Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μιτσάκι μην ανησυχείς δεν είναι τπτ. Βέβαια μερικά μωράκια χρειάζονται νοσηλεία ὀταν είναι βαρειά τα συμπτώματα. Της δικιάς μου είναι όπως τη χαρακτήρισε ο γιατρός "ήπιας έντασης βρογχιολίτιδα". Τα συμπτώματα ήταν αρχικά μυξούλες μετά μύξες μετά κορδόνια και βήχας πολύς και συχνός λόγω της μύξας και από χθες το βράδυ είχαμε και πνιξίματα. Το μεσημέρι ξεκινήσαμε μάσκα και είμαστε ήδη καλύτερα. Απλά ξέρω ότι κάποια στιγμή θα ξαναξάνει. Και αν δεν προσέξεις η βρογχιολίτιδα εξελίσετε σε άσθμα. Θέλει πολύ καθαρό αέρα. Εγώ το μωρό όσο καθόμουν το είχα μαθημένο ακόμα και με τα χιόνια να το αφήνω κανένα μισάωρο στην κρεββατοκάμαρα με ανοιχτό το παράθυρο και είχα όλη μέρα ανοιχτό το παραθυρο της κουζίνας. Τώρα η μαμά μου που την προσέχει. Την πάει από το ένα δωμάτιο στο άλλο με τη διαφορά ότι έχει αερίσει πριν και όταν πάει το μωρό μέσα κλείνει το παράθυρο. Από αύριο θα την αναγκάσω να έχει ανοιχτό παράθυρο με τη μικρή στο δωμάτιο τουλάχιστον μισή ώρα....

μαλιστα παλι καλα δηλαδη που το προσεξες εγκαιρα κ συ...ειναι βεβαιο οτι θα ξαναεμφανιστει??


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο...δε νομιζω ομως οτι ειναι αυτο για το γαμο κατι αλλο εχει παιχτει τωρα κ δε ξερω τι αλλα δε θα κατσω να σκασω θα κανω αυτο που ειπες ειναι το ποιο σωστο...κι απο κει κ περα...κ ειναι πολυ νεα ρε γαμωτο για τετοια ειναι 43 χρονων....

Δεν είμαι στη συζήτηση από την αρχή αλλά μην δίνεις ρε Ζωή σε κανέναν σημασία. Και αφού είναι νέα θα έπρεπε να είναι λιιιιιιιιγο διαφορετικά τα πράγματα.....

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα παλι καλα δηλαδη που το προσεξες εγκαιρα κ συ...ειναι βεβαιο οτι θα ξαναεμφανιστει??

Οχι δεν είναι απολύτως σίγουρο αλλά συνήθως τα περισσότερα μωράκια ξανακάνουν. Ξέχασα να σου πω ότι βρογχιολίτιδα κάνουν συνήθως τα μωρά μέχρι 18 μηνών. Μετά τους βρίσκουν άλλα αμυγδαλίτιδες, φαρυγγίτιδες και διάφορα άλλα πταισματάκια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουκλες παω για υπνο γιατι θα ξυπνησω 6 να δοσω στη μπεμπα αντιβιωση κι μετα μεχρι να κοιμηθει θα πρεπει να φυγω για δουλεια..αντε καλο βραδυ κ καλη συνεχεια οσες κατσετε η μπειτε αργοτερα ΦΙΛΙΑ!!:tongue:


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι απολύτως σίγουρο αλλά συνήθως τα περισσότερα μωράκια ξανακάνουν. Ξέχασα να σου πω ότι βρογχιολίτιδα κάνουν συνήθως τα μωρά μέχρι 18 μηνών. Μετά τους βρίσκουν άλλα αμυγδαλίτιδες, φαρυγγίτιδες και διάφορα άλλα πταισματάκια....

αει στο καλο αγχωνομαι....εμενα που κ που εβηχε αλλα τελικα ηταν απο τα πολλα σαλια μας ειπε ο παιδιατρος κ οτι δεν εχει τιποτα απολυτως..περαστικα καμαρι μου κ παλι!!!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι να πω αβυσσος η ψυχη της πεθερας...:tongue::tongue::tongue:

Κάποτε μια σοφός μου είχε πει: Μακριά από πεθερά γιατί ξέρεις τι σημαίνει αυτή η λέξη ? Κανονικά είναι πενθερά δηλαδή αυτή που πενθεί τον έρωτα. Δεν το έψαξα στο γουγλη αλλά επειδή μου αρέσει το χρησιμοποιώ......

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ειρηνη κ μενα εχει μυξουλες και κανει κ κανα βηχαλακι που κ που λες να τρεχω κ για βροχικα? αλλα παιρνει αντιβιωση για την ουρολοιμοξη δε θα πιανει κ αυτο γιατι η σεκλορ νομιζω ειναι ευρεως φασματος!!??


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

καληνυχτα Ζωιτσα!!!φιλια στην κουκλα σου!!!

την κανω κ γω κοριτσαρες!!!καλο βραδυ σε ολες τις μανουλες κ στα μωρακια σας!!!ονειρα γλυκα κ απονηρευτα...τα ακους ομορφακιααααα:P:P


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αει στο καλο αγχωνομαι....εμενα που κ που εβηχε αλλα τελικα ηταν απο τα πολλα σαλια μας ειπε ο παιδιατρος κ οτι δεν εχει τιποτα απολυτως..περαστικα καμαρι μου κ παλι!!!

Ευχαριστώ αλλά εσύ γιατί αγχώνεσαι καλή μου ? Μακάρι μόνο τέτοια να περνάνε τα μωρά μας και όχι πιο σοβαρά προβλήματα. Αυτά περνάνε τα ξεχνάς. Και θα αρρωστήσουν και θα πέσουν και θα χτυπήσουν και θα μεγαλώσουν και θα λες μετά τσάμπα αγχωνόμουν. Σε καταλαβαίνω όμως γιατί είσαι καινούρια μανούλα και όλα τα βλέπεις και τα ακούς πρώτη φορά. Εδώ είμαστε εμείς οι παλαιότερες να σε ηρεμούμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε μια σοφός μου είχε πει: Μακριά από πεθερά γιατί ξέρεις τι σημαίνει αυτή η λέξη ? Κανονικά είναι πενθερά δηλαδή αυτή που πενθεί τον έρωτα. Δεν το έψαξα στο γουγλη αλλά επειδή μου αρέσει το χρησιμοποιώ......

Μωρε ναι αλλα εγω με την πεθερα εχουμε 11 χρονια διαφορα και να φανταστεις με τον αδερφο μου εχω 13 δηλαδη επρεπε οτιδηποτε κι αν την στραβωνε να μου το ελεγε χυμα..αλλα γενικα εχει περιεργες αντιληψεις οπως μια που μου ειχε πει " Αν ο Θοδωρης ξενο....σει μην σταναχωρηθεις μικρος ειναι θα κανει κ τα δικα του αλλα σε σενα θα γυρισει παλι αφου εχεις το παιδι το οποιο ειναι γερο οπλο..." Λες κ ακουγα τη γιαγια απο το χωριο δεν της ειπα τιποτα αλλα το βλεμα μου ελεγε: "Αν ο γιοκας σου με κερατωσει και το μαθω θα του τα δοσω να τα φαει"...:tongue::tongue::tongue::tongue: οποτε καταλαβαινεις οντως ειναι πενθερα...


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ειρηνη κ μενα εχει μυξουλες και κανει κ κανα βηχαλακι που κ που λες να τρεχω κ για βροχικα? αλλα παιρνει αντιβιωση για την ουρολοιμοξη δε θα πιανει κ αυτο γιατι η σεκλορ νομιζω ειναι ευρεως φασματος!!??

Αντε ρε Ζωή σύνελθε και εσύ... τι λες κανένα βηχαλάκι που και που ? Εγώ μιλάω για πνιξιμο καλή μου.... Και το ceclor είναι αντιβίωση. Η βρογχιολιτιδα θέλει βρογχοδιασταλτικά..... Αλλά είναι άλλος βήχας τον καταλαβαίνεις από μακριά. Αντε δεν έχει τπτ η μπέμπα σου....

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ναι αλλα εγω με την πεθερα εχουμε 11 χρονια διαφορα και να φανταστεις με τον αδερφο μου εχω 13 δηλαδη επρεπε οτιδηποτε κι αν την στραβωνε να μου το ελεγε χυμα..αλλα γενικα εχει περιεργες αντιληψεις οπως μια που μου ειχε πει " Αν ο Θοδωρης ξενο....σει μην σταναχωρηθεις μικρος ειναι θα κανει κ τα δικα του αλλα σε σενα θα γυρισει παλι αφου εχεις το παιδι το οποιο ειναι γερο οπλο..." Λες κ ακουγα τη γιαγια απο το χωριο δεν της ειπα τιποτα αλλα το βλεμα μου ελεγε: "Αν ο γιοκας σου με κερατωσει και το μαθω θα του τα δοσω να τα φαει"...:tongue::tongue::tongue::tongue: οποτε καταλαβαινεις οντως ειναι πενθερα...

Ενα θα σου πω Ζ Η Λ Ε Ι Α. Είναι νέα θα μπορούσε να έχει γεννήσει αυτή τη μπέμπα. Μην ξεχνάς ότι εγώ είμαι 38 χρονών. Της πήρες και το παληκάρι τι θες να σε έχει στα ωπα ωπα? Η γιαγιά από το χωριό θα σε είχε πάντως. Και να της το πεις αυτό. Ας τολμήσει το καμαρι σου να ξενογ@μ.....σει και θα σου τον στειλω πακέτο και κυρίως ΧΑΝΤΟΥΜΗ. Αει σιχτιρ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...