Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Βίλλυ μου τα Parriot παίρνει.. Απ' όσο γνωρίζω δεν επηρεάζουν..

Τέλος πάντων.. φυσικά και δεν με πρήζεις και ξέρω πως ρωτάς από ενδιαφέρον.. Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να δώσω μια εξήγηση.. Γι' αυτό θα πάμε και σε αυτόν τον γιατρό και θα δούμε τι θα μας πει.. Ούτως ή άλλως ότι ήταν να γίνει έγινε.. Τι θα γίνει για την επόμενη προσπάθεια..αυτό με ενδιαφέρει...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βίλλυ μου τα Parriot παίρνει.. Απ' όσο γνωρίζω δεν επηρεάζουν..

Τέλος πάντων.. φυσικά και δεν με πρήζεις και ξέρω πως ρωτάς από ενδιαφέρον.. Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να δώσω μια εξήγηση.. Γι' αυτό θα πάμε και σε αυτόν τον γιατρό και θα δούμε τι θα μας πει.. Ούτως ή άλλως ότι ήταν να γίνει έγινε.. Τι θα γίνει για την επόμενη προσπάθεια..αυτό με ενδιαφέρει...

Αν εχεις χρονο μπες στο google και γραψε ανδρικη υπογονιμοτητα ή ανδρικη γονιμοτητα και θα δεις οτι καποια φαρμακα για το στομαχι επηρεαζουν το σπερμα...

Απλα για να ξερεις και να ρωτησεις τον καινουριο γιατρο...

Φιλακια πολλα-πολλα


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου,

έχεις δίκιο, πού να έχει κουράγιο, γιατί έχουμε εμείς; Πάντως επειδή γίναμε όλοι ειδικοί (για μένα το λέω;)), ας προσέξει και λίγο τα ζεστά μπάνια (κανονικά διάβασα παγάκια έπρεπε να βάζουν εκεί κάτω). Ανέφερέ το στον γιατρό για να του κάνει παρατήρηση...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι μου

Έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να ανασυγκροτηθείς ψυχολογικά και να το ψάξεις όσο πιο βαθιά γίνεται...Εδώ έχουν επιτευχθεί εγκυμοσύνες χωρίς καθόλου ενεργό σπέρμα, χρησιμοποιώντας αρχέγονες μορφές...Η ελπίδα και η αισιοδοξία σου θα σε ανταμείψουν..Η ηλικία του άντρα σου μια χαρά μου φαίνεται..και ο δικός μου τόσο είναι. Ο ουρολόγος που θα πάτε φαντάζομαι είναι συστημένος και κορυφαίος σε τέτοια θέματα. Μακάρι να σας δώσει τη λύση και να ξεκινήσετε τη νέα προσπάθεια σε καινούργια βάση.

Βίλλυ μου καταλαβαίνω την πικρία που νιώθεις κοιτάζοντας πίσω στο χρόνο...Κι εγώ έχω μετανιώσει που το άφησα τόσο πολύ και θυμώνω πολλές φορές με τον εαυτό μου..όμως το μόνο που καταφέρνουμε είναι να αισθανόμαστε χειρότερα και αυτό είναι κάτι που δεν μας οδηγεί πουθενά...ίσα ίσα μας καταρρακώνει την ψυχολογία και τίποτε περισσότερο. Σήμερα το απόγευμα πήγα στο super market και ήταν σαν πασαρέλλα εγκύων και νεογέννητων...όπου και να γυρνούσα έπεφτα πάνω τους..."Δεν είναι δυνατόν", σκεφτόμουν, "κάποιος μου κάνει πλάκα"..Κι εκεί που είχα φιλοσοφήσει το γεγονός ότι δεν είναι κι άσχημα να έχεις μόνο ένα παιδί...τι θέλεις να βάλεις κι άλλες έννοιες στο κεφάλι σου...εδώ τώρα τρέχεις και δε φτάνεις, με ένα μωρό θα πελαγώσεις..και άλλα τέτοια...ξαναβγήκε στο προσκήνιο η έντονη λαχτάρα...θα πέσω στα βαριά μου φαίνεται:lol::lol::lol:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θυμώνω πολλές φορές με τον εαυτό μου..όμως το μόνο που καταφέρνουμε είναι να αισθανόμαστε χειρότερα και αυτό είναι κάτι που δεν μας οδηγεί πουθενά...ίσα ίσα μας καταρρακώνει την ψυχολογία και τίποτε περισσότερο. Σήμερα το απόγευμα πήγα στο super market και ήταν σαν πασαρέλλα εγκύων και νεογέννητων...όπου και να γυρνούσα έπεφτα πάνω τους..."Δεν είναι δυνατόν", σκεφτόμουν, "κάποιος μου κάνει πλάκα"..Κι εκεί που είχα φιλοσοφήσει το γεγονός ότι δεν είναι κι άσχημα να έχεις μόνο ένα παιδί...τι θέλεις να βάλεις κι άλλες έννοιες στο κεφάλι σου...εδώ τώρα τρέχεις και δε φτάνεις, με ένα μωρό θα πελαγώσεις..και άλλα τέτοια...ξαναβγήκε στο προσκήνιο η έντονη λαχτάρα...θα πέσω στα βαριά μου φαίνεται:lol::lol::lol:

Nτόλη μου,

αστείο μου φαίνεται πως είναι σαν να διαβάζεις τις σκέψεις μου.Κι εγώ έχω αρχίσει να πείθω τον εαυτό μου πως το παιδάκι μου θα μείνει μοναχοπαίδι (χτες είπε πως θα ζητήσει από τον Αι Βασίλη ένα μωράκι για την μαμά-αρχίσαμε πάλι) κι εκεί είναι που βλέπω μωρά και εγκύους και με πιάνει νοσταλγία. Πάντως έχω πάθει μία άρνηση και όταν η μικρή βάζει το dvd από το μαιευτήριο με τις πρώτες σκηνές όταν γεννήθηκε και εμένα να την θηλάζω δεν μπορώ να βλέπω καθόλου και αυτό δεν είναι σωστό για το παιδάκι μου, όμως πληγώνομαι γιατί ξέρω πώς δεν θα τις ζήσω με ένα ακόμα μωρό.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά..

Καλό μήνα να έχουμε και μακάρι να είμαστε όλες μας γερές πάνω απ' όλα για να χαιρόμαστε τη ζωή και τους ανθρώπους μας..

Δεν θέλω να χάνετε τις ελπίδες σας.. Είστε ήδη μανούλες και νομίζω πως τίποτε δεν μπορεί να σας εμποδίσει να ξαναγίνετε.. Πολύ απλά μπορεί να μην ήρθε ακόμη η κατάλληλη στιγμή..

Θέλω να ελπίζω ότι πολύ σύντομα όλες μας με τον έναν τρόπο ή με τον άλλο θα χαμογελάμε από ευτυχία ξανά!

Σας αγαπώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

6 μερες μετα την ωορηξια σημερα και δεν αισθανομαι τιποτα διαφορετικο,,,,

Αυτο που κυριως με απασχολει ειναι να μου ερθει η περιοδος 14 ή 15 μερες μετα την ωορηξια για να μου το επιβεβαιωσει...Κατι θα ειναι και αυτο...Μολις αδιαθετησω την 2η μερα θα παω για την εξεταση και οσο να ναι αν εχω αδιαθετησει κανονικα θα ειμαι λιγο πιο ηρεμη...Οχι πως ειναι σιγουρο δηλ....Οπως σας ειπα και την αλλη φορα μπορει να αρχισα να κανω ωορηξια μονη μου αλλα να μην ειναι καλης ποιοτητας...

Απο χθες τρεχει η μυτη μου, ελπιζω να μην εχω κρυωσει, δε θα ηθελα να χρειαστω φαρμακα αυτες τις μερες...

Βρε κοριτσια θα ηθελα την γνωμη σας σε κατι και συγχωρηστε με αν ειμαι εκτος θεματος....

Ο μικρος με εχει πρηξει να παει στο Μπουρναζι για καφε με καποιους φιλους του, τα ξερω εγω τα παιδια, αλλα μονος του λεει, χωρις να καθομαι εγω πιο κει οπως το εχουμε ξανακανει....

Φυσικα εγω αρνηθηκα, και απο χθες μου εχει θυμωσει και μου μιλαει ψυχρα...

Κοριτσια ειναι 13 χρονων δε ξερω, τον θεωρω πολυ μικρο ακομα...Δε φοβαμαι οτι θα κανει κατι κακο, και οταν λεω καφε, το δικο μου πινει πορτοκαλαδα, μονο 2 απο τα αλλα παιδια πινουν καφε, πιο πολυ φοβαμαι οτι θα παρει αερα το μυαλο του και θα ζηταει συνεχεια να το κανει και σιγα σιγα θα το θεωρει δεδομενο...Ο συζυγος βασικα δεν εχει αντηρηση αλλα επειδη εγω ειχα ηδη πει οχι συμφωνησε μαζι μου μπροστα στο παιδι..

Θελω την γνωμη ολων σας, σας θεωρω δικους μου ανθρωπους....Πειτε μου την αληθεια, τι θα κανατε στη θεση μου, γιατι εγω ισως να κανω λαθος και να αντιδρω υπερβολικα...

Δεν αντεχω να μου ειναι θυμωμενος....

Αχχχχχχ!!!!!!!!! Λιγο ακομα να μπει στην εφηβεια για τα καλα και μου φαινεται οτι οχι απλως θα αλλαξω γνωμη για 2ο παιδι αλλα ενδεχεται να αρχισω και τα αντισυλληπτικα!!!Χι,χι


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου γλυκιά..

Μπαίνει ο γιος σου στην εφηβεία και σε λίγο δεν θα ξέρεις τι να τον κάνεις..

Κοριτσάκι μου γλυκό συμφωνώ απολύτως μαζί σου... Ούτε εγώ θα άφηνα το παιδί μου 13 χρονών να πάει για "καφέ" ή πορτοκαλάδα οπουδήποτε..

Θεωρώ ότι είναι πολύ μικρός για τέτοιου είδους εξόδους και μάλιστα χωρίς καν μια διακριτική παρουσία..

Νομίζω ότι πρέπει να του δώσεις να καταλάβει πως θέλεις το καλό του και πως είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο.. Αν ξεκινήσει τώρα τους "καφέδες" σε δύο χρόνια θα σου ζητάει να γυρίσει στις 12 το βραδυ.. Βέβαια ο χειρισμός της κατάστασης είναι δύσκολος αλλά είμαι σίγουρη πως σε συνεργασία με τον άνδρα σου θα βρείτε λύση. Πρέπει να είστε ενωμένοι μπροστά στο παιδί για να μην παίρνει λανθασμένα μηνύματα..

Τώρα όσον αφορά την ωορρηξία σου και τις εξετάσεις είμαι σίγουρη ότι θα βγουν πολύ καλές..

Καλή Κυριακή κοριτσάκι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βίλλυ μου γλυκιά..

Μπαίνει ο γιος σου στην εφηβεία και σε λίγο δεν θα ξέρεις τι να τον κάνεις..

Κοριτσάκι μου γλυκό συμφωνώ απολύτως μαζί σου... Ούτε εγώ θα άφηνα το παιδί μου 13 χρονών να πάει για "καφέ" ή πορτοκαλάδα οπουδήποτε..

Θεωρώ ότι είναι πολύ μικρός για τέτοιου είδους εξόδους και μάλιστα χωρίς καν μια διακριτική παρουσία..

Νομίζω ότι πρέπει να του δώσεις να καταλάβει πως θέλεις το καλό του και πως είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο.. Αν ξεκινήσει τώρα τους "καφέδες" σε δύο χρόνια θα σου ζητάει να γυρίσει στις 12 το βραδυ.. Βέβαια ο χειρισμός της κατάστασης είναι δύσκολος αλλά είμαι σίγουρη πως σε συνεργασία με τον άνδρα σου θα βρείτε λύση. Πρέπει να είστε ενωμένοι μπροστά στο παιδί για να μην παίρνει λανθασμένα μηνύματα..

Τώρα όσον αφορά την ωορρηξία σου και τις εξετάσεις είμαι σίγουρη ότι θα βγουν πολύ καλές..

Καλή Κυριακή κοριτσάκι!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου..Συμφωνω μαζι σου, θεωρω οτι ειναι πολυ μικρος ακομα...Το θεμα ειναι πως να τον χειριστω ωστε να μην ειμαστε σε κοντρα και να περασει και το δικο μου....

Δυσκολα τα πραγματα φιλεναδα!!!!!

Στο μεταξυ κλεισανε σημερα το γυμνασιο...Κανανε καταληψη γιατι τους μειωσανε τις απουσιες απο 50 δικαιολογημενες και 50 αδικαιολογητες σε 25 και 25.....Μα και αυτοι στο Υπουργειο παιδιας δεν εχουν άλλη δουλεια?

Αν υποθεσεις οτι τα παιδια εχουν 7ωρα καθε μερα, 25 απουσιες ειναι 4 επι 7 28, δηλ. αν αρρωστησουν 4 μερες κοβονται!!!!!1

Μα πανε καλα οι ανθρωποι?

Το δικο μου γυρισε σπιτι, αλλα εχουν μεινει μεσα 15 παιδια...

Ωραιααααααααα ξεκινησε η χρονιά!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου..Συμφωνω μαζι σου, θεωρω οτι ειναι πολυ μικρος ακομα...Το θεμα ειναι πως να τον χειριστω ωστε να μην ειμαστε σε κοντρα και να περασει και το δικο μου....

Δυσκολα τα πραγματα φιλεναδα!!!!!

Στο μεταξυ κλεισανε σημερα το γυμνασιο...Κανανε καταληψη γιατι τους μειωσανε τις απουσιες απο 50 δικαιολογημενες και 50 αδικαιολογητες σε 25 και 25.....Μα και αυτοι στο Υπουργειο παιδιας δεν εχουν άλλη δουλεια?

Αν υποθεσεις οτι τα παιδια εχουν 7ωρα καθε μερα, 25 απουσιες ειναι 4 επι 7 28, δηλ. αν αρρωστησουν 4 μερες κοβονται!!!!!1

Μα πανε καλα οι ανθρωποι?

Το δικο μου γυρισε σπιτι, αλλα εχουν μεινει μεσα 15 παιδια...

Ωραιααααααααα ξεκινησε η χρονιά!!!!!!!!

Βίλλυ μου,

καλημέρα και καλή βδομάδα!

Νομίζω ότι εκείνος από την πλευρά του θεωρεί τον εαυτό του μεγάλο ήδη και ότι είστε υπερβολικοί σαν γονείς. Νομίζω ότι πρέπει να του θέσεις το ζήτημα από την πλευρά σας λέγοντάς του ότι τον αγαπάτε και ναι μεν τον εμπιστεύεστε γιατί δεν είναι πια μωρό αλλά από την άλλη δεν σου αρέσει το μέρος και ο τρόπος διασκέδασης διότι κυκλοφορούν ναρκωτικά και θα μπορούσαν να του προσφέρουν καμουφλαρισμένα ή να του ρίξουν κάτι στον καφέ. Πρότεινέ του να πάνε αντί για καφέ ένα σινεμά νωρίς ή για μπόουλινγκ ή για φαγητό σε κάποιο σουβλατζίδικο της γειτονιάς σας. Το Μπουρνάζι πες του ότι δεν είναι ακόμα για την ηλικία του και ότι έχει τον καιρό να πάει όταν πάει λύκειο ή σαν φοιτητής μέχρι που θα το βαρεθεί.

Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως το θεοποιήσει με την άρνηση και πάει σε κοπάνα από το σχολείο. Επίσης σκέφτηκες την πιθανότητα να έχει γνωρίσει κάποια κοπέλα και να μην θέλει να την δεις; Θεωρώ υπερβολικό να πας να κάτσεις πιο μακριά και να το ξέρει, καλύτερα είτε να του το αρνηθείς τελείως είτε να του το επιτρέψεις και να πας εσύ από μόνη σου κρυφά να βλέπεις χωρίς να σε πάρει χαμπάρι.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου,

καλημέρα και καλή βδομάδα!

Νομίζω ότι εκείνος από την πλευρά του θεωρεί τον εαυτό του μεγάλο ήδη και ότι είστε υπερβολικοί σαν γονείς. Νομίζω ότι πρέπει να του θέσεις το ζήτημα από την πλευρά σας λέγοντάς του ότι τον αγαπάτε και ναι μεν τον εμπιστεύεστε γιατί δεν είναι πια μωρό αλλά από την άλλη δεν σου αρέσει το μέρος και ο τρόπος διασκέδασης διότι κυκλοφορούν ναρκωτικά και θα μπορούσαν να του προσφέρουν καμουφλαρισμένα ή να του ρίξουν κάτι στον καφέ. Πρότεινέ του να πάνε αντί για καφέ ένα σινεμά νωρίς ή για μπόουλινγκ ή για φαγητό σε κάποιο σουβλατζίδικο της γειτονιάς σας. Το Μπουρνάζι πες του ότι δεν είναι ακόμα για την ηλικία του και ότι έχει τον καιρό να πάει όταν πάει λύκειο ή σαν φοιτητής μέχρι που θα το βαρεθεί.

Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως το θεοποιήσει με την άρνηση και πάει σε κοπάνα από το σχολείο. Επίσης σκέφτηκες την πιθανότητα να έχει γνωρίσει κάποια κοπέλα και να μην θέλει να την δεις; Θεωρώ υπερβολικό να πας να κάτσεις πιο μακριά και να το ξέρει, καλύτερα είτε να του το αρνηθείς τελείως είτε να του το επιτρέψεις και να πας εσύ από μόνη σου κρυφά να βλέπεις χωρίς να σε πάρει χαμπάρι.

Σε ευχαριστω Γιολα μου για την απαντηση σου..

Απο τα μεσα της περσινης χρονιας ειχαμε συμφωνησει οτι αν θελει να παει για μια πορτικαλαδα ή Γκουντις με τους φιλους του θα καθομασταν οι γονεις πιο περα και πραγματι εχει παει με τους 3 κολητους του με των οποιων τις μαμαδες κανουμε πολλη παρεα και ηταν ολα μια χαρα...

Το Σαββατο το βραδυ καναμε μια μεγαλη κουβεντα και ειπαμε λιγο πολυ αυτα που ανεφερες και συ...

Ο παγος εσπασε, εδειχνε να καταλαβαινει και ευτυχως οι γονεις των φιλων του ειναι της ιδιας αποψης με εμενα και αυτο βοηθα γιατι τουλαχιστον δεν πηγαν και οι φιλοι του ωστε να εχω και το : γιατι αυτοι και οχι εγω...

Αχ, τι θα κανω?

Και ακομα ειναι η αρχη!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Γιολα μου για την απαντηση σου..

Απο τα μεσα της περσινης χρονιας ειχαμε συμφωνησει οτι αν θελει να παει για μια πορτικαλαδα ή Γκουντις με τους φιλους του θα καθομασταν οι γονεις πιο περα και πραγματι εχει παει με τους 3 κολητους του με των οποιων τις μαμαδες κανουμε πολλη παρεα και ηταν ολα μια χαρα...

Το Σαββατο το βραδυ καναμε μια μεγαλη κουβεντα και ειπαμε λιγο πολυ αυτα που ανεφερες και συ...

Ο παγος εσπασε, εδειχνε να καταλαβαινει και ευτυχως οι γονεις των φιλων του ειναι της ιδιας αποψης με εμενα και αυτο βοηθα γιατι τουλαχιστον δεν πηγαν και οι φιλοι του ωστε να εχω και το : γιατι αυτοι και οχι εγω...

Αχ, τι θα κανω?

Και ακομα ειναι η αρχη!!!!

Yπομονή όπως έκαναν οι γονείς μας με εμάς. Ειδικά οι δικοί σου θυμάσαι που μας εξιστορούσες τί περάσανe με εσένα;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yπομονή όπως έκαναν οι γονείς μας με εμάς. Ειδικά οι δικοί σου θυμάσαι που μας εξιστορούσες τί περάσανe με εσένα;

Εχεις απολυτο δικιο Γιολα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επειδη θυμαμαι τι περασαν οι γονεις μου, γι αυτο ανησυχω....Χι, χι:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...