Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσια μου γεια σας....

Σημερα μολις εβαλα την πρωινη μου θερμοκρασια στο site που ειμαι μελος και υπολογιζει τις γονιμες μερες, δε ξερω αν το γνωριζετε, μου εβγαλε ωορηξια την 11η μερα, την επομενη δηλ του θετικου τεστ ωορηξιας....Και τον προηγουμενο μηνα 11η μερα εκανα ωορηξια συμφωνα με το site...Βεβαια αυτον τον μηνα ειχα επαφες μεχρι και 2 μερες πριν την ωορηξια γιατι ο συζυγος εφυγε το Σ/Κ και η 11η μερα ηταν η Κυριακη και ο συζυγος γυρισε δευτερα...Ασχετα ομως απο αυτο προσπαθω να ειμαι λιγο αισιοδοξη...Σε αυτο το site σημειωνω τα δεδομενα μου εδω και 8 μηνες αλλα μονο τους 2 τελευταιους μου εβγαλε ωορρηξια (εξαιρω τον μηνα που εκανα ωορηξια με προκληση), εννοω χωρις φαρμακα...

Μεχρι τοτε οι θερμοκρασιες μου ηταν μονοφασικες, δεν ανεβαιναν, ή ανεβοκατεβαιναν χωρις ποτε να μου επιβεβαιωσουν ωορηξια...

καποιες φορες ειχα θετικο τεστ ωορηξιας αλλα δεν μου εδιναν την ωορηξια γιατι δεν συμβαδιζαν οι θερμοκρασιες...

Πραγματικα ευχομαι η FSH μου να ειναι μεσα στα ορια, αλλιως θα σημαινει πως ναι μεν αρχισα να εχω ωορρηξια μετα απο χρονια, αλλα η ποιοτητα..............??????

Ελπιζω να μην ειναι πλεον αργα.....

Αυτα προς το παρον...

Σας φιλω ολες:P:p:p:p

Nαι το ξέρω το site και σπανίως πέφτει έξω οπότε όλα καλά. Μόνο οι επαφές δεν ήταν οι ιδανικότερες, καλύτερα το προηγούμενο βράδυ και την ίδια μέρα (όχι ότι με βοήθησε ποτέ).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βίλλυ μου πότε θα κάνεις την εξέταση για την FSH; Με το που βγουν τα αποτελέσματα θα σου λυθεί μια και καλή η απορία.. Είμαι σίγουρη ότι όλα βαίνουν καλώς..

Δομνινα μου μολις αδιαθετησω την 2η ή 3η μερα της περιοδου μου ειπε...

Σε καμια 10αρια μερες υπολογιζω να αδιαθετησω...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα οχι απλα περνω serpafar και θα παω σε μια βδομαδα να μου κανει τον προκαθορισμενο υπερηχο για να δουμε τα αυγουλακια και θα μου γραψει ειπε της ενεσεις προφανως με τον επομενο κυκλο θα την κανουμε δεν ξερω πως ειναι η διαδικασια της σπερματεγχυσεις με της ενεσεις ποτε της κανεις δλδ.

Οπως και τα χαπια..ξεκινας 3 ή 4 μερες μετα την περιοδο και αντι για χαπια κανεις τις ενεσεις..μετα σου σπαει τα αυγουλακια με καποια ενεση οπως την πρεγκνυλ και κανεις την σπερματεγχυση συνηθως μια ή δυο μερες μετα αφου εχει δει με υπερηχο...

Γιατι δεν του ζητας σε αυτο τον κυκλο να σου κανει μια ενεση αν κανεις αυγουλακια με τα σερπαφαρ ωστε να προγραμματισετε την επαφη?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξέρω το site και σπανίως πέφτει έξω οπότε όλα καλά. Μόνο οι επαφές δεν ήταν οι ιδανικότερες, καλύτερα το προηγούμενο βράδυ και την ίδια μέρα (όχι ότι με βοήθησε ποτέ).

Καλα, δε το συζητω, τελειως ασχετες οι επαφες αν αναλογιστεις οτι και η κινητικοτητα του συζυγου δεν περιλαμβανεται στα προσοντα του!!!!

Απλα χαρηκα συγκρατημενα βεβαια που το Site επιβεβαιωσε την ωορρηξια...

Μακαρι να υπηρχε τροπος να μας δειχνει και την ποιοτητα του αυγου...Χι,χι..:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως και τα χαπια..ξεκινας 3 ή 4 μερες μετα την περιοδο και αντι για χαπια κανεις τις ενεσεις..μετα σου σπαει τα αυγουλακια με καποια ενεση οπως την πρεγκνυλ και κανεις την σπερματεγχυση συνηθως μια ή δυο μερες μετα αφου εχει δει με υπερηχο...

Γιατι δεν του ζητας σε αυτο τον κυκλο να σου κανει μια ενεση αν κανεις αυγουλακια με τα σερπαφαρ ωστε να προγραμματισετε την επαφη?

Γιατι ακομα και με τα serpafar κανω μονο ενα αυγουλακι και φοβαται με την pregnyl μη γινει κυστικο και εχω αλλα θεματα μετα... την επαθα περυσι το χειμωνα και με πηγε πολυ πισω τωρα τι να σου πω οι γιατροι ξερεις πως ειναι εμεις απλα ακολουθουμε.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατι ακομα και με τα serpafar κανω μονο ενα αυγουλακι και φοβαται με την pregnyl μη γινει κυστικο και εχω αλλα θεματα μετα... την επαθα περυσι το χειμωνα και με πηγε πολυ πισω τωρα τι να σου πω οι γιατροι ξερεις πως ειναι εμεις απλα ακολουθουμε.

Eνταξει τοτε, απο αυτη την αποψη εχεις δικιο..και εγω την δευτερη φορα με τις ενεσεις εκανα ενα μονο αν θυμασαι και δεν εσκασε και εγινε κυστικο...

Τι να πω?

Παντως εχεις πιθανοτητες και αυτο το μηνα αρα μακαρι να εισαι τυχερη και να αποφυγεις την σπερματεγχυση!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει τοτε, απο αυτη την αποψη εχεις δικιο..και εγω την δευτερη φορα με τις ενεσεις εκανα ενα μονο αν θυμασαι και δεν εσκασε και εγινε κυστικο...

Τι να πω?

Παντως εχεις πιθανοτητες και αυτο το μηνα αρα μακαρι να εισαι τυχερη και να αποφυγεις την σπερματεγχυση!!!

Mακαρι βιλλακι μου αυτος ο μηνας να ειναι τυχερος για ολες μας ειμασται ολες κουρασμενες ψυχικα και κακα τα ψεμματα και το οικονομικο πλεων ειναι σοβαρος παραγοντας εμενα μου ειπε για την σπερματεγχυση 500ευρω χωρις τα φαρμακα φυσικα... απο δω και περα περναμε στα πιο βαθια νερα σιγα σιγα και το μονο που πρεπει να εχουμε σαν σημαια μας ειναι η υγεια μας και να μην χανουμε την ελπιδα μας.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει τοτε, απο αυτη την αποψη εχεις δικιο..και εγω την δευτερη φορα με τις ενεσεις εκανα ενα μονο αν θυμασαι και δεν εσκασε και εγινε κυστικο...

Τι να πω?

Παντως εχεις πιθανοτητες και αυτο το μηνα αρα μακαρι να εισαι τυχερη και να αποφυγεις την σπερματεγχυση!!!

Να μπω κι εγώ στο club με τα κυστικά;:lol:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι βιλλακι μου αυτος ο μηνας να ειναι τυχερος για ολες μας ειμασται ολες κουρασμενες ψυχικα και κακα τα ψεμματα και το οικονομικο πλεων ειναι σοβαρος παραγοντας εμενα μου ειπε για την σπερματεγχυση 500ευρω χωρις τα φαρμακα φυσικα... απο δω και περα περναμε στα πιο βαθια νερα σιγα σιγα και το μονο που πρεπει να εχουμε σαν σημαια μας ειναι η υγεια μας και να μην χανουμε την ελπιδα μας.

Ας κλείσει κάποια από εμάς την γκαντεμωκατάσταση επιτέλους......


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι μου κάθε μήνα είναι και καλύτερα για τον οργανισμό σου νομίζω..έχεις μπει σε μια σειρά και αυτό είναι μεγάλη υπόθεση..

Εγώ τσακώθηκα με τον άντρα μου χωρίς λόγο ιδιαίτερο...μάλλον ήθελα κάπου να ξεσπάσω..ε, και το έκανα...Τώρα νιώθω χάλια...ας πρόσεχα.

Το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα και δεν έχω καταλήξει κάπου, αλλά έχω τον χρόνο να το κάνω....Πραγματικά το μόνο κόλλημα είναι το οικονομικό κόστος, αλλιώς θα έτρεχα να κάνω εξωσωματική αμέσως..Ξέρετε αν οι ενέσεις puregon καλύπτονται από τα ταμεία;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιλλάκι μου κάθε μήνα είναι και καλύτερα για τον οργανισμό σου νομίζω..έχεις μπει σε μια σειρά και αυτό είναι μεγάλη υπόθεση..

Εγώ τσακώθηκα με τον άντρα μου χωρίς λόγο ιδιαίτερο...μάλλον ήθελα κάπου να ξεσπάσω..ε, και το έκανα...Τώρα νιώθω χάλια...ας πρόσεχα.

Το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα και δεν έχω καταλήξει κάπου, αλλά έχω τον χρόνο να το κάνω....Πραγματικά το μόνο κόλλημα είναι το οικονομικό κόστος, αλλιώς θα έτρεχα να κάνω εξωσωματική αμέσως..Ξέρετε αν οι ενέσεις puregon καλύπτονται από τα ταμεία;

Σε καταλαβαινω Γλυκια μου...Και εγω ετσι τσακωνωμαι καμια φορα, χωρις να ξερω κιολας το γιατι..

Πραγματι εχεις χρονο να το σκεφτεις και σιγουρα το οικονομικο ειναι τεραστιο προβλημα για πολλες απο εμας και ειμαι σιγουρη οτι αν δεν ειχαμε παιδακι και αν καποιος μπορουσε να μας εγγυηθει οτι θα πετυχει με την μια φορα, θα το αποφασισαμε πιο ευκολα...

δεν ξερω τι ταμειο εχεις..Το δημοσιο παντως καλυπτει το 75%...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι βιλλακι μου αυτος ο μηνας να ειναι τυχερος για ολες μας ειμασται ολες κουρασμενες ψυχικα και κακα τα ψεμματα και το οικονομικο πλεων ειναι σοβαρος παραγοντας εμενα μου ειπε για την σπερματεγχυση 500ευρω χωρις τα φαρμακα φυσικα... απο δω και περα περναμε στα πιο βαθια νερα σιγα σιγα και το μονο που πρεπει να εχουμε σαν σημαια μας ειναι η υγεια μας και να μην χανουμε την ελπιδα μας.

Πες το ψεματα!!!!

Εγω καμια φορα απορω με τον εαυτο μου, πως αντεχω και συνεχιζω 8 χρονια τωρα!!!!!!!!!!

Να μην χασεις την ελπιδα σου γλυκια μου Αντζυ....

Η μονη περιπτωση να μη τα καταφερεις ειναι να τα παρατησεις.....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα σας..

Είμαι κάπως σήμερα.. Έκλεισα ραντεβού με νέο γιατρό (ουρολόγο - ανδρολόγο) εξειδικευμένο σε θέματα υπογονιμότητας για τις 11 Οκτωβρίου και σήμερα έκανα μια εκκαθάριση και ταξινόμηση στις εξετάσεις και τα σπερμοδιαγράμματα που έχει κάνει ο άνδρας μου εδώ και 1 χρόνο για να μπορέσει ο γιατρός να έχει ένα πλήρες ιστορικό..

Κορίτσια μόνο τα κλάμματα δεν έβαλα.. Απελπίστηκα...Αυτή τη φορά είχαμε τα χειρότερα αποτελέσματα... Τι θα κάνουμε;; όπως καταλαβαίνετε μου έχει κοστίσει λίγο αυτή τη φορά το "μη θετικό" αποτέλεσμα αλλά θα το ξεπεράσω.. Τουλάχιστον μέχρι το Φλεβάρη ελπίζω να βρεθεί λύση και να δούμε "θετικό" αποτέλεσμα..

Ντόλη μου νομίζω μόνο το ΙΚΑ σου καλύπτει το 100% των φαρμάκων αυτών αλλά μόνο αν έχεις περάσει επιτροπή. Αλλιώς πληρώνεις συμμετοχή 25% αν στα γράψει γιατρός του ΙΚΑ. Όλα τα υπόλοιπα ταμεία νομίζω καλύπτουν το 75%.

Σας φιλώ και ανυπομονώ να σας δω από κοντά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα σας..

Είμαι κάπως σήμερα.. Έκλεισα ραντεβού με νέο γιατρό (ουρολόγο - ανδρολόγο) εξειδικευμένο σε θέματα υπογονιμότητας για τις 11 Οκτωβρίου και σήμερα έκανα μια εκκαθάριση και ταξινόμηση στις εξετάσεις και τα σπερμοδιαγράμματα που έχει κάνει ο άνδρας μου εδώ και 1 χρόνο για να μπορέσει ο γιατρός να έχει ένα πλήρες ιστορικό..

Κορίτσια μόνο τα κλάμματα δεν έβαλα.. Απελπίστηκα...Αυτή τη φορά είχαμε τα χειρότερα αποτελέσματα... Τι θα κάνουμε;; όπως καταλαβαίνετε μου έχει κοστίσει λίγο αυτή τη φορά το "μη θετικό" αποτέλεσμα αλλά θα το ξεπεράσω.. Τουλάχιστον μέχρι το Φλεβάρη ελπίζω να βρεθεί λύση και να δούμε "θετικό" αποτέλεσμα..

Ντόλη μου νομίζω μόνο το ΙΚΑ σου καλύπτει το 100% των φαρμάκων αυτών αλλά μόνο αν έχεις περάσει επιτροπή. Αλλιώς πληρώνεις συμμετοχή 25% αν στα γράψει γιατρός του ΙΚΑ. Όλα τα υπόλοιπα ταμεία νομίζω καλύπτουν το 75%.

Σας φιλώ και ανυπομονώ να σας δω από κοντά!

Ax βρε γλυκια μου Δομνινα......

Ποιο ακριβως ειναι το προβλημα στο σπερμα?

Σου ειπαν οτι ηταν το χειροτερο πριν την τελευταια προσπαθεια?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...