Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Μπράβο σου!

Εγώ την πρώτη εγκυμοσύνη την ξεκίνησα 58 κιλά, την δεύτερη 70 και την τρίτη 75. οι δύο πρώτες ήταν κολλητά η μία με την άλλη και η τρίτη μετά από ένα χρόνο από τον απογαλακτισμό του δεύτερου. Ξαναλέω όμως, δεν ήταν οι εγκυμοσύνες, αλλά οι θηλασμοί αυτοί που μου άφησαν το βάρος. Αμέσως μετά τη γέννα ξεφούσκωνα και στο διάστημα των θηλασμών (θηλάσανε και όλα 9-11 μήνες) έπαιρνα πολύ βάρος. Αλλά τώρα δεν πάει άλλο. Πρέπει πλέον να αδυνατίσω, ούτε ψυχολογικά αισθάνομαι καλά, αλλά είναι και 5 χρόνια που κυμαίνομαι σε εξωπραγματικά νούμερα για το ύψος μου (1.57).

Μπράβο σου Κατερινάκι.

Και να χαίρεσαι και το κοριτσάκι σου για τα γενέθλιά της! Ελπίζω κι εγώ στα 2 του μικρότερου να είμαι καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Μπράβο σου!

Πρέπει πλέον να αδυνατίσω, ούτε ψυχολογικά αισθάνομαι καλά, αλλά είναι και 5 χρόνια που κυμαίνομαι σε εξωπραγματικά νούμερα για το ύψος μου (1.57).

Μπράβο σου Κατερινάκι.

Γλυκια μου 3 παιδακια εκανες και όλες ξέρουμε ποσο τρεξιμο εχουν.

Μην σε παίρνει από κάτω. Η ψυχολογια είναι βασικό κρητήριο. Εγω δυστυχώς εχω το φαι για παρηγορια οταν αγχονομαι οταν στεναχωριεμαι....Ειπα δεν παει άλλο, κατι πρεπει να κανω

Πρέπει να βρεις τη σωστη στιγμή και να ξεκινησεις. Και σιγα σιγα, λιγα λίγα.

Η κουβεντουλα στο φορουμ θα δεις που βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, καλα δεν μπορω να το πιστεψω, ζυγιστηκα χθες το απογευμα, 63,5!!!!Οσο ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου, μετα απο 2 ακριβως χρονια τα καταφερα!!Τιποτα δεν ειναι αδυνατον τελικα!

Συνεχιζω βεβαια καμια βδομαδα ακομα σιγουρα να χασω 1 κιλακι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εδώ !!!

Σημερινή ζύγιση: 68 (- 0.5 κιλό), κάτι είναι κι αυτό !

Θα τα καταφέρω / θα τα καταφέρω - δεν θα της περάσει (με την ζυγαριά έχω έναν εσωτερικό διάλογο -- μην ανησυχείτε ) !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εδώ !!!

Σημερινή ζύγιση: 68 (- 0.5 κιλό), κάτι είναι κι αυτό !

Θα τα καταφέρω / θα τα καταφέρω - δεν θα της περάσει (με την ζυγαριά έχω έναν εσωτερικό διάλογο -- μην ανησυχείτε ) !!!!

Ελα τα 68 δεν ειναι τιποτα, ποσο θες να πας? Το θεμα μου εμενα ηταν να πεσω απο τα 70...ουφ μια βδομαδα εμεινε ακομα για να τελειωσω με τη διαιτολογο αλλα μου ειπε να παω την αλλη τεταρτη 62,5 και δεν το βλεπω....θα συνεχισω μονη μου ομως μετα!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα τα 68 δεν ειναι τιποτα, ποσο θες να πας? Το θεμα μου εμενα ηταν να πεσω απο τα 70...ουφ μια βδομαδα εμεινε ακομα για να τελειωσω με τη διαιτολογο αλλα μου ειπε να παω την αλλη τεταρτη 62,5 και δεν το βλεπω....θα συνεχισω μονη μου ομως μετα!;)

Έχω ακόμη δρόμο μπροστά μου !!! ΟΥΟΥΟΥ !

Στόχος = τα 56 !!!!

Αλλά στα 68 κολλάω πάντα - γιατί ήταν μαθημένος ο οργανισμός μου σε αυτά τα κιλά... υ-πο-μο-νή !!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε γοργονιτσες??? Το ρίξατε στις βουτιες??? Στη θάλασσα εεε οχι στις σάλτσες

Εγω βάφτισα το δευτερο παιδακι μου. Το όνομα του μπεμπη μου Θωμάς. Όλα ηταν όμορφα. Θαλασσινα. Μας πηρε βεβαια η ωρα γιατι με τη βαρκουλα στο Ποντικονησι....

Απλά από θεμα διατροφης ξεφυγα. Ειχα κοσμο απο μακρια, κουραση, μεζεδακια στο σπίτι, πιτσες, φαι έξω. Το τσιμπησα το κιλό. Μεχρι και η κοιλια ειχε αρχισει να πέφτει... και τωρα νιωθω τύψεις.

Σήμερα πάλι από την αρχή. Βεβαια δεν μπορω να κανω και πολυ αυστηρα πραγματα. Παω 10 μερες στη μαμα μου και αντε να αντισταθω σε όλα αυτα που θα ετοιμαζει.

Μετα εχω και τη μετακομιση, ουφ. Και την παρουσιαση της διπλωματκης... Δυσκολο το επομενο 2μηνο

Αγορασα το βιβλιο που ειχε προτεινει μια κοπελα Η ψυχολογία τη δίαιτας. Νομίζω μου ταιριαζει

Link to comment
Share on other sites

Εγω βάφτισα το δευτερο παιδακι μου. Το όνομα του μπεμπη μου Θωμάς. Όλα ηταν όμορφα. Θαλασσινα. Μας πηρε βεβαια η ωρα γιατι με τη βαρκουλα στο Ποντικονησι....

Ποντικονήσι; Κερκυραία είσαι; Να σου ζήσει ο μπεμπάκος και να είναι πάντα καλότυχος.

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; Εγώ χάθηκα για αρκετό διάστημα αλλά λείψαμε διακοπές. Το είχαμε οικογενειακώς πολύ ανάγκη και πήγαμε λίγες μέρες Λευκάδα. Ξεκουραστήκαμε και φορτώσαμε τις μπαταρίες μας. Είναι οι πρώτες διακοπές που πάω και γύριζω ένα κιλό μείον. Λίγο η ζέστη, λίγο η θάλασσα, λίγο το παιχνίδι με ένα τρίχρονο...... ;););););) όλα βοηθάνε. Η ψυχολογία μου έχει ανέβει (με βοήθησε και εμένα πολύ το βιβλίο) και γενικά νιώθω καλύτερα. Αποφάσισα και εγώ να επισκεφτώ διαιτολόγο και έχω ραντεβού Πέμπτη απόγευμα. Άρα θα σας πω και από εκεί νέα.

Συγχαρητήρια σε όλες τις γοργόνες που συνεχίζουν να προσπαθούν.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

mkdolores όντως έχεις και εσύ δρόμο ακόμα να κάνεις αλλά το σημαντικότερο είναι ότι έχεις τρία ζουζουνάκια να γεμίζουν τη ζωή σου. Μην απογοητεύεσαι και όπως λέει και η ΣΤΕΓΙΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!!


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Σημερα εχω το τελευταιο ραντεβου με τη γιατρο! Τελιωσα!!!Βεβαια μου ειχε πει οτι περιμενε σημερα να ειμαι 62,5 αλλα δεν το βλεπω, ειχα και τα γενεθλια της μικρης μου,ολο δουλειες, 2 μερες νηστικια δεν προλαβα να φαω φαγητο και αλλες 2 ετρωγα οτι ειχε μεινει:confused::confused:παντως το στοχο μου 63 τον πετυχα και ισως συνεχισω λιγο ακομα μονη μου αν και απο Κυριακη 10 μερες στη Χαλκιδικη ολο και κανα παγωτακι θα τσακισω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!Σημερα εχω το τελευταιο ραντεβου με τη γιατρο! Τελιωσα!!!Βεβαια μου ειχε πει οτι περιμενε σημερα να ειμαι 62,5 αλλα δεν το βλεπω, ειχα και τα γενεθλια της μικρης μου,ολο δουλειες, 2 μερες νηστικια δεν προλαβα να φαω φαγητο και αλλες 2 ετρωγα οτι ειχε μεινει:confused::confused:παντως το στοχο μου 63 τον πετυχα και ισως συνεχισω λιγο ακομα μονη μου αν και απο Κυριακη 10 μερες στη Χαλκιδικη ολο και κανα παγωτακι θα τσακισω!

Μπράβο βρε Κατερίνα !

Συγχαρητήρια !

Βέβαια, τώρα στις διακοπές σου, μπορείς να κάνεις και κάποια ατασθαλία αλλά φρόντισε να το "μαζεύεις" που λέμε...

το βασικό είναι να καταφέρεις να συντηρήσεις τα όμορφα κιλάκια σου !

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι κι εγω εδω!!!Αλλη μια μερα δουλειας και φευγουμε!!!

Μπραβο!!!Αντε να τα χασεις ολα με το καλο!!!

Εγω χθες πηγα τελευταια μερα στη διαιτολογο,ειχα προοδο μονο μισο κιλο αλλα εφτασα 63 τελικα και συνολικα εχω χασει απο μεση μονο 13 εκατοστα σε 3 μηνες και μπουτια 8!!!Μου εκανα δωρο ενα παγωτινι χθες και συνεχιζω τη διατροφη μονη μου πια αφου η γιατρος με εδιωξε, θα χασω κανα δυο ακομα!

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλες τις γοργόνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο μας.!!!!!

Εγώ είχα κάποιες ατασθαλίες έως πολλές αυτές τις 2 εβδομάδες και έχασα 1,5 κιλό...Δεν παραπονιέμαι...ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα στη διαιτολόγο σήμερα το απόγευμα, ζυγίστηκα και ήμουν 99,2 :-(:-(:-(. Στεναχωρήθηκα λίγο αλλά είμαι και αδιάθετη. Ξεκινάω τώρα δυναμικά :P:p:p:p:p:p


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...