Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμενα κοριτσια ...δεν μου ειπε ποτε θα γεννησω παντως!!μου ειπε πως εχει το κεφαλακι του προς τα κατω αλλα αυτο δεν σημαινει τιποτα!!!

τα κιλακια του ειναι μια χαρα για τις εβδομαδες του ...τις εξετασεις ουρων και καλλιεργεια τις εκανα και ειναι οκ τωρα περιμενω τον επομενο υπερυχο και ¨δαχτυλο¨

εσενα mara σε εξετασε κολπικα???


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγχωμενες μελλουσες μαμαδες ολα θα πανε τελειααααααα..ανυπομονω να ακουσω τα ευχαριστα..mara μου κι εγω που δουλευα ολη μερα τωρα καπως που φαινεται ο εγλεισμος...και δεν ξερω και τι να κανω ...ποτε και αν πρεπει να επιστερψω στη δουλεια και να αφησω την μπεμπα στη πεθερα μου..??ουφ προς το παρον εχω μεταφερει ολα τα συμπραγκαλα και δουλευω απο το σπιτι..οσο μπορω..η μπεμπα οταν ειναι ξυπνια θελει συνεχεια αγκαλια ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο τα χερακια μου πανεεε..μαρα και βανιλιτσα ποτε γεννατε ?τι ειπε ο ντοκτορ?τα μπεμπε εχουν κατεβει..?εγω πριν υην γεννα χτυπησα μια καψουλα απο τον ομοιοπαθητικο μου και ειδατε πως γεννησα σε 4 ωριτσες....

δεν εχω ομοιοπαθητικο ζωζακι μου αλλα και επειδη ποτε δεν τα πιστευα αυτα δεν παω τωρα στο ξεκαρφωτω να παρω χαπια!!!

ευχομαι να εχουμε ολες την γεννα σου βεβαια αλλα δεν πολυπιστευω πως ειναι απο το χαπι!!!η καθε γυναικα ειναι ξεχωριστη και η γεννα το ιδιο!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω και εγω...

κραταω την κοιλια μου μην μου πεσει...:D

μεσα στην εβδομαδα γενναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...

την τεταρτη εχω ντοκ που θα μου κανει κολπικη εξεταση...αν δεν σκασει μυτη μετα απο λιγες ωρες η μπεμπα θα μπω παρασκευη πρωι με προκληση τοκετου οπως και στην πρωτη μου κορη....

μπραβο βρε μαρα που μας ενημερωσες για γκελακο...την εχω στο νου μου την κοπελα....

βανιλακι φτασαμε ωρε....εσυ εγω και η μαρα θα γεννησουμε με διαφορα λιγων ωρων αντε ημερας....ετσι μας φανταζομαι....ααααααααα η νιου μαμμι που ειναι;;;


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχα άσε φυσαλιδα μου μόνο χ...μο δεν περιγράφεται ακόμα και όταν κλαιει είναι να τον φας. φοβερή εμπειρία η μητρότητα εσύ το ξέρεις και από το πρώτο σου παιδί.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω και εγω...

κραταω την κοιλια μου μην μου πεσει...:D

μεσα στην εβδομαδα γενναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...

την τεταρτη εχω ντοκ που θα μου κανει κολπικη εξεταση...αν δεν σκασει μυτη μετα απο λιγες ωρες η μπεμπα θα μπω παρασκευη πρωι με προκληση τοκετου οπως και στην πρωτη μου κορη....

μπραβο βρε μαρα που μας ενημερωσες για γκελακο...την εχω στο νου μου την κοπελα....

βανιλακι φτασαμε ωρε....εσυ εγω και η μαρα θα γεννησουμε με διαφορα λιγων ωρων αντε ημερας....ετσι μας φανταζομαι....ααααααααα η νιου μαμμι που ειναι;;;

fysalidaki μου ....ναι κοντευουμε...ολες μαζι........:roll::tongue:!!!

ευχομαι να πανε ολα καλα Παναγιτσα μου για ολες μας!!!Για εμας ειναι κατι πρωτογνωρο και οσο να ναι τα εχουμε κανει λιγο απανω μας:rolleyes:!!!

εμενα ειπε πως θα μου κανει κολπικο την παρασκευη που θα ειμαι 37 και 5 ημερων...μηπως ειναι νωρις???

αυτο το βρωμοκολπικο με αγχωνει:!!!!!!!!!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες.... Τι κάνετε? Άντε με το καλό οι ετοιμόγεννες.... Γραμμαρια που ρωτησατε πριν προσωπικά δεν εχω ασχοληθει ποτέ.

Κορίτσια ξεαγχωθητε με την γέννα. Εδώ ειμαστε οι μανουλες να σας βοηθησουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


.η μπεμπα οταν ειναι ξυπνια θελει συνεχεια αγκαλια ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο τα χερακια μου πανεεε..

Παρε παιδι μου ενα μαι ται,ενα σλινγκ...κατι τετοιο.Θα σωθεις λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πληκτικά χωρίς το μπεμπέ και σολο καριέρα στο σπιτι...

Γεια σου ρε Μαρα workaholic...τα καταφερες να μεινεις στο σπιτι ή καβαλησες κανενα ταξι και πηγες απο την δουλεια....ετσι για ενα γεια???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

hr8an τα επιπλαααααααα ηρ8αν τα επιπλαααααααααα ηρ8αν τα επιπλαααααα μολις τωρα τελειωσε την συναρμολογηση ο κυριουλησ!! αυριο διακοσμώ και 8α σασ δστειλω φωτοζ!!!!

ηρ8αν τα επιπλααααααααα


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...