Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Πωλινα μου μας εχει καψει ο καιρος εδω στην Κυπρο ολη μερα μεσα στο κλιματιστικο δεν αντεχεται αλλιως:( Στην μητερα πατριδα πως ειναι ο καιρος?Ελπιζω να ειναι λιγο καλυτερα αποτι εμας:rolleyes:

Εγω ειχα γιατρο την Παρασκευη ολα καλα ο μπεμπουλης μεγαλωνει κανονικα δεν τον ζυγισε γιατι το μηχανιμα του γιατρου μου ειναι λιγο αρχαιο:roll:Απο κινησεις ειναι σχεδον ολη τη μερα.... δεν τον νιωθω μονο οταν στεκομαι η κανω δουλειες και επισης εχω παρατηρησει ότι εχει ωραρια δλδ συγκεκριμενες ωρες που ειναι ησυχος (κοιμαται?) και ωρες που με τρελαινει στις κλωτσιες..Εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο?

Ζωη Π. μου και εμενα το μωρο ειναι σε ισχυακη προβολη και απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου 8 στα 10 μωρα σε αυτη τη φαση ειναι ετσι οποτε δεν πιστευω οτι πρεπει να σε ανησυχησει τουλαχιστον στο τωρινο σταδιο. Φυσικα για μενα δεν θα παιξει ρολο καθως παω για καισαρικη και δεν με ενοχλει καθολου, μην σου πω οτι την προτιμω καπως... φυσικα δεν εζησα και τον φυσιολογικο τοκετο για να ξερω τη διαφορα αλλα η ιδεα και μονο με τρομαζει παρα πολυ..

Κατι αλλο που ειχα αυτο το μηνα ειναι η αυξηση στα κολπικα υγρα..μιλαμε κοριτσια χωρις σερβιετακι δεν γινεται...ειχα παντα υγρα απο την αρχη της εγκυμοσυνης αλλα τωρα εχουν διπλασιαστει μπορω να πω..εννοειται μπηκα στο ιντερνετ και λεει οτι εφοσον ειναι αχρωμα και αοσμα πιθανον να ειναι φυσιολογικο..εχετε καποια παρομοιο θεμα?

Αυτα απο μένα! φιλακια πολλα στις κοιλιτσες!!:P:p:p

Καλημερα Αναστασια!!

Σκαμε κι εμεις εδω, 2 μερες τωρα ειναι λιγο καλυτερα γιατι φυσαει αλλα μη φανταστεις οτι μπορεις να βγεις περιπατο για δουλειες χωρις να κλαταρεις...εγω τουλαχιστον στα μισα σωριαζομαι σε κανα καφε και ξαναξεκινω μετα απο λιγο!

Μιας που τα λετε (αν και ουτε για εμενα εχει σχεση γτ θα κανω καισαρικη!) η μικρη εχει το κεφαλακι της κατω ενω ο μικρος ειναι σε ισχυακη προβολη!

Σημερα θα παω να χαζεψω καροτσια για να εχω μια ιδεα, μιας και το βλεπω σαν επενδυση με τα διδυμα, να μας βολευει να μην ειναι βαρυ, να κανει για νεογεννητα να να να.. χαμος! Αλλα ειναι τοσο ευχαριστα ψωνια!!

Για τα υγρα που λες εγω εχω!!! Δεν διπλασιαστηκαν προσφατα, ειναι στα ιδια, σερβιετακι δεν αντεχω, απλα αλλαζω μπολικες φορες εωρουχο. Ειναι λευκωπα και μυριζουν ολιγον τι σαν αμμωνια?(καπως ετσι μυριζαν μετα τα μεσα του κυκλου μου) ή δε μυριζουν καθολου. Τωρα μερικες μερες με τη ζεστη με ενοχλησαν λιγο αλλα παιζει κι ο ιδρωτας ρολο. Δεν φαγουριζουν ουτε εχω κοκκινιλα ή τσουξιμο οποτε η μαια ειπε δε μας ανησυχουν, αλλωστε αν ειναι κανενα μυκητακι δν μας ενοχλει κ ειναι και συνηθες. Παρολαυτα επειδη ειμαι "φυτο" εκανα καλλιεργεια κολπικου για να κοιμαμαι ησυχη και ηταν ολα πεντακαθαρα οποτε το εβγαλα απτο νου μου.

Μιααα χαρα ολα Αναστασια, αυξανονται στην εγκυμοσυνη και αλλαζει και το ph του κολπου οποτε φυσιολογικο το συστημα να κανει τετοια κολπακια! :tongue:


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα Αναστασια!!

Σκαμε κι εμεις εδω, 2 μερες τωρα ειναι λιγο καλυτερα γιατι φυσαει αλλα μη φανταστεις οτι μπορεις να βγεις περιπατο για δουλειες χωρις να κλαταρεις...εγω τουλαχιστον στα μισα σωριαζομαι σε κανα καφε και ξαναξεκινω μετα απο λιγο!

Μιας που τα λετε (αν και ουτε για εμενα εχει σχεση γτ θα κανω καισαρικη!) η μικρη εχει το κεφαλακι της κατω ενω ο μικρος ειναι σε ισχυακη προβολη!

Σημερα θα παω να χαζεψω καροτσια για να εχω μια ιδεα, μιας και το βλεπω σαν επενδυση με τα διδυμα, να μας βολευει να μην ειναι βαρυ, να κανει για νεογεννητα να να να.. χαμος! Αλλα ειναι τοσο ευχαριστα ψωνια!!

Για τα υγρα που λες εγω εχω!!! Δεν διπλασιαστηκαν προσφατα, ειναι στα ιδια, σερβιετακι δεν αντεχω, απλα αλλαζω μπολικες φορες εωρουχο. Ειναι λευκωπα και μυριζουν ολιγον τι σαν αμμωνια?(καπως ετσι μυριζαν μετα τα μεσα του κυκλου μου) ή δε μυριζουν καθολου. Τωρα μερικες μερες με τη ζεστη με ενοχλησαν λιγο αλλα παιζει κι ο ιδρωτας ρολο. Δεν φαγουριζουν ουτε εχω κοκκινιλα ή τσουξιμο οποτε η μαια ειπε δε μας ανησυχουν, αλλωστε αν ειναι κανενα μυκητακι δν μας ενοχλει κ ειναι και συνηθες. Παρολαυτα επειδη ειμαι "φυτο" εκανα καλλιεργεια κολπικου για να κοιμαμαι ησυχη και ηταν ολα πεντακαθαρα οποτε το εβγαλα απτο νου μου.

Μιααα χαρα ολα Αναστασια, αυξανονται στην εγκυμοσυνη και αλλαζει και το ph του κολπου οποτε φυσιολογικο το συστημα να κανει τετοια κολπακια! :tongue:

Καλημέρα Maoam μου! Εισαι απο Αθήνα η απο κάποιο άλλο μερος της Ελλάδας?

Καλα ψωνια!! ειναι οντως τα πιο ευχαριστα και ιδιως εσας που θα ειναι εις διπλουν :P:p!! εγω ειπα απο τον αλλο μηνα, θελω και εγω καροτσι... το πιο ελαφρυ που υπαρχει χεχεχε

Γιατι την περασμενη φορα την πατησαμε και πηραμε ενα πολυ μεγαλο και βαρυ (φυσικα πριν 9 χρονια δεν υπηρχαν τοσες πολλες επιλογες νομιζω) και δεν μας βολεψε καθολου, οποτε τωρα θα κοιταξω να ειναι ελαφρυ και βολικο στις μετακινησεις.

Ναι και εμενα καπως ετσι ειναι τα υγρα ασπρα η τελειως αχρωμα και μυριζουν σαν φαρμακο:confused: αλλα ουτε φαγουρα εχω ουτε κοκκινιλα...νομιζω παιζει ρολο και ο ιδρωτας...θα το αφησω προς το παρον και αν χειροτερεψει η κατασταση που δεν το ευχομαι, θα μιλησω με τον γιατρο.

Τα αλλα κοριτσακια τι κανουν?δουλεια ακομη η διακοπουλες? εγω απο Πεμπτη ξεκινω την αδεια μου μεχρι την αλλη Δευτερα αλλα δεν το βλεπω να ξεκουραζομαι καθως θα ετοιμαζουμε τα δωματια των μικρων (εννοειται θα ανακαινιστει και το δωματιο του μεγαλου γιατι δεν θελω να ζηλεψει)...

Μιας και το αναφερα οι κοπελες που εχουν ηδη ενα παιδακι πως αισθανεστε? εγω καποιες φορες δεν κοιμαμαι το βραδυ απο το αγχος μου μηπως νιωσει παραμελημενος γιατι ηταν 8 χρονια μονος και θα ειναι μεγαλη η αλλαγη. πολλες φορες με πιανουν τα κλαματα γιατι φοβαμαι μην πληγωθει αν και δειχνει πολυ χαρουμενος που θα αποκτησει αδελφακι. Ισως οφειλεται στο οτι εγω ειμαι μοναχοπαιδι και πιστευω θα μου βαρυφαινοταν πολυ αν στα 8 μου χρονια εμφανιζοταν ενα αδελφακι απο το πουθενα:confused: φυσικα δεν ξερω.. ο καθενας ειναι διαφορετικος...απλα ειναι κατι που με αγχωνει επιπλεον..


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο Αθηνα Αναστασια!!

Πηγα μεχρι το Λητω που τα εχει μαζεμενα τα καροτσια διδυμων, μην τρεχω εδω κι εκει για να δω μοναχα ενα-δυο... και κατεληξα στο οτι θα κανουμε μπρατσα!! 100%

:D:D:D

βρηκα 2-3 που με ενδιαφερουν πολυ, το ενα βεβαια μαλλον πρεπει να το απορριψω γιατι κλεινει χαλια....θα λερωνεται σιγουρα και μαλλον θα μου ειναι δυσκολο αν ειμαι μονημου..

Ελαφρια θα βρεις σι γου ρα, μην ανησυχεις καθολου! Μια πρωτη ματια θα σε πεισει!

Μπρααααβο ρε παιδι μου, σαν φαρμακο! μεστο νου μου εισαι!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα.

Χάθηκα γιατι για μια ακόμη φορά τρέχω απίστευτα με τη δουλειά. Τουλάχιστον σε 2 εβδομάδες θα έχω άδεια.

Πήγαμε και εμείς στο γιατρό την περασμένη εβδομάδα. Η μικρούλα μας είναι 1.100 και αναπτύσσεται κανονικά.

Ζωη, όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια μην ανησυχείς απο τώρα για τη θέση του μωρού. Είναι νωρίς ακόμη. Εμένα βέβαια η πρώτη μου δε γύρισε ποτε και γι'αυτο έκανα και καισαρική αλλά πραγματικά λίγο με προβλημάτισε. Αυτή τη φορά μάλιστα που ο γιατρός μου είπε οτι αν πάρει θέση το μωρό και θέλω μπορούμε να πάμε για φυσιολογικό μπορώ να σου πω οτι φοβάμαι και λίγο :oops:

Αναστασία, όσον αφορά τα υγρά και εγω έχω πολλά απο την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά ο γιατρός που είπε οτι εφόσον δε μυρίζουν κλπ δεν υπάρχει θέμα.

Ο ερχομός του δεύτερο παιδιού δεν μπορώ να πώ οτι με έχει προβληματίσει ιδιαίτερα ειδικά αναφορικά με τη μεγάλη μου και το πως θα αισθανθεί. Μπορώ να πω οτι το ανάποδο φοβάμαι λίγο. Επειδή η μικρούλα είναι ένα ιδιαίτερα χαμογελαστό παιδί που κερδίσει εύκολα τη συμπάθεια των άλλων φοβάμαι μήπως οι γύρω μας δεν αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο το μωράκι (εφόσον δεν είναι το ίδιο χαμογελαστό). Ίσως δεν πρέπει να προβληματίζομαι με τέτοια αλλα ορισμένες φορές το σκέφτομαι.....

Αυτά προς το παρόν. Ελπίζω να μπορέσω να σας διαβάσω σύντομα.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Πηγαμε και εμεις στο γιατρο ο μπεμπαρος μας μεγαλωνει γοργα, 1.070 γρ τον βγαζει, και ολα φαινονται φυσιολογικα.

Δεν προβληματιζομαι ουτε εγω για την αντιδραση του γιου μου απεναντι στο μικρακι μας περιμενω και ζηλιες και αγαπες.. αυτο που με προβληματιζι ειναι οι γυρο μηπως και δωσουν ιδιαιτερη σημασια στο βρεφακι η να γινονται υπερπροστατευτικοι απεναντι του οταν ειναι ο μεγαλος μας κοντα και τον κανουν να αισθανθει παραμελημενος :( Θα δουμε...

Ζωη μου οσο αφορα τη γιατρο σου το θεωρω ανεπιτρεπτο να σου μιλαει για καισαρικη απο τωρα.. προσεξε το λιγο, οι περισσοτεροι γιατροι εχουν τη καισαρικη για καραμελα να εισαι λιγο υποψιασμενη... δεν ειναι κατι τρομερο η κ.τ φτανει να γινεται για καποιο σοβαρο λογο....

Αναστασια μου ασε μας εχει καψει ο καιρος κ εγω ολη μερα τη βγαζω ειτε στο κλιματιστικο στο σπιτι ειτε στο μολ :rolleyes:

Κοριτσια πως ειναι οι κοιλιτσες σας? εμενα πια εχει γινει τουμπανο, ολοι πλεον με αναγνωριζουν ως εγκυο και μερικοι με ρωτανε αν ειμαι στο μηνα μου :cool: Και απο κιλα εχω βαλει μονο 1 δηλαδη το βαρος του μικρου :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα φιλες μου:P

Τελευταια μερα στη δουλεια σημερα και αν και τρεχω να τα προλαβω ολα, ειπα να μπω λιγο γιατι απο σπιτι χλωμο το βλεπω βαριεμαι να ανοιγω το κομπιουτερ..

Maoam μου ποσο πεθυμησα την Αθηνα.. εχω περιπου δεκα χρονια να ανεβω αν και ο πατερας μου ειναι απο εκει και εχω αρκετους συγγενεις..

Οσο για τα καροτσια σιγουρα θα κανουμε μπρατσα:D:Dοσο ελαφρια και να ειναι τη γυμναστικη δεν την γλιτωνουμε...

Απο κοιλιτσα τουμπανο..με βαζουν και εμενα 7-8 μηνων..φυσικα εβαλα και κιλα ειμαι στα +8 τωρα, αν και ειναι το τελευταιο που με απασχολει, μακαρι να πανε ολα καλα και τα κιλα θα τα χασουμε..στο γιο μου εβαλα 20 και σε 3 μηνες τα εχασα...φυσικα 6-7 εφυγαν με τη γεννα και εκανα αυστηρη διατροφη μετα, αλλα ολα αυτα αξιζουν τον κοπο..

Πωλινα μου ωραιο το μολ,ειναι και κοντα στο σπιτι μου και πηγαινα συχνα, αλλα τωρα τελευταια βαρεσα καπως και δεν μπορω να το περπατω πανω-κατω..επιπλεον ειπα να κανω λιγη οικονομια στα ψωνια γιατι εχουμε εξοδα..εγω δεν εχω τιποτα απο την προηγουμενη φορα και πρεπει να τα αγορασσω ολα απο την αρχη.. Εσυ απο που πηρες τα πραγματα για το πρωτο σου μωρακι? εχω υποψην μου ενα καταστημα στη Λεμεσο λιγο ακριβουτσικο αλλα δεν ξερω ποιοτικα τι λεει..μαλλον εκει θα καταληξω...


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια... περιμένω κι εγώ την αδειά μου σε δέκα μέρες...!

Η κοιλίτσα μου έχει μεγαλώσει αρκετά και την χαίρομαι... και έχω φτάσει τα +5,5 κιλά.. ευτυχώς ακόμα δεν νιώθω να έχω βαρύνει και μπορώ να κάνω τα πάντα.. Ρε κορίτσια είναι τόσο μεγάλα τα μωράκια μας πια?? 1 κιλό....??? Εγώ στις 20/8 έχω ραντεβού..:( Σήμερα έφαγα και την πρώτη κλωτσιά ψηλά στα πλευρα...

Ζωη μην ανησυχείς, μέχρι τον 8ο μπορούν να γυρίζουν τα μωράκια μας... Τη θέση της θα την πάρει στον 9ο η μπεμπούλα.. ασ την τώρα να κάνει τις τούμπες της..;)

Αναστασία κι εγώ είχα πολύ άγχος στην αρχή της εγκυμοσύνης μου σχετικά με το μεγάλο μου γιο, αλλά πλέον το έχω ξεπεράσει.. Ειναι βέβαια πιο μικρούλης, είναι 3, αλλά είναι το χαϊδεμένο μου... και τον λατρεύω... Βλέπω όμως ότι κι αυτός είναι ενθουσιασμένος, μου μιλάει συχνά για το μωρό, με δική του πρωτοβουλία, και δείχνει να ανυπομονεί να τον γνωρίσει... Αφού και ο δικός σου είναι έτσι, να μην προβληματίζεσαι. Πιστεύω πως μόνο η προσαρμογή στο νέο "πρόγραμμα" θα είναι δύσκολη, κατα τα άλλα είναι στο χέρι μας να δείξουμε στα παιδάκια μας ότι τα αγαπάμε το ίδιο πολύ και υπολογίζουμε τα συναισθήματά τους, ότι κι αν γίνει!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου σας ευχαριστώ όλες σας πολύ ...για τις συμβουλές σας .. με ηρεμησατε!!!!! Ευχαριστώ vio.tz -anastasia -linaki2012-athkos και anath μου !!!! Ας κάνει η μπεμπουλα τις τουμπιτσες της και μακάρι να πάρει την σωστή θεσούλα! !! Μακάρι! Κορίτσια μου τι κάνετε γενικά ;! Μπανάνα κι αυτά κάνετε κανονικα;; εμένα επειδή λέει η γιατρός είμαι ευαίσθητη στις μύκητιασεις μου είπε να μην κάνω μπάνια στην θάλασσα ...μήπως είναι πολύ υπερβολική ομως;!! Κάνετε εσείς μπανακια;!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω anath μου να ειναι οπως τα λες...οσο περνα ο καιρος αγχωνομαι περισσοτερο αντι να το ξεπερνω...τελοσπαντων,ολα θα παρουν τον δρομο τους..συμφωνω εξαρταται κατα πολυ απο εμας τους γονεις για το πως θα αντιδρασουν τα μεγαλα παιδακια..

Ζωη μου για μπανια στη θαλασσα δεν μου ειπε κατι ο γιατρος μου αλλα επειδη δεν ειμαι πολυ της θαλασσας εχω παει μονο 2/3 φορες μεχρι τωρα..


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ Αναστασία μου !!! Γλυκιά! !! :) όσο για το παιδάκι μην αγχώνεσαι το ένστικτο της μάνας από την φύση της ξέρει πως θα τα βγάλει εις πέρας! ! Όλα θα σου πάνε καλά !! Και το μεγαλύτερο παιδάκι αν δεν νιώσει ότι το κάνετε στην άκρη θα δεις από μόνη σου θα θέλει να ασχολείται κι αυτό με το μπεμπεδακι σας!!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Εχτές είδαμε τη μικρούλα! Είμαστε 24η εβδομάδα και ζυγίζει 670γρ. Έπρεπε να γίνει ένας επανέλεγχος 3 εβδομάδες μετά την Β΄επιπέδου γιατί είχε δει ο γιατρός κάποιες κυστούλες στο κεφαλάκι τις οι οποίες όπως μας είπε και τότε θα έχουν απορροφηθεί μετά από λίγο, όπως και ευτυχώς έγινε.

Από κιλά είμαι στα +6. Θα δω σήμερα και την γιατρό μου να τις δείξω και τις εξετάσεις. Έκανα καμπύλη σαχάρου, βγήκε καλή, όπως και γενική αίματος, αιματοκρίτης 30, ευτυχώς σίδηρος και φεριτίνη είναι καλά. Αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι ότι στις μετρήσεις των υπερήχων το μήκος τραχήλου βγαίνει οριακό. Μου είχε πει ότι χρειάζεται ξεκούραση για να προλάβουμε περεταίρω προβλημα. Έχει κάποια άλλη μανούλα αντίστοιχη εμπειρία με τον τράχηλο?

ζωη π. στην Αττική δεν κάνω μπάνιο στη θάλασσα περιμένω τις διακοπές. Όμως θέλει προσοχή εκτός από τα μικρόβια και για τα κρυώματα. Στις αρχές Ιουλίου είχα πάει διακοπές και κρύωσα, μάλλον δεν στέγνωσα καλά και με φύσηξε αέρας Από τότε βήχω. Ειδικά τις 2 πρότες εβδομάδες έβηχα τόσο πολύ που με πονούσε η κοιλιά μου! Στο τσακ γλύτωσα την αντιβίωση.

Αυτά τα νέα μου, καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!!!

Link to comment
Share on other sites

balou μπράβο.. όλα καλά με τη μπεμπούλα σου! Για τον τράχηλο δεν μπορώ να σου απαντήσω, αλλά αφού ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση, προσπάθησε να μην κάνεις τίποτα!

Ζωή εγώ κάνω μπανάκια κανονικά και δεν προσεχω ιδιαίτερα, αφού φαντάσου κάθομαι και κάτω στις πέτρες και παίζω με τον μικρό μου.. ευτυχώς δεν έχω κολλήσει τίποτα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη, αν και πρόσεχα, είχα πάθει 2 φορές κολπίτιδα, (ήμουν γενικά επιρρεπής εκείνη την περίοδο, από πριν μείνω έγκυος). Τελικά την αντιμετώπισα πολύ εύκολα, με κρέμα, κατάλληλη για εγκυμοσύνη. Οπότε, αν νομίζεις ότι είσαι όντως ευαίσθητη, καλύτερα να προσέχεις, πχ να βγάλεις αμέσως το μαγιό σου, να μην καθίσεις σε πετσέτες κτλ και γενικά να είσαι στεγνή. και εννοείται καθαρή θάλασσα... Ελπίζω να καταφέρεις τη γιατρό σου και να σε αφήσει λίγο να κάνεις...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γειά σας και απο εμένα!':D

Πόσο μου αρέσει που εχουμε τοσα νεα!

Μεγαλωνουν τα ζουζουνακια μας ε?

Εμας απο τουμπες αλλο τιποτα... και εχει ώρες οτι ναναι... ειναι σχεδον βεβαιο οτι κατα τις 4 τα ξημερωματα θα κανει ενα σουπερ ντουπερ παρτάκι και μετα θα ξανακοιμηθει μεχρι και τις 7-8...

Τι καλα που θα ειναι να το κρατησει αυτο και οταν θα βγει!!

Η κοιλιτσα μου εχει μεγαλωσει και ποσο πολυ το απολαμβανω δεν λεγεται! Βεβαια τα πολλα σουρτα φέρτα τα εχω κόψει μιας και ο πλακουντας δυστυχως δεν μας εκανε τη χαρη να ανεβει οποτε πρεπει να ειμαι τρομερα προσεκτικη... :(

Ζωη Π. Μην σκεφτεσαι απο τωρα τη θεση του μωρου.. υπάρχουν μανουλες που τα μικρά τους γυρισαν μόλις τους έσπασαν τα νερα... Τοσο αργα!

Μεχρι εκεινη την ωρα κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα συμβει!

Αναστασια απο κολπικα και εγω αλλο τιποτα... μονο με σερβιετάκι την παλευουμε αλλιώς νιώθω πραγματικά σαν να μου εχουν φυγει...! Οσο για τον μικρουλη μας ευχομαι να την αγαπησει πολυ γρήγορα την αδερφουλα του... μεχρι τωρα δειχνει πολυ ομορφα σημαδια.. μου χαιδευει τη κοιλιτσα, φερνει μια κουδουνιστρα και της λεει "μπεμπα άκου"!!, με ρωτάει αν μπορει να την πάρει αγκαλιτσα και πολλά αλλα τετοια μαγικα!!! Ο περίγυρος τωρα ειμαι σχεδον βέβαιη οτι θα πεσουν με τα μουτρα στον μικρό και οχι τόσο στο βρεφος!!!

Μαοαμ! Τι ωραια που πηγαίνετε για ψωνια! Εχω δει και κατι καροτσακια για δυδιμακια που ειναι ενα μωράκι μπροστά και ενα πισω! Τα εχετε δει?

Linaki 2012 πως τα πας με τον αιματοκριτη? Ξανακανατε εξετάσεις??

Balou καλο θα ειναι κοπελα μου να εισαι προσεκτικη εφοσον οτραχηλος ειναι οριακα... προσπαθησε να ξεκουράζεσαι και να ξαπλώνεις με την πρωτη ευκαιρια! Και εμενα δεν μου αρεσει που πρεπει να προσεχω τοσο με τον παλιοπλακουντα μου αλλα δεν θελω να εχω άλλα μετα..


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γειά σας και απο εμένα!':D

Πόσο μου αρέσει που εχουμε τοσα νεα!

Μεγαλωνουν τα ζουζουνακια μας ε?

Εμας απο τουμπες αλλο τιποτα... και εχει ώρες οτι ναναι... ειναι σχεδον βεβαιο οτι κατα τις 4 τα ξημερωματα θα κανει ενα σουπερ ντουπερ παρτάκι και μετα θα ξανακοιμηθει μεχρι και τις 7-8...

Τι καλα που θα ειναι να το κρατησει αυτο και οταν θα βγει!!

Η κοιλιτσα μου εχει μεγαλωσει και ποσο πολυ το απολαμβανω δεν λεγεται! Βεβαια τα πολλα σουρτα φέρτα τα εχω κόψει μιας και ο πλακουντας δυστυχως δεν μας εκανε τη χαρη να ανεβει οποτε πρεπει να ειμαι τρομερα προσεκτικη... :(

Ζωη Π. Μην σκεφτεσαι απο τωρα τη θεση του μωρου.. υπάρχουν μανουλες που τα μικρά τους γυρισαν μόλις τους έσπασαν τα νερα... Τοσο αργα!

Μεχρι εκεινη την ωρα κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα συμβει!

Αναστασια απο κολπικα και εγω αλλο τιποτα... μονο με σερβιετάκι την παλευουμε αλλιώς νιώθω πραγματικά σαν να μου εχουν φυγει...! Οσο για τον μικρουλη μας ευχομαι να την αγαπησει πολυ γρήγορα την αδερφουλα του... μεχρι τωρα δειχνει πολυ ομορφα σημαδια.. μου χαιδευει τη κοιλιτσα, φερνει μια κουδουνιστρα και της λεει "μπεμπα άκου"!!, με ρωτάει αν μπορει να την πάρει αγκαλιτσα και πολλά αλλα τετοια μαγικα!!! Ο περίγυρος τωρα ειμαι σχεδον βέβαιη οτι θα πεσουν με τα μουτρα στον μικρό και οχι τόσο στο βρεφος!!!

Μαοαμ! Τι ωραια που πηγαίνετε για ψωνια! Εχω δει και κατι καροτσακια για δυδιμακια που ειναι ενα μωράκι μπροστά και ενα πισω! Τα εχετε δει?

Linaki 2012 πως τα πας με τον αιματοκριτη? Ξανακανατε εξετάσεις??

Balou καλο θα ειναι κοπελα μου να εισαι προσεκτικη εφοσον οτραχηλος ειναι οριακα... προσπαθησε να ξεκουράζεσαι και να ξαπλώνεις με την πρωτη ευκαιρια! Και εμενα δεν μου αρεσει που πρεπει να προσεχω τοσο με τον παλιοπλακουντα μου αλλα δεν θελω να εχω άλλα μετα..

Vre Liveloula me sugkinise o mikroulis sou!!!! Ti kalooooos!! Ftou ftou na ta exete kai ta dyo agkalitsa syntoma!

Na sou pw gia ta karotsia, eipa na ta apofygw ta mpros pisw - styl trenaki - giati to ena to kaimenaki pou tha nai pisw tha nai rigmeno nomizw.. ase pou otan megalwsoun kai.katalavainoun tha ginetai patatrak gia to poios tha katsei mprosta! Ase kalytera, elpizw mono na xwrame na tsoulisoume sto Timimeno Elliniko Pezodromio :-P

Mou proekypse kai kati allo vre koritsia, na sas pw mpas kai to xei kai kamia alli... exw apo proxthes mesti mera kapoies fores, oute 2-3 alla oxi kai panw apo 10, kati ponakia travigmata, tsimpimata na ta pw mesa ston kolpo :shock: Stigmiaia omws, katholou diarkeia den exoun k den ponaw na xreiazomai xapi. Skeftomai mipws einai myiko, mias kai olo to sustima tsitwnei, i antanaklastiko... Aaa kai pou kai pou kati tsimpimatakia sta eksw gennitika organa-sorry kiolas..De me anisixei poli alla einai kainourio pros to paron kai m ekane na anarwtithw.

Exei symvei se kamia sas vre koritsia??

Filia se oles! Kai kala mpania se oses diakoparoun!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...