Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας!!!!! Κοιτάξτε την κοιλιά μου....έβαλα την πρώτη μου ένεση! Την βλέπετε ε; χαχαχαχαχαα Πήγα στο κέντρο χθες και μου την έκανε η νοσοκόμα που ήτανε σε βάρδια! Σιγά μην τις κάνω μόνη μου!!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!!!:tongue: Αντε συμπεθερούλα ξεκινάς κι εσύ ε! Μαζί θα πηγαίνουμε! Τώρα γιατί εγώ κάνω το μακρύ αντί το βραχύ πρωτόκολλο ούτε που κατάλαβα...δεν ήταν αρκετές οι αρβεκάπ που κατέβασα; Τώρα βάζω κάτι suprefact ή κάτι τελοσπάντων σε μικρή δόση...αντίστοιχες των αρβεκάπ είναι...Λέτε να πάρεί τη δόση της η σέξυ και να εξαφανιστεί πάλι; Α πα πα! Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!!!Αυτό το μήνα θα την λέω σέξυ...από τον επόμενο μήνα ακατανόμαστη, έτσι για να εξηγιόμαστε!!!!:tongue::tongue::tongue: Καλέ συ λάρα έλεος πια με την ακατανόμαστη....καλέ εγκυούλα θα είσαι...Τώρα να δεις...Κι εκεί να δεις γλέντια και πανηγύρια!!!!:D:D Μακαπούλα μου εμφανίστηκες!!!! Θα περιμένουμε νέα σου από τις νέες εξετάσεις ε;

Α και συμπεθερούλα!΄Αρχισε να το χαίρεσαι βρε! Είναι η πρώτη μας φορά που θα φτάσουμε στη "γονιμοποίηση"! Λίγο το χεις;;;;:D

Momentaki!!!! Τωρα είδα το ποστ... (μεγειά τα μάτια..) Αντε καλή αρχή κοριτσάρα μου! Κ όσο για τις ενέσεις, κι εγώ στη θεση σου μάλλον θα πήγαινα σε αλλον να μου τις κάνει... όχι τιποτα αλλο, αλλα θα φοβομουν μην τις κάνω λάθος!!!


JXFXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ζελέ κεράσι και φράουλα άκουσα;;;; Εδώ, εδώ.. δώστε κι από εδώ ένα κομμάτι...

Τι κάνουν τα κοριτσάκια μου; ελπίζω να είστε όλες καλά και πολύ σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα...

Kriskris φιλενάδα μου.. σίγουρα δεν έχεις καμία κύστη και έτσι θα ξεκινήσεις κανονικότατα.. ακόμα και τον Αύγουστο να ξεκίναγες πάλι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις ενέσεις μιας και ο Αύγουστος έχει 31 μέρες... Μη βάζεις από μόνη σου εμπόδια κοριτσάκι μου... όλα καλά θα πάνε θα το δεις.. λογικό είναι να έχεις άγχος και αγωνία αλλά είναι για καλό.. πίστεψέ το...

Λάρα σ' έχει ξεχάσει τελείως.. έχει ξεστρατίσει μου φαίνεται και εκεί που είναι η "ακατανόμαστη" περνάει και μόνη της καλά.. αλλιώς για ποιο λόγο αργεί τόσο πολύ;

Εγώ είμαι καλά, αισθάνομαι υπέροχα, αισιόδοξα και μόλις 32 μέρες μου έχουν μείνει... μα πως περνάει έτσι ο καιρός ρε κορίτσια;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

συμπεθερουλα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!εβαλες ενεσουλα μωρε?κι εγω δεν υπαρχει περιπτωση να την κανω μονη μου..θα πηγαινω να μου τις βαζουν..σε κανενα φαρμακειο,θα δω...φοβαμαι πολυ....αχ...τι συγκινηση...ενα κοριτσι των arvekap ειναι ετοιμο να γινει μαμα!!!αντε να παιρνουν σειρα κ οι αλλες,κι εγω μαζι..:?

λαρα μου εχω facebook θα στο στειλω σε π.μ. αντε να δουμε κ τις μουτσουνες μας...κοριτσια ολες μαζι,οποιες εχετε facebook ενωθειτε!!!!:-D:-D

μακαπουλακι μου γλυκο,οπως βλεπεις παρα τα οποια προβληματα ξεκιναμε δειλα-δειλα..αρα κι εσυ να μην το βαζεις κατω με τιποτα...για ολα υπαρχει μια λυση,για ολα!αλλωστε οι επαναληπτικες εξετασεις σου θα ειναι τελειες!!!!


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

δομνινουλα μου με καταλαβες...ψαχνω ενα κατι να τα τιναξω ολα στον αερα..αν κ θελω παρα παρα πολυ να προχωρησω,μου εχει γινει εμμονη ιδεα το νινι!!!:?τελοσπαντων,πιστευω αυτα τα ανωμαλα συναισθηματα θα τα εχω μεχρι να αρχισω να βλεπω -πρωτα ο θεος- τα ωαριακια μου να ωριμαζουν..μετα δεν θα κρατιεμαι!!περασαν οι μερες κ για σενα κοριτσακι..τα καλα νεα ειναι στον δρομο...ερχονται!!!!!:-D:grin:


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kriskris μου, είμαστε εδώ όλες μας για σένα και για όποια άλλη κοπέλα ξεκινάει το υπέροχο ταξίδι (αν και με λίγο άγχος και αγωνία) προς την μητρότητα...

Να δεις, ούτε που θα το καταλάβεις το πότε θα φτάσεις στη μέρα που θα πάρεις θετική χοριακή στα χέρια σου, να με θυμηθείς τότε..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω τι πολλα πράγματα που γιναν σε 3 μέρες δεν προλαβαινω να σας διαβάζω, αχ τι καλα!! μας βλεπω ολες τον Σεπτεμβρη να χαϊδευουμε τις κοιλιες μας, δεν θα ειναι τέλειο μα φαινεται το πραγμα ολα μαζι τα κανουμε ελα σηκώστε το χερι σας πια περιμενει την τεταρτη περιόδο α να βλεπω το χερι της lara, το χερι της κρις να και το δικό μου άλλη?? δεν βλεπω αλλα χεράκια???? οι υπολοιπες με τις ενεσουλες σας αγκαλια πωσ τα πατε??

ολα καλα θα πανε!!! και ενα περιεργο πραγμα ενω όλα μου πανε χάλια και δεν εχω όρεξη για τιποτα κοινος βαριεμαι που ζω στο μονο κομματι που εσιοδοξώ ειναι αυτο εδω μεσα οτι θα πανε ολα καλα για ολες μας και συντομα θα μετονομάσουμε το φορουμ!!!!! δεν μπορω να καταλάβω!!! ανεβαινω λίγο στον ολυμπο να παρω καθαρο αερα πολυ καπνιλα εδω μεσα βρε παιδί μου!!! (στο γραφείο) και αντε να παμε σπιτια μας φτανει δουλεψαμε σήμερα δεν μπορω αλλο κουραστηκα βρε αδερφε αααααα! (για να μη τα λεω μονη μου τα είπα σε σας χιχιχιχι)


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

α καλα...Η ΛΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΕΑ!!!!!μελαχρινη κ ομορφη,μοιαζει της αντζελινας καλε!!!!κοριτσια χανετε..το facebook θα μας φερει ακομα πιο κοντα!!!

Εχω κι εγώ φατσοβιβλιόοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α καλα...Η ΛΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΕΑ!!!!!μελαχρινη κ ομορφη,μοιαζει της αντζελινας καλε!!!!κοριτσια χανετε..το facebook θα μας φερει ακομα πιο κοντα!!!

καλέ για μενα μιλάς; :roll::roll::roll: Σταματα, κοκκινιζω!!!! Θα μπω το απογευμα από το σπιτι γιατι εδω σερνεται ο υπολογιστης κ για να φορτωσει τη σελιδα του facebook κανει 3 ωρες....


JXFXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πω, πω τι πολλα πράγματα που γιναν σε 3 μέρες δεν προλαβαινω να σας διαβάζω, αχ τι καλα!! μας βλεπω ολες τον Σεπτεμβρη να χαϊδευουμε τις κοιλιες μας, δεν θα ειναι τέλειο μα φαινεται το πραγμα ολα μαζι τα κανουμε ελα σηκώστε το χερι σας πια περιμενει την τεταρτη περιόδο α να βλεπω το χερι της lara, το χερι της κρις να και το δικό μου άλλη?? δεν βλεπω αλλα χεράκια???? οι υπολοιπες με τις ενεσουλες σας αγκαλια πωσ τα πατε??

ολα καλα θα πανε!!! και ενα περιεργο πραγμα ενω όλα μου πανε χάλια και δεν εχω όρεξη για τιποτα κοινος βαριεμαι που ζω στο μονο κομματι που εσιοδοξώ ειναι αυτο εδω μεσα οτι θα πανε ολα καλα για ολες μας και συντομα θα μετονομάσουμε το φορουμ!!!!! δεν μπορω να καταλάβω!!! ανεβαινω λίγο στον ολυμπο να παρω καθαρο αερα πολυ καπνιλα εδω μεσα βρε παιδί μου!!! (στο γραφείο) και αντε να παμε σπιτια μας φτανει δουλεψαμε σήμερα δεν μπορω αλλο κουραστηκα βρε αδερφε αααααα! (για να μη τα λεω μονη μου τα είπα σε σας χιχιχιχι)

Χαχαχαχαχαχαχα!!!!! Γεια σου βαβιτσιάκι μου!!!!

Καλέ κι εσύ περιμένεις τη σέξυ αυτή τη βδομάδα; Η βδομάδα της σέξυ είναι αυτή!!!! Κι εγώ αυτή τη βδομάδα την περιμένω αλλά λόγω των ενέσεων θα καθυστερήσει...Όλες μαζί θα τα κάνουμε όπως πάμε συγχρονισμένα χαχαχαχαχα


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Babitsia εγώ περιμένω την άλλη Τετάρτη.. να σηκώσω κι εγώ το χέρι; πιάνεται ή όχι;..

Ρε κορίτσια θα έχει απίστευτο γέλιο να κάνει την αρχή η Momenta με τις θετικές χοριακές και μετά να παίρνουμε σειρά μια μια... Το φαντάζεστε;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ να μην κάνω την αρχή τουλάχιστον ας την κάνει κάποια από μας! Πάλι χαρά θα είναι!!!!! Χμ...λες την αρχή να την ψήνει η λάρα;;;;;:D:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...