Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Καλώς ήρθαν και οι καινούριες, πείτε μας νέα σας!

Κι εμένα που είναι ήρεμο σχετικά παιδάκι και συνεργάσιμο μου λέει μια μέρα μαμά κοίτα τι κάνω και πατάει στο πόμολο της κουζίνας και ανεβαίνει στον πάγκο!!!!!!

Κατσικάκι σκέτο!

Έχουμε σταματήσει τις κούνιες λόγω καιρού και έχει βρει άλλους τρόπους να ξεδίνει!

Περαστικά στην αννούλα, είναι καλύτερα τώρα;

Ιωάννα πολύ κρύο στα μέρη σας ε;

Εμείς με 0 βαθμούς και ξεπαγιάσαμε εδω!!!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κι εμένα που είναι ήρεμο σχετικά παιδάκι και συνεργάσιμο μου λέει μια μέρα μαμά κοίτα τι κάνω και πατάει στο πόμολο της κουζίνας και ανεβαίνει στον πάγκο!!!!!!

Κατσικάκι σκέτο!

:lol:πραγματικά!
Περαστικά στην αννούλα, είναι καλύτερα τώρα;

παρόλο που πίνουμε τα φάρμακά μας, νιώθω ότι δεν έχουμε κάνει ιδιαίτερη βελτίωση... :( συνεχίζουμε με τον ίδιο άσχημο βήχα... Ελπίζω να μην κρατήσει για πολύ.

Χθες έλεγα (για χιλιοστή φορά) στην Αννούλα το παραμύθι με τον λύκο και τα επτά κατσικάκια και στη φάση που είπα ότι γύρισε σπίτι η μαμά κατσίκα και δεν βρήκε τα κατσικάκια της έβαλε τα κλάματα. Μα ένα γοερό κλάμα, τι να σας λέω! Στεναχωρέθηκε πολύ. Και όταν τη ρώτησα τι έπαθε, μου είπε ότι ήρθε η μαμά κατσίκα και δεν βρήκε τα παιδάκια της.... Μάλλον θα την πέτυχα σε φάση νύστας :rolleyes: Δεν φαντάζεστε πόσο προσπάθησα να συγκρατηθώ για να μην γελάσω. Είναι τόσο γλυκούλια αυτά τα μικρά!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Το γλυκούλι μου μωρέ! Εγώ πάντως κάνω παραλλαγές στα παραμύθια για να μη στεναχωριέται ή φοβάται. Ας πούμε για την κοκκινοσκουφίτσα της λέω ότι ο λύκος ήθελε να φάει εκείνος το φαί της γιαγιάς και όχι τη ΓΙΑΓΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δείτε παραλλαγές!

Λοιπόν πάρτε ιδέες:

Καταρχάς στα 7 κατσικάκια υπάρχει το πιο μικρό το οποίο κρύβεται μέσα στο ρολόι (αυτό ισχύει δεν το λέω εγώ) και είναι το πιο έξυπνο γιατί πρόλαβε να κρυφτεί και βοήθησε την μαμά να βρούν και τα άλλα, η μικρή ταυτίζεται πολύ με αυτό, μου λέει "κι εγώ πρόλαβα να κρυφτώ στο ρολόι"!

Στην κοκκινοσκουφίτσα, δεν λέω ότι έφαγε την γιαγια αλλά ότι την έβαλε στην ντουλάπα.

Επίσης ότι ο κυνηγός δεν σκότωσε τον λύκο αλλά τον έκανε μπαπ και έπεσε κάτω!

Τα χριστούγεννα είχα πάρει "το κοριτσάκι με τα σπίρτα" κυρίως για μένα γιατί μου άρεσε πολύ ως παιδί αλλά και γιατί είχε πολύ ωραία εικονογράφιση και είπα όταν θα μεγαλώσει θα το διαβάσουμε.

Ε! το ανάκαλυψε τελικά.....εκεί να δείτε...κωμωδία το έκανα (γιατί είναι και πολύ σκληρό βιβλίο).

Σιγά-σιγά θα αρχίσουμε να τα διαβάζουμε και κανονικά αλλά προς το παρόν φοβόμαστε πολύ τα βράδια και το αποφεύγω :-(

Της έχω ένα πολύ καλό ανώδυνο και ότι πρέπει για bedtime stories το "ιστορίες για παιδάκια που δεν νυστάζουν" εκπληκτικό! εκδ. πατάκη της Sam Taplin.


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα,

καλως σας βρηκα!!!!

Και εμεις μια απο τα ιδια, δεν λεμε κανενα παραμυθι οπως ειναι πραγματικα, αλλα ολα τα αλλαζω τοσο πολυ που στο τελος δεν καταλαβαινεις πιο παραμυθι λεω...αλλα τι να κανω που γενικα φοβαται...η λεξη "λυκος" ειναι απαγορευμενη στο σπιτι μας, και το παραμυθι της κοκκινοσκουφιτσας ουτε να το ακουσει δεν θελει!!! Φαντάζομαι θα περασει και αυτο, φαση ειναι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Της έχω ένα πολύ καλό ανώδυνο και ότι πρέπει για bedtime stories το "ιστορίες για παιδάκια που δεν νυστάζουν" εκπληκτικό! εκδ. πατάκη της Sam Taplin.

Ωραια ιδεα έδωσες, να το παρω και γω, γιατι ποσα παραμυθια πια να φτιαχνω-αλλαζω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες! Σίγουρα οι παραλλαγές είναι βασικές, αλλά αυτό το παραμύθι της το έχω πει χιλιάδες φορές και της αρέσει πολύ, συγκεντρώνεται και το ακούει. Δεν περίμενα ότι αυτη τη φορά θα στεναχωριόταν τόσο πολύ.

Όσο για το βιβλίο που προτείνει η olive ακούγεται ενδιαφέρον. Το έψαξα στο ιντερνετ και βρήκα ότι είναι έκδοσης .... ΟΚΤΩΒΡΗ 2009!! Για τα παιδάκια μας γραμμένο !!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έψαξα και βρήκα στο μοναστηράκι κάτι παραμυθάκια που όταν ήμουν μικρή τα λάτρευα και αυτά της διαβάζω. Είναι η σειρά με την ΝΤΟΛΥ (η Ντόλυ δασκάλα-γιατρός-βοσκοπούλα κ.α.). Μετά τα παίρνει και κάθεται στο δωμάτιο μόνη της και απαγγέλει ότι θυμάται.

Επίσης, αυτή την περίοδο παίζει με μια κουζίνα και μαγειρεύει, ζωγραφίζει πολύ (κατάφερε να κάνει και κύκλο!) και με κάτι ξύλινα που πήραμε από το ΙΚΕΑ. Κατά τα άλλα δε ξέρω τί άλλο να αγοράσω :-(

Υ.Γ. Θα το ψάξω κι εγώ αυτό το βιβλιαράκι Olive!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νκκ απίστευτο αυτό με τις εκδόσεις, δεν το είχα παρατηρήσει!

ΑΝΑΡΙΤΑ θέλω κι εγώ την Ντόλυ (κάτι μου θυμίζει κι εμένα από την παιδική μου ηλικία!) από βιβλιοπωλείο με παλιά το πήρες?

Λοιπόν από παιχνίδια θα σας προτείνω αυτά που παίζει περισότερο η μικρή και είναι και εκπαιδευτικά

http://www.elc.co.uk/Button-Board/113793,default,pd.html

της Plan Toys το geometric peg board

41I7DZfBZYL._SL500_AA300_.jpg

το girocolor της diset

girocolor.jpg

παζλ της unicef

http://shop.unicef.org.uk/product/toddler-puzzles/

και από βιβλία που δεν είναι μόνο για δίαβασμα

"γυρίστε τον τροχο - βρείτε τις εικόνες" εκδ. βιβλιοχωρα

(που μας έκανε δώρο η φίλη μας η νικ!!!!)

http://www.protoporia.gr/product_info.php/products_id/320398

"χαρούμενα μαγνητάκια στην οικοδομή" εκδ. ελευθερουδάκης

"μαθαίνω με μαγνητάκια - σχήματα" εκδ. παπαδόπουλος

http://www.protoporia.gr/product_info.php/products_id/339296

Αυταααά προς το παρόν, πείτε κι εσείς κανένα να πάρουμε ιδέες!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα, εγώ προτιμώ παραμύθια που θα τους προσφέρουν και κάτι άσχετα αν ο δικός μου τρελαίνεται με ότι παραμύθι έχει λύκο που τρώει την γιαγιά την κοκκινοσκουφίτσα και τα κατσικάκια η καλύτερη του να το λέει ο μπαμπάς να αλλάζει την φωνή του και να κάνει έντονες κινήσεις. Μετά μας κάνει ερωτήσεις και αφού πάρει απάντηση λέει α.......... σαν να λέει α καλά κατάλαβα.

Από παιχνίδια και μεις έχουμε πολλά τρενάκια με γραμμές οπού τα συναρμολογεί μόνος του και παίζει, και τα ξύλινα που έβαλε η olive είναι πολύ καλά.

Επίσης η πλαστελίνες της play doh με τα διάφορα εξαρτήματα είναι τέλεια!


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

ελπιζω να ειστε ολες καλα

απο το θεμα γδυσιματος εχω να προσθεσω οτι ο μικρος εδω και μηνες βγαζει τις καλτσες του αλλά μονο οταν του πει η μαμα :P:p

τωρα τελευταια χωνει τα χερια μεσα στη φορμα και αρχιζει να την κατεβαζει προς τα κατω μαζι με το παμπερς και πιανει το πωπουδακι του :lol::lol::lol:

επισης σκυβουμε και καμαρωνουμε το πουλακι μας, αμ πως :lol::lol::lol:

οσο αφορα τα παιχνιδια, τις πλαστελινες ουτε να τις δουμε. σιχαινεται να τις πιασει. ουτε τα παζλ συμπαθει ιδιαιτερα. εμας μας αρεσουν τα σχηματα και οτι κραταμε στα χερια μας ψαχνουμε μεσα στο σπιτι να δουμε που ταιριαζει να το βαλουμε

αλλα βλεπω οτι τελευταια παιρνει πολυ τις φιγουρες απο τα Litlle people και τριγυρναει μαζι τους. οποτε θα αρχισουμε να τα κανουμε βολτες με τα αμαξια - τρενα και οτι αλλο μας βγει...

οσο για τα παραμυθια εγω το βραδυ ξαπλωνω διπλα του και ξεκιναμε το παραμυθι με ηρωα τον ιδιο και οτι εκανε - ειδε ολη την μερα


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα, εγώ προτιμώ παραμύθια που θα τους προσφέρουν και κάτι άσχετα αν ο δικός μου τρελαίνεται με ότι παραμύθι έχει λύκο που τρώει την γιαγιά την κοκκινοσκουφίτσα και τα κατσικάκια η καλύτερη του να το λέει ο μπαμπάς να αλλάζει την φωνή του και να κάνει έντονες κινήσεις. Μετά μας κάνει ερωτήσεις και αφού πάρει απάντηση λέει α.......... σαν να λέει α καλά κατάλαβα.

Από παιχνίδια και μεις έχουμε πολλά τρενάκια με γραμμές οπού τα συναρμολογεί μόνος του και παίζει, και τα ξύλινα που έβαλε η olive είναι πολύ καλά.

Επίσης η πλαστελίνες της play doh με τα διάφορα εξαρτήματα είναι τέλεια!

Αγόρια παιδί μου! Καλά τις πλαστελίνες δεν επιχειρεί να τις φάει; Εγώ μαρκαδόρους που τις δίνω έχει βάψει όλη τη μούρη της.

Olive, νομίζω από παλαιοβιβλιοπωλέιο τα είχα πάρει γιατί έχουν πάνω δραχμές και ευρώ. Όμως ψάξε μήπως τα έχουν εκδόσει πάλι (εκδόσεις ΣΤΡΑΤΙΚΗ έίναι).

Η Ντόλυ εδώ, βοσκοπούλα:

http://www.greekbooks.gr/books/pedika/pedika/i-ntoli-voskopula.product

Y.Γ. Ωραία αυτά με τα μαγνητάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...