Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Παιδί με δότη σπέρματος


Recommended Posts

μαγισσα εύχομαι να πάνε όλα καλά σε αυτή την προσπάθειά σας! Να είναι η τυχερή! Και να δεις σύντομα την κοιλίτσα σου φουσκωμένη! Περιμένω νέα όποτε έχεις...:D;):P

annoula043 δεν έχω λόγια... είστε άξιοι θαυμασμού που αντέξατε. που καταφέρατε να αναγενηθείτε. ειλικρινά δεν έχω λόγια. εγώ σκέφτομαι ακόμα το μωράκι που έχασα και ας μη το είδα ποτέ... αλλά εσείς πραγματικά ζήσατε ότι πιο φρικτό και επιβιώσατε! Μαζί! Μπράβο χίλια μπράβο! Δε θα χαρώ απλά να μαθαίνω νέα σου... θέλω πολύ να μαθαίνω νέα σου :P:p:p:p Εύχομαι η προσπάθειά σας να πάει καλά και να μας πεις σε λίγο καιρό ότι είσαι εγκυούλα!:P:p:p:p

Αναμεσα στα πολλα μαθηματα ζωης απο τοτε,μαθαμε πως για τον καθε ανθρωπο αντιστοιχει ενας και μοναδικος σταυρος-μια δοκιμασια που ειναι μονο για εκεινο και κανεις αλλος δε μπορει να σηκωσει αυτο τον σταυρο.

Αυτο το βαλαμε καλα στο μυαλο και την καρδια μας,ορθωσαμε αναστημα και βαδιζουμε!!!!

Δεν θα σου πω πως ειναι παντα ροδινα,δεν θα ηταν αληθεια αν στο ελεγα.

Ομως δεν ειναι οι περισσοτερες μερες μαυρες πια.

Και οποιο κοριτσι εχει ζησει την δοκιμασια να χασει μωρο ξερει καλα πως δεν ξεχνιεται ποτε παρα μονο μαθαινεις να ζεις με την απωλεια.

Στην τελικη,οτι επιδιωκουμε εχει μεσα τοση αθωοτητα,τοση αγαπη,τοσο,τοσο,μονο θετικα συναισθηματα.

Εμεις γιατι να ειμαστε στην πικρα βουτηγμενοι????

Αμην κοριτσι μου και σε εσενα μονο τα ομορφοτερα!!!!!!!!

Και που ξερεις μπορει να ειμαστε το ιδιο διαστημα εγκυουλες!!!!!

Στην διαθεση σου.

Καλη επιτυχια γλυκια μου!!!!

Ορθωσε αναστημα και χαμογέλα!!!!

Φιλικα

Αννουλα


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντε παλι...μαλλον παλι δεν ημουν εγω σαφης...ειμαι σε διαδικασια εξωσωματικης δεν ειμαι ακομα εγκυος αλλα σημερα εισαι η δευτερη που μου το λεει να το παρω ως θετικο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;χαχαχα

λοιπον απο εμπειρια μετα απο 3 σπερματεγχυσεις θα σου ελεγα να το σκεφτεις καλα οπως ειπε το μαγισσακι ..η σπερματεγχυση δεν εχει μεν μεγαλα ποσοστα επιτυχιας αλλα οταν υπαρχει υποβαθρο καλες ορμονες μητρα κυκλος ηλικια κτλ αξιζει να το προσπαθησεις πριν μπεις στα βαθια της εξωσωματικης

Ε τι άλλο θα μπορούσα να καταλάβω με το μελλοντική μανούλα ??:shock::shock::shock:?:shock::P:shock:?

πολλές πολλές ευχές να έχεις μια θετική υψηλή χοριακή!!!!

όσο για μένα... στην παλλίνδρομη που είχα δε βρήκαν τι έφταιγε. είπαν ότι ήταν καθαρά θέμα πιθανοτήτων. ότι συμβαίνει στο 30% της πρώτης εγκυμοσύνης. δεν ήταν δύσκολο να μείνω έγκυος (αν και έχω πολυκυστικές, αλλά με κανονική περίοδο κάθε μήνα, και πισω κλίση της μήτρας) αλλά δε ξέρω μετά την απόξεση αν εχει αλλάξει κάτι. πρέπει να παω για εξετάσεις.

για σπερματέγχυση σκεφτόμουν και εγώ στην αρχή και μετά βλέπουμε....:D

τι να πω κορίτσια μακάρι σε όλες όλα να πανε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στα πολλα μαθηματα ζωης απο τοτε,μαθαμε πως για τον καθε ανθρωπο αντιστοιχει ενας και μοναδικος σταυρος-μια δοκιμασια που ειναι μονο για εκεινο και κανεις αλλος δε μπορει να σηκωσει αυτο τον σταυρο.

Αυτο το βαλαμε καλα στο μυαλο και την καρδια μας,ορθωσαμε αναστημα και βαδιζουμε!!!!

Δεν θα σου πω πως ειναι παντα ροδινα,δεν θα ηταν αληθεια αν στο ελεγα.

Ομως δεν ειναι οι περισσοτερες μερες μαυρες πια.

Και οποιο κοριτσι εχει ζησει την δοκιμασια να χασει μωρο ξερει καλα πως δεν ξεχνιεται ποτε παρα μονο μαθαινεις να ζεις με την απωλεια.

Στην τελικη,οτι επιδιωκουμε εχει μεσα τοση αθωοτητα,τοση αγαπη,τοσο,τοσο,μονο θετικα συναισθηματα.

Εμεις γιατι να ειμαστε στην πικρα βουτηγμενοι????

Αμην κοριτσι μου και σε εσενα μονο τα ομορφοτερα!!!!!!!!

Και που ξερεις μπορει να ειμαστε το ιδιο διαστημα εγκυουλες!!!!!

Στην διαθεση σου.

Καλη επιτυχια γλυκια μου!!!!

Ορθωσε αναστημα και χαμογέλα!!!!

Φιλικα

Αννουλα

έχεις δίκιο Αννούλα. ο καθένας σηκώνει το σταυρό του αλλά ομολογώ ότι δεν έχει ο κάθε σταυρός το ίδιο βάρος. πραγματικά μπράβο σας.!!:P:pεύχομαι τα καλύτερα!! γιατί το αξίζετε!!! μακάρι να είμαστε το ίδιο διάστημα εγκυούλες και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!!:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ε τι άλλο θα μπορούσα να καταλάβω με το μελλοντική μανούλα ??:shock::shock::shock:?:shock::P:shock:?

πολλές πολλές ευχές να έχεις μια θετική υψηλή χοριακή!!!!

όσο για μένα... στην παλλίνδρομη που είχα δε βρήκαν τι έφταιγε. είπαν ότι ήταν καθαρά θέμα πιθανοτήτων. ότι συμβαίνει στο 30% της πρώτης εγκυμοσύνης. δεν ήταν δύσκολο να μείνω έγκυος (αν και έχω πολυκυστικές, αλλά με κανονική περίοδο κάθε μήνα, και πισω κλίση της μήτρας) αλλά δε ξέρω μετά την απόξεση αν εχει αλλάξει κάτι. πρέπει να παω για εξετάσεις.

για σπερματέγχυση σκεφτόμουν και εγώ στην αρχή και μετά βλέπουμε....:D

τι να πω κορίτσια μακάρι σε όλες όλα να πανε καλά!

Επειδή είπες για παλινδρομη και πολλυκυστικες να σου πω να κανεις πριν ξεκινήσει καμπυλη Ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εγω που εχω πολλυκυστικες ακριβως οπως εσυ, με κύκλο καθε μηνα και χωρις τρομερές καθυστερήσεις, γυρω στις 32 μερες, βρέθηκε οτι εχω ενα προβλημα με την ινσουλίνη που μπορει μελλοντικά να μου προκαλέσει ζαχαρο! Και ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι πρωτον αυτο δεν βοηθαει την ποιότητα των ωαριων (αυτο το ξερω στανταρ απο πολλες μεριές) και αρα η οχι καλη ποιότητα ωαριων μπορει να οδηγήσει σε μια εγκυμοσυνη που δεν θα προχωρήσει απο νωρις .....και δευτερον πως ακομα και αν τα ωαρια ειναι καλα τα προβληματα στο ζαχαρο και στην ινσουλίνη (που τα εχουν σχεδον ολες οι κοπέλες με πολλυκυστικες) αυξανει τις πιθανοτητες για αποβολες και παλινδρομες! Αυτα! Δεν στα ειπα για να σε τρομάξω αλλα για να σου δώσω καποιες απαντησεις ισως σε καποια σου ερωτηματα και για να σε προφυλάξω απο άκαρπες προσπαθειες χωρις να το εχει ψαξει και να εχει διορθώσει πραγματα που διορθώνονται ....αν υπαρχουν φυσικα ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΥΧΟΜΑΙ !!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπες για παλινδρομη και πολλυκυστικες να σου πω να κανεις πριν ξεκινήσει καμπυλη Ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εγω που εχω πολλυκυστικες ακριβως οπως εσυ, με κύκλο καθε μηνα και χωρις τρομερές καθυστερήσεις, γυρω στις 32 μερες, βρέθηκε οτι εχω ενα προβλημα με την ινσουλίνη που μπορει μελλοντικά να μου προκαλέσει ζαχαρο! Και ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι πρωτον αυτο δεν βοηθαει την ποιότητα των ωαριων (αυτο το ξερω στανταρ απο πολλες μεριές) και αρα η οχι καλη ποιότητα ωαριων μπορει να οδηγήσει σε μια εγκυμοσυνη που δεν θα προχωρήσει απο νωρις .....και δευτερον πως ακομα και αν τα ωαρια ειναι καλα τα προβληματα στο ζαχαρο και στην ινσουλίνη (που τα εχουν σχεδον ολες οι κοπέλες με πολλυκυστικες) αυξανει τις πιθανοτητες για αποβολες και παλινδρομες! Αυτα! Δεν στα ειπα για να σε τρομάξω αλλα για να σου δώσω καποιες απαντησεις ισως σε καποια σου ερωτηματα και για να σε προφυλάξω απο άκαρπες προσπαθειες χωρις να το εχει ψαξει και να εχει διορθώσει πραγματα που διορθώνονται ....αν υπαρχουν φυσικα ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΥΧΟΜΑΙ !!!!!!!

έκανες πολύ καλά που μου τα είπες.

όταν προέκυψε η παλλίνδρομη ήταν πλέον αργά για εξετάσεις τετοιου είδους. είχα ενα γυναικολόγο ο οποίος φέρθηκε πολύ σκάρτα γενικά. πηγαινα πόσα χρόνια, επέμενα εγώ να κάνουμε εξετάσεις κτλ γιατί είχα διαβάσει διάφορα και παρόλα αυτά δεν έκανε τπτ από όσα έπρεπε παρόλο που ήξερε το ιστορικό μου. μετά άλλαξα γυναικολόγο και έμεινε άφωνη με την όλη κατάσταση. άσε...

τις εξετάσεις τις έχω υπόψην μου. από την προηγούμενη εγκυμοσύνη η ενδοκρινολόγος μου έχει δώσει οδηγίες όταν αρχίσω να προσπαθώ πάλι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις. όταν μου το είπε βέβαια ήταν αμέσως μετά την παλλίνδρομη. τώρα πρέπει να την επισκεφτώ να συζητήσουμε ξανά όπως και με την γυναικολόγο. σίγουρα θα χρειαστούν εξετάσεις για διάφορα. άλλωστε πάντα έχω το φόβο μην η απόξεση έκανε ζημιά.

σε ευχαριστώ πολύ πολύ πάντως.

εσείς πότε προχωράτε στη διαδικασία; αυτό το μήνα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έκανες πολύ καλά που μου τα είπες.

όταν προέκυψε η παλλίνδρομη ήταν πλέον αργά για εξετάσεις τετοιου είδους. είχα ενα γυναικολόγο ο οποίος φέρθηκε πολύ σκάρτα γενικά. πηγαινα πόσα χρόνια, επέμενα εγώ να κάνουμε εξετάσεις κτλ γιατί είχα διαβάσει διάφορα και παρόλα αυτά δεν έκανε τπτ από όσα έπρεπε παρόλο που ήξερε το ιστορικό μου. μετά άλλαξα γυναικολόγο και έμεινε άφωνη με την όλη κατάσταση. άσε...

τις εξετάσεις τις έχω υπόψην μου. από την προηγούμενη εγκυμοσύνη η ενδοκρινολόγος μου έχει δώσει οδηγίες όταν αρχίσω να προσπαθώ πάλι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις. όταν μου το είπε βέβαια ήταν αμέσως μετά την παλλίνδρομη. τώρα πρέπει να την επισκεφτώ να συζητήσουμε ξανά όπως και με την γυναικολόγο. σίγουρα θα χρειαστούν εξετάσεις για διάφορα. άλλωστε πάντα έχω το φόβο μην η απόξεση έκανε ζημιά.

σε ευχαριστώ πολύ πολύ πάντως.

εσείς πότε προχωράτε στη διαδικασία; αυτό το μήνα;

Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θες!!!! Συντομα τα ονειρα σου να γίνουν πραγματικότητα!!!

Για την απόξεση μην ανησυχεις!!!! Αν εχει γινει σωστα (που εδω που τα λεμε δεν ειναι και κατι δυσκολο απο ιατρικής άποψης, αρα γιατι να μην εχει γινει σωστα) δεν θα σου δημιουργήσει κανενα προβλημα!

Εγω θα κανω σκρατσιν σε αυτόν τον κύκλο (μίνι απόξεση που θεωρητικα βοηθαει στην εμφυτευση) και στον επόμενο κύκλο θα κανουμε εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμένα εμβρυα ! Για να δουμε......


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο Αννούλα. ο καθένας σηκώνει το σταυρό του αλλά ομολογώ ότι δεν έχει ο κάθε σταυρός το ίδιο βάρος. πραγματικά μπράβο σας.!!:P:pεύχομαι τα καλύτερα!! γιατί το αξίζετε!!! μακάρι να είμαστε το ίδιο διάστημα εγκυούλες και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!!:P:p:p:p

Σου κανω βλεφαρακια και παμε;)με τσαχπινια καιιιιιι χαμογελο:D:-D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια τι κάνετε? Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!

Εύχομαι σύντομα όλες να κρατάμε ένα μικρό αγγελούδι στην αγκαλία μας!

Χάθηκα για ένα διάστημα λόγο φόρτου εργασίας. Ελπίζω να είστε όλες καλα! Έχουμε κανένα ευχάριστο από κάποια?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...