Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Υπάρχουν κάποιες τροφές που αντί να παχαίνουν, βοηθούν στην απώλεια βάρους. Ονομάζονται λιποδιαλυτικές τροφές, καθώς εμποδίζουν την εναπόθεση λίπους. Σημειώστε τες και συμπεριλάβετε τες στο καθημερινό σας διαιτολόγιο.

Ανανάς. Περιέχει βρομελίνη, ένα ένζυμο που θεωρείται υπεύθυνο για πολλά οφέλη στον οργανισμό αλλά που δρα και ως λιποδιαλύτης.

Πράσινο Τσάι. Αποτελεί σύμμαχο κατά του διαβήτη και των καρδιαγγειακών ασθενειών ενώ δρα λιποδιαλυτικά και μπορεί να αυξήσει το μεταβολισμό.

Ξηροί Καρποί. Πλούσιοι σε φυτικές ίνες, πρωτεΐνες, βιταμίνες, και μονοακόρεστα λιπαρά οξέα που σημαίνει ότι μπορούν να προσφέρουν λιποδιαλυτές βιταμίνες.

Καυτερή πιπεριά. Αυξάνει το μεταβολισμό με αποτέλεσμα να ευνοείται η καύση λίπους.

Γκρέιπ φρουτ. Βοηθάει στο αδυνάτισμα, κάτι που αποδίδεται στην ναρινγενίνη. Η ουσία αυτή δρα και στο ήπαρ, κάνοντας το να καίει λίπος αντί να το αποθηκεύει.

Αυγά. Προσφέρουν κορεσμό και εμπεριέχουν τη βιταμίνη Β12 η οποία είναι απαραίτητη για τη διαδικασία αποσύνθεσης του λίπους.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

γεια σας κοριτσια....ποπω ...καιρους και χρονια ...εχω να μπω στο γοργονο κλαμπακι μας....ελπιζω οι πιο παλιες να ειστε καλα και σταθερες......και οι καινουριες.....με αισιοδοξια και τσαμπουκα... για το χασιμο των κιλων......εγω μετα απο 2 χρονια που ξεκινησα την διατροφη...και 1.5 χρονο συντηρηση....τωρα στο τελος καταφερα και ανεβηκα + 2 κιλακια.....αλλα το εβαλα σκοπο...να τα χασω......ελπιζω τουλαχιστον ....γιατι αν ανεβω κι αλλο την εκατσα..........

Θα πηδηχτω απο το παραθυρο. Εγω 88,8 ημουν πριν 2 χρονια, και εγινα 81 μετα απο 7 μηνες και τωρα ξαναπηρα την ανιουσα.....δεν τολμω να πω που εχω φτασει!!!! (μαλλον πρεπει να αποχαρακτηριστω απο γορογνα :-(:sad::-(

Εσυ εισαι ΑΣΤΕΡΙ!!! Συγχαρητηρια!!!!

γεωργια μου .....το αστερι εσυ εισαι........η σταθερη αξια του γοργονοκαφε μας..........


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια....ποπω ...καιρους και χρονια ...εχω να μπω στο γοργονο κλαμπακι μας....ελπιζω οι πιο παλιες να ειστε καλα και σταθερες......και οι καινουριες.....με αισιοδοξια και τσαμπουκα... για το χασιμο των κιλων......εγω μετα απο 2 χρονια που ξεκινησα την διατροφη...και 1.5 χρονο συντηρηση....τωρα στο τελος καταφερα και ανεβηκα + 2 κιλακια.....αλλα το εβαλα σκοπο...να τα χασω......ελπιζω τουλαχιστον ....γιατι αν ανεβω κι αλλο την εκατσα..........

γεωργια μου .....το αστερι εσυ εισαι........η σταθερη αξια του γοργονοκαφε μας..........

Βικακι μου σε ευχαριστω πολυ. Σταθερη δ θα πει τιποτε. Μεχρι και στα κιλα...... μα τοση σταθεροτητα τελικα....... απαπαπαπα!!!! θα πρτιμουσα την ασταθεια με καθοδικη κατευθυνση. Καπου στο 68-69 ας σταματησει γιατι μετα θα γινω λειψανο. Αλλα αυτο το ρημαδι το 6 απο μπροστα δε μου κανει τη χαρη...... οχι οτι το 7 μου την εκανε αλλα θα το καταπιω και αυτο.

:P


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 25 κιλά στην εγκυμοσύνη και 7 μήνες μετά μου έχουν μείνει 9. Η κοιλιά μου γουργουριζει συνέχεια αλλά η ζυγαριά ακόμα δείχνει 71 κιλά. Τί άλλο να κάνω η ερμη; Κανά χαπάκι θαυματρφό δεν υπάρχει; Αυτό το νουρατρίμ που υποτίθεται παίρνει και η Κιμ Καρντάσιαν το ξέρετε; Λέω να το πάρω. Διαφορετικά με βλέπω να ξεκινώ τη δίαιτα ντουκαν


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Tamar, δεν παιρνεις καμια γνωμη διαιτολογου λεω εγω????? Και ασε τις διαιτες που υποσχονται (αλλα δεν τα λενε "ολα") και τα θαυματρ(φ)α χαπακια (τα θαυματα γινονταν σε αλλες εποχες - ΑΝ γινονταν φυσικα).

Διαβασε τις γοργονοσυμβουλες και οποσδηποτε "κουνησου".

Αν θες περιεγραψε μας, τι τρως κατα μεσο ορο σε μια μερα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι σαλάτες παρέχουν στον οργανισμό πολύτιμες αντιοξειδωτικές ουσίες οι οποίες ενισχύουν την άμυνα του ανοσοποιητικού μας συστήματος καταπολεμώντας τις ελεύθερες ρίζες οι οποίες είναι υπεύθυνες για διάφορες παθήσεις όπως οι καρδιαγγειακές, ο καρκίνος, η γήρανση του δέρματος, εκφυλιστικές αλλοιώσεις και πλήθος άλλων παθήσεων. Τα λαχανικά που περιέχονται σε μια σαλάτα έχουν πλούσια περιεκτικότητα σε νερό προκειμένου για την καλή ενυδάτωση του οργανισμού μας.

Η σαλάτα λαχανικών επίσης μας παρέχει φυτικές ίνες οι οποίες βελτιώνουν την λειτουργία του εντέρου καταπολεμώντας την δυσκοιλιότητα, ασκούν καρδιοπροστατευτική και καρκινοπροστατευτική δράση, αλλά είναι και ευεργετικές για να διατηρήσουμε την γραμμή μας. Οι φυτικές ίνες της σαλάτας όταν εισέρχονται στον γαστρεντερικό σωλήνα αναμιγνύονται με τα πεπτικά υγρά και διογκώνονται μέσα στο στομάχι. Η διόγκωση αυτή είναι το φούσκωμα ή αλλιώς ο κορεσμός που μας προκαλούν και έτσι μας δίνουν το αίσθημα του χορτασμού γρηγορότερα και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Έστω και μια μόνο σαλάτα την ημέρα είναι αρκετή ώστε να εφοδιάσει τον οργανισμό μας με τα πολύτιμα θρεπτικά συστατικά της.

Όταν λέμε βέβαια σαλάτες εννοούμε τα λαχανικά στην αμιγή τους μορφή, όταν αυτές αποτελούν τη βάση για την σύνθεσή τους. Για παράδειγμα μια σαλάτα λαχανικών μπορεί να είναι μια χωριάτικη που έχει σαν βάση την ντομάτα, την πιπεριά και το αγγούρι, ή μια σαλάτα πράσινων λαχανικών που έχει σαν βάση το μαρούλι, την ρόκα ή το σπανάκι και ψητά μανιτάρια, ή μια σαλάτα λάχανο με καρότο, ή μια σαλάτα ανάμεικτη η οποία μπορεί να εμπεριέχει όλα ή κάποια από τα προηγούμενα συστατικά. Ακόμα και τα βραστά λαχανικά αποτελούν μια καλή ιδέα για σαλάτα όπως το κουνουπίδι, το μπρόκολο, τα κολοκυθάκια, τα παντζάρια και τα χόρτα.

Προσοχή στις έτοιμες σαλάτες που βασίζονται ποσοτικά περισσότερο σε άλλα θρεπτικά συστατικά όπως τα ζυμαρικά η πατάτα ή το κρέας και λιγότερο στα λαχανικά που περιέχουν.

Μια σαλάτα θα μπορούσε να αποτελέσει ένα πλήρες γεύμα όταν αυτή περιέχει βασικά λαχανικά συνδυάζοντας πρωτεΐνη και υδατάνθρακα όπως μιας πράσινη σαλάτα με κρουτόν και κομματάκια κοτόπουλου.

Πώς θα κάνουμε τις σαλάτες μας λιγότερο βαρετές αλλά ταυτόχρονα να συμβάλλουν στην διατήρηση της γραμμής μας?

Αρχικά, επιλέγουμε τη βάση για τη σαλάτα μας, η οποία θα περιέχει λαχανικά της προτίμησής μας. Στη συνέχεια μπορούμε να προσθέσουμε 3 δάκτυλα του χεριού μας τυρί φέτα ή ανθότυρο ή κίτρινο τυρί χαμηλών λιπαρών κομμένο σε μικρά κυβάκια. Συμπληρώνουμε με μικρά παξιμαδάκια ή κρουτόν σικάλεως τα οποία είναι τραγανά και κάνουν την σαλάτα μας πιο χορταστική. Στο τέλος, προσθέτουμε κάποιο ντρέσινγκ σε λάιτ μορφή ώστε να προστατεύσουμε τον οργανισμό μας από περιττές θερμίδες. Τέτοιες σως υπάρχουν έτοιμες στο εμπόριο σε διάφορες γεύσεις ώστε να καλύπτουν τις προτιμήσεις και των πιο απαιτητικών πελατών. Μια δική μας προσεκτική παρατήρηση στην ετικέτα της συσκευασίας θα μας δώσει πληροφορίες για την σύνθεση της κάθε σως, την θρεπτική της αξία καθώς και τις θερμίδες που μας δίνει.

Ιδέες για γευστικές σως που μας δίνουν λίγες θερμίδες

Όταν η φαντασία κυριαρχεί, η γευστική πανδαισία κάνει αισθητή την παρουσία της. Χρησιμοποιήστε λοιπόν τη φαντασία σας και μεγαλουργήστε. Μερικές ιδέες για ολιγοθερμιδικές σως είναι οι εξής:

1 κουτ λάδι, 1 κουτ ξύδι βαλσάμικο, 1 κουτ μουστάρδα, 1/2 κουτ μέλι και 1 κουτ νερό, αλάτι και πιπέρι

2 κουτ γιαούρτι λάιτ, 1 κουτ μαγιονέζα λάιτ και 1 κουτ λάδι, αλάτι και πιπέρι

1 κουτ μουστάρδα, 1 κουτ λεμόνι, τριμμένο σκόρδο και 1 κουτ νερό

1 τριμμένη-πολτοποιημένη ντομάτα, βασιλικός, τριμμένο σκόρδο, 1 κουτ λεμόνι και 1 κουτ λάδι, αλάτι και πιπέρι

2 κουτ γιαούρτι, 1 κουτ λάδι, 1 κουτ γάλα, 1 κουτ χυμό λεμονιού, μαιντανό, άνηθο, βασιλικό ψιλοκομμένο, αλάτι και πιπέρι

Οι ποσότητες αφορούν ατομικές συνήθως σαλάτες.

Για τους πιο τολμηρούς από εσάς προσθέστε στις σαλάτες σας 1 κουτ ανάλατους ξηρούς καρπούς όπως κάσιους, κουκουνάρι, καρύδια, σταφίδες, ηλιόσπορο καθώς και φρέσκα ή αποξηραμένα ψιλοκομμένα φρούτα της αρεσκείας σας όπως δαμάσκηνα ή σύκα, χουρμάδες, ανανά, ακτινίδιο, αβοκάντο και άλλα. Τέλος θα μπορούσατε να προσθέσετε 1 κουτ ξερά όσπρια όπως φασόλια μαυρομάτικα, φακή ή ρεβίθια και άλλα.

Το μόνο που χρειάζεστε είναι λίγη φαντασία, ώστε να μπορέσετε να συνθέσετε τη δική σας αγαπημένη σαλάτα προσθέτοντας χρώματα, ποικιλία λαχανικών, θρεπτικών τροφίμων, και σως της επιλογής σας με λίγες θερμίδες, προασπίζοντας της υγεία σας και προστατεύοντας την σιλουέτα σας.

ΠΗΓΗ: diatrofi.gr


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Χαθηκα ολιγον αλλα σας διαβαζα....(διαθεση 0 :-()

Η διατροφη μου καλα παει σχετικα και περιμενω αυριο

που θα παω στην διαιτολογο να δω τι ψαρια επιασα.

Η ζυγαριά μου εδειξε οτι εχασα 1,300γρ ακομα

και μαλιστα αρχιζει και φαινεται η διαφορα στο σώμα

μου αισθητα πλεον, που ειναι πολυ σημαντικο!!

Περιστερακι!!! Σουπερ τα εχεις παει!! Αντε και αυτη την εβδομαδα

θα δεις μπροστα το πολυποθητο 7!! Keep going!!

Tamar, τοσα εχασες! Στα 9 κιλα θα κολλησεις τωρα; Σωστη διατροφη

και ασε τα χαπια γιατι μονο καλο δεν κανουν! Υπομονή και επιμονη

και θα τα χασεις και αυτα.

Αυριο θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα και επισημα

και εχω και λιπομετρηση- για να δουμε τι θα δουμε.

Φιλακια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια !!Εχω να σας «δω» από περσι.

Δυστυχως δεν καταφερα να κρατησω καμμια διαιτα και ετσι ενώ ήμουν 71,4 κιλακια (μετα από διαιτα ειχα χασει 1 κιλο) τωρα ειμαι 73.

Ξερω ξερω μπραβο μου!!!:-(:sad::-(

Θελω τοσο πολύ να κατεβω στα 64 κιλα αλλα δεν ξερω αν θα τα καταφερω.

Μαλλον το πρόβλημα μου δεν είναι η ποσοτητα αλλα ότι δεν τρωω σωστα!

Ενδεικτικα να σας πω τι τρωω καθημερινα.

Δουλευω 8-4 και μεσα σε αυτό το διαστημ α θα φαω ένα κουλουρι (Θες/νικης) ή κανενα τοστ.

Αν πεινασω παρα πολύ τρωω και κανενα αναλατο κρακερακι.

Κατά τις 4 και μιση που γυρναω σπιτι θα φαω ότι εχω μαγειρεψει μια κανονικη μεριδα συνηθως .

Το βραδυ ή δεν θα φαω τιποτα ή καμμια φορα παραγγελνουμε σαντουιτς .

Φρουτα δεν τρωω , σαλατες σπανια γιαουρτι δεν μου αρεσει και γλυκα σπανια τρωω.

Να σημειωσω ότι πινω και 3-4 ποτηρακια αλκοολ την εβδομαδα .Αυτο γινεται το βραδυ πολυυυ αργα που καταφερνει να κοιμηθει η κορη μου οποτε εινια η ωρα που χαλαρωνω με τον καλο μου.

Ξαναερχομαι λοιπον στην παρεα σας.

Ακουω τις συμβουλες κοριτσακια ή ακομα καλυτερα πες τε μου κανενα προγραματακι να ακολουθησω !!!!

Α σημειωση πρεπει να αλλαχτει η ηλικια μου από 36 σε 37 (παει γερασα και θελω και να δυνατισω τρομαρα μου.Αρχισαν τα γεροντοπαχα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια !!Εχω να σας «δω» από περσι.

Δυστυχως δεν καταφερα να κρατησω καμμια διαιτα και ετσι ενώ ήμουν 71,4 κιλακια (μετα από διαιτα ειχα χασει 1 κιλο) τωρα ειμαι 73.

Ξερω ξερω μπραβο μου!!!:-(:sad::-(

Θελω τοσο πολύ να κατεβω στα 64 κιλα αλλα δεν ξερω αν θα τα καταφερω.

Μαλλον το πρόβλημα μου δεν είναι η ποσοτητα αλλα ότι δεν τρωω σωστα!

Ενδεικτικα να σας πω τι τρωω καθημερινα.

Δουλευω 8-4 και μεσα σε αυτό το διαστημ α θα φαω ένα κουλουρι (Θες/νικης) ή κανενα τοστ.

Αν πεινασω παρα πολύ τρωω και κανενα αναλατο κρακερακι.

Κατά τις 4 και μιση που γυρναω σπιτι θα φαω ότι εχω μαγειρεψει μια κανονικη μεριδα συνηθως .

Το βραδυ ή δεν θα φαω τιποτα ή καμμια φορα παραγγελνουμε σαντουιτς .

Φρουτα δεν τρωω , σαλατες σπανια γιαουρτι δεν μου αρεσει και γλυκα σπανια τρωω.

Να σημειωσω ότι πινω και 3-4 ποτηρακια αλκοολ την εβδομαδα .Αυτο γινεται το βραδυ πολυυυ αργα που καταφερνει να κοιμηθει η κορη μου οποτε εινια η ωρα που χαλαρωνω με τον καλο μου.

Ξαναερχομαι λοιπον στην παρεα σας.

Ακουω τις συμβουλες κοριτσακια ή ακομα καλυτερα πες τε μου κανενα προγραματακι να ακολουθησω !!!!

Α σημειωση πρεπει να αλλαχτει η ηλικια μου από 36 σε 37 (παει γερασα και θελω και να δυνατισω τρομαρα μου.Αρχισαν τα γεροντοπαχα)

Kαλημερα και ξανακαλωσηρθες γοργονα Σουλα.

Απο αυτα που ειπες, πρωινο δεν τρως????????

Βραδυνο δεν τρως???????

Αν καταλαβεις οτι ο οργανισμος σου οταν εσυ δεν του δινεις τροφη, αποθηκευει την τροφη που θα του δωσεις με την "κανονικη" κατα εσενα μεριδα για να την χρησιμοποιησει τις ατελειωτες ωρες που εσυ δεν τρως. Αν και οι δραστηριοτητες σου ειναι ελαχιστες, τοτε...μην περιμενεις να κανει το κανονικο μεσημεριανο σου γευμα και φυσικα ουτε το βραδυνο ποτακι εκτος αν κανεις @Γρι0 s3χ.

Συμβουλη μου : τρως καλο πρωινο (καλο εννοω θρεπτικο αλλα οχι βαρυ),

τρως 10τιανο, προτεινω κατι και στις 2:00 περιπου, μετα ενοειται πως θα φας το γευμα σου συνοδευμενο απο ΣΑΛΑΤΑ (κι αν δε τρως να φας), και φυσικα 7-8 να φας ενα σαντουιτς, ενα κατι που θα κρατησει το στομαχι μεχρι το πρωι. Το ποτακι...... να το αντικαταστησεις με κατι λιγοτερο θερμιδογονο. Βρες θερμιδομετρητη να δεις με ποσες αχρηστες θερμιδες, φορτωνεις τον οργανισμο σου το βραδυ για να "χαλαρωσεις". Τι λες??? Χρειαζονται???

Στις γοργονοσυμβουλες, εχουμε αναρτησει καποιες διατροφες που φυσικα δεν ειναι κομμενες ραμμενες στα μετρα σου αλλα θα παρεις μια ιδεα τι σημαινει "τρωω σωστα".

Καλη αρχη και παλι!!!:P:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ενα tip που εκανα φετος και δεν εχω αρρωστησει ουτε μια φορα ως τωρα. (φτου φτου φτου)

Δεν πινω καφε και θελοντας το πρωι να "ρουφαω" κατι στη δουλεια, στιβω στο σπιτι πριν φυγω 2-3 πορτοκαλια σε φραπεδοποτηρι. Δοκιμαστε το!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Χαθηκα ολιγον αλλα σας διαβαζα....(διαθεση 0 :-()

Η διατροφη μου καλα παει σχετικα και περιμενω αυριο

που θα παω στην διαιτολογο να δω τι ψαρια επιασα.

Η ζυγαριά μου εδειξε οτι εχασα 1,300γρ ακομα

και μαλιστα αρχιζει και φαινεται η διαφορα στο σώμα

μου αισθητα πλεον, που ειναι πολυ σημαντικο!!

Αυριο θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα και επισημα

και εχω και λιπομετρηση- για να δουμε τι θα δουμε.

Φιλακια!!

Μια χαρα ειναι το 1,300. Αντε να δουμε και το λιπος να ξεκουμπιζεται.

Περιμενουμε νεα σου.:P:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

ΜΠράβο βρε κορίτσια!!!

Χάνετε τα κιλά όπως χάνονται τα ευρώ από το πορτοφόλι μου!!

Εγώ αντιθέτως ούτε κουμπαράς να ήμουνα... Εκεί που χάνω, εκεί τα ξαναβλέπω , στο καλό τους.... μια μέρα παράφαγα (εντάξει, το ξέσκισα, δε λέω) και κατευθείαν στο ζύγι νατο το κιλό! άντε να το ξεφορτωθώ πάλι.

βικάκι μου πολύ χαίρομαι που "σε βλέπω", σε πεθυμησα!! Εσύ απόφοιτη πράμα στο τσακ μπαμ θα τα χάσεις!

γεωργία μου ωραίες συνταγές, κάτι θα κάνω για΄τι το λάχανο δεν παλεύεται! το βαριέμαι αφόρητα κι έχω λάχανο σήμερις. (όχι σκέτο, τρώω και φαί)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τις γοργονοσυμβουλες και οποσδηποτε "κουνησου".

Αν θες περιεγραψε μας, τι τρως κατα μεσο ορο σε μια μερα.

Οι οποίες είναι πού;

Πώς να κουνηθώ; Όλη μέρα σπίτι είμαι με το παιδί.

Θα σου πω ακριβώς τί τρώω:

Πρωϊ:1 φέτα τυρί του τοστ με χαμηλά λιπαρά και καφέ νες με 2 ζαχαρίνες

Κατά τις 12: Μισό μήλο (στην ουσία ο,τι περισσέψει από την φρουτόκρεμα του μπέμπη)

Μεσημέρι: Γαλοπούλα/κοτόπουλο ψητό και λίγο μπρόκολο ή αν δεν έχω αυτά ο,τι έχω μαγειρέψει σε μικρη ποσότητα πχ σήμερα έφαγα 4-5 κουταλιές σούπας μπασμάτι και 1 φτερουγα κοκκινιστό κοτόπουλο

Βράυ: 1 τοστ με ψωμί σικάλεως, γαλοπούλα, τυρί με χαμηλά λιπαρά. Άντε και στο τσακίρ κέφι 2 καλαμάκια σκέτα. Συνήθως όμως τοστ ή τίποτα

Tamar, τοσα εχασες! Στα 9 κιλα θα κολλησεις τωρα; Σωστη διατροφη

και ασε τα χαπια γιατι μονο καλο δεν κανουν! Υπομονή και επιμονη

και θα τα χασεις και αυτα.

Τα 14 τα έχασα τις πρώτες 40 μέρες και εκ τότε η ζυγαριά έχει κολλήσει.

Κορίτσια εγώ έχω απελπιστεί. Ιδίως ενόψει γάμου το Μάιο. Το ξέρω πως δεν πρέπει αλλά ψάχνομαι για κανά χαπάκι. Δεν γίνεται αλλιώς. Έχω απελπιστεί. Και μου λειπουν και τα γλυκά...:( Μέχρι και σκοινάκι πήρα να κάνω αλλά δεν αντέχω πάνω 150 πηδηματάκια


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

tamar καλημέρα!

Είναι λογικά αμέσως μετά τη γέννα να χάσεις αρκετά κιλά, τώρα θα πρέπει να κάψεις το λιπος και αυτό θα γίνει σιγά σιγά για ΄να έχεις αποτέλεσμα, μην αγχώνεσαι και κυρίως μην ψάχνεις πρόσκαιρες λύσεις που θα έχουν το ανάποδο αποτέλεσμα από αυτό που θέλεις.

Δεν ξέρω και λεπτομέρειες για τη δίαιτα που αναφέρεις.

Είναι δύσκολο να βρεις χρόνο για γυμναστική εάν έχεις μικράκι, εγώ (που μεταξύ μας το βαριέμαι και το γυμναστήριο) όταν είχα 1 παιδάκι προσπαθούσα να βγαίνω με το καρότσι όταν δεν είχε κρύο και τώρα που έχω 2 και αυτό δεν γίνεται, παίρνω το 2χρονο και κάνουμε μαζί γυμναστική! Καλά, δεν είναι το ίδιο, αλλά κάτι γίνεται.

Η μαρία μας είχε γράψει κάπου κάτι ωραίες συμβουλές για γυμναστική στο σπίτι, όσο κάνουμε τις δουλειές, θα ψάξω να τις βρω και να στις παραθέσω.

Μπορεί ακόμα να μην χωράς στα παλιά σου ρούχα, αλλά να είσαι χαρούμενη που είσαι μαμάκα, τα κιλά θα φύγουν. Τώρα για μία εμφάνιση στο γάμο, θα είσαι τόσο περιποιημένη, θα φοράς σιγουρα κάτι κολακευτικό, οπότε μη στεναχωριέσαι. Άσε που για μια φορά τα λαστεξάκια κάνουν θαύματα! Συν το μακιγιάζ, ουαου, σούπερ θα είσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...