Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Αααα...πηγαμε στον παιδιατρο σημερα που κλεινουμε 1 μηνα(πω!!!πω!!!!)

Απο τη γεννηση ψηλωσαμε κατα 3 εκ. κ βαρυναμε κατα 1.130 γρ.... Δηλαδη ακουσατε ακουσατε....ειμαστε 57εκ. κ 5.430 γρ... Αρα...μια χαρα παει ο θηλασμος...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αααα...πηγαμε στον παιδιατρο σημερα που κλεινουμε 1 μηνα(πω!!!πω!!!!)

Απο τη γεννηση ψηλωσαμε κατα 3 εκ. κ βαρυναμε κατα 1.130 γρ.... Δηλαδη ακουσατε ακουσατε....ειμαστε 57εκ. κ 5.430 γρ... Αρα...μια χαρα παει ο θηλασμος...

Πέρασε κιόλας ένας μηνας? !?! Σαν χθες μου φαίνεται που λέγαμε πόσο πολύ περπατάμε και ότι δεν παίρνουν θέση τα σκατουλια μας!

Πολύ καλά πάτε απο μπόι και βάρος , μπράβο σας! :)


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουου καλημερα κ απο εμενα..Πριν λιγο σηκωθηκα, ουτε ξερω ποσες ωρες κοιμηθηκα, σπαστα βεβαια αλλα ηταν υπεροχα..Σηκωθηκα κ το σπιτι ηταν σχεδον ετοιμο η μεγαλη σχολειο πρωινο για να φαω κ τωρα μαγειρευει το αντρακι μου..Πηρε αδεια χθες κ σημερα για να με βοηθησει παλι καλα γτ ουτε σε ενα μηνα δεν τελειωνα την παλιο γενικη..Αννα μου πολυ χαιρομαι κοριτσακι μου κ ελπιζω να μη ξανα συμβει!!

Ναταλια αυτες κι αν ειναι στιγμες ευτυχιας ε;;;!!! Πολυ ωραια...εγω λεω να στρωσω γυρω στις 20-25...ετσι κανω καυε χρονο...ετσι κ αλλιως αυτη η βδομαδα θα ειναι ζεστή εδω!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κιόλας ένας μηνας? !?! Σαν χθες μου φαίνεται που λέγαμε πόσο πολύ περπατάμε και ότι δεν παίρνουν θέση τα σκατουλια μας!

Πολύ καλά πάτε απο μπόι και βάρος , μπράβο σας! :)

Ειδες elge...απιστευτο μου φαινεται κ μενα... Ειμαστε παντως πολυ τυχερες...το σκεφτομαι καθε μερα...ολα πηγαινουν καλα στο τελος!!! Ασε που μου λειπει το περπατημα!!!χαχαχαχαχα!!!! Ειχαμε συνηθισει καθε βραδυ τοσα χιλιομετρα!!!!! Το συζητουσαμε με τον αντρα μου τις προαλλες κ μου λεει αντε να σαραντησουμε για να βγαινουμε βολτες...εμεις περπαταδα κ το μωρο στο καροτσι....!!! Οσο δυσκολα κ αν ειναι αυτον τον πρωτο καιρο με ξενυχτια ανυσηχιες φοβους κλπ δεν παυει να ειναι ενα ονειρο...ενα θαυμα...το πιστευω...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειδες elge...απιστευτο μου φαινεται κ μενα... Ειμαστε παντως πολυ τυχερες...το σκεφτομαι καθε μερα...ολα πηγαινουν καλα στο τελος!!! Ασε που μου λειπει το περπατημα!!!χαχαχαχαχα!!!! Ειχαμε συνηθισει καθε βραδυ τοσα χιλιομετρα!!!!! Το συζητουσαμε με τον αντρα μου τις προαλλες κ μου λεει αντε να σαραντησουμε για να βγαινουμε βολτες...εμεις περπαταδα κ το μωρο στο καροτσι....!!! Οσο δυσκολα κ αν ειναι αυτον τον πρωτο καιρο με ξενυχτια ανυσηχιες φοβους κλπ δεν παυει να ειναι ενα ονειρο...ενα θαυμα...το πιστευω...

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά για όλες μας!

Εμείς βγαίνουμε βόλτα καθημερινά εδώ και δέκα μέρες. Πάμε το πρωί με το καρότσι καμιά ωρίτσα (η μικρή κοιμάται βεβαια αλλά εγώ παίρνω τον αέρα μου και ξεδινω ) και το απόγευμα ή καρότσι ή μαρσιπο και βγαίνουμε οικογενειακως (με τον μπαμπά μας και τα σκυλια).


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια.Ειμαι πολυ χαρουμενη πηγαμε χθες στον γιατρο και εχουμε φτασει σε κιλα αισιως τα 4500 για προωρακια μια χαρα μας ειπε!!!Αρχισαμε και τους καλους υπνους με 4ωρα και 5ωρα.Πρωτη φορα ξυπνησα σημερα και δεν ενοιωσα καθολου κουρασμενη!Την επομενη εβδομαδα θα κανουμε και το πρωτο μας εμβολιο.Εχω χασει ολα τα κιλα που πηρα στην εγκυμοσυνη αρκετα γρηγορα και φοραω τα παλια μου ρουχαλακια και αισθανομαι τελεια!!!


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε κ εμεις γιατρο σημερα..Φτασαμε 3350 (πηραμε 850γρ σε 22 μερες) και 52 ποντους (πηραμε 4)..Κατι κανει το γαλα της μαμας λοιπον..Καλο βραδυ μανουλες κ μπεμπακια!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λινουκο πολύ ωραία τα νέα σας! Αχ μπράβο που κοιμάστε καλά, ανυπομονώ και εγώ να κοιμηθώ 4ωρο σερί! Χαρά στο κουράγιο σου με δύο μωράκια, εγώ με ένα και τα έχω δει όλα! !

Ναταλακι πολύ καλό βάρος πήρε η μπουμπού σου! Το γαλατακι της μαμάς είναι το καλύτερο! !:D


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Πως ειστε;; Πηγα να φτιαξω τη λιστουλα μας, αλλα ξυπνησε ο μικρουλης μου...

Οποτε παλι με το ενα χερι γραφω, το αλλο υποβασταζει κεφαλακι.. Την επομενη φορα..

Λινουκο τα μωρα σου ειναι σουπερ!

Ναταλακι, αννουλα τελεθα κι ες εις!

Ελγκε μου θα δεις πως στο επομενο δε θα κουραζεσαι καν.. Κατα καποιο τροπο θα ξερεις τι σε περιμενει, θα το χεις ξαναζησει και δε θα φοβασαι.. Απλα θα περασει..

Κι εμεις γιατρο σημερα, πολυ καλος ο μικρος μας ειπε και πηραμε και μπολικο βαρος,1220 γρ απο το βαρος γεννησης και τρια εκατοστα υψος παρακαλω. Εν τω μεταξυ ηταν ζορικος, γιατι μολις ειχε ξυπνησει και ηθελε μαμ κι οχι εξεταση και μου κανει, "ευτυχως ειναι ζόρικο το δευτερο γιατι τωρα εχεις εμπειρια!".. Δε θυμαται. Μαλλον πως ητανο πρωτος..

Φιλια σε ολες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....κ εμείς σπίτι όλα καλά με το μπέμπη ξενύχτι κ τα γνωστά μέχρι να συνηθησουμε τον θηλασμό...αυτο το κάθε μία ώρα με σκοτώνει...αλά το αγόρι μου με πάει μία μία...ένα βράδυ κοιμάμαι σερυ 4 ώρες το επόμενο τίποτα όλη μέρα.....κ επισης και εμένα στρώμα με έχει κάνει...παρηγγειλα ring sling μήπως χαλαρώσω λίγο .....

Εμάς ύπνο είπαν ανάσκελα μονο...έχω κάνει μία μικρή ανάκληση στο στρώμα! Κακά κ εμείς μουσταρδι με σπορακια, θελει λέει 5-6 πάνες την ημέρα .... 8ημερων σήμερα! Σας φιλώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μωράκια μας καλωσηλθατε!!!

Λινουκο ....... 29/07

koukida91 ..... 20/08

Maria 30 ..... 29/08/

Angie87 ..... 04/09

anna-ki ..... 04/09

natalaki_91 ..... 05/09

edel84 ..... 05/09

athenszak ..... 14/09

elge ..... 15/09

exwduomuatika ..... 15/09

Iameleni ..... 28/09

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016

Εvi angel ..... ΠΗΤ 22/09

Bouka ..... ΠΗΤ 25/09

trelomama91 ..... ΠΗΤ 02/10

i got twins ..... ΠΗΤ 17/10

images?q=tbn:ANd9GcTKXpLhnFGmVmulQIjaN3NolzTyj4K5vgktg2bSC_a_yDZLoMurvmKV


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμείς καλά τα πάμε, χθες τη ζυγισα και ήταν 3800γρ. Πήρε 620γρ από τη γέννηση οπότε είμαστε μια χαρά! Άτιμο πράγμα να έχεις ζυγαριά μέσα στο σπίτι, όλο μπαίνω στον πειρασμό να τη ζυγιζω!

Έχω άρχισε και κάνω και τράπεζα γάλακτος γιατί θέλω σιγά να επιστρέψω στη δουλειά. Βέβαια θα λείπω ελάχιστα 2-3 ώρες και όχι κάθε μέρα, αλλά έχω σκάσει μέσα στο σπίτι και θέλω λίγο να βγω.

Και με το θηλασμό καλά τα καταφέρνουμε, θηλάζει ανά δύο ώρες περίπου (την ημερα ίσως και πιο συχνα).

Τα υπόλοιπα μωράκια τι κάνουν?

Σας έχουν αρχίσει τις φωνούλες? Η δικιά μου "μουγκριζει"!!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμας...Χαιρομαι που ειμαστε ολες καλα κ τα μπεμπακια επισης...Elge και η δικια μου εχει αρχισει τα αου και απο χθες κ τα γελακια οταν ειναι ξυπνια..Της μιλαω με κοιταει γελαει κ εγω λιωνω...Φιλακια στα πατουσακιααα!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου!

Εμενα η μπεμπα μου μια δυο φορες χαμογελασε μόνο κ ανυπομονώ.

Όσο για το βαρος..

Πριν μια βδομάδα ήταν 3520 κ 52 εκ

Με μετρήσεις γεννησης 2330 κ 46.5 εκ

Καλά πάει ο θηλασμος..

51 ημερων σημερα η ζωή μου κ λεω ν ξεκινήσω διατροφή γιατί αντί να χάνω βαζω.....

Αντε να δουμε!!


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πατε κορτσελια μου;;; στον αγωνα;;; εμεις καλα...τρωμε καλα...κοιμομαστε 3ωρο το βραδυ...μεσα στη μερα θελει την αγκαλια αλλα οχι υπερβολικα νομιζω...κ εμεις χαμογελαμε κ εδω κ 4-5 μερες εχουμε ανοιξει κ τις παλαμες μας...οταν θελει να φαει μου γραπωνει το στηθος κ το ζουλαει κ μου σπρωχνει κ τα χερια κ γινεται χαμος....πολυ πλακα εχουμε...γενικα...ολα καλα...με πονανε η μεση κ η πλατη απιστευτα βεβαια... Αλλα...χαλαλι του... Σας φιλω μανουλες!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...