Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια λοιπόν επανήλθα με ερωτήσεις! 😂 δε θα γλιτώσετε από μένα ! να σας πω ότι το σάββατο μπαίνω 32η εβδομάδα 🙏  οι απορίες μπυ είναι οι εξής:

      1) δεν θα έπρεπε να εχω λίγο γαλατάκι, κάτι; 

      2) υπάρχει περίπτωση το μωρο να μου πιέζει το έντερο και να πονάω χαμηλά μόνο από τη μια πλευρά; θα σας πω γιατί το λέω παρατήρησα 2 φορες τώρα ότι πχ ειχα ενόχληση πήγα τουαλέτα και αμέσως μετά πέρασε, και σήμερα πχ που ήμουν μια χαρά ως το απόγευμα , ξαφνικά ένιωσα  ότι ήθελα τουαλέτα στιγμιαία αλλά δεν… και μετά με έπιασε χαμηλά αριστερά ενόχληση! 

      3) όταν κάθομαι στο κρεβάτι πλέον σε θέση όρθια με το μαξιλάρι πίσω , είτε να φάω , είτε να δω τηλεόραση , το μωρο σπρώχνει χτυπάει, κλωτσά, τεντώνει … τα πάντα όλα, ε και πονάω! τον ενοχλεί η θέση; γιατί γίνεται έξαλλος;

      4) σε ένα μήνα πήρα 1,5 κιλο περίπου ! είναι πολύ; ήμουν 62,5 και ζυγίστηκα χθες 63,9!

      Γάλα είχα μόλις γέννησα,πιο πριν δεν είχα τπτ..και τις πρώτες μέρες μικρή ροή,γιατί βγαίνει το πρωτογαλα.

      Σχετικά με το έντερο,κάποιες φορές πονάει περισσότερο απ τη μια πλευρά,κάποιες απ' την άλλη,κάποιες όλη η κοιλιά, ειδικά αν έχεις φάει κάτι που σ φέρνει φούσκωμα.

      Το μωράκι σου αρχίζει να δυσανασχετεί μέσα στην κοιλίτσα,γιατί μεγαλώνει και θέλει περισσότερο χώρο,οπότε θα τις έχεις αυτές τις κλωτσιές μέχρι να γεννήσεις.Με το καλό ο μπεμπαρος❤️🥰

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Α Ελένη θα σφαχτούμε μην τις βάζεις λόγια!!! Εγώ βέβαια της είπα πως αν δεν χρονίσουν τα μωρά μου δεν το κουνάω από τη Ρόδο....

οχι ρε συ... δεν αλλαζει γνωμη αυτη... αγυριστο κεφαλι! αλλα σκεψου τωρα...θα διασχισει οοοολλληηηηη την ελλαδα για να σου'ρθει!


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:με ξερεις εμενα φιλεναδα μπροστα σε αυτα που θελω να τα παω η ροδος ειναι θεσ/νικη-χαλκιδικη,δεν αλλαζω γνωμη:lol::lol:

εσυ βρε αννα μου εχεις και 4 ζωη να χουν!!!!ποιον να πρωτομαζεψεις!!!!

:lol::lol::lol::lol:

Λοιπόν συζητούσα με τον Μιχάλη μου πως κάποια στιγμή θα ανεβούμε στην Αθήνα και μου λέει γεμάτος ενθουσιασμό ναι μαμά εκεί μιλάνε αγγλικά!!!! όχι λέω βρε Μιχαλάκη .. ε τι μιλάνε αθηναϊκά;

Ξεράθηκα στο γέλιο με τον τρόπο που τα έλεγε και σκεφτόμουν συγχρόνως άραγε θα βρω την έξοδο στο αεροδρόμιο η θα χαθούμε με τον μικρό...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το θυμηθηκα κ το Δωροθεα μου αρεσει αλλα θα παρεξηγηθει η πεθερα.. σου λεει δεχομαι να μη βγαλετε το ονομα μου παρα μονο αν βγει της συμπεθερας...ρε γαμωτο οι δικοι μου γονεις ειναι μεγαλητεροι σε ηλικια απο τους γονεις του πιπινιου κ ομως ειναι πολυ παραδοσιακοι σε αυτα..να φανταστειται οτι η πεθερα μου δεν ερχετε λεει σπιτι να δει τη μπεμπα γιατι δεν ειμαστε παντρεμενοι κ τι θα πει ο κοσμος :confused::confused::confused: κι να την παω εγω λεει..το εριξα κι εγω οτι δεν ειναι ο καιρος για να πηγαινω βολτες με το μωρο κ δεν παωω εχει να την δει απο τα χριστουγεννα ... ειμαι κακιααα???:rolleyes: αλλα αμα κανω οτι θελουνε θα με καβαλισουν στο τελος....

αυτη τη ψυχολογια σου δεν τη καταλαβαινω με τπτ! οκ τα πεθερικα κολλημενα μυαλα, εσυ προκαταβολικως δεν θες να σε καβαλησουν??? γιατι αλλο να εχεις δει-ζησει καποιες καταστασεις μαζι τους, κ αλλο να προκαταβαλεις το αποτελεσμα. εδω με τα επισημα πεθερικα, αν θες, εχουμε φαει στη μαπα τα χιλια μυρια οσα, κ παλι με τα παιδια κυριες! αντι να κανεις το κλιμα οικογενειακο δειχνεις κακο χαρακτηρα, κ δεν σε συμφερει καθολου! γνωμη μου ...:rolleyes:


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Λοιπόν συζητούσα με τον Μιχάλη μου πως κάποια στιγμή θα ανεβούμε στην Αθήνα και μου λέει γεμάτος ενθουσιασμό ναι μαμά εκεί μιλάνε αγγλικά!!!! όχι λέω βρε Μιχαλάκη .. ε τι μιλάνε αθηναϊκά;

Ξεράθηκα στο γέλιο με τον τρόπο που τα έλεγε και σκεφτόμουν συγχρόνως άραγε θα βρω την έξοδο στο αεροδρόμιο η θα χαθούμε με τον μικρό...

ντεσπεραντο μιλανε βρε, πες του... αχ μικρο μου αγορι!!! ποσα λιγα ξερεις! αννουλα, γνωρισε του την αλεκα να τον πιασει στο english να μασησει το παιδι! σοκ κ δεος!


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτη τη ψυχολογια σου δεν τη καταλαβαινω με τπτ! οκ τα πεθερικα κολλημενα μυαλα, εσυ προκαταβολικως δεν θες να σε καβαλησουν??? γιατι αλλο να εχεις δει-ζησει καποιες καταστασεις μαζι τους, κ αλλο να προκαταβαλεις το αποτελεσμα. εδω με τα επισημα πεθερικα, αν θες, εχουμε φαει στη μαπα τα χιλια μυρια οσα, κ παλι με τα παιδια κυριες! αντι να κανεις το κλιμα οικογενειακο δειχνεις κακο χαρακτηρα, κ δεν σε συμφερει καθολου! γνωμη μου ...:rolleyes:

θα συμφωνησω καλη μου....


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Λοιπόν συζητούσα με τον Μιχάλη μου πως κάποια στιγμή θα ανεβούμε στην Αθήνα και μου λέει γεμάτος ενθουσιασμό ναι μαμά εκεί μιλάνε αγγλικά!!!! όχι λέω βρε Μιχαλάκη .. ε τι μιλάνε αθηναϊκά;

Ξεράθηκα στο γέλιο με τον τρόπο που τα έλεγε και σκεφτόμουν συγχρόνως άραγε θα βρω την έξοδο στο αεροδρόμιο η θα χαθούμε με τον μικρό...

εμ το παιδι σου λεει εκει κατι μαυροι κ κατι κινεζοι μενουνε τι θα μιλανε:tongue::tongue::tongue:

(χωρις να ειμαι ρατσιστρια αλλα για καντε μια βολτα στο κεντρο κ αν δεις Ελληνα να με χε@#@!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμ το παιδι σου λεει εκει κατι μαυροι κ κατι κινεζοι μενουνε τι θα μιλανε:tongue::tongue::tongue:

(χωρις να ειμαι ρατσιστρια αλλα για καντε μια βολτα στο κεντρο κ αν δεις Ελληνα να με χε@#@!

μητσακιον παιρνω πασα...

σκηνικο προχτεσινο, με τον νικηφ.

ειμαστε στο φαναρι κ επειδη ειμαι βλακοφατσα ερχονται ολοι οι πακαστανοι να μας καθαρισουν το παρμπριζ. παντα...κ 2 κ 3 φορες στο δρομολογιο σου λεω τωρα...

μαμα, πολυ με νευριαζουν αυτοι! γιατι του λεω αγορι μου? (τους κανω νοημα οχι, αλλα αφου βαριουνται το πλενουν). γιατι δεν θελω...να πανε στη πατριδα τους! μου γυριζει το ματι! κ αρχιζω κηρυγμα... θα ηθελες να μεινεις εδω μονος σου χωρις τη μαμα κ τον μπαμπα, γιατι θα επρεπε να πανε σε μια αλλη χωρα πολυ μακρια απο σενα να δουλεψουν για να εχεις να φας? το διελυσα ψυχολογικα το μωρο, αλλα δεν με νοιαζει καθολου. τα ειπα μετα κ στον παυλο, κ μου λεει πολυ ασχημο, γιατι στο σχολειο του, θα ψαχνει να βρει τον ελληνα κ δεν θα τον βρισκει, κ θα προσαρμοστει...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

μητσακιον παιρνω πασα...

σκηνικο προχτεσινο, με τον νικηφ.

ειμαστε στο φαναρι κ επειδη ειμαι βλακοφατσα ερχονται ολοι οι πακαστανοι να μας καθαρισουν το παρμπριζ. παντα...κ 2 κ 3 φορες στο δρομολογιο σου λεω τωρα...

μαμα, πολυ με νευριαζουν αυτοι! γιατι του λεω αγορι μου? (τους κανω νοημα οχι, αλλα αφου βαριουνται το πλενουν). γιατι δεν θελω...να πανε στη πατριδα τους! μου γυριζει το ματι! κ αρχιζω κηρυγμα... θα ηθελες να μεινεις εδω μονος σου χωρις τη μαμα κ τον μπαμπα, γιατι θα επρεπε να πανε σε μια αλλη χωρα πολυ μακρια απο σενα να δουλεψουν για να εχεις να φας? το διελυσα ψυχολογικα το μωρο, αλλα δεν με νοιαζει καθολου. τα ειπα μετα κ στον παυλο, κ μου λεει πολυ ασχημο, γιατι στο σχολειο του, θα ψαχνει να βρει τον ελληνα κ δεν θα τον βρισκει, κ θα προσαρμοστει...

χμμμ κατι μου λεει οτι το παιδι καπου το ακουσε Ελενη αυτο...δεν μπορει απο μονο του να ειπε να φυγουν να πανε στην πατριδα τους...απο καποιον το ακουσε κ το πε κ αυτο χωρις να καταλαβαινει την σημασια του


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη ψυχολογια σου δεν τη καταλαβαινω με τπτ! οκ τα πεθερικα κολλημενα μυαλα, εσυ προκαταβολικως δεν θες να σε καβαλησουν??? γιατι αλλο να εχεις δει-ζησει καποιες καταστασεις μαζι τους, κ αλλο να προκαταβαλεις το αποτελεσμα. εδω με τα επισημα πεθερικα, αν θες, εχουμε φαει στη μαπα τα χιλια μυρια οσα, κ παλι με τα παιδια κυριες! αντι να κανεις το κλιμα οικογενειακο δειχνεις κακο χαρακτηρα, κ δεν σε συμφερει καθολου! γνωμη μου ...:rolleyes:

Ρε ομορφακια κ εγω αυτης της γνωμης ημουν αλλα να σου πω κατι καταβαθως νομιζω οτι ειναι δικαιολογια γιατι στην αρχη της ελεγα βλακειες λες να ερθεις να τη δεις και αν δεν μπορεις να ερθω να σε παρω να σε παω κ να σε φερω...τιποτα αυτη δεν παιρνει ουτε καν τηλεφωνο εγω την παιρνω κ την παρακαλαω...μεχρι κ για τα χρονια πολλα του γιου της την πηρα εγω κ της το θυμησα κ γενικα μονο εγω παιρνω τηλ. τωρα ας πουμε ξερει οτι τρεχω με το μωρο κι δεν εχει παρει να με ρωτησει τι κ πως ....για πες μου τωρα τι να κανω??? σοβαρα τωρα τα εχω παρει μαζι της βεβαια στον Θοδωρη δε λεω τιποτα του λεω τα αναποδα οτι παιρνει καθε μερα τηλ. κ πως δεν ερχεται γιατι ειναι κρυωμενη και δε μπορει...


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μητσακιον παιρνω πασα...

σκηνικο προχτεσινο, με τον νικηφ.

ειμαστε στο φαναρι κ επειδη ειμαι βλακοφατσα ερχονται ολοι οι πακαστανοι να μας καθαρισουν το παρμπριζ. παντα...κ 2 κ 3 φορες στο δρομολογιο σου λεω τωρα...

μαμα, πολυ με νευριαζουν αυτοι! γιατι του λεω αγορι μου? (τους κανω νοημα οχι, αλλα αφου βαριουνται το πλενουν). γιατι δεν θελω...να πανε στη πατριδα τους! μου γυριζει το ματι! κ αρχιζω κηρυγμα... θα ηθελες να μεινεις εδω μονος σου χωρις τη μαμα κ τον μπαμπα, γιατι θα επρεπε να πανε σε μια αλλη χωρα πολυ μακρια απο σενα να δουλεψουν για να εχεις να φας? το διελυσα ψυχολογικα το μωρο, αλλα δεν με νοιαζει καθολου. τα ειπα μετα κ στον παυλο, κ μου λεει πολυ ασχημο, γιατι στο σχολειο του, θα ψαχνει να βρει τον ελληνα κ δεν θα τον βρισκει, κ θα προσαρμοστει...

και γραφω και εγω,την πρωτη φορα που κατεβηκα αθηνα για την εξωσ.μενουμε στο novotel,το ξενοδοχειο τελειο...........απο δωματια καθαριοτητα,μου θυμισε εξωτερικο.....ε με το που βγαιναμεξω......απο κατω ηταν ενα καφενειο πακιστανων......ελληνα δεν ειχαμε δει σε εκεινη την περιοχη καθολου.....


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μωράκια!!!! Περαστικά σε όλα τα άρρωστα μπεμπόνια.... Και η δικιά μου άρρωστη είναι. Την τσίμπησε τη βρογχιολίτιδα. Aerolin και flixotide μάσκα 3 φορές τη μέρα.... Καλά δεν είναι ? Ευτυχώς αυτή την ἐπαθε 3,5 μηνών. Η μεγάλη μου την είχε πάθει 50 ημερών αλλά χάρη στον παιδίατρό μας δεν είχαμε εισαγωγή. Ελπίζω να τη γλυτώσει και αυτή. Το γμτ είναι ότι αν κάνουν μια φορά ξανακάνουν και μάλλον το flixotide θα πάει εξάμηνο. Τεσπα... επειδή φευγαλέα είδα κάποια πράγματα πιο σοβαρά από το δικό μας.... Κοριτσάκια υπομονή και δύναμη και καλά αποτελέσματα.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μωράκια!!!! Περαστικά σε όλα τα άρρωστα μπεμπόνια.... Και η δικιά μου άρρωστη είναι. Την τσίμπησε τη βρογχιολίτιδα. Aerolin και flixotide μάσκα 3 φορές τη μέρα.... Καλά δεν είναι ? Ευτυχώς αυτή την ἐπαθε 3,5 μηνών. Η μεγάλη μου την είχε πάθει 50 ημερών αλλά χάρη στον παιδίατρό μας δεν είχαμε εισαγωγή. Ελπίζω να τη γλυτώσει και αυτή. Το γμτ είναι ότι αν κάνουν μια φορά ξανακάνουν και μάλλον το flixotide θα πάει εξάμηνο. Τεσπα... επειδή φευγαλέα είδα κάποια πράγματα πιο σοβαρά από το δικό μας.... Κοριτσάκια υπομονή και δύναμη και καλά αποτελέσματα.....

ελα ρε Ειρηνακι...περαστικα βρε κοριτσι μου...τι να πω πια αμαν...επειδη ειμαι νεα μαμα τι ειναι αυτο ακριβως?τι συμπτωμα ειχε?


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μωράκια!!!! Περαστικά σε όλα τα άρρωστα μπεμπόνια.... Και η δικιά μου άρρωστη είναι. Την τσίμπησε τη βρογχιολίτιδα. Aerolin και flixotide μάσκα 3 φορές τη μέρα.... Καλά δεν είναι ? Ευτυχώς αυτή την ἐπαθε 3,5 μηνών. Η μεγάλη μου την είχε πάθει 50 ημερών αλλά χάρη στον παιδίατρό μας δεν είχαμε εισαγωγή. Ελπίζω να τη γλυτώσει και αυτή. Το γμτ είναι ότι αν κάνουν μια φορά ξανακάνουν και μάλλον το flixotide θα πάει εξάμηνο. Τεσπα... επειδή φευγαλέα είδα κάποια πράγματα πιο σοβαρά από το δικό μας.... Κοριτσάκια υπομονή και δύναμη και καλά αποτελέσματα.....

Περαστικά..!!! Έλεος ρε παιδιά, τι έγινε με ολα τα μωράκια μας?

Βρογχιολίτιδα δεν είχε Ομορφάκιον και ο μπέμπης σου? Όλα οκ τώρα ,με το μωρό?

Όσο για τη κουβέντα σχετικά με την Αθήνα, εγώ μονο ενα θα πώ..

Συμφωνω σε οσα λέτε αλλα εγω τη πόλη μας τη λατρευω..

Αδικημένη ειναι πολύ απο τους ίδιους τους Αθηναίους..

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη κ σε σενα περαστικουλια!!!

κ συμπληρωνω ο πεθερος μου ο κακομοιρης ερχεται 2 με 3 φορες την εβδομαδα απο τα πετραλωνα με το λεωφορειο για να βλεπει τη μικρη κ να την κραταει οταν πανε η μανα με το πατερα στο νοσοκομειο...κ πιστευω οτι την εχει πειραξει αυτο (ειναι χωρισμενοι) εεε κι εγω τι φταιω? τι αλλο να κανω σοβαρα τωρα θα της την παω μολις ηρεμισει λιγο απο αντιβιωση κλπ αλλα δεν ειναι βλακεια να παρακαλαω να την δει? μπορει να κανω κ λαθος ρε κοριτσια ξερω γω...


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...