Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου, τι μου κανετε? οι κοιλιτσες μεγαλωνουν? εμεις καλα σχετικα..αν εξαιρεσεις τα πονακια δεξια αριστερα, τις αναγουλες, τις αυπνιες και τα τρελλα νευρα...ολα καλα! κοριτσια δεν αντεχω αλλο τη δουλεια με εχει κουρασει πολυ, αν και ειμαι στο δημοσιο σε γραφειακη δουλεια και εχω καλο ωραριο..σχολαω στις 3:00..με εχει κουρασει το πρωινο ξυπνημα και οι πολλες ωρες ακινησιας στην καρεκλα..ποσο θελω αδεια δεν περιγραφεται αλλα δεν εχω καθολου και εχω ακομα 1 1/2 μηνα μεχρι την αδεια μητροτητας...εσεις δουλευετε ακομα η εχετε σταματήσει?

απο προετοιμασιες σιγα σιγα φτανω στο τελος.ετοιμασα το βρεφικο δωματιο και πηρα καροτσι καλαθουνα car seat μπανακι και εβαψα το κρεββατακι ασπρο γιατι ηταν καφε σκουρο και τωρα θελω πιο φωτεινα χρωματα στο βρεφικο. απο ρουχα βρηκα τα παλια του πρωτου μου γιου τα επλυνα και τα τακτοποιησα αναλογα με τους μηνες..ευτυχως ειχα γεννησει μαρτιο και ειναι μακρυμανικα οποτε θα βολεψουν και τωρα..σκοπευω να παρω και απο το mothercare τα απαραιτητα για τη βαλιτσα να τα πλυνω να τα σιδερωσω και να τα φυλαξω γιατι αγχωνομαι,θελω να τελειωνω τωρα που δεν ειμαι και πολυ βαρια..

anath μου απο ψυχικες μεταπτωσεις αλλο τιποτα..μια ειμαι μεσα στην τρελη χαρα για το καινουργιο μωρο, μια αγχωνομαι για το ποσο πολυ θα αλλαξει η ζωη μου και αν θα τα προλαβαινω ολα..τα νευρα μου ειναι τσαταλια,δεν μπορω να στενοχωρηθω, με το παραμικρο τρεχουν τα ματια μου και τρεμω ολοκληρη.. και εμενα με εχει πιασει μανια με τις δουλειες, πλενω, καθαριζω ερμαρια, συγιριζω και στο τελος με πιανει πονος και πετρωνει η κοιλια μου και καθομαι πανικοβλητη..εχω τον αντρουλη ευτυχως που με βοηθαει πολυ, αλλα οσο και να το κανεις αν δεν βαλουμε εμεις το χερακι μας, δεν ειμαστε ευχαριστημενες:rolleyes:


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

anath μου απο ψυχικες μεταπτωσεις αλλο τιποτα..μια ειμαι μεσα στην τρελη χαρα για το καινουργιο μωρο, μια αγχωνομαι για το ποσο πολυ θα αλλαξει η ζωη μου και αν θα τα προλαβαινω ολα..τα νευρα μου ειναι τσαταλια,δεν μπορω να στενοχωρηθω, με το παραμικρο τρεχουν τα ματια μου και τρεμω ολοκληρη.. και εμενα με εχει πιασει μανια με τις δουλειες, πλενω, καθαριζω ερμαρια, συγιριζω και στο τελος με πιανει πονος και πετρωνει η κοιλια μου και καθομαι πανικοβλητη..εχω τον αντρουλη ευτυχως που με βοηθαει πολυ, αλλα οσο και να το κανεις αν δεν βαλουμε εμεις το χερακι μας, δεν ειμαστε ευχαριστημενες:rolleyes:

Η περιγραφή σου είναι σαν να μιλάς για εμένα...... χαχαχα! Μόνο που συγκρατώ ακόμη τον εαυτό μου να μην κλάψω γιατι δν θέλω να στενοχωρήσω τον άντρα μου και τον μικρούλη μου! Και τα πετρώματα που λες τα έχω κι εγώ.. ετσι και σκύψω να μαζέψω κανένα παιχνίδι από το πάτωμα, με πιάνει αμέσως. Ξαπλώνω λίγο στον καναπέ για να τεντωθεί η κοιλιά μου και περνάει.. Πιστεύω πως είναι φυσιολογικό στο μήνα μας, αλλά θα ρωτήσω και το γιατρό. Και εννοείται πως πρέπει να χαλαρώσουμε σιγα σιγα με τις πολλές δουλειές!

Αδεια παίρνω σε περίπου 20 μέρες. Δεν με κουράζει η δουλεια καθόλου αλλά θέλω να καθίσω λίγο να οργανωθώ.. πρακτικά και ψυχολογικά!

Σε ποια εβδομάδα διακαιούστε άδεια? (Κύπρο δεν είσαι?) Εμείς εδώ παίρνουμε στις 32 εβδομάδες.


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Η περιγραφή σου είναι σαν να μιλάς για εμένα...... χαχαχα! Μόνο που συγκρατώ ακόμη τον εαυτό μου να μην κλάψω γιατι δν θέλω να στενοχωρήσω τον άντρα μου και τον μικρούλη μου! Και τα πετρώματα που λες τα έχω κι εγώ.. ετσι και σκύψω να μαζέψω κανένα παιχνίδι από το πάτωμα, με πιάνει αμέσως. Ξαπλώνω λίγο στον καναπέ για να τεντωθεί η κοιλιά μου και περνάει.. Πιστεύω πως είναι φυσιολογικό στο μήνα μας, αλλά θα ρωτήσω και το γιατρό. Και εννοείται πως πρέπει να χαλαρώσουμε σιγα σιγα με τις πολλές δουλειές!

Αδεια παίρνω σε περίπου 20 μέρες. Δεν με κουράζει η δουλεια καθόλου αλλά θέλω να καθίσω λίγο να οργανωθώ.. πρακτικά και ψυχολογικά!

Σε ποια εβδομάδα διακαιούστε άδεια? (Κύπρο δεν είσαι?) Εμείς εδώ παίρνουμε στις 32 εβδομάδες.

χαχαχα αυτες οι ορμονες τα κανουν ολα!! και εγω σφιγγομαι παρα πολλες φορες η παω καπου μονη μου και κλαιω γιατι οπως λες και εσυ δεν θελω να στεναχωρω τους υπολοιπους, περισσοτερο το γιο μου που ειναι και μεγαλος και καταλαβαινει και ρωτα για ολα.. με τα πετρωματα ειναι πρωτογνωρο για μενα, δεν ειχα καθολου στον πρωτο μου, ισως φταιει το οτι δεν δουλευα τοτε και μεναμε με τους γονεις μου, και δεν εκανα απολυτως τιποτα..τωρα τα εχω μολις κουραστω η στεναχωρηθω η πρεπει να παω στην τουαλετα..δραμα.. ευτυχως και εμενα περναν μολις ξαπλωσω..

εδω στην Κυπρο (στο δημοσιο τουλαχιστον) η αδεια μητροτητας ξεκινα 2 εβδομαδες πριν την ΠΗΤ, οποτε η δικη μου αρχιζει στις 26/10...ουφ... ειναι πολυ καλα σε εσας στις 32 βδομαδες...


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ψυχολογικα τα εχω κ εγω, με πιανει μια δυο φορες τη βδομαδα κ μετα σκεφτομαι μα ποσο αχαρηστη ειμαι? εχω οτι ονειρευομαι τι με πιανει? Αχ αυτες οι ορμονες! Αναστασια μου υπομονη, αν δεν αντεχεις αλλο πες στο γιατρο σου να σου γραψει αδεια ασθενειας μεχρι να δικαουσαι μητροτητας, εγω ετσι ειχα κανει στο πρωτο μου. Τωρα ειμαι ανεργη και κουραζομαι περισσοτερο κ απο πριν!

Ρουχακια εγω εχω ακριβως οτι χρειαζομαι γιατι οπως ξαναειπα κ ο μεγαλος μου ηταν γεννημενος Νοεμβρη , θα αρχιζα πλυσημο αυτη τη βδομαδα αλλα εχει σκεπασει τη Κυπρο ενα τεραστιο συννεφο σκονης και το ανεβαλα για την επομενη βδομαδα.


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε??

Εμείς μια χαρά μεγαλωνουμε κ ομορφαινουμε!

Ανυπομονω να περάσει ο καιρός να ερθει κοντά μας ή μικρή...

Πήγαμε κ στο γιατρό μας κ μας μέτρησε, είμαστε μόλις 1280 γρ!

Πετρώματα κια εννοεί τε κάνουμε συχνα πυκνά όμως με λίγη ξεκούραση όλα περνάνε, όσο για τις ορμόνες αφήστε τα... δεν κάνω αλλη δουλεια με το παραμικρό το ρίχνω το κλάμα!!


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο εμένα μετα απο καιρό :D:D:D:D

Κορίτσια εγω ψυχολογικά είμαι μια χαρά. Είμαι φυσικά πιο ευσυγκίνητη αλλά μόνο όταν υπάρχει κάποιος λόγος. Κατά τα άλλα μια χαρά!

Πετρώματα έχω και εγω αλλά μου είπε ο γιατρός οτι είναι απολύτως φυσιολογικά.

Η μικρή με βάση τις τελευταίες μετρήσεις έχει φτάσει τα 2κ και έχει ήδη γυρίσει. Για να είμαι ειλικρινής κρίνοντας απο την πρώτη εγκυμοσύνη θεωρούσα οτι δε θα γυρνούσε ούτε αυτή 8)8)8):cool: Ο γιατρός εκτιμά οτι θα γεννήσω περίπου 20-25/10.

Κατά τα άλλα, δεν έχω ετοιμάσει απολύτως τίποτα αλλά ευτυχώς δεν έχω να κάνω ιδιαίτερες αγορές/ετοιμασίες καθώς έχω τα πάντα απο την πρώτη (ίδιο φύλο, ίδια ημερομηνία γέννησης).

Προς το παρόν δουλεύω ακόμη και θα προσπαθήσω να παραμείνω στη δουλειά έως μέσα Οκτωβρίου για να έχω περισσότερες ημέρες με το μωρό.

Αυτά προς το παρόν.

Σας φιλώ!!!!!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Καναμε χθες τον τριτο μεγαλο υπερηχο το ντοπλερ, ολα καλα ο μπεμπαρος μας υπολογιζεται γυρω στα 2.100 μεγαλουτσικο παιδακι, εχει παρει θεση φυγης προ πολλου και η γιατρος μου το θεωρει δυσκολο να γυρησει τωρα πια! Τις τελευταιες μερες καθε βραδυ εχει κ λοξυγγα και ειναι λιγο αβολο να αισθανεσαι χαμηλα ενα συνεχομενο χικ χικ για μιση ωρα αλλα εχει κ πλακα!

Αρχιζω σιγα σιγα τις ετοιμασιες αυτη τη βδομαδα...

Μα που ειστε ολες? ειμαστε τοσες εγκυουλες σε αυτο το θεμα!

Athkos γιατι υπολογιζει πιο νωρις απο την Πητ ο γιατρος? επειδη ειναι 2ος τοκετος?

Σε εμενα ειπε οτι θα μου δωσει περιθωριο μεχρι 41 εβδομαδες κ μετα θα κανουμε μια ηπια προκληση. Τι να πω ελπιζω να μην χρειαστει....


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!! οντως χαθηκαν πολλες κοπελες:(

Λινακι μου θα παω και εγω τελος του μηνα για τον 3ο υπερηχο στη Μαρια, τι ειναι ακριβως δεν καταλαβα...τι βλεπει,αφου τα εχει δει ολα στον 2ο..

Απο συμπτωματα καλα τα παμε..πολλοι πονοι χαμηλα, στα ισχια, πολλη παλινδρομιση..πετρωματα..ψυχολογικες μεταπτωσεις κτλ.. αλλα χαλαλι ολα για το νινακι μας!!

Κοριτσια εχει καμια αλλη γαλα? εχει αρχισει και βγαινει το πρωτογαλα (ενα παχυρρευστο κιτρινο υγρο) εδω και ενα μηνα περιπου..ελπιζω να διατηρηθει και μετα τη γεννα γιατι θελω πολυ να θηλασω στον πρωτο μου δεν τα καταφερα... αν και μου εχουν πει οτι μπορει να εχεις καθολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και μετα να κοπει:confused:

Κατα τα αλλα ολα καλα, απο ετοιμασιες ειμαστε περιπου στο τελος, με αυτη την απαισια σκονη που υπαρχει στη Κυπρο αναγκαστηκα και εβαλα στο στεγνωτηριο τα ρουχαλακια του μωρου..δεν παιζει για απλωμα εξω:mad:


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στο ντοπλερ εκτός από τις κλασικές μετρήσεις στο έμβρυο, γίνεται και έλεγχος των αρτηριών, δεν ξέρω ακριβώς, συν των ομφαλικών και των μητριαίων αρτηριών, έλεγχος του πλακούντα και του αμνιακού. Δεν είναι χρονοβόρα εξέταση, απλά ελεγχει την ομαλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης.

Εμάς μας είπε ότι είναι μεγαλούτσικος ο μπέμπης.. ήταν 1800g στις 30w+4d και τον υπολογίζει γύρω στα 3700 αν γεννηθεί κοντά στην ΠΗΤ. Μου είπε - πληροφοριακά- ότι τις τελευταίες εβδομάδες παίρνουν γύρω στα 150g την εβδομάδα!

Anastasia έχω δει κι εγω λίγο πρωτόγαλα, αλλά γενικα δεν παίζει ρόλο στο αν θα θηλάσεις.. Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι αν θέλεις να θηλάσεις έχεις μεγάλες πιθανότητες να τα καταφέρεις με τη σωστή καθοδήγηση βέβαια! Τα περισσότερα προβλήματα που προκύπτουν μπορούν να λυθούν! Σου το εύχομαι πραγματικά.. Και σε όσες μανούλες το θέλουν!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Καναμε χθες τον τριτο μεγαλο υπερηχο το ντοπλερ, ολα καλα ο μπεμπαρος μας υπολογιζεται γυρω στα 2.100 μεγαλουτσικο παιδακι, εχει παρει θεση φυγης προ πολλου και η γιατρος μου το θεωρει δυσκολο να γυρησει τωρα πια! Τις τελευταιες μερες καθε βραδυ εχει κ λοξυγγα και ειναι λιγο αβολο να αισθανεσαι χαμηλα ενα συνεχομενο χικ χικ για μιση ωρα αλλα εχει κ πλακα!

Αρχιζω σιγα σιγα τις ετοιμασιες αυτη τη βδομαδα...

Μα που ειστε ολες? ειμαστε τοσες εγκυουλες σε αυτο το θεμα!

Athkos γιατι υπολογιζει πιο νωρις απο την Πητ ο γιατρος? επειδη ειναι 2ος τοκετος?

Σε εμενα ειπε οτι θα μου δωσει περιθωριο μεχρι 41 εβδομαδες κ μετα θα κανουμε μια ηπια προκληση. Τι να πω ελπιζω να μην χρειαστει....

Μπράβο Λινάκι. Στα ίδια κιλά βλέπω οτι κυμαίνονται τα δικά μας:P:p:p:p

Υπολογίζει νωρίτερα γιατί είναι δεύτερο και γιατί φαίνεται να έχει ήδη κατέβει χαμηλά το μωρό. Έτσι και αλλιώς όμως οι υπέρηχοι (τόσο η αυχενική/Β επιπέδου όσο και οι τακτικοί έλεγχοι) μου έδιναν ημερομηνία 28/10 (4/11 είναι βάση περιόδου).

Για να είμαι ειλικρινής όμως ακόμη δεν έχω αποφασίσει αν θα πάω για φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική λόγω του οτι το διάστημα μεταξύ του πρώτου τοκετού (με καισαρική) και του δεύτερου θα είναι ακριβώς δυο χρόνια.

Anastasia, εγω υγρό ακόμη δεν έχω (ούτε την πρώτη φορά είχα) αλλά έχω ακούσει απο πολλές κοπέλες οτι ξεκινάει η ροή απο τόσο νωρίς χωρίς κανένα θέμα στο θηλασμό του μωρού.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αναστασια ειναινπολυ θετικο το οτι εχεις πρωτογαλα, νομιζω χρειαζεσαι καποια μαθηματα υπαρχει ειδικο κεντρο στη Λεμεσο. Να ξερεις πως γαλα εχουν ΟΛΕΣ οι γυναικες, μην δεχτει απο κανενα να σου πει πως δεν εχεις γαλα, το πολυ γαλα κατεβαινει στις 3 μερες μετα το τοκετο αλλα για να μην πετρωσει το στηθος κ να σε δυσκολεψει στο θηλασμο πρεπει να βαζεις το μωρο να θηλαζει συνεχεια! αν κοιμαται κ δεν ξυπνα απο μονο του το ξυπνας τη μερα στις 2 ωρες κ το βραδυ στις 3 κ το βαζεις στο στηθος. Δινεις ενα στηθος ανα 3 ωρες (και οχι ενα στηθος για 10 λεπτα κ μετα το αλλο). Και κυριως μην δωσεις καθολου συμπληρωμα το μωρο χορταινει και ειναι μια χαρα με το πρωτογαλα τις πρωτες μερες κ μετα κατεβαινει το πολυ γαλα. Ο θηλασμος οταν εδραιωθει ειναι ενα θαυμα της φυσης αλλα χρειαζεται αρκετη υπομονη κ καποιες βασικες γνωσεις για αρχη. Αν εχεις facebook στειλε μου το ονομα σου να σε κανω add να σου δωσω πληροφοριες για ενημερωση κ γκρουπς που ασχολουνται με το θηλασμο κ τη βρεφικη αναπτυξη :P

Οσο για το ντοπλερ ειναι 20 λεπτα περιπου κ βλεπει οσα ειπε κ η anath.


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασια ειναινπολυ θετικο το οτι εχεις πρωτογαλα, νομιζω χρειαζεσαι καποια μαθηματα υπαρχει ειδικο κεντρο στη Λεμεσο. Να ξερεις πως γαλα εχουν ΟΛΕΣ οι γυναικες, μην δεχτει απο κανενα να σου πει πως δεν εχεις γαλα, το πολυ γαλα κατεβαινει στις 3 μερες μετα το τοκετο αλλα για να μην πετρωσει το στηθος κ να σε δυσκολεψει στο θηλασμο πρεπει να βαζεις το μωρο να θηλαζει συνεχεια! αν κοιμαται κ δεν ξυπνα απο μονο του το ξυπνας τη μερα στις 2 ωρες κ το βραδυ στις 3 κ το βαζεις στο στηθος. Δινεις ενα στηθος ανα 3 ωρες (και οχι ενα στηθος για 10 λεπτα κ μετα το αλλο). Και κυριως μην δωσεις καθολου συμπληρωμα το μωρο χορταινει και ειναι μια χαρα με το πρωτογαλα τις πρωτες μερες κ μετα κατεβαινει το πολυ γαλα. Ο θηλασμος οταν εδραιωθει ειναι ενα θαυμα της φυσης αλλα χρειαζεται αρκετη υπομονη κ καποιες βασικες γνωσεις για αρχη. Αν εχεις facebook στειλε μου το ονομα σου να σε κανω add να σου δωσω πληροφοριες για ενημερωση κ γκρουπς που ασχολουνται με το θηλασμο κ τη βρεφικη αναπτυξη :P

Οσο για το ντοπλερ ειναι 20 λεπτα περιπου κ βλεπει οσα ειπε κ η anath.

Θελω να το ψαξω γιατι ειχα πολυ ασχημη εμπειρια στον γιο μου και κατεληξα να θηλασω μονο δυο μηνες πραγμα που με στεναχωρησε αρκετα...τωρα θελω να ειμαι πιο ενημερωμενη τουλαχιστον και να το προσπαθησω οσο γινεται...απο εκει και περα η φυση θα αποφασισει;)

οκ θα σου στειλω σε π.μ. το ονομα στο facebook!!:tongue:


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εναλλαγή στήθους είδα πρόσφατα στο youtube τρια βιντεάκια - σεμινάριο μιας γνωστής παιδιάτρου (της Πατσούρου) η οποία έλεγε συνοπτικά τα εξής: Τις πρώτες 10 περίπου μέρες (μεχρι το μωρό να ανακτήσει το βάρος γέννησης) είναι καλό να εναλλάσουμε τα στήθη ανα 10-20 λεπτά, ώστε να ενεργοποιηθεί η παραγωγή και από τα δύο. Για το ξυονημα λέει ακριβώς αυτά που λέει η Linaki. Αφού ανακτήσει το αρχικό του βάρος, τότε να του δίνουμε ένα στήθος ανα γέυμα. Δείτε το τα εξηγεί τέλεια!

Εγώ θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε, αν πρέπει να χρησιμοποιούμε το θήλαστρο στην αρχή ή όχι.. όσο ήμουν στο νοσοκομείο έβγαζα συνέχεια γάλα με το νοσοκομειακό γιατί από τη δεύτερη μέρα πέτρωσε πολύ το στήθος μου. Και όταν γύρισα σπίτι έστειλα αμέσως τον άντρα μου να μου αγοράσει θήλαστρο και έβγαζα μετά από κάθε θηλασμό για λίγες μέρες. Δυστυχώς όλο αυτό το γάλα το πετούσα.. Μήπως έπρεπε απλά να έχω το μωρό συνέχεια στο στήθος?


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Βλέπω όλες έχουμε όμορφα νέα! ! Χαίρομαι! !εμείς έχουμε doppler την ερχόμενη Δευτέρα! !!μπήκαμε στον όγδοο ...φαίνεται αρκετά περίεργα ειδικά για τις πρώτο μανούλες! !!!! (Όπως εγώ! !) Ξεκινήσαμε τις ετοιμασίες και την βαλίτσα σχεδόν την τελειώσαμε..έμειναν μικροπραγματακια πιο πολύ από το φαρμακείο όπως σερβιέτες λοχειας. . Κρέμα για θηλες. . Οινόπνευμα κτλπ!! Ξεκινήσανε και τα δωράκια ..πολλά φορμακια κυρίως. .. και πραγματάκια για την μπέμπα. .όπως συρταριερα .. Μόνο κούνια δεν θα πάρουμε ..και λόγω χώρου το σπίτι είναι μικρουλακι αλλά και γιατί μιλησα μ άλλες μανούλες και μου είπαν τσάμπα και βερεσέ. . Θα την κοιμιζω γι αρχή στην καλαθουνα και μετά βλέπουμε. .λέγαμε για πάρκο κρεβάτο με έξτρα στρώματα κι. ..Η ένα πολυμορφικο κρεβατάκι. ..θα δούμε μετά τα Χριστούγεννα! ! Πήραμε μόνο ένα καρότσι τρία σε ένα(καροτσι-καλαθουνα -κάθισμα αυτοκινήτου η αλλιώς πορτ μπεμπέ! ) ..πολύ βολικό. .! Οπότε είμαστε έτοιμοι! !!! Κάθομαι και τα χαζεύω όλα! !! Μου έχει μείνει να πλύνω όλα της τα ρουχαλάκια! ! Να τα τακτοποιήσω. .. σιγά σιγά! ! Και να ξεκινήσω να περνώ πολλάαααααααααα pampers! !!! Χα χα χα! !!! Δεν πολύ μπήκα γιατί έτρεχα με όλα αυτά. . Αλλά σας διάβαζα! ! Για τα όμορφα νέα σας!! Φιλάκια πολλά σε όλες τις μανούλες! !! !!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Ααααα κορίτσια και κάτι ακόμα. ..θα θελα να μάθω κι εγώ πληροφορίες που είναι χρήσιμες και ξέρετε για θηλασμό. .με κάποιο τρόπο. . (Δεν έχω fb!) Γιατί κι εγώ θέλω πολύ να θηλασω ..κι έχω καταγχωθει! !!!!anath μου έχω δει κι εγώ πατσουρου απ τις καλύτερες ειναι! ! Έψαχνα και το βιβλίο της για θηλασμό αλλά δεν το βρήκα να σου πω την αλήθεια. ...!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...