Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Nτόλη μου,

επειδή στην ίδια φάση με σένα είμαι (θεωρώ την σπερματέγχυση χαμένα λεφτά και τα serpafar χαμένο χρόνο) νομίζω ότι μια εξωσωματική θα ήταν το επόμενο βήμα για τις περισσότερες από εμάς. Θα τα συζητήσουμε όλα στην συνάντηση. Θέλω μόνο να μην στεναχωριέσαι από τώρα. Έχεις πολύ χρόνο (2 μήνες είναι υπέραρκετοί) να το ψάξεις καλά μέσα σου πρώτα και μετά οικονομικώς.

Οπότε επικεντρωνόμαστε στο 15/10 και λέω κι εγώ στην Βίλλυ ότι η επόμενη έξοδος είναι της Λ.Πεντέλης οπότε το ίδιο είναι με το Mall.

Εγω παλι. δε ξερω κιολας, αλλα θα ελεγα οτι μια ή δυο σπερματεγχυσεις ισως να μπορουσαν να γινουν πριν...

Το σπερμα Ντολη μου δε θυμαμαι, ειχατε καποιο θεμα?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nτόλη, η απόφαση είναι δύσκολη και όλες λίγο - πολύ είμαστε στο ίδιο τριπάκι..

Εγώ αυτό που θα σου έλεγα, ούσα παθούσα, είναι να ελέγξετε άμεσα το σπέρμα... Θυμάσαι φαντάζομαι τι κατραπακιά έφαγα εγώ, που ξαφνικά το σπέρμα αποφάσισε να τεμπελιάσει... Αν υπάρξουν δείγματα τεμπελιάς, προλαβαίνετε να το ενισχύσετε μέχρι την επόμενη προσπάθειά σας..

Το σίγουρο είναι ότι η σπερματέγχυση δεν έχει ίδια ποσοστά επιτυχίας με την εξωσωματική... Δεν χωρά αμφιβολία... Ισως και εγώ να την είχα ήδη κάνει, αν οι ρυθμοί της ζωής μου και οι υποχρεώσεις μου ήταν λίγο πιο λάσκα. Για παράδειγμα, το να ζητήσω αυτή την περίοδο άδεια 4 ημερών είναι αδύνατο....

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα, με βολεύουν τρελά οι Παρασκευές, καθώς και η τοποθεσία.. Απλώς με την δουλειά μου είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα, θα πρέπει να περιμένω να περάσουν οι μέρες για να σιγουρευτώ και να μην σας λέω σαχλαμάρες..

Το σίγουρο είναι ότι πεθαίνω να συναντηθούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παλι. δε ξερω κιολας, αλλα θα ελεγα οτι μια ή δυο σπερματεγχυσεις ισως να μπορουσαν να γινουν πριν...

Το σπερμα Ντολη μου δε θυμαμαι, ειχατε καποιο θεμα?

Δεν το έχουμε ελέγξει, αλλά αφού πετύχαμε δύο φορές εγκυμοσύνη και τη μία μάλιστα πρόσφατα, μάλλον θεωρεί ότι δεν χρειάζεται.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Nτόλη, η απόφαση είναι δύσκολη και όλες λίγο - πολύ είμαστε στο ίδιο τριπάκι..

Εγώ αυτό που θα σου έλεγα, ούσα παθούσα, είναι να ελέγξετε άμεσα το σπέρμα... Θυμάσαι φαντάζομαι τι κατραπακιά έφαγα εγώ, που ξαφνικά το σπέρμα αποφάσισε να τεμπελιάσει... Αν υπάρξουν δείγματα τεμπελιάς, προλαβαίνετε να το ενισχύσετε μέχρι την επόμενη προσπάθειά σας..

Το σίγουρο είναι ότι η σπερματέγχυση δεν έχει ίδια ποσοστά επιτυχίας με την εξωσωματική... Δεν χωρά αμφιβολία... Ισως και εγώ να την είχα ήδη κάνει, αν οι ρυθμοί της ζωής μου και οι υποχρεώσεις μου ήταν λίγο πιο λάσκα. Για παράδειγμα, το να ζητήσω αυτή την περίοδο άδεια 4 ημερών είναι αδύνατο....

Αν είχαμε περιθώριο μια διετία-τριετία μέχρι τα 40 δεν θα μου το έθετε έτσι. Σίγουρα θα είχαμε την πολυτέλεια να περιμένουμε..Τώρα όμως που έχω κλείσει ήδη τα 40; Δεν ξέρω, είμαι πολύ μπερδεμένη..Ίσως να κάνω για 2 κύκλους ενέσεις, αφού ηρεμήσω για 2 μήνες και σπερμοδιάγραμμα και μετά βλέπουμε...Θα χαρώ πολύ να σε δω κι εγώ...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!!!!!

Βλεπω εισται ετοιμες να βρεθειτε και παλι σας χερομαι μακαρι να ημουνα κι'εγω εκει...να περασετε καλα.

Εγω ξεκινησα παλι serpafar για τελευταια φορα την αλλη εβδομαδα θα παω στον γιατρο προφανος θα μου γραψει της ενεσεις και θα προχωρισουμε σε σπερματεγχυση.

ΝΤΟΛΗ....πριν λιγες μερες μιλουσα με μια φιλη μου η οποια ειναι νοσοκομα σε καποια κλινικη λεγαμε για το θεμα οτι πλεων θα παω για σπερματεγχυση και μου ειπε κανε μια η δυο το πολυ οχι παραπανω και μετα προχωρα σε εξωσωματικη που εχει πιο σιγουρα αποτελεσματα και δεν ειναι και οτι καλυτερο να ταλαιπωρουμε τον εαυτο μας σωματικα και ψυχικα.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα κοριτσακια μου!!!!!

Βλεπω εισται ετοιμες να βρεθειτε και παλι σας χερομαι μακαρι να ημουνα κι'εγω εκει...να περασετε καλα.

Εγω ξεκινησα παλι serpafar για τελευταια φορα την αλλη εβδομαδα θα παω στον γιατρο προφανος θα μου γραψει της ενεσεις και θα προχωρισουμε σε σπερματεγχυση.

ΝΤΟΛΗ....πριν λιγες μερες μιλουσα με μια φιλη μου η οποια ειναι νοσοκομα σε καποια κλινικη λεγαμε για το θεμα οτι πλεων θα παω για σπερματεγχυση και μου ειπε κανε μια η δυο το πολυ οχι παραπανω και μετα προχωρα σε εξωσωματικη που εχει πιο σιγουρα αποτελεσματα και δεν ειναι και οτι καλυτερο να ταλαιπωρουμε τον εαυτο μας σωματικα και ψυχικα.

Αντζυ μου, μακαρι να μπορουσες να εισαι μαζι μας.....

Ομως θα σε σκεφτομαστε και θα ειναι σαν να εισαι....

Αν καταλαβα θα κανεις σπερματεγχυση αυτον τον μηνα?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας....

Σημερα μολις εβαλα την πρωινη μου θερμοκρασια στο site που ειμαι μελος και υπολογιζει τις γονιμες μερες, δε ξερω αν το γνωριζετε, μου εβγαλε ωορηξια την 11η μερα, την επομενη δηλ του θετικου τεστ ωορηξιας....Και τον προηγουμενο μηνα 11η μερα εκανα ωορηξια συμφωνα με το site...Βεβαια αυτον τον μηνα ειχα επαφες μεχρι και 2 μερες πριν την ωορηξια γιατι ο συζυγος εφυγε το Σ/Κ και η 11η μερα ηταν η Κυριακη και ο συζυγος γυρισε δευτερα...Ασχετα ομως απο αυτο προσπαθω να ειμαι λιγο αισιοδοξη...Σε αυτο το site σημειωνω τα δεδομενα μου εδω και 8 μηνες αλλα μονο τους 2 τελευταιους μου εβγαλε ωορρηξια (εξαιρω τον μηνα που εκανα ωορηξια με προκληση), εννοω χωρις φαρμακα...

Μεχρι τοτε οι θερμοκρασιες μου ηταν μονοφασικες, δεν ανεβαιναν, ή ανεβοκατεβαιναν χωρις ποτε να μου επιβεβαιωσουν ωορηξια...

καποιες φορες ειχα θετικο τεστ ωορηξιας αλλα δεν μου εδιναν την ωορηξια γιατι δεν συμβαδιζαν οι θερμοκρασιες...

Πραγματικα ευχομαι η FSH μου να ειναι μεσα στα ορια, αλλιως θα σημαινει πως ναι μεν αρχισα να εχω ωορρηξια μετα απο χρονια, αλλα η ποιοτητα..............??????

Ελπιζω να μην ειναι πλεον αργα.....

Αυτα προς το παρον...

Σας φιλω ολες:P:p:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου πότε θα κάνεις την εξέταση για την FSH; Με το που βγουν τα αποτελέσματα θα σου λυθεί μια και καλή η απορία.. Είμαι σίγουρη ότι όλα βαίνουν καλώς..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντζυ μου, μακαρι να μπορουσες να εισαι μαζι μας.....

Ομως θα σε σκεφτομαστε και θα ειναι σαν να εισαι....

Αν καταλαβα θα κανεις σπερματεγχυση αυτον τον μηνα?

Τωρα οχι απλα περνω serpafar και θα παω σε μια βδομαδα να μου κανει τον προκαθορισμενο υπερηχο για να δουμε τα αυγουλακια και θα μου γραψει ειπε της ενεσεις προφανως με τον επομενο κυκλο θα την κανουμε δεν ξερω πως ειναι η διαδικασια της σπερματεγχυσεις με της ενεσεις ποτε της κανεις δλδ.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...