσα αλλά πάντα είχαμε ανά διαστήματα γκρίνιες οπότε πού να καταλάβω ότι ήταν από τα δόντια?? Μόνο μου είχε κάνει εντύπωση τη Δευτέρα που είχαμε πάει για φαγητό, μια στιγμή που στα ξαφνικά και αναίτια όπως νόμιζα, έβαλε έντονα κλάματα και τρέχανε δάκρυα τα ματάκια του πράγμα που κάνει μόνο όταν πονάει ή όταν τρομάζει πολύ. Οπότε ανησύχησα λίγο...ζορίστηκα να τον παρηγορήσω αλλά χθες κατάλαβα ότι μάλλον ο καημένος ένιωσε καμιά σουβλιά από τα δοντάκια κι αντέδρασε έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...