Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Βίλλυ μου τα πάντα είναι χάλια..

Αριθμός: 3.000.0000

Κινητικότητα: 18%

Φυσιολογικές μορφές: 8%

Και όλα αυτά μετά από θεραπεία 2 μηνών και εμπλουτισμό και επεξεργασία του σπέρματος για την εξωσωματική..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δομνίνα μου,

μήπως είναι καιρός να κόψει το τσιγάρο και να χάσει κιλά (αν αυτά είναι που του χαλάν το σπέρμα). Δεν μπορεί να έχει ήδη παιδί και να έχει γίνει τόσο χάλια. Συγνώμη που στο λέω και δεν θέλω να παραξηγηθείς ούτε να του το πεις αλλά σε λίγο θα αρχίσει να αμφιβάλει και για το παιδί του. Ήμαρτον. Ο άνθρωπος θα ανακάμψει και θα σε αφήσει έγκυο φυσιολογικά αρκεί να ακολουθήσει ό,τι του πει ο καινούργιος γιατρός. Είναι πάνω του πλέον το θέμα. Ούτε εσύ να ξαναπάρεις ορμόνες χωρίς αποτέλεσμα ούτε να στεναχωριέσαι. Πρέπει να βρείτε γιατρό κορυφή.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου κιλά ευτυχώς έχει χάσει.. Όσον αφορά στο τσιγάρο.. η γλώσσα μου έχει μαλλιάσει γι' αυτό το θέμα.. Είναι το μοναδικό θέμα διένεξης.. Εντάξει καταλαβαίνω ότι έχει και αυτός τα ζόρια του.. αλλά κι εγώ έχω τα δίκια μου..

Ο πρώτος γιατρός είχε πει ότι και τότε (όταν έκανε το παιδί του) μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα αλλά ήταν και 9 χρόνια νεότερος, η γυναίκα του ήταν μόλις 23 ετών και δεν είχε αρχίσει την καθιστική εργασία..

Τι να πω!

Ελπίζω ο συγκεκριμένος γιατρός (ο καινούργιος) να έχει να μας πει κάτι καινούργιο...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καθομουν και σκεφτομουν σημερα το πρωι, που δεν ειχα τι να κανω, πως νοιωθω σαν να ξεκιναω τωρα ολη αυτην την προσπαθεια.....

Δεν εχω ιδεα πως συμπεριφερεται ο οργανισμος μου μετα την ωορηξια...

Ολα αυτα τα 8 χρονια μου εχει τυχει να εχω περιοδο στις 17 μερες, στις 22 μερες, στις 35 μερες.....Καταλαβαινετε που το παω...Και επισης μου εχει τυχει να με πονα το στηθος πριν αδιαθετησω, να μην με πονα το στηθος, να εχω υγρα, να μην εχω υγρα, να με πονα η κοιλια μου, να μη με πονα η κοιλια μου......

Θα μου πειτε τι σημασια εχει....Ισως καμια...Απλα εχω εκπλαγει που εκανα ωορηξια 3 μηνες απανωτα και αναρωτιεμαι....

Τελικα να ηταν η δικη μου ανωορηξια που φταιει? Να φταιει η χαμηλη κινητικοτητα? να φταιει ο συνδιασμος?

Κοιτωντας προς τα πισω, νοιωθω τοσο ηλιθια που πιστευα καθε μηνα πως ισως να ειμαι εγκυος.....

Απο τοτε που εγινα μελος εδω και αρχισα να το ψαχνω πιο βαθια καταλαβα οτι αφησα τα χρονια να περασουν αδικα....

Ναι, δεν μπορουσα να κοψω το αντιφλεγμονωδες μεχρι περισυ που το σταματησα....Ομως εμεινα εγκυος στο γιο μου, μετα απο 5 χρονια προσπαθειων ενω επαιρνα το συγκεκριμενο χαπι...

Αν το εψαχνα πιο βαθια, αν εκανα τεστ ωορηξιας, αν επαιρνα την θερμοκρασια μου τοτε ισως καποιους μηνες να πετυχαινα την ωορηξια μου, γιατι σιγουρα θα υπηρχαν καποιοι μηνες που εκανα ωορηξια, και να ειχα καταφερει κατι πριν τα 40.....

Τελος παντων, μη μου δινετε σημασια....Απλες σκεψεις ειναι, που ηθελα καπου να τις πω....

:|:-|:|


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βίλλυ μου τα πάντα είναι χάλια..

Αριθμός: 3.000.0000

Κινητικότητα: 18%

Φυσιολογικές μορφές: 8%

Και όλα αυτά μετά από θεραπεία 2 μηνών και εμπλουτισμό και επεξεργασία του σπέρματος για την εξωσωματική..

Και για την εξωσωματικη ειναι προβλημα?

Θελω να πω ο αριθμος σιγουρα φτανει και περισσευει για εξωσωματικη και η κινητικοτητα δεν παιζει νομιζω ρολο στην μικρογονιμοποιηση...Η μορφολογια ειναι το θεμα σας?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου το θέμα μας είναι η μορφολογία και το κακό dna... Χωρίς εμπλουτισμό οι φυσιολογικές μορφές φτάνουν μόλις στο 3%... και το dna στα τάρταρα.. και αυτό δυστυχώς δεν είναι κάτι το οποίο φτιάχνεται εύκολα..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου γλυκό,

Όλες μας κάνουμε κάποιες σκέψεις, πότε ευχάριστες, πότε δυσάρεστες.. Όλες έχουμε ένα παρελθόν που μας κυνηγά.. Κι εγώ πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται .. αν τότε είχα κρατήσει έστω ένα από τα μωρά μου πως θα ήταν; θα είχε εξελιχθεί ομαλά;

Αν παντρευόμουν νωρίτερα από τα 34 μήπως θα έμενα έγκυος ευκολότερα;

Αν ήμουν με τον... σίγουρα τώρα θα είχα παιδί αφού αυτός τώρα έχει... και άλλα τέτοια διάφορα..

Κε γέγονε γέγονε όμως... Το παρελθόν είναι παρελθόν και δεν αλλάζει.. Τι κάνουμε από δω και πέρα είναι το θέμα..

Παίρνουμε μια βαθιά ανάσα και κοιτάμε μπροστά... Αυτό τουλάχιστον θα κάνω εγώ..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου το θέμα μας είναι η μορφολογία και το κακό dna... Χωρίς εμπλουτισμό οι φυσιολογικές μορφές φτάνουν μόλις στο 3%... και το dna στα τάρταρα.. και αυτό δυστυχώς δεν είναι κάτι το οποίο φτιάχνεται εύκολα..

Στην προηγουμενη πετυχημενη συλληψη ηταν πολυ καλυτερα δηλ. τα αποτελεσματα του σπερματος?

Ο γιατρος σου τι σας ειπε?

Μιλησατε μετα απο την τελευταια προσπαθεια?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εξωσωματική που είχαμε και εγκυμοσύνη είχαμε:

Ποσότητα: 19.000.000

Κινητικότητα: 62%

Φυσιολογικές μορφές:14%..

Ο γιατρός τι να μου πει.. δεν έχει να μου πει κάτι καινούργιο..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω το τσιγάρο και το άγχος είναι καταλυτικοί παράγοντες, βέβαια και η ηλικία παίζει ρόλο όπως και σε εμάς. Μήπως κάνει πολύ ζεστά μπάνια;

Γιατί δεν του προτείνεις να γραφτεί σε κάποιο κολυμβητήριο (αν του αρέσει), είναι η καλύτερη άσκηση.

Κι ο δικός μου με το τσιγάρο έχει σχέση πάθους (λέει ότι κάνει μόνο 5-6 και αυτά με καπνό αλλά πρέπει να το κόψει πάει και τελείωσε).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου γλυκό,

Όλες μας κάνουμε κάποιες σκέψεις, πότε ευχάριστες, πότε δυσάρεστες.. Όλες έχουμε ένα παρελθόν που μας κυνηγά.. Κι εγώ πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται .. αν τότε είχα κρατήσει έστω ένα από τα μωρά μου πως θα ήταν; θα είχε εξελιχθεί ομαλά;

Αν παντρευόμουν νωρίτερα από τα 34 μήπως θα έμενα έγκυος ευκολότερα;

Αν ήμουν με τον... σίγουρα τώρα θα είχα παιδί αφού αυτός τώρα έχει... και άλλα τέτοια διάφορα..

Κε γέγονε γέγονε όμως... Το παρελθόν είναι παρελθόν και δεν αλλάζει.. Τι κάνουμε από δω και πέρα είναι το θέμα..

Παίρνουμε μια βαθιά ανάσα και κοιτάμε μπροστά... Αυτό τουλάχιστον θα κάνω εγώ..

Εχεις απολυτο δικιο Δομνινα μου....

Και οταν υπαρχουν γυναικες που ειναι μαχητριες σαν εσενα και που δε σταματουν μεχρι να πετυχουν το ονειρο τους παιρνω και εγω κουραγιο...

Της καθε μιας μας το προβλημα φανταζει στα ματια της το πιο σοβαρο και το πιο μεγαλο, ομως εδω παιρνουμε ολες κουραγιο γιατι παντα υπαρχουν αλλες γυναικες που εχουν μεγαλυτερο προβλημα απο μας...Και τα καταφερνουν...

Αυτη η τακτικη με βοηθησε να μεγαλωσω με την Ρευματοειδη Αρθριτιδα...Απ οταν ημουν παιδι και εβλεπα τα αλλα παιδια να τρεχουν, να κολυμπουν, να κανουν ποδηλατο και εγω φορουσα ναρθηκες και στα δυο ποδια μου και απλα κοιτουσα!!!!!!!!

Οταν επεφτα σε καταθλιψη και καταλαβαινα πως δεν παει αλλο, παντα σκεφτομουν οτι υπαρχουν παιδια που ειναι σε αναπηρικο καροτσακι και δεν περπατουν καθολου, ή δεν εχουν καν ποδαρακια...

Και ελεγα πως ειμαι αχαριστη που παραπονιεμαι και να κανω υπομονη και πως κατι θα βρεθει, μια μερα, θα υπαρξει θεραπεια....

Και εφτασα 40 χρονων και θεραπεια δεν εχει βρεθει, και ομως, αυτη η τακτικη ειναι που με βοηθα ακομα....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εξωσωματική που είχαμε και εγκυμοσύνη είχαμε:

Ποσότητα: 19.000.000

Κινητικότητα: 62%

Φυσιολογικές μορφές:14%..

Ο γιατρός τι να μου πει.. δεν έχει να μου πει κάτι καινούργιο..

Εννοω αν σας ειπε που οφειλεται η αποτυχημενη προσπαθεια...Καθαρα στην μορφολογια?

Και απο την προπροηγουμενη προσπαθεια μεχρι την προηγουμενη τι θεραπεια εκανε?

Παιρνει τιποτα χαπια ο συζυγος ( οχι σε σχεση με το σπερμα, ασχετα)?

Εμας η μορφολογια ειναι 14% αλλα μου ειπαν οτι δε θεωρειται πολυ χαμηλο και οτι μαλλον οφειλεται στα αντικαταθλιπτικα που παιρνει...

Ετσι μειωσε την δοση απο 20mg σε 10mg την ημερα..


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου φεύγει το πρωί στις 6.30 και γυρνάει στην καλύτερη περίπτωση στις 7 το απόγευμα... Που να βρει κουράγιο να κάνει οτιδήποτε.. Άσε που δεν είναι και ιδιαίτερα αθλητικός τύπος.. Ναι κάνει πολύ ζεστά μπάνια.. και ναι, σίγουρα η ηλικία (42) είναι κάπως επιβαρυντική..

Βιλλάκο μου αν εγώ είμαι μαχήτρια τότε εσύ είσαι ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ... Δεν λέω τίποτε άλλο..

Φάρμακα δεν παίρνει καθόλου.. μόνο μια αγωγή για το στομάχι του η οποία όμως δεν επηρεάζει..

Τέλος πάντων.. αρκετά σας έπρηξα.. Κοντός ψαλμός αλληλούια... Η 11 Οκτωβρίου είναι κοντά.. Για να δούμε τι θα δούμε.


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου φεύγει το πρωί στις 6.30 και γυρνάει στην καλύτερη περίπτωση στις 7 το απόγευμα... Που να βρει κουράγιο να κάνει οτιδήποτε.. Άσε που δεν είναι και ιδιαίτερα αθλητικός τύπος.. Ναι κάνει πολύ ζεστά μπάνια.. και ναι, σίγουρα η ηλικία (42) είναι κάπως επιβαρυντική..

Βιλλάκο μου αν εγώ είμαι μαχήτρια τότε εσύ είσαι ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ... Δεν λέω τίποτε άλλο..

Φάρμακα δεν παίρνει καθόλου.. μόνο μια αγωγή για το στομάχι του η οποία όμως δεν επηρεάζει..

Τέλος πάντων.. αρκετά σας έπρηξα.. Κοντός ψαλμός αλληλούια... Η 11 Οκτωβρίου είναι κοντά.. Για να δούμε τι θα δούμε.

Eισαι σιγουρη για την αγωγη για το στομαχι?

Γιατι ξερω οτι το Ζocor ας πουμε που ειναι χαπι για στομαχι εππηρεαζει το σπερμα.....

Συγνωμη κιολας βρε Δομνινα μου που επιμενω, προσπαθω να βοηθησω οσο μπορω γιατι δεν αντεχω να σε ακουω στεναχωρημενη....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...