Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Γοργονάκια γεια σας!!

Είμαι κεφάτη γιατί γύρισα από τη διαιτολόγο και βρήκε πολύ καλή την πρόοδό μου

Μέσα σε ένα μήνα(και τι μήνα ε;)έφυγαν 6 ολόκληρα κιλάκια και συνεχίζουμε

Εχω τρελή χαρά και νιώθω πολύ ωραία

Μπραβο, Περιστερακι!!!! :D

Πιο καλα δεν γινεται απο αυτο που καταφερες σε 1 μονο μηνα!

Μεγαλη απωλεια!!!

Μπραβο!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

είναι θεά η περιστεράκι μας!

κ να προσθέσω κ εξαιρετική μαγείρισσα!

γιατι αυτό το κάνει άθλο από μόνο του! να μαγειρεύεις ένα σωρό καλούδια και να είσαι πειθαρχημένη!

εύγε αδερφούλα!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, Περιστερακι!!!! :D

Πιο καλα δεν γινεται απο αυτο που καταφερες σε 1 μονο μηνα!

Μεγαλη απωλεια!!!

Μπραβο!!!;)

Είναι από τις απώλειες που όλες λατρεύουμε να έχουμε

Εύχομαι και στα δικά σου!!

είναι θεά η περιστεράκι μας!

κ να προσθέσω κ εξαιρετική μαγείρισσα!

γιατι αυτό το κάνει άθλο από μόνο του! να μαγειρεύεις ένα σωρό καλούδια και να είσαι πειθαρχημένη!

εύγε αδερφούλα!

:oops::oops:

Και πληρωμένη να σε είχα,τόσα καλά λόγια δεν θα έγραφες

Μάκια

Και περιμένουμε νέα από το ραντεβού με τον διαιτολόγο σου

Σήμερα έφαγα και ενα κομμάτι γλυκό που έφτιαξε χθες η μαμά μου

Ετσι για επιβράβευση

Και φυσικά θα πάω για περπάτημα,να το κάψω γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Η διατροφή καλα κρατει αλλα ρε κοριτσια πειναω ωρες ωρες....

Το παλευω το ατιμο, που θα μου παει. Ευτυχως που εισαστε και εσεις και εχω και εμψυχωση!

Την Πεμπτη θα σας πω το πόσο εχασα μιας και τοτε ειναι που κλεινω και 1 εβδομαδα διατροφής.

Georgiamami, εχω και εγω θυρεοειδη αλλα δεν εχω παρατηρήσει κατι σχετικα με δυσκολια στην απωλεια κιλων.

Το μονο που εχω ειναι οτι τα βαζω τα κιλα με τοση ευκολία που κατανταει αηδια!

Οσον αφορα την ζυγαρια....αστο! Εγω ειμαι ανεβα-κατεβα 2-3 φορες την ημερα. Θα το παλεψω και αυτο το χουι!

Κρυψε αμεσα τη ζυγαρια σου.

Βρες το αγαπημενο σου τζιν, που τωρα δεν μπαινεις και κρεμασε το φατσα καρτα στο δωματιο σου. Να το βλεπεις και να στοχευεις να"μπεις" συντομα.

Ο Υπερθυρ/σμος χτυπαει νουμερα προς τα πανω....εχε το νου σου.

Dimmi και Fefi, σήμερα εχετε ραντεβου με διαιτολογο, ε; Περιμενουμε νεα σας!

Peristeraki, μαλλον την ιδια διατροφή ακολουθούμε!

Το προγραμμα εχει ως εξης:

Πρωινό: Γάλα με δημητριακά/ 1 τοστ

Δεκατιανό:1-2 φρουτα

Μεσημεριανό:ο,τι εχω μαγειρεψει και για τους υπολοιπους

Απογευματινο:1 φρούτο + 7-8 αμύγδαλα

Βραδινό: Γάλα με δημητριακά/ 1 τοστ/ σαλάτα με 1 φ.ψωμί και τυρί

Αυτο δε μου αρεσε. Η σωστη διατροφη περιλαμβανει συνολο θερμιδων σε ολη τη μερα με σωστους συνδυασμους. Ξαναδιαβασε please!!!

Την Πέμπτη, θα φαω το γλυκό της αρεσκειας μου......γαλακτομπουρεκο!

Θα γιορτασω την απωλεια αλλα και κατα σύμπτωση εχει και γεννεθλια η μεγαλη μου κόρη οποτε θα ειναι ο,τι πρεπει!

Γοργονάκια γεια σας!!

Είμαι κεφάτη γιατί γύρισα από τη διαιτολόγο και βρήκε πολύ καλή την πρόοδό μου

Μέσα σε ένα μήνα(και τι μήνα ε;)έφυγαν 6 ολόκληρα κιλάκια και συνεχίζουμε

Εχω τρελή χαρά και νιώθω πολύ ωραία

Εγω, οχι κεφατη μονο αλλα θα πετουσα στο συμπαν αν ειχα χασει 6 κιλα σε 2 μηνες.......(σε εναν αποκλειεται να τα εχανα... :() ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! Και εις κατωτερα και φυσικα γυρισματα μας.

Είναι από τις απώλειες που όλες λατρεύουμε να έχουμε

Εύχομαι και στα δικά σου!!

:oops::oops:

Και πληρωμένη να σε είχα,τόσα καλά λόγια δεν θα έγραφες

Μάκια

Και περιμένουμε νέα από το ραντεβού με τον διαιτολόγο σου

Σήμερα έφαγα και ενα κομμάτι γλυκό που έφτιαξε χθες η μαμά μου

Ετσι για επιβράβευση

Και φυσικά θα πάω για περπάτημα,να το κάψω γρήγορα

Καψ'το, καψ'το γρηγορα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Αυτο δε μου αρεσε. Η σωστη διατροφη περιλαμβανει συνολο θερμιδων σε ολη τη μερα με σωστους συνδυασμους. Ξαναδιαβασε please!!!"

Να σου πω ενδεικτικα το αυριανο μεσημεριανο μενου:

ψαρι στο φούρνο με 4-5 κομ.πατάτες + σαλατα

Σωστο δεν ειναι;

Ακριβως την ίδια σκεψη εχω κανει και εγω σχετικά με το τζιν.

Εχουν περασει 4 χρονια απο τότε που τα φοραγα....

Ειναι στο Νο2 σχεδιο στο μυαλό μου - προεχει να βρω λίγο χρόνο για γυμναστήριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,,

Είμαι και εγώ σε δίαιτα :-(:-(

Έχω κόψει ζάχαρη, μέλι, γλυκά εδώ και 50 ημέρες!!!! (Συμβουλές ενδοκρινολόγου)! Ακολουθώ υγιεινή διατροφή με 5 γεύματα!!!

Παρόλο που δεν είναι δίαιτα για χάσιμο κιλών έχω χάσει σχεδόν 4 κιλά!!!!

Ωραία η υγιεινή διατροφή κορίτσια, αλλά να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να φάω μια τούρτα !!!!:tongue::tongue:

Ειδικά τώρα τις γιορτές που το σπίτι ήταν γεμάτο γλυκά , τι να σας πω τι πέρασα!!!!

ΑΧΧΧ τι τραβάμε εμείς οι γυναίκες!!!!


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

"Αυτο δε μου αρεσε. Η σωστη διατροφη περιλαμβανει συνολο θερμιδων σε ολη τη μερα με σωστους συνδυασμους. Ξαναδιαβασε please!!!"

Να σου πω ενδεικτικα το αυριανο μεσημεριανο μενου:

ψαρι στο φούρνο με 4-5 κομ.πατάτες + σαλατα

Σωστο δεν ειναι;

Δεν ξερω αν σε προλαβα πριν το γευμα σου. Νομιζω πως ειναι προτιμοτερο να φας το ψαρακι σου μονο με σαλατα και ενα χυμο.

Πρωτεινη (ψαρι) με αμυλο (πατατα) δεν ειναι καλος συνδυασμος.

Βρες το ποστ που εχουμε με τους καλους και κακους συνδυασμους για να εχεις μια βαση σχετικα με τους συνδυασμους τροφων.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

το λεπόν με ζύγισε 69,2οο η κακούργα Ο διατροφολογος. με έχει ψοφήσει της πείνας, αλλά αφού τα πλέρωσα τα 20 ευρώπουλα θα την κάνω, αλλά δεν θα με ξαναδει!

θα πάω στην παλιά μου διατροφολόγα κ ελπίζω να τα πάμε καλά, όπως παλιά!

αυτά. πάω για μαμ, καθότι σε λιγάκι θα ακούγεται το γουρ γουρ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε προλαβα πριν το γευμα σου. Νομιζω πως ειναι προτιμοτερο να φας το ψαρακι σου μονο με σαλατα και ενα χυμο.

Πρωτεινη (ψαρι) με αμυλο (πατατα) δεν ειναι καλος συνδυασμος.

Βρες το ποστ που εχουμε με τους καλους και κακους συνδυασμους για να εχεις μια βαση σχετικα με τους συνδυασμους τροφων.

Πάντως εγώ σε 2 διαιτολόγους που έχω πάει, πάντα η πρωτεϊνη ήταν με 1φ. ψωμί ή λίγο ρύζι ή μια μικρή πατάτα βραστή + σαλάτα (κυρίως πράσινη)


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια,,

Είμαι και εγώ σε δίαιτα :-(:-(

Έχω κόψει ζάχαρη, μέλι, γλυκά εδώ και 50 ημέρες!!!! (Συμβουλές ενδοκρινολόγου)! Ακολουθώ υγιεινή διατροφή με 5 γεύματα!!!

Παρόλο που δεν είναι δίαιτα για χάσιμο κιλών έχω χάσει σχεδόν 4 κιλά!!!!

Ωραία η υγιεινή διατροφή κορίτσια, αλλά να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να φάω μια τούρτα !!!!:tongue::tongue:

Ειδικά τώρα τις γιορτές που το σπίτι ήταν γεμάτο γλυκά , τι να σας πω τι πέρασα!!!!

ΑΧΧΧ τι τραβάμε εμείς οι γυναίκες!!!!

τι τραβάμε και δεν το μαρτυράμε!!

πόσο σε καταλαβαίνω

κι εγώ τις ίδιες γιορτές πέρασα...

μέσα στη στερηση

Link to comment
Share on other sites

το λεπόν με ζύγισε 69,2οο η κακούργα Ο διατροφολογος. με έχει ψοφήσει της πείνας, αλλά αφού τα πλέρωσα τα 20 ευρώπουλα θα την κάνω, αλλά δεν θα με ξαναδει!

θα πάω στην παλιά μου διατροφολόγα κ ελπίζω να τα πάμε καλά, όπως παλιά!

αυτά. πάω για μαμ, καθότι σε λιγάκι θα ακούγεται το γουρ γουρ!

Τι εγινε??? Δεν καταλαβα. Και πεινασες...και ΔΕΝ εχασες??? Ποσο ησουν στο προηγουμενο ζυγι??


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σε 2 διαιτολόγους που έχω πάει, πάντα η πρωτεϊνη ήταν με 1φ. ψωμί ή λίγο ρύζι ή μια μικρή πατάτα βραστή + σαλάτα (κυρίως πράσινη)

Ναι.....αλλα ΛΙΓΟ!!!! 2-3 πατατες ή μια κουταλια ρυζι....αλλα βγαζεις οντως μια κουταλια ρυζι ή 2-3 πατατες ή μηπως τρως πχ. πατατες με κοτοπουλο αντι κοτοπουλο με σαλατα και ελαχιστες πατατες????

Επισης, φρονιμο ειναι να εχετε μια εικονα της πυραμιδας διατροφης σε εμφανη σημειο.

Οσο για τις στερησεις που ακουω...... ε, βρε κοριτσια, φατε και κανενα γλυκακι, γιορτες ειναι.....αλλα με μετρο...μη πεσουμε με τα μουτρα στα σιροπιαστα!!!! Η στερηση ειναι εχθρος της διαιτας. Ναι σε ολα αλλα με μετρο :tongue::tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι.....αλλα ΛΙΓΟ!!!! 2-3 πατατες ή μια κουταλια ρυζι....αλλα βγαζεις οντως μια κουταλια ρυζι ή 2-3 πατατες ή μηπως τρως πχ. πατατες με κοτοπουλο αντι κοτοπουλο με σαλατα και ελαχιστες πατατες????

Επισης, φρονιμο ειναι να εχετε μια εικονα της πυραμιδας διατροφης σε εμφανη σημειο.

Οσο για τις στερησεις που ακουω...... ε, βρε κοριτσια, φατε και κανενα γλυκακι, γιορτες ειναι.....αλλα με μετρο...μη πεσουμε με τα μουτρα στα σιροπιαστα!!!! Η στερηση ειναι εχθρος της διαιτας. Ναι σε ολα αλλα με μετρο :tongue::tongue:

ΝΑΙ ΛΙΓΟ ή μια μικρή φετούλα ψωμί ή μια μικρή βραστή πατάτα ή λίγο ρύζι και η πρωτεϊνη πρέπει να είναι σε μικρή ποσότητα όσο η παλάμη του χεριού μας....


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...