Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα.. είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά αν και η δική μου αγωνία θα συνεχιστεί μέχρις ώτου με πάρουν τηλέφωνο και με ενημερώσουν για το πόσα γονιμοποιήθηκαν και το πότε θα γίνει εμβρυομεταφορά.. θέλω τόσο πολύ να έχουμε έστω ένα παραπάνω από την προηγούμενη φορά.. ζητάω πολλά;

Σας ευχαριστώ όλες για την αγάπη και τη σκέψη σας και εύχομαι πολύ σύντομα να είμαστε όλες στη θέση της Mywish και της Maybe..

Είσαι πολύ αισιόδοξη και γιαυτό θα σου πάνε όλα καλά. Συνέχισε έτσι ακόμα και αν ο αριθμός είναι ίδιος, έτσι κι αλλιώς το πόσα θα παραμείνουν γερά και δυνατά στην μήτρα έχει ουσία (μέχρι 2 εμβρυάκια wanna be μωράκια καλά δεν είναι;)

Καλή επιτυχία αύριο.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είσαι πολύ αισιόδοξη και γιαυτό θα σου πάνε όλα καλά. Συνέχισε έτσι ακόμα και αν ο αριθμός είναι ίδιος, έτσι κι αλλιώς το πόσα θα παραμείνουν γερά και δυνατά στην μήτρα έχει ουσία (μέχρι 2 εμβρυάκια wanna be μωράκια καλά δεν είναι;)

Καλή επιτυχία αύριο.

Προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο αισιόδοξη.. Η απαισιοδοξία από μόνη της είναι στρεσογόνος παράγοντας.. πόσο μάλλον αν έρθει και μου κατσικωθεί καθ' όλη τη διάρκεια της προσπάθειας.. Για το λόγο αυτό να φύγει.. να πάει αλλού! Αύριο είναι μέρα χαράς!:lol:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας...:P

Μολις γυρισα απο τον γιατρο..Το αιμα συνεχιζεται ακομα, αν και σε ελαχιστη ποσοτητα..Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να ανησυχω, μαλλον ειναι απο το Νταροντα και θα δουμε το Σαββατο στον υπερηχο..Εγω παλι, ανησυχω..:-( Φοβαμαι μηπως ειναι καμια κυστη και μας παει πισω...Μου ειπε επισης πως η κοπελια που θα μου δωσει τα ωαρια δεν εχει αρχισει διεγερση ακομα, ειναι στην καταστολη..Επειδη ειναι μικρη σε ηλικια, υπολογιζουν οτι δε θα χρειαστει παραπανω απο 10 μερες διεγερσης οποτε θελουν να ειναι σχεδον ετοιμο το ενδομητριο το δικο μου το οποιο θα διατηρησουν με τα Σικλακουρ...Τον ρωτησα αν την γνωριζει, αν την εχει δει...μου ειπε ναι...Αλλα δε ρωτησα τιποτα αλλο...Δε νομιζω οτι θα ηθελα να ξερω και τιποτα αλλο..Τον ρωτησα αν αυτη ρωτησε για μενα...Μου ειπε πως ναι, και οτι το μονο που της ειπαν ειναι η ηλικια μου και πως εχω προβλημα στην ωορηξια...Νοιωθω περιεργα κοριτσια...Οχι ασχημα περιεργα ομως...Πως να σας το εξηγησω:confused: Δε ξερω αν μπορειτε να με καταλαβετε....Νοιωθω πως φτανω στο τελος του μακροχρονου αγωνα μου για 2ο παιδι και πως ισως σε εναν μηνα απο τωρα, αν εχει αποτυχει η προσπαθεια, θα πρεπει να "ξυπνησω" απο το ονειρο και να παρω αποφαση πως ολα τελειωσαν πια σε αυτο το θεμα...

Νοιωθω πως εχω πιθανοτητες αφου δεν προκειται για τα δικα μου γερασμενα απο την ηλικια και το αυτοανοσο ωαρια, αλλα για μιας κοπελας που για τον οποιο λογο, δε με ενδιαφερει αυτο, αποφασισε να με βοηθησει, χωρις να με ξερει, να κανω ενα ονειρο μου πραγματικοτητα...

Παντως οποιο και να ειναι το αποτελεσμα σιγουρα δε θα βγω χαμενη...Θα εχω κανει πλεον ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να πετυχω το ονειρο μου, θα τα εχω καλα με την συνειδηση μου, θα μπορω να κοιταξω το παιδι μου στα ματια και να του πω πως εκανα οτι μπορουσα και ακομα παραπανω για να αποκτησει αυτο που δεν εχει σταματησει να ζητα απο 3 ετων, και το κυριοτερο- και το εννοω αυτο- θα εχω γνωρισει εσας που θα μεινετε παντα στην καρδια μου, γιατι μοιραζομαστε πραγματα για τα οποια μονο με σας θα μπορουσα να τα κουβεντιασω, ακομα και σε καποια χρονια, οταν θα κοιταζω πισω με νοσταλγια ολη αυτην την διαδρομη......


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο αισιόδοξη.. Η απαισιοδοξία από μόνη της είναι στρεσογόνος παράγοντας.. πόσο μάλλον αν έρθει και μου κατσικωθεί καθ' όλη τη διάρκεια της προσπάθειας.. Για το λόγο αυτό να φύγει.. να πάει αλλού! Αύριο είναι μέρα χαράς!:lol:

Καλη επιτυχια γλυκια μου!!!

Θα εισαι στις σκεψεις μου...

Γραψε μας μολις γυρισεις σπιτι:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ντολυ μενω αθηνα, και χαιρομαι που μοιραζομαστε τα νεα μας, εγω περιμενω ακόμα...την ακατανομαστη.Θα αργησει μαλλον για να μου σπασει τα νευρα...

Κατερινα μου μακαρι να ειναι αυτο που περιμενεις!!!

Και εγω πιστευω πως αφου βγηκε γραμμουλα, εστω και αχνη, ειναι θετικο...

Κανε μια χοριακη για να βεβαιωθεις.

Καλα αποτελεσματα:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bιλλάκι,

πάλι μας συγκίνησες! Όντως θα έχεις κάνει τα πάντα εκτός βέβαια την έσχατη λύση της υιοθεσίας που δεν ξέρω αν θα ήθελε και ο γιός σου.

Πάντως μην σκέφτεσαι έτσι γιατί πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις πλέον.

Και αυτή τη γυναίκα την έστειλε η Παναγία να σε βοηθήσει, θα το δεις.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντολυ μενω αθηνα, και χαιρομαι που μοιραζομαστε τα νεα μας, εγω περιμενω ακόμα...την ακατανομαστη.Θα αργησει μαλλον για να μου σπασει τα νευρα...

Χρόνια σου πολλά αν σε λένε έτσι και εύχομαι η Αγία Αικατερίνη να σου χαρίσει το ποθητό αποτέλεσμα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας...:P

Μολις γυρισα απο τον γιατρο..Το αιμα συνεχιζεται ακομα, αν και σε ελαχιστη ποσοτητα..Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να ανησυχω, μαλλον ειναι απο το Νταροντα και θα δουμε το Σαββατο στον υπερηχο..Εγω παλι, ανησυχω..:-( Φοβαμαι μηπως ειναι καμια κυστη και μας παει πισω...Μου ειπε επισης πως η κοπελια που θα μου δωσει τα ωαρια δεν εχει αρχισει διεγερση ακομα, ειναι στην καταστολη..Επειδη ειναι μικρη σε ηλικια, υπολογιζουν οτι δε θα χρειαστει παραπανω απο 10 μερες διεγερσης οποτε θελουν να ειναι σχεδον ετοιμο το ενδομητριο το δικο μου το οποιο θα διατηρησουν με τα Σικλακουρ...Τον ρωτησα αν την γνωριζει, αν την εχει δει...μου ειπε ναι...Αλλα δε ρωτησα τιποτα αλλο...Δε νομιζω οτι θα ηθελα να ξερω και τιποτα αλλο..Τον ρωτησα αν αυτη ρωτησε για μενα...Μου ειπε πως ναι, και οτι το μονο που της ειπαν ειναι η ηλικια μου και πως εχω προβλημα στην ωορηξια...Νοιωθω περιεργα κοριτσια...Οχι ασχημα περιεργα ομως...Πως να σας το εξηγησω:confused: Δε ξερω αν μπορειτε να με καταλαβετε....Νοιωθω πως φτανω στο τελος του μακροχρονου αγωνα μου για 2ο παιδι και πως ισως σε εναν μηνα απο τωρα, αν εχει αποτυχει η προσπαθεια, θα πρεπει να "ξυπνησω" απο το ονειρο και να παρω αποφαση πως ολα τελειωσαν πια σε αυτο το θεμα...

Νοιωθω πως εχω πιθανοτητες αφου δεν προκειται για τα δικα μου γερασμενα απο την ηλικια και το αυτοανοσο ωαρια, αλλα για μιας κοπελας που για τον οποιο λογο, δε με ενδιαφερει αυτο, αποφασισε να με βοηθησει, χωρις να με ξερει, να κανω ενα ονειρο μου πραγματικοτητα...

Παντως οποιο και να ειναι το αποτελεσμα σιγουρα δε θα βγω χαμενη...Θα εχω κανει πλεον ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να πετυχω το ονειρο μου, θα τα εχω καλα με την συνειδηση μου, θα μπορω να κοιταξω το παιδι μου στα ματια και να του πω πως εκανα οτι μπορουσα και ακομα παραπανω για να αποκτησει αυτο που δεν εχει σταματησει να ζητα απο 3 ετων, και το κυριοτερο- και το εννοω αυτο- θα εχω γνωρισει εσας που θα μεινετε παντα στην καρδια μου, γιατι μοιραζομαστε πραγματα για τα οποια μονο με σας θα μπορουσα να τα κουβεντιασω, ακομα και σε καποια χρονια, οταν θα κοιταζω πισω με νοσταλγια ολη αυτην την διαδρομη......

Βιλλάκι μου με συγκίνησες!!!!!!! Θα τα καταφέρεις όμως, έτσι πιστεύω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι , αν σε λένε έτσι Χρόνια πολλά και από μένα και του χρόνου τετοια μέρα να γιορτάζεις με το μωράκι σου :D

Καλέ γιατί δεν πας να κάνεις μια χοριακούλα? πωπω σε θαυμάζω! Εγώ θα χα πάει μέρες πριν....καλά άστο εγώ είμαι περίπτωση σε αυτά:tongue:

Δομνινάκι μου όλα καλά? τα πήρανε τα ωαριάκια?

Γιολάντα τι κάνεις? σου έτσειλα πμ , ότι θελήσεις ξέρεις που θα με βρεις. Σε τι φάση βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή?

My wish φιλάκια στο μωράκι σου:D

Ντόλυ περαστικά στο Μιχαλάκη σου.

Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά ήρθα κι εγώ..

Πήραμε 4 τελικά.. ομολογώ ότι είμαι στενοχωρημένη και απογοητευμένη ταυτόχρονα διότι περίμενα να πάρουμε τουλάχιστον 5. Δεν πειράζει όμως.. Ας κάνει το θαύμα της η Αγία Αικατερίνη και αύριο να έχω το τηλεφώνημα που ελπίζω και εύχομαι..

Δεν είμαι καλά ψυχολογικά κορίτσια.. Έχω πάρα πολλά νεύρα, μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα και ξύπνησα κι από τις 3 το πρωί...

Προς το παρόν δεν θέλω να πω τίποτε άλλο, μόνο το ότι θέλω να σπάσω το κεφάλι του άνδρα μου..

Αύριο μετά το τηλεφώνημα θα σας πω περισσότερα.. Κι εγώ αν όλα πάνε καλά χοριακή θα κάνω στις 9 Δεκεμβρίου της Αγίας Άννης..

Σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε..

Πάω στον καναπέ να προσπαθήσω να κοιμηθώ λίγο γιατί τα νεύρα μου είναι τσατάλια..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα κι εγώ..

Δυστυχώς οι χειρότεροι φόβοι μου επαληθεύτηκαν.. από τα 4 ωάρια μόνο τα τρια ήταν ώριμα και από αυτά μόνο το ένα γονιμοποιήθηκε.. Δεν ξέρω ακόμα τι θα γίνει διότι δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί.. το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί στο κέντρο για να δω σε τι κατάσταση είναι και αν προχωρήσει θα το βάλουμε την ίδια μέρα στις 2 το μεσημέρι..

Εννοείται ότι δεν έχω καθόλου ψυχολογία μετά από όλα αυτά.. πολύ θα ήθελα να το έβλεπα ως το αουτσάιντερ αλλά αυτή τη στιγμή είμαι τόσο λυπημένη.. Πήρα το γυναικολόγο μου τηλέφωνο και επιμένει να το βάλουμε κανονικά αν φυσικά είναι καλής ποιότητας διότι ένα και καλό λέει θέλουμε.. Τι να πω.. Μάλλον κάποιος εκεί ψηλά γελάει με τις αγωνίες μου και τα άγχη μου.. αλλιώς δεν εξηγείται.. Δεν θα μπω καθόλου μέχρι τη Δευτέρα το απόγευμα.. συγνώμη αλλά δεν μπορώ..

Και πάλι συγνώμη..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..

Γυρισα και εγω απο το κεντρο...

Ενδομητριο κοντα στο 5 μου ειπε ο γιατρος...πολυ καλο ...

Και ακομα δεν εχω αρχισει τα σικλακουρ που υποτειθεται πως βοηθουν να παχυνει και να διατηρηθει παχυ...Η μητρα μου ειναι καθαρη και σε πολυ καλη κατασταση οπως μου ειπε..

Την τεταρτη μειωνω το Νταροντα και αρχιζω 3 σικλακουρ την μερα..

Στις 9 του μηνος ( της Αγ. Αννας) θα ξαναπαω για υπερηχο και τοτε θα ξερουμε και πιο καλα για το ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα..Τωρα μου ειπε να υπολογιζω γυρω στις 15 με 20 Δεκεμβριου....

Ευτυχως απο χθες μου εκοψε το αιματακι που ειχα..Ελπιζω να μην επανελθει...

Ολα αυτα θα ηταν μια ευκαιρια να νοιωθω παρα πολυ χαρουμενη σημερα, αν δεν ειχα ακουσει τα νεα της Δομνινας μας....

Στεναχωρηθηκα αφανταστα και δε σας κρυβω πως μολις κλεισαμε το τηλεφωνο με πηραν τα δακρυα.....

Ομως θα προσευχομαι και θα ελπιζω πως αυτο το ενα εμβρυακι θα προχωρησει και θα ειναι το τυχερο της....

Κοριτσακι μου γλυκο μακαρι να ειναι το τελευταιο κακο νεο που ακουσες...Μακαρι να διαψευσεις τις πιθανοτητες και να ειναι αυτο, το μωρακι που περιμενει να γινεις η μανουλα του....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..

Γυρισα και εγω απο το κεντρο...

Ενδομητριο κοντα στο 5 μου ειπε ο γιατρος...πολυ καλο ...

Και ακομα δεν εχω αρχισει τα σικλακουρ που υποτειθεται πως βοηθουν να παχυνει και να διατηρηθει παχυ...Η μητρα μου ειναι καθαρη και σε πολυ καλη κατασταση οπως μου ειπε..

Την τεταρτη μειωνω το Νταροντα και αρχιζω 3 σικλακουρ την μερα..

Στις 9 του μηνος ( της Αγ. Αννας) θα ξαναπαω για υπερηχο και τοτε θα ξερουμε και πιο καλα για το ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα..Τωρα μου ειπε να υπολογιζω γυρω στις 15 με 20 Δεκεμβριου....

Ευτυχως απο χθες μου εκοψε το αιματακι

Πολύ καλά Βιλλάκι μου τα πας! Προχώρα ακάθεκτη και μην επηρεάζεσαι. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Μπορεί όλα να πάνε καλά και να είστε μαζί εγκυούλες.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...