Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Τζοβιάννα μην αγχώνεσαι εμείς πάμε μαζί!!!!!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Giovanna Καλημερα. Οχι δεν ειμαι Κερκυραια, αλλα μένω στο νησι 6 χρονια και γι αυτο η βαφτιση στο Ποντικονησι. Βεβαια σε ενα μηνα το πολυ φευγουμε οριστηκα. να σου πω τα 2-3 πρωτα χρονια ηταν δυσκολα. ¨ομως μετα ειχα αρχισει να βλεπω τα θετικα και να περναω καλά. Δεν στεναχωριεμαι και πολυ που φευγω.

Πάντως μου κάνει εντυπωση που εχεις πολλά κιλά. Από την αρχη ζηλευα τις κερκυραιες οι οποιες σχεδον μα σχεδον ολες ειναι λεπτες. Ισως τα μπανια στη θαλασσα??? Ισως τα πολλα σκαλια που εχουν στα σπιτια??? Στη δουλεια μου όλες γυρω στα 40 και κορμι λαμπαδα. Σαν το ασχημοπαπο ενιωθα.

Εγω περασα μια εβδομαδα στη μαμα. Δεν καταφερα να αντισταθω σε ολα αυτα που μαφειρευε. Βεβαια καταφερα να μην φαω ποσοτητες. Τωρα εχω προμηθειες ανθυγειηνων για ενα μηνα.... ακομα.

Φοβαμαι να ανεβω στη ζυγαρια. Φοβαμαι τη θα δω. Τωρα ειμαι και αδιαθετη. Πρεπει να το τολμησω σε λιγες μερες όμως.

Link to comment
Share on other sites

Γοργονίτσες μου,

Μπήκα να σας χαιρετήσω ! Φεύγουμε αύριο για διακοπούλες... επιστροφή στις 29/08 !

Έχω να δηλώσω πως φεύγω 66,5 ακριβώς... ωχ μάνα μου, να δώ τί θα γυρίσω !!!

Φιλάκιααααααα !!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντυπωση που εχεις πολλά κιλά. Από την αρχη ζηλευα τις κερκυραιες οι οποιες σχεδον μα σχεδον ολες ειναι λεπτες. Ισως τα μπανια στη θαλασσα??? Ισως τα πολλα σκαλια που εχουν στα σπιτια???

Μένω σε μονοκατοικία :tongue::tongue::tongue::tongue: Πάντα είχα πολλά κιλά εγώ. Κληρονομικό να το πω; Και η μαμά μου και η γιαγιά μου ήταν παχουλές. Έφτασα γύρω στα 18 με πανελλήνιες κλπ να ζυγίζω 140 κιλά!!!!! Έχασα μόνη μου στο διάστημα των σπουδών μου περίπου 30 κιλά και όταν γύρισα Κέρκυρα πήγα σε διαιτολόγο και έχασα άλλα 25. Με εγκυμοσύνη κλπ πήρα τα 12-13 και τώρα είπα να το πάω από την αρχή. Δεν σας γράφω όμως ακόμα νούμερο ζυγαριάς. Θα το κάνω στις 23/8 που έχω ραντεβού με τη διαιτολόγο. Τι κρίμα που φεύγεις οριστικά....... :(:(:(

Love4four συνδύασε τις διακοπές σου με μπάνιο και βόλτες και θα δεις ότι θα γυρίσεις ακόμα πιο αδύνατη.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να υποθέσω ότι καμιά δεν έχει γυρίσει από διακοπές ακόμα ή έχουν πάει όλες οι δίαιτες στράφει; ;););) Ελπίζω να μην συμβαίνει το 2ο και απλά να γοργονίζεστε στις παραλίες.

Να σας πω τα δικά μου νέα. Πήγα σήμερα στη διαιτολόγο (μετά από 3ις εβδομάδες) ζυγίστηκα και έχω χάσει 3 κιλά!!! :lol::lol::lol:, δηλαδή είμαι 96,2. Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί είχα και δύσκολες μέρες να αντιμετωπίσω, 15αύγουστο κλπ. Τώρα έχω πάλι ραντεβού 8/9 και ελπίζω μέχρι τότε να έχω χάσει άλλα 2 - 3.

Άντε ελάτε ρε κορίτσια να πούμε καμιά κουβέντα.........


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να υποθέσω ότι καμιά δεν έχει γυρίσει από διακοπές ακόμα ή έχουν πάει όλες οι δίαιτες στράφει; ;););) Ελπίζω να μην συμβαίνει το 2ο και απλά να γοργονίζεστε στις παραλίες.

Να σας πω τα δικά μου νέα. Πήγα σήμερα στη διαιτολόγο (μετά από 3ις εβδομάδες) ζυγίστηκα και έχω χάσει 3 κιλά!!! :lol::lol::lol:, δηλαδή είμαι 96,2. Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί είχα και δύσκολες μέρες να αντιμετωπίσω, 15αύγουστο κλπ. Τώρα έχω πάλι ραντεβού 8/9 και ελπίζω μέχρι τότε να έχω χάσει άλλα 2 - 3.

Άντε ελάτε ρε κορίτσια να πούμε καμιά κουβέντα.........

Μπραβο κουκλα. Πολυ καλη αρχη. Συνεχισε εντατικα. Και αν καποια στιγμη, κολλησει η ζυγαρια, εσυ μην πτοηθεις. Συμβαινει καποιες φορες ο οργανισμος να αντιστεκεται αλλα μετα συνεχιζει τις καυσεις και παιρνει την κατιουσα.

Οσο για τις απουσιες, συμβαινει τα καλοκαιρια, απο τη μια οι διακοπες, απο την αλλη που εχουμε τα μαθητουδια στο σπιτι, να μην υπαρχει πολυς χρονος για ...προσωπικα σερφαρισματα. Θα επιστρεψουν ολες και θα στρωθουμε στη δουλεια (γυμναστικη και διατροφη εννοω). :tongue::P:p:tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Ειχα φυγει απο την Αθηνα 63 κιλα και επεστρεψα 65:x:x:x:xμε παρεσυρε ο αντρας μου με τα παλιοπαγωτα και τις κρεπες...τωρα ξεκινησα παλι τη διαιτα που εκανα οσο μπορω βεβαια μιας και η χοριακη εχθες εδειξε 1050:D...δεν προλαβα καν να τα χαρω τα κιλακια μου και τα ρουχαλακια μου ομως...:-(

Link to comment
Share on other sites

μιας και η χοριακη εχθες εδειξε 1050:D...

:D:D:D:D:D:D Πολύ ωραία νέα. Καλή στερέωση σου εύχομαι και μια καλή εγκυμοσύνη στη συνέχεια.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι καμιά δεν έχει γυρίσει από διακοπές ακόμα ή έχουν πάει όλες οι δίαιτες στράφει;

Όχι καλέ γυρίσαμε απλά κάνουμε την πάπια.....;) λόγω του οτι η διαιτα πήγε περίπατο....


bV53p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το ''στράφι'' δε, πέταξα τα μάτια έξω. Πώς μου ήρθε το ''ει''; Είμαι και τρελή με την ορθογραφία τρομάρα μου :tongue::tongue::tongue::tongue:

Μην αγχωνόμαστε κορίτσια για τίποτα. Μπορούμε να ανασυγκροτηθούμε και γρήγορα θα μπούμε πάλι σε σειρά. Εμένα ας πούμε σήμερα μου ''έκλεινε το μάτι'' πίτα με γύρο, τζατζίκι, πατάτες και όλα τα συναφή. Ενέδωσα, αλλά τέλος τώρα. Ξανά σε πρόγραμμα από αύριο. Στις 25/9 γίνομαι νονά και πολύ θα το ήθελα να έδειχνε η ζυγαριά ακόμα 4 κιλάκια κάτω.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!

Ειχα φυγει απο την Αθηνα 63 κιλα και επεστρεψα 65:x:x:x:xμε παρεσυρε ο αντρας μου με τα παλιοπαγωτα και τις κρεπες...τωρα ξεκινησα παλι τη διαιτα που εκανα οσο μπορω βεβαια μιας και η χοριακη εχθες εδειξε 1050:D...δεν προλαβα καν να τα χαρω τα κιλακια μου και τα ρουχαλακια μου ομως...:-(

Συγχρητήρια !!!! Τουλάχιστον εσύ έχεις δικαιολογία....

Όχι καλέ γυρίσαμε απλά κάνουμε την πάπια.....;) λόγω του οτι η διαιτα πήγε περίπατο....

...να δω εγώ τί θα πω την Πέμπτη στην διαιτολόγο που στάνταρ έχω τσιμπήσει περί τα 3 κιλά.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλησπέρα!!!

Ελπίζω όλες να είστε καλά και αδύνατες!!!!

Σύντομα να ενημερώσω ότι έχω βάλει 9 κιλάκια (ίσως να έχουν γίνει και 10 τώρα που μιλάμε), είμαι πλέον στην τελική ευθεία, κάπου ανάμεσα 15-20 γεννάμε!!!

Καλά χασίματα σε όλες, εάν δεν τα πούμε νωρίτερα θα είμαι κι εγώ πιο αδύνατη όταν σας ξαναγράψω!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Γοργονίτσες μου,

Μπήκα να σας χαιρετήσω ! Φεύγουμε αύριο για διακοπούλες... επιστροφή στις 29/08 !

Έχω να δηλώσω πως φεύγω 66,5 ακριβώς... ωχ μάνα μου, να δώ τί θα γυρίσω !!!

Φιλάκιααααααα !!

:cool::cool::cool: ε χμμμ... εμότικον που καθαρίζει τον λαιμό του...

γύρισα... περιχαρής, μαυρισμένη και με 2,5 κιλά + ....

τουτέστιν 69.....

δεν πειράζει. Ας είμαστε καλά να ξαναπάμε και τα κιλά θα τα χάσουμε μέχρι τον Δεκέμβριο !!! :rolleyes:

"Πάλι απ' την αρχή" λοιπόν που λέει και το άσμα... :arrow:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Καλό μήνα σε όλες. Από σήμερα ξεκινησα κι εγώ διαιτα. Είμαι 69-70 και στόχος μου είναι να φτασω τα 60. Δε ζυγίζομαι συχνά αλλά θα σας ενημερώνω για την πορεια. Καλό κουράγιο σε όλες μας λοιπόν!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Ειχα φυγει απο την Αθηνα 63 κιλα και επεστρεψα 65:xμε παρεσυρε ο αντρας μου με τα παλιοπαγωτα και τις κρεπες...τωρα ξεκινησα παλι τη διαιτα που εκανα οσο μπορω βεβαια μιας και η χοριακη εχθες εδειξε 1050:D...δεν προλαβα καν να τα χαρω τα κιλακια μου και τα ρουχαλακια μου ομως...

Καλο μηνααααααααααααα γοργονες!!!

Κατερινα μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη !!!!...ευχομαι τα καλυτερα...και μη σε χασουμε τωρα εεε????

αχ τι ωραια νεα?!!!!!!! :D:D:D

Μην αγχωνόμαστε κορίτσια για τίποτα. Μπορούμε να ανασυγκροτηθούμε και γρήγορα θα μπούμε πάλι σε σειρά. Εμένα ας πούμε σήμερα μου ''έκλεινε το μάτι'' πίτα με γύρο, τζατζίκι, πατάτες και όλα τα συναφή. Ενέδωσα, αλλά τέλος τώρα. Ξανά σε πρόγραμμα από αύριο. Στις 25/9 γίνομαι νονά και πολύ θα το ήθελα να έδειχνε η ζυγαριά ακόμα 4 κιλάκια κάτω.

ρε συ Γιοβαννα....οποιος σου κλεινει το ματι ενδιδεις???:tongue::tongue:...θα ειδοποιησω το μαναβη σου να σου κλεινουν το ματι κανα κολοκυθακι (που θελει να γινει βραστο)...και γενικα κανα λαχανικο :tongue::tongue:

ΜΗ μασας !!! μια αποφαση ειναι...δεν ειπαμε να πεθανεις της πεινας...λιγη αυτοσυγκρατηση στις μ@λ@κιουλες...ενα σωστο προγραμματισμο στα λιπαρα κλτ....μια χαρα θα τα πας....:cool::D....απο γυμναστικουλα κανουμε κατι????

Μια γρήγορη καλησπέρα!!!

Ελπίζω όλες να είστε καλά και αδύνατες!!!!

Σύντομα να ενημερώσω ότι έχω βάλει 9 κιλάκια (ίσως να έχουν γίνει και 10 τώρα που μιλάμε), είμαι πλέον στην τελική ευθεία, κάπου ανάμεσα 15-20 γεννάμε!!!

Καλά χασίματα σε όλες, εάν δεν τα πούμε νωρίτερα θα είμαι κι εγώ πιο αδύνατη όταν σας ξαναγράψω!! :wink:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ρε συ Καλλιοπακι μας !!!...ερχεται το Καλλιο-μπεμπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D:D:D....με ενα πονο κοριτσαρα μου!!!!....και οταν μπορεσεις μπες κ γραψε μας τα νεα σουυυυυ....:D:D:D....και να σου πω κατι???....εισαι ΘΕΑ μονο 9-10 κιλα??? ΕΥΓΕ κοριτσαρα μου !!!!!!

χαχαχαχα...γελασα πολυ με το τελευταιο....ζωγραφιζεις αγαπη μου χαχαχαχαχχαα

ε χμμμ... εμότικον που καθαρίζει τον λαιμό του...

γύρισα... περιχαρής, μαυρισμένη και με 2,5 κιλά + ....

τουτέστιν 69.....

δεν πειράζει. Ας είμαστε καλά να ξαναπάμε και τα κιλά θα τα χάσουμε μέχρι τον Δεκέμβριο !!! :rolleyes:

"Πάλι απ' την αρχή" λοιπόν που λέει και το άσμα...

αντε καλε 2,5 κιλα ειναι...δεν ειναι 5 !!!

ευκολακι...λιγη πειθαρχια χρειαζεται το θεμα κ αυτοσυγκρατηση...μια χαρα θα τα πας ....:cool:

Γειά σας! Καλό μήνα σε όλες. Από σήμερα ξεκινησα κι εγώ διαιτα. Είμαι 69-70 και στόχος μου είναι να φτασω τα 60. Δε ζυγίζομαι συχνά αλλά θα σας ενημερώνω για την πορεια. Καλό κουράγιο σε όλες μας λοιπόν!

καλο μηνα φωτεινη και καλως ηρθες στο παρεακι μας!!!!

καλη αρχηηηηηηηηηηηηηηηη.....να θυμασαι τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο...ειδικα τα κιλα που περνανε απο το ''χερι μας''....βασικα απο το στομαχι μας :tongue:....αλλα ειναι θεμα αποφασης-υπομονης -επιμονης και ασκησης!!!!

Γοργονες μην ξεχνατε:

  • Πινετε πολυ νερο
  • Μειωστε το αλατι σας
  • μειωστε λιπαρα (τυρια-αλλαντικα-χοιρινο κλτ κλτ)
  • προτειμηστε κοτοπουλο, μοσχαρι κ ψαρι
  • ΤΕΛΟΣ τα αναψυκτικα και ολα τα σκ@τολοιδια που μας κανουν τους πωπους μας σαν πλατειες
  • Φροντιστε να κανετε παντα τα 5 γευματα...3 κυριως και 2 σνακ την ημερα
  • ολα τα κυριως γευματα σας να συνοδευονται απο σαλατα
  • βαλτε την ασκηση στη ζωη σας....αφηστε το ασανσερ....ανεβοκατεβειτε με τις σκαλες
  • αφιερωστε μιση ωρα γρηγορο περπατημα 3 φορες την εβδομαδα οσες δεν μπορειτε γυμναστηριο για διαφορους λογους...η ασκηση ειναι πολυ σημαντικη....οση διαιτα κ να κανετε οσα κιλα και αν χασετε δεν θα δειτε τα ιδια αποτελεσματα χωρις τη γυμναστικη !!!!!!!!!!!!!!...θα δειτε το σωμα σας να σφιγγει, να σμιλευεται...να παιρνει μορφη....!!!

  • Γενικα καντε μια ισορροπημενη διατροφη χωρις να πεθαινετε της πεινας!
  • Οταν εχετε λιγουρα για γλυκο...πιειτε μονορουφι ενα ποτηρι νερο...θα μειωσει τη λιγουρα....φατε ενα μικρο σοκολατακι απο μαυρη σοκολατα , φτιαξτε ζελε , φατε μια κουταλιτσα γλυκο του κουταλιου....ενα γιαουρτι με λιγα λιπαρα με μια κουταλια μελι...κλτ κλτ...

φιλια σε ολες σας και ΜΗΝ εγκατελειπετε την προσπαθεια σας να νιωσετε εσεις καλυτερα !!!!!:D


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...