Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

φυσαλιδάκι μου δε φοβάμαι για την καισαρική αλλά ηθελα να ζήσω τη διαδικασία του τοκετου... ξέρεις όλη την αγωνία με τα πονάκια, τα νερά κλπ

Τώρα θα είμαι λές και πάω για προγραμματισμένη εγχειρηση :(. Δε θα επρεπε να σκέφτομαι έτσι αλλά δε μου βγαίνει από το μυαλό.... έννοείται ότι το καλύτερο απ'όλα θα είναι να την πάρω αγκαλιά...Την πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και θα δω. το καλό είναι ότι δε βάζει κωλ@@@ κάτω.. όλο ζουζουνίζει μέσα μου και όλο χαζογελάω....


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε ολους τους τοκετους μπορει να προκυψει θεμα καισαρικης για καποιους λογους....αν εσενα βολευτηκε ετσι το παιδακι σου ..thats ok...σημασια εχει οτι οπως και να γινει θα πεσει μια αγκαλια μετα.....που θα τη θυμασια ολη σου τη ζωη...:D:D:D:D:D:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, εγώ καταλαβαίνω γιατί το τόπικ είναι άδειο. όταν έχεις ένα μικρό να σε τρέχει που χρόνος.

σμουτς μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. διέγραψα κατα λάθος το αρχικό άλμπουμ και το ξανά πέρασα γιαυτό τα σχόλια σου και της μπουμπους δεν είναι τώρα. ο μικρός από προχθές έχει πονάκια και σφίγγεται όλη την ώρα. εκεί που ήταν ήσυχος γκρινιάζει όλη την ώρα και πάνω που κοιμάται πετάγεται κλαίγοντας. το απόγευμα πάμε στον γιατρό μπας και μας δώσει τίποτα.

ωχ το μωρο μου, μαλλον ξεκινανε κολικοι.

μα ειδα το αλμπουμ, που δεν ειχε σχολια, και λεω, μα καλα η γαιδουρα, δεν σχολιασα τιποτα? πως ειναι δυνατον?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειμαι να με κλαινε αι ρεγγε.. ξυπνησα αποτομα απο τηλεφωνα απο το γραφειο με διαφορα προβληματα που επρεπε να λυσω κα8οτι και ικανος στελεχος (μη χεσω)... τωρα ειμαι ψιλο λαλημενη.. με μια ταση για εμετο και στομαχι που παει κατα διαολου.. πιφφφφ!!! και δεν εχω και κεφι για τπτ...


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλησπερα!!!!!!

αυριο εχω γιατροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο....και κολπικοοοοοοοοοοο και μετα γεννα ...ετσι θελω να πιστευω...αλλιως παρασκευη πρωιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι με προκληση και ο θεος βοηθος!!!!!

μαρα με γεια τα επιπλα κουκλα!!!!!!

νιου μαμι σε εψαχνα!!!!!ετοιμη και εσυ;;;

βανιλακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι γλυκο φιλι....και εγω αγχωνομαι παρολο που ειναι δευτερη φορα.....σαν πρωτη μου φαινεται....

ελα παμε ολες μαζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΩΡΩΝ Η ΕΣΤΩ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!

παιδια νιωθω τοσοοοοοοοοοοοοοοοοο ανυποπμονη...θα μοιαζει αραγε η μπεμπουλα στην πρωτη μου κορη που ειναι ο ορισμος της ομορφιας;;;;;....κουκουβαααααααααααααααααααααααααααααα

Με το καλό κοπέλα μου. Ευχομαι να πάνε 'όλα τελεια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλο απογευμα να εχουμε κοριτσια,

πως πανε οι ετοιμογεννες???Αγχος διαβαζω...χαλαρωστε κοριτσοπουλα....εδω τα καταφερα μια χαρα εγω βρε,που ημουν σε ασιτια 6 μερες και αυπνη+αδυναμη εσεις δεν θα τα βγαλετε περα????φτου σκορδα...

ροουζ,λες να αρχιζουν οι κολικοι στο αγορακι σου??Αν ναι,οπλισουμε υπομονη και διαθεση για πολλες αγκαλιτσες με τον αντρακο σου...ευχομαι παντως να ειναι απλα πονακια!

θυμοσαστε που λεγαμε για τα "εντερικα" των μωρων μας???Εεεε,το ματιασα το καημενο το δικο μου και ειχε 1 24ωρο να ενεργηθει...λιγο μασαζακι στην κοιλιτσα,τα ποδαρακια σταση βουδας και περιστροφικες κινησεις και ναι!!!τα καταφεραμε...χεχεχε..ειχα αρχισει να ανησυχω.

γεια σου Σμουτσ,πως παει η δουλεια???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω στελιτσα!!!!να σαι καλα!!!!

μαρα κατσε ρε και ξεκουρασου...πες τους ..εκλεισε το μαγαζι σημερα...παω για υπνο...

ροζουλα γραψε μας τι θα σου πει ο γιατρος αλλα μαλλον για κολικους μοιαζουν τα πονακια.....περιεργο...εγω ηξερα οτι οι κολικοι ξεκινανε εκει στο τριμηνο....

σμουτσακι τα φιλια μου!!!

μαρσολαν μπραβο με τις μεθοδους σου!!!!ειχαν επιτυχια.....

περιμενω να βγει η μπριζολα μου η μοσχαρισια να την τσακισω...ναι τωρα θα φαμε....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

φυσαλιδονι μου, τι κανεις? αντε, λιγες μερουλες μεινανε για να γινετε τετραμελης οικογενεια. τι ωραια.

Κοριτσια δεν μπορω να δουλεψω με τιποτα. ΒΑΡΙΕΜΑΙιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω στελιτσα!!!!να σαι καλα!!!!

μαρα κατσε ρε και ξεκουρασου...πες τους ..εκλεισε το μαγαζι σημερα...παω για υπνο...

ροζουλα γραψε μας τι θα σου πει ο γιατρος αλλα μαλλον για κολικους μοιαζουν τα πονακια.....περιεργο...εγω ηξερα οτι οι κολικοι ξεκινανε εκει στο τριμηνο....

σμουτσακι τα φιλια μου!!!

μαρσολαν μπραβο με τις μεθοδους σου!!!!ειχαν επιτυχια.....

περιμενω να βγει η μπριζολα μου η μοσχαρισια να την τσακισω...ναι τωρα θα φαμε....

δυστυχως οι κολικοι ξεκινανε κι απο την πρωτη μερα γεννησης ακομη και σταματανε γυρω στους 4 μηνες.Τα καημενα τα αγορακια ειναι πιο ευαισθητα στους κολικους.

Οσο για τις μεθοδους...ας εκανα κι αλλιως!Σφιγγοταν το παιδακι μου και τιποτα...το λυπομουνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε μαρα, μιλαμε δεν κουνιεται φυλο εδω περα, μετραω τα λεπτα για να φυγω.

ευτυχως η μια διευθυντρια λειπει, και ο αλλος εχει συναντηση, και δεν βλεπουν οτι κωλοβαραω εδω και μια ωρα.

οσο για τις μεθοδους μαρσολαν, εγω της τα εχω τραβηξει κι απο τον πωπο μια φορα που προσπαθουσε το πουλακι μου και ειχε μεινει στη μεση και σφαδαζε απο τον πονο το μωρακι μου

κοριτσια, βλεπω μεγαλυτερα κοριτσακια (κανα χρονο μεγαλυτερα απο τη δικη μου) και παθαινω ΕΡΩΤΑ, που παντα ημουν αδιαφορη. και ουτε με τα μεγαλυτερα αγοράκια παθαινω το ιδιο.

Της καλομανας το παιδι το πρωτο ειναι κοριτσι, λεει μια λαική παροιμια. Κι εγω παλι κοριτσι θελω να κανω οταν με το καλο ξανακανω παιδακι


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό στο κοριτσάκι μας που πάει για γέννα!!!!!Την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού κι εγώ με τον γιατρό ο οποίος θα μας πει την ημερομηνία πρόκλησης τοκετού!Έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ!!Αν θέλετε μπορώ να γεμίσω όλο το τόπικ μας με τα άγχη μου :)

Σκέφτομαι:να είναι γερό το παιδί,να πάνε όλα καλά στη γέννα,να μην πονέσω και πάρα πολύ,τι θα κάνω μετά,θα είμαι καλή μητέρα?Όλα αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, βλεπω μεγαλυτερα κοριτσακια (κανα χρονο μεγαλυτερα απο τη δικη μου) και παθαινω ΕΡΩΤΑ, που παντα ημουν αδιαφορη. και ουτε με τα μεγαλυτερα αγοράκια παθαινω το ιδιο.

Της καλομανας το παιδι το πρωτο ειναι κοριτσι, λεει μια λαική παροιμια. Κι εγω παλι κοριτσι θελω να κανω οταν με το καλο ξανακανω παιδακι

μια απο τα ιδια σμουτσ!!!οταν εμαθα οτι ημουν εγγυος ενω πριν ελεγα οτι θελω το πρωτο να ειναι αγορι,αμεσως ειχα μια κρυφη ελπιδα να ειναι κοριτσι ο σπορος!!οταν μας το επιβεβαιωσε δε κι ο δοκτωρ....εκεινα δεις χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...