Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Κάτι τέτοια βλέπω και ξέρω πως μπορούμε!!!!!

http://periergaa.blogspot.com/2011/07/video_6547.html


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΠΟΥΟΥΟΥ πολλά δε ξεστομίζω τον πραγματικό αριθμό αλλά πάνω από 30!!!!!Τουτέστιν έναν άνθρωπο!!!!

Έχω πολλή δρόμο μπροστά αλλά ξέρω πως θα τα καταφέρω!!!

Δεν είναι η πρώτη μου φορά......χαχαχαχαχαχαχα

Ελάτε κόρες !

Η αρχή είναι δύσκολη... μετά τις πρώτες ημέρες που όντως στριμώχνεσαι, συνηθίζει ο οργανισμός... κι εγώ 20 κιλά έχω στόχο δλδ έναν άνθρωπο... μην το βάζετε κάτω ! Και να σκέφτεστε ότι είστε αδύνατες ! Ναι ναι ! Εγώ έτσι λέω από μέσα μου ! Τύπου με βλέπω στον καθρέφτη και δεν λέω "Να η παλιοχοντρή" όχι όχι λέω "Πω πω μάνα μου πώς έχεις αδυνατίσει έτσι ! Σε λίγο καιρό θα μπεις σε όλα σου τα ωραία ρουχαλάκια και θα είσαι κουκλάρα !!!":rolleyes: δεν ξέρω κατά πόσο απέχω από το point zero... αυτό της τρέλας δλδ, αλλά μου έχει κάνει απίστευτο καλό !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κοριτσια βαλτε το πεισμα! Στα 17 μου ημουν 80 κιλα, το σχολειο το μισω, δε θελω ουτε να θυμαμαι τα αρνητικα σχολια γυρω μου! Σε λιγους μηνες με διαιτα κυριως μονη μου,χωρις διαιτολογους χωρις τιποτα εφτασα 65 και τελικα μετα απο ενα χρονο 57 κιλα! Υπομονη,ραψτε το στομα σας στα απαγορευμενα, αντισταθειτε και θα πετυχετε!!!;)

Αυτη τη φορα ξεκινησα 76 κιλα το σεπτεμβρη, σε δυο μηνες εχασα 5 απλα αποφευγοντας τα "απαγορευμενα" και τελικα τωρα,παλι σε δυο μηνες άλλα 7!

Εχει δικιο η love4four! Πεινας καμια βδομαδα,αντε δυο, μετα συνηθιζεις και βλεπεις και τη ζυγαρια να κατεβαινει!!!Ξαναβγαλτε και τα παλια σας ρουχα πρωτα πρωτα στα συρταρια και καθε μερα που θα τα βλεπετε θα παιρνετε κουραγιο να συνεχισετε!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.1 βδομάδα σήμερα διαίτας.το πρωί η ζυγαριά βέβαια με έδειξε στα ίδια.λέτε νε παίζει ρόλο που ήμουν αδιάθετη;;μόλις εχτές τελείωσα.:rolleyes:


[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/as1cEZA0g410010MDAwNDk5MWR8ODc1NjU0ZHxteSBiYWJ5.gif[/IMG][/URL]


[url=http://lilypie.com][IMG]http://lb1f.lilypie.com/W9Frp2.png[/IMG][/url
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.1 βδομάδα σήμερα διαίτας.το πρωί η ζυγαριά βέβαια με έδειξε στα ίδια.λέτε νε παίζει ρόλο που ήμουν αδιάθετη;;μόλις εχτές τελείωσα.:rolleyes:

Παιζει ρολο τις 2 πρωτες μερες που εχεις μεγαλη ροη,εκει ζυγιζεις περισσοτερο. Μην αγχωνεσαι, κανεις δε χανει απο την πρωτη βδομαδα!!!!Μετα τη 2η παιρνει μπρος ο οργανισμος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και φυσικά να δηλώσω πως εννοείται και πως φτύνω κάθε φορά τον εαυτό μου στο καθρέφτη γιατί είμαι μια κουκλάρα ούτως αλλιώς...;);););););)

Τώρα για τα κιλά ξέρω πως θα τα καταφέρω και να σας πω ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ......

τρώω πολύ καλά......

Είμαι πολλή ευχαριστημένη από την διατροφολόγο μου έχω χάσει στο παρελθόν μαζί της 35 κιλά κια τα κράτησα 5 χρόνια!!!επίσης με κούραρε και στην εγκυμοσύνη και πήρα μόνο 9 κιλάκια......μετά τα έβαλα με τον θηλασμό......

Εύχομαι σε όλες μας καλή συνέχεια και να γίνουμε όλες μας πιο κουκλάρες!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααα

Συγχαρητήρια για τα χασίματα, καλώς ήρθατε τα νέα μέλη και καλή συνέχεια σε όλες.

Εγώ προς το παρόν έχω στόσο το ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ, διαπίστωσα ότι έχω χαμηλη κατανάλωση και προσπαθώ να ανακάμψω. Από κιλά καλά βαστώ (δεδομένων των συνθηκών) και η ζέστη βοηθάει τουλάχιστον να τρώω λιγότερο.

Σας φιλώ όλες και προσοχή στις διακοπές! Μην μου ξεσαλώσετε με ουζάκια κτλ, με μέτρο όλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις ζυγιστηκα....63,8!!!!!!!!!!!!!!!Και δεν ειναι ουτε πρωι,και με τα ρουχα μου ημουν και ειχα φαει και απ'ολα!!!Ειμαι τοσο χαρουμενο που λεω να βαλω το μαγιο μου και να παω σε ενα beach party το βραδυ.....:D:D:D:D:D:D:D:shock::shock::shock::shock:

Επσης ενα παλιο μου σορτς μου πεφτει...τελικα μηπως ισχυει αυτο που μου ειπε η διαιτολογος οτι μετα απο γεννα αν εισαι στα ιδια κιλα με πριν εισαι πιο αδυνατη λογω του οτι η μητρα εχει μεγαλωσει?????????

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από μένα!

Πριν 15 μέρες ακριβώς γέννησα και όπως καταλαβαίνετε είμαι σε φάση που πρέπει να χάσω τα κιλά μου επειγοντως γιατί δεν αντέχω να με βλέπω στον καθρέφτη. Από τη μέρα που μπήκα στο μαιευτήριο έως σήμερα έχω χάσει τα 12 από τα 25 κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη. Σήμερα ζυγίζω 75 κιλά και θέλω να φτάσω τουλάχιστον τα 62 που ήμουν προ εγκυμοσύνης. Αν δε καταφέρω να φτάσω τα 58 που είναι το κανονικό μου βάρος θα είμαι super ευτυχισμένη. Το θέμα είναι οτι ενώ δεν είχα ραγάδες ποτέ, ούτε στην εγκυμοσύνη έχασα τόσα κιλά απότομα και τώρα τα πόδια μου έχουν γεμίσει ραγάδες.

Εν ολίγοις, αν και θηλάζω, πρέπει να μπω σε δίαιτα και να αρχίσω να βάζω κρεμούλα για κυτταρίτιδα (μπας και χασω κανα πόντο) και ραγάδες. Έχετε να προτείνετε κάποια κρέμα;

Όσο για τη δίαιτα σιγά σιγά μιας και προέχει η υγεία του μωρού και η σωστή μέσω εμού διατροφή του. Ίσως πάρω λεκιθίνη lanes αν επιτρέπεται στο θηλασμό για να περιορίσω το λιπος.

Όπως και να΄χει στο εξής θα είμαι κι εγώ στην παρέα σας :)


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Σας διαβάζω πολύ καιρό και αποφάσισα σήμερα, δεν ξέρω γιατί, να γίνω κι εγώ μέλος της ομ΄ςδας , αν μου το επιτρέπετε βέβαια!!

Προσπαθώ για μωρό εδώ και δεκατέσσερις μήνες και ακόμα τίποτα.

Πριν 14 μήνες ήμουν 55 κιλά τα οποία από την πολλήηηηη σοκολάτα έγιναν 58!!Τι να κάνω; Είναι η μεγάλη μου παρηγοριά και ένεκα της πίκρας βλέποντας αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης ένιωθα έστω προσωρινά μια ανακούφιση.

Σε ένα μήνα έχασα 4 κιλά με σούπες και φρούτα.Ήταν και χειμώνας οπότε η σούπα έγινε το αγαπημένο μου φαγητό!

Τα στοιχεία μου για την υπέροχη λίστα που έχετε και στην οποία θα ήθελα πολύ να μπω για να μου δώσει ένα κίνητρο , είναι:

Υψος: 1,60μ.

Αρχικό βάρος:58κ.

Τωρινό:53,5κ.

Στόχος:51κ.

Η ζυγαριά έχει κολλήσει και αυτό πολλές φορές με οδηγεί...στη σοκολάτα και τώρα πια στη σοκολάτα-παγωτό!

Εχω αρχίσει περπάτημα 2 φορές την εβδομάδα, αλλά επειδή είμαι και άνεργη τις πιο πολλές ώρες τις βγάζω μες το σπίτι...

Θέλω να ξεκολλήσει επιτέλους η ζυγαριά!!!!

Βάλτε με στη λίστα γιατί από ό,τι έχω δει έιναι θαυματουργή!!


[url=http://lilypie.com][img]http://lmtf.lilypie.com/ns6Ip2.png[/img][/url]
[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/tt144d26.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουνια μπελα καλως ηρθες δεν εχει σημασια αν εισαι λιγα κιλα η οχι σημασια εχει στα ποσα κιλα νιωθεις εσυ ομορφα και ωραια για το σωμα σου....Σου ευχομαι να τα χασεις γρηγορα,και ακομα πιο γρηγορα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Μολις ζυγιστηκα....63,8!!!!!!!!!!!!!!!Και δεν ειναι ουτε πρωι,και με τα ρουχα μου ημουν και ειχα φαει και απ'ολα!!!Ειμαι τοσο χαρουμενο που λεω να βαλω το μαγιο μου και να παω σε ενα beach party το βραδυ.....:D:D:D:D:D:D:D:shock::shock::shock::shock:

Επσης ενα παλιο μου σορτς μου πεφτει...τελικα μηπως ισχυει αυτο που μου ειπε η διαιτολογος οτι μετα απο γεννα αν εισαι στα ιδια κιλα με πριν εισαι πιο αδυνατη λογω του οτι η μητρα εχει μεγαλωσει?????????

Συγχαρητήρια για τα χασίματα!! Πάντως εγώ διαφωνώ με τη διαιτόλογο. Νομίζω μετά από γέννα δεν είσαι πιο αδυνατο, το αντιθετο μάλιστα. Ακόμα και εάν είσαι στα ίδια κιλά το σώμα έχει άλλάξει και σπανίως κλείνουν τα φερμουάρ....

Kαλημέρα κι από μένα!

Πριν 15 μέρες ακριβώς γέννησα και όπως καταλαβαίνετε είμαι σε φάση που πρέπει να χάσω τα κιλά μου επειγοντως γιατί δεν αντέχω να με βλέπω στον καθρέφτη. Από τη μέρα που μπήκα στο μαιευτήριο έως σήμερα έχω χάσει τα 12 από τα 25 κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη. Σήμερα ζυγίζω 75 κιλά και θέλω να φτάσω τουλάχιστον τα 62 που ήμουν προ εγκυμοσύνης. Αν δε καταφέρω να φτάσω τα 58 που είναι το κανονικό μου βάρος θα είμαι super ευτυχισμένη. Το θέμα είναι οτι ενώ δεν είχα ραγάδες ποτέ, ούτε στην εγκυμοσύνη έχασα τόσα κιλά απότομα και τώρα τα πόδια μου έχουν γεμίσει ραγάδες.

Εν ολίγοις, αν και θηλάζω, πρέπει να μπω σε δίαιτα και να αρχίσω να βάζω κρεμούλα για κυτταρίτιδα (μπας και χασω κανα πόντο) και ραγάδες. Έχετε να προτείνετε κάποια κρέμα;

Όσο για τη δίαιτα σιγά σιγά μιας και προέχει η υγεία του μωρού και η σωστή μέσω εμού διατροφή του. Ίσως πάρω λεκιθίνη lanes αν επιτρέπεται στο θηλασμό για να περιορίσω το λιπος.

Όπως και να΄χει στο εξής θα είμαι κι εγώ στην παρέα σας :)

Καλησπέρα, να χαίρεσαι το μωράκι μου και να μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Εφόσον θηλάζεις εάν προσέξεις δεν θα δυσκολευτείς. Από προσωπική εμπειρία σου λέω να προσέξεις γιατί εγώ προς το τέλος του θηλασμού ειχα βάλει κιλά (βλέπεις συνέχιζα να τρώω ενώ ο θηλασμός είχε σχεδόν σταματήσει...).

Κρέμα μη βάλεις ακόμα. Υπομονή, και του χρόνου θα βγεις κορμάρα στις παραλίες. Ούτε λεκιθίνες ούτε τίποτα. Τίποτα δεν γίνεται σε μία μέρα. Σε 1-2 θα αρχίσεις να ξαναβρίσκεις τη φόρμα σου και χωρίς αυτά

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααα στις ομορφες :D:D:D

τι κανουμε????

Καλλιοπακι μου πως εισαι???...κλωτσαει???? :tongue::tongue::tongue:

να καλωσορισω τα νεα μελη...καλη αρχη κοριτσια!!!!

επειδη ειναι δυσκολο λογο χρονου να απανταω πλεον σε καθεμια ξεχωριστα θα τα πω μαζεμενα :D

Λοιπον δεν ζυγιζομαστε 3-4 μερες πριν την περιοδο....και δεν ζυγιζομαστε επισης αν δεν περασουν παλι 3-4 μετα το τελος της...κανονας!!!...και αυτο γιατι η κατακρατηση δεν αρχιζει και δεν τελειωνει οσο και η περιοδος μας....

Οταν περιμενετε περιοδο...ελατωωστε αλατι, τυρια, αλλαντικα, αναψυκτικα, καφεδες....αυτα σας φουσκωνουν!...ΠΙΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ και ενα ειδος ασκησης θα σας βοηθησει να μην πριζεστε :cool:

Οσον αφορα τη λεκιθυνη και διαφορα αλλα σκευασματα...τα αποτελεσματα ειναι παρωδικα...οταν σταματησεις να παιρνεις τη λεκιθυνη απλα θα συσωρευτει κ παλι το λιπος......ο μονος δρομος ειναι σωστη διατροφη, πολυ νερο και ενα ειδος ασκησης...συστηματικα....οχι διαιτα...απλα να προσεξεις λιγο τη διατροφη σου...

  • οχι τηγανιτα
  • οχι σαλτσες
  • οχι αναψυκτικα
  • αλκοολ με μετρο
  • τυρια επισης με πολυυυυ μετρο :tongue:
  • περιορισε την ποσοτητα του αλατιου ή παρε αυτο στην πρασινη συσκευασια με 51% λιγοτερο νατριο
  • περιορισε τα γλυκα σου
  • μην αφηνεις ποτε αδειο το στομαχι σου
  • κανε τα 5 γευματα την ημερα....για να λειτουργησει ο μεταβολισμος σου
  • 3 φορες την εβδομαδα ενα ειδος ασκησης...για οσες δεν προλαβαινουν ενα γρηγορο περπατημα της μισης ωρας την ημερα αρκει
  • αναβοκατεβασμα σκαλες με τα ποδια...κ οχι ασανσερ....ξερετε
  • ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ τουλαχιστον 8 ποτηρια την ημερα...ειδικα τωρα με τη ζεστη αναποφευκτο :tongue:

ειμαι σιγουρη πως ολες ξερουμε τι πρεπει να αποφευγουμε....υπαρχουν κ ορισμενα τρικ για τις στιγμες που δεν μπορουμε να αποφυγουμε τη σκανταλια μας

  • σουβλακι...ζητηστε το με αλαδωτη πιτα κ χωρις πατατες
  • καλαμακι...προτιμειστε καλυτερα κοτοπουλο
  • πιτσα....μονο μαργαριτα
  • σαλατα του καισαρα...ζητηστε να μη σας βαλουν παρμεζανα ή να βαλουν λιγη
  • παγωτο????....και δεν τρωω ενα σορμπε?!!! ή ενα με λιγα λιπαρα?!:cool:
  • ξυπνας το μεσημερι κ πεθαινεις για γλυκο????...πιες ενα ποτηρι νερο...σε 2 λεπτα θα σου εχει φυγει η καψα για γλκο....κοψε λιγο καρπουζι-πεπονι-φαε λιαγα κερασια κτλ κτλ....σε 15 λεπτα θα νιωθεις πληρης κ χωρις το γλυκο ;)
  • πατε σε ταβερνα?....γιατι να παρεις χοιρινη μπριζολα???...παρε μια μοσχαρισια...λιγοτερο λιπος....επισης στην ταβερνα μην παραγγελνεις 100 πρωτα πιατα....παρε μια σαλατα...και περιμενε να φας με ορεξη τη μπριζολιτσα σου
  • πατε σε ουζερι???...γιατι να παρεις τηγανιτα καλαμαρακια κ να μην παρεις ψητο καλαμαρι?....χταποδι ξυδατο με λαδι???...οχι παρε ενα στα καρβουνα

ελπιζω να βοηθησα λιγο

καλο μεσημερι :D


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

mpap εχεις πολυ δικιο εγω τα εχω εφαρμοσει αυτα και πλεον δεν πεθαινω της πεινας και εχω και αποτελεσματα...Ειδικα το μεσημεριανο γλυκο το θελω σαν τρελη αλλα κοιταω να τρωω φρουτακι η να στυβω πορτοκαλαδα και να πινω και ετσι μου περναει κατευθειαν!!!Απο αλλαντικα τρωω μονο γαλοπουλα βραστη πλεον σε τοστακι και εχω αντικαταστησει το ψωμι με σικαλης...Επισης πολλες σαλατες και απο παγωτα τρωω 1την βδομαδα...Οπως και με το σουβλακι περνω παντα κοτοπουλ καλαμακι και εχω δει διαφορα!!!(ΕΠΙΣΗς ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ 2και δεν εχω ασανσερ,χαχαχαχα)

:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...