Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια :-) ...Ειμαι κ γω εγκυουλα στην 23εβδ....και εχω ΠΗΤ 16/10.Να σας ευχηθω να πανε σε ολα καλα κ να εχουμε τον Νοεμβρη αγκαλια τα αγγελουδια μας..

καλως μας ηρθες κοριτσακι! με το καλο να ερθει το μωρακι σας! Ολες μας πρεπει να σκεφτομαστε θετικα, δεν εχουμε περασει κ λιγα!! Εχεις θρομβοφιλια κ κανεις αντιπηκτικες ή στο συνεστησε ο γιατρος σου προληπτικα?

Κορίτσια εγώ την καμπύλη την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα ..πήρα και το αποτέλεσματα. ..όλα μια χαρά. ..Μόνο ο αιματοκριτης μου πήγε στο 29....γιατί μαζί με καμπύλη έκανα και γενικη αιματος ..και άλλες εξετασουλες! !

Μπραβο για τα καλα σας αποτελεσματα!

Οσο για τον αιματοκριτη, θυμασαι με ποσο ξεκινησες? Η αιμασφαιρινη σου? Απο σιδηρο κ φυλλικο παιρνεις κατι?

Linaki2012 παει κ η καμπυλη! Τωρα το ντοπλερ εμεινε μονο ε?? Και τι καλα που μεγαλωνουν τα νινακια κ νιωθουμε ολο κ πιο πολυ σιγουρια!

anath μου ετοιμο το υπεροχο γαλαζακι σου! Πως την πατησα κ μου ξεφυγε ετσι!! χχχ!

Anastasia_L κ εμενα τα ουλα τα εχουν δει ολα! Πολυ αιμα σε καθε βουρτσισμα, το ιδιο ειχα κ στη προηγουμενη εγκυμοσυνη... Ασβεστιο τωρα μονο ξεκινησα κ ισως να φταιει κ αυτο... υπομονη κοριτσι μου!

Βρε κοριτσακια μου οσες εχετε κανει την β επιπεδου για πεςιτε μου.. ποση ωρα περιπου κρατησε? Σας ειδε καθολη τη διαρκεια της εξετασης κολπικα?


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λιβελουλα μου σε ευχαριστούμε! ! Ο αιματοκριτης μου έπεσε από 38.5 στα 29.9 κι η αιμοσφαιρινη μου από 13.3 στα 10.2. .....μου έχει δώσει και φυλικο και σίδηρο από ένα κάθε μέρα. . Μήπως είναι λίγο το ένα την μερα;; δεν ξέρω. .. νιώθω και τις τελευταίες μέρες λιγάκι εξαντλημενη. . Δεν ξέρω αν φταίει ο αιματοκριτης που έπεσε. ..Η αν είναι στο μυαλό μου και ψυχολογικό. ..


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Ζωη ισως πρεπει να ενημερωσεις τον γιατρο σου ωστε να σου αυξησει το σιδηρο κ το φυλικο!

Η εξαντληση που αισθανεσαι το πιο πιθανο ειναι να οφειλεται στην πτωση του αιματοκριτη σου.. η αιμοσφαιρινη σου ειναι καλη προς το παρον κ αυτο ειναι θετικο!

Προσπαθησε πριν τη ληψη του σιδηρου κ του φυλικου να εισαι νηστικη κ αφου τα παρεις να περιμενεις τουλαχιστον ενα μισαωρο ωστε να γινει η απορροφηση. Επισης προσπαθησε να απεχει απο το σιδηρο η προσληψη ασβεστιου.

Θα κανουμε ολες υπομονη μέχρι κ τον 7ο που θα αρχισουν τα μικρακια μας να μην χρειαζονται τοσο πολυ το αιματακι μας κ τοτε θα μας ανεβουν κ παλι οι μοναδες!!


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου λιβελουλα σε ευχαριστώ παραααα πολυ! !!! Η αιμοσφαιρινη και που έπεσε δλδ είναι καλα;!! Περνω πρώτα σίδηρο μετά από πέντε ώρες ασβέστιο το πρωί. .και μεσημέρι φυλικο και το βράδυ μαγνήσιο. ..μήπως κάτι δεν κάνω σωστα;;!! :(


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να διαχωρίζεις το σιδηρο απο το φυλικο, μπορεις να τα παιρνεις απευθειας και τα 2 μαζι!

Δεν κανεις κατι λάθος αλλα πιστευω οτι πρεπει να τα αυξησεις και τα 2.. μιλα με το γιατρο σου να σου πει αυτος τι πιστευει!

Η αιμοσφαιρίνη ειναι καλα ομως μπορεις να την ανεβάσεις ή έστω να προσπαθησεις να μη πεσει άλλο!


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ λιβελουλα μου δεν ήξερα ότι μπορώ να περνώ μαζί σίδηρο φυλικο!! Ευχαριστώ για την πληροφορία! !! :) :) . ..Λοιπόν επειδή τρόμαξα πήρα τηλέφωνο τον γιατρό ..μου είπε να αυξήσω τον σίδηρο όχι το φυλικο. ..Τώρα τι να πω !! Ελπίζω να ξέρει τι κάνει. ...γιατί φοβάμαι τους γιατρούς .. χάχα! ! ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι ουτε να τρομαζεις ουτε να φοβασαι το γιατρο σου... Απλα έχε του εμπιστοσύνη!

Μπορεις να παιρνεις το σιδηρο μαζι με ενα ποτηρι χυμο πορτοκάλι αντι για νερο, ετσι η απορρόφηση γινεται ακομα καλυτερα!


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου λιβελουλα! ! Σε υπέρ ευχαριστώ !!! Για τις συμβουλές σου!! Είσαι πολύ καλή! !! Εσύ πως τα πας ;! Η μπεμπουλα σου ;! Την ένιωσες να κλωτσάει ετσι;! !! Δεν είναι φανταστικό αίσθημα ;!!!!! :) :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες κοριτσακι! με το καλο να ερθει το μωρακι σας! Ολες μας πρεπει να σκεφτομαστε θετικα, δεν εχουμε περασει κ λιγα!! Εχεις θρομβοφιλια κ κανεις αντιπηκτικες ή στο συνεστησε ο γιατρος σου προληπτικα?

Μπραβο για τα καλα σας αποτελεσματα!

Οσο για τον αιματοκριτη, θυμασαι με ποσο ξεκινησες? Η αιμασφαιρινη σου? Απο σιδηρο κ φυλλικο παιρνεις κατι?

Linaki2012 παει κ η καμπυλη! Τωρα το ντοπλερ εμεινε μονο ε?? Και τι καλα που μεγαλωνουν τα νινακια κ νιωθουμε ολο κ πιο πολυ σιγουρια!

anath μου ετοιμο το υπεροχο γαλαζακι σου! Πως την πατησα κ μου ξεφυγε ετσι!! χχχ!μ

Anastasia_L κ εμενα τα ουλα τα εχουν δει ολα! Πολυ αιμα σε καθε βουρτσισμα, το ιδιο ειχα κ στη προηγουμενη εγκυμοσυνη... Ασβεστιο τωρα μονο ξεκινησα κ ισως να φταιει κ αυτο... υπομονη κοριτσι μου!

Βρε κοριτσακια μου οσες εχετε κανει την β επιπεδου για πεςιτε μου.. ποση ωρα περιπου κρατησε? Σας ειδε καθολη τη διαρκεια της εξετασης κολπικα?

Εμενα κρατησε καμια ωριτσα :)

Ειναι μεγαλη ιστορια αυτο με τις αντιπηκτικες Λιβελουλα. Αρχικα ναι διαγνωστηκε θρομβοφιλια,συγκεκριμενα μετα τις αποβολες.Ελα μου ντε οταν εμεινα εγκυος αυτη τν φορα ...εξαφανιστηκε:eek: κ τωρα τις παιρνω προληπτικα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα κοριτσια ο αιματοκριτης και η αιμοσφαιρινη ειναι στα κατωτατα επιπεδα.. αιμοσφαιρινη 8 κ αιματοκριτης 19,5.. ο σιδηρος μου ομως ειναι πολυ ψηλος το ιδιο και οι αποθηκες σιδηρου... μαλλον απο την 28η εβδομαδα αν δεν αλλαξει κατι θα αρχισω μεταγγισει αιματος καθε 15 :confused:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω Λινακι μου... γιατί έτσι ..έχεις αναιμία γενικά, ;; είναι χαμηλός τώρα στην εγκυμοσύνη η από πριν; 1δεν σου είπε ο γιατρός σου αν υπάρχει τρόπος να τον ανεβάσεις. .για να μην χρειαστεί άμεσα μετάγγιση; ;!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη ιστορια αυτο με τις αντιπηκτικες Λιβελουλα. Αρχικα ναι διαγνωστηκε θρομβοφιλια,συγκεκριμενα μετα τις αποβολες.Ελα μου ντε οταν εμεινα εγκυος αυτη τν φορα ...εξαφανιστηκε:eek: κ τωρα τις παιρνω προληπτικα.

Καλημερα! Η θρομβοφιλια δεν γινεται να εξαφανιστει.. ειναι στο dna μας. Οποτε και πολυ καλα κανεις και ξεκινησες αντιπηκτικες.. Καλο θα ειναι να πας σε ενα εξειδικευμενο κέντρο να κάνεις μια καλη και πιο γενικη εξεταση να σου πουν ακριβως τι γινεται!

εμενα κοριτσια ο αιματοκριτης και η αιμοσφαιρινη ειναι στα κατωτατα επιπεδα.. αιμοσφαιρινη 8 κ αιματοκριτης 19,5.. ο σιδηρος μου ομως ειναι πολυ ψηλος το ιδιο και οι αποθηκες σιδηρου... μαλλον απο την 28η εβδομαδα αν δεν αλλαξει κατι θα αρχισω μεταγγισει αιματος καθε 15 :confused:

Linaki2012 εκανες τον ενδοφλέβιο σίδηρο? Δεν έπιασε? Στην προηγουμενη εγκυμοσύνη πως ησουν? Ειναι το στίγμα βρε παιδάκι μου... δεν εχεις αναγκη τοσο απο σιδηρο οσο απο φυλικο..


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.. Ειμαι καινουρια στο Φορουμ και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα! Η δικια μου ΠΗΤ ειναι 27/11 κ περιμενουμε αγορακι! Ηθελα να ανοιξω το θεμα του θηλασμου κ να ρωτησω αν ξερει καποια για σεμιναρια θηλασμου που μπορει να γινονται στην Αθηνα.. Εψαξα στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι. Εσεις κοριτσια το εχετε σκεφτει καθολου? Τι θα κανετε? Θα εχετε δικη σας μαια? Θα πατε κ σε καποια σεμιναρια σεμιναρια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! το ωρα ειναι καλυτερο να πινουμε φυλικο? θα το αυξησω να δω αν φερει αποτελεσμα.. δεν εκανα ενδοφλεβιο σιδηρο ακομη Λιβελουλα μου γιατι και οι γιατροι βλεπουν πως δεν μου χρειαζεται περισσοτερος σιδηρος απ οσο λαμβανω....

Ioma κάωσηρθες στη παρεα μας με το καλο το αγορακι σας! Υπαρχουν ομαδες θηλασμου στο φειςμπουκ που μπορει να σε κατευθυνουν π.χ οι απανταχου θηλαζουσες για σεμιναρια. Ειναι πολυ σημαντικο να ενημερωθεις σωστα πριν γεννησεις... ο θηλασμος ειναι πολυ ομορφο ταξιδι αλλα μπορει να προκυψουν δυσκολιες που χρειαζονται οι καταλληλες γνωσεις για να αντιμετωπιστουν. Μια μαια πρεπει να ειναι πιστοποιημενη συμβουλος θηλασμου για να σε στηριξει καταλληλα!

Ζωη μου ειναι αναιμια κυησης ειχα παθει τα ιδια και στο πρωτο μου παιδακι.. λογω στιγματος μαλλον... Παρεπιτοντως το τρικερακι σου σε δειχνει 12 εβδομαδων καλε τωρα το προσεξα :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11.. κοριτσακι

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11...αγοράκι

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

Anastasia_L- ΠΗΤ 12/11..αγοράκι

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11..αγορακι Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακι και κοριτσακι

poliana-ΠΗΤ 16/11..κοριτσακι

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11..αγορακι- Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..κοριτσακι

vio.tz- ΠΗΤ 26/11..αγορακι

ioma- ΠΗΤ 27/11..αγορακι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...