Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσακια!!

Αννουλα με το καλο να ερθει το ζουζουνι σου! Ειστε κονταααα!! Τι καλα!!

Αθενς μου μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε.. Δεν παω για vbac εκτος κι αν προκυψει. Απλως λογω αυτων των προβληματων που ειχαμε αναρωτιεμαι αν ξεκινα ο τοκετος και πρεπει να παω νοσοκομειο...

Κουκιδιτσα φιλια στη γλυκουλα σου!! Πως μας εισαι;;

Λινουκο εισαι απιστευτη, ειλικρινα Μ Π Ρ Α Β Ο σου!! Ολα τα χεις καταφερει!

Ναταλακι πως εισαι;;; Φανατζομαι θα χεις χαλαρωσει πια. Το βιωσα κι εγω εντονα οταν μπηκα στον 9ο.

Ελγκε μου εσαι στην 38η εβδομαδα αν κρινω απο το τικερακι σου.. :) κι εγω το ιδιο.. Δεν ειναι υπεροχο να ξερεις πως εισαι τοσο κοντα πια;;

Αντζυ μου ολα καλα;;

Τα υπολοιπα κοριτσακια;;;

Εγω σημερα εχω ραντεβου στο νοσοκομειο, μιας κι η γιατρος ειναι ακομη διακοπες να κανουμε καρδιοτοκογραφο, μετρηση εμβρυου, φανταζομαι τραχηλου κλπ. Γενικα ολα καλα, ελπιζω να μη με κρατησουν μεσα να γεννησω! Μπορει να παρω και τη βαλιτσα μαζι για καλο και για κακο!

Φιλια σε ολες θα σας πω νεα το απογευμα...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Εμείς επιστρέψαμε από τις μίνι διακοπές, τέλος τα μπανάκια για φέτος! :(

Γύρισα και στη δουλειά, όπου προσπαθώ να τα ετοιμάσω όλα για να μην με ζαλίσουν όταν θα γεννήσω...:twisted:

Εντελ μου, ναι, 37+1 σήμερα, απίστευτο μου φαίνεται πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός! Αύριο έχουμε και εμείς γιατρό και ανυπομονώ να μας πει αν έχει κατέβει η μπέμπα...

Έκανα και μια καλλιέργεια κολπικού υγρού για στρεπτόκοκκο που ευτυχώς είναι αρνητική... όμως φάνηκε ότι έχω μύκητες (δεν έχω καμία ενόχληση όμως) και ίσως χρειαστεί να πάρω φάρμακα. Αύριο θα μας πει ο γιατρός.

Την άλλη εβδομάδα μπαίνει και ο Σεπτέμβρης! :D:D:D


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.....Ευχαριστω για την ενθαρυνση Edel μου.....γυρισαμε απο τον γιατρο 35+4 σημερα....πηγαμε γιατρο μακρυς ο τραχηλος ακομα....το κεφαλι του μικρου ειναι ακομα ψηλουτσικα 2930 το βαρος μας.....αυτα....λεω να παρω μαια παρολο που παω για καισαρικη....δεν θελω να ειμαι μονη μου στην προετοιμασια κ στην γεννα....τι λετε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Aθενς κανε ο,τι πιστευεις εσυ οτι θα τονωσει την ψυχολογια σου κ θα σε χαλαρωσει εκεινη την ωρα! Δεν υπαρχει σωστο κ λαθος....αρκει να εισαι καλα!!!

Ρε κοριτσια μουυυυ......πονοι παλι τιποτα.....τι γινεται;;;;;διαστολη 3 κ πονοι μια στο τοσο;;;;; φοβαμαι να παω στο νοσοκομειο γιατι νομιζω οτι με βαση τη διαστολη θα με κρατησουν κ θα μου κανουν τεχνητους πονους....ελεγα να περιμενω να θελησει το μωρο να βγει μονο του...αλλα περιεργα τα πραγματα...ή εμενα μου φαινεται ετσι;;;;;;;; αναμονηηηηηηη


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας... Κ εγώ γυρισα από γιατρό 2950 ο μικρός, έχουμε πάρει θέση στοπ. Χαχα μου είπε περπατημα, βαθιά καθίσματα....

Linouko μπράβο που τα καταφερνεις με 2...δύσκολο πράγμα!

Koukida ελπίζω να είσαι καλά...κ σύντομα να φυγετε...

Αnna ki μην πας ακόμα μαιευτήριο έρχεται σιγά σιγά σωστού τον χρόνο του! Κάνε κ κάποιες φυσικές μεθόδους έναρξης φάε ανανά, πιες ροφήματα με κανέλας, πικάντικα βοηθάνε στις συσπάσεις...

Κορίτσια οι υπόλοιπες στην αναμονή.......μπαίνουμε τελική ευθεία....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας... Κ εγώ γυρισα από γιατρό 2950 ο μικρός, έχουμε πάρει θέση στοπ. Χαχα μου είπε περπατημα, βαθιά καθίσματα....

Linouko μπράβο που τα καταφερνεις με 2...δύσκολο πράγμα!

Koukida ελπίζω να είσαι καλά...κ σύντομα να φυγετε...

Αnna ki μην πας ακόμα μαιευτήριο έρχεται σιγά σιγά σωστού τον χρόνο του! Κάνε κ κάποιες φυσικές μεθόδους έναρξης φάε ανανά, πιες ροφήματα με κανέλας, πικάντικα βοηθάνε στις συσπάσεις...

Κορίτσια οι υπόλοιπες στην αναμονή.......μπαίνουμε τελική ευθεία....

Καλως την!!! Αντε μωρε.....πολυ χαιρομαι...μια μια μπαινουμε στη σειρα...

ξεκιναω λοιπον βαθια καθισματα κ αυριο τρεχω για ανανα!!!! Εχεις δικιο....Δε θα παω ακομα...οχι...το σκεφτηκα κ εγω...δε θελω να τον πιεσω...θα ερθει συντομα μονος του ελπιζω...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου.. τι κανετε? Βλεπω ετοιμαζεστε για τη μεγαλη στιγμη.....!! Με το καλο ολες σας.

Σας γραφω απο το ξενοδοχειο. Πηρα πριν 2 μερες εξιτηριο και νοικιασα δωματιο για να ειμαι κοντα στο νοσοκομειο και τη μικρη μου.

Χθες την εβγαλαν απο τη θερμοκιτιδα και την πηρα για πρωτη φορα αγκαλια..

Το μονο προβλημα μας τωρα, εξαιτιας του οποιου δεν μας αφηνουν να φυγουμε, ειναι το οτι δεν κανει τη θηλαστικη κινηση και δεν μπορει να φαει ουτε απο μπιμπερο, ουτε απο στηθος.

Χθες με αφησαν πρωτη φορα να την τσισω με μπιμπερο . Αλλα καθεται νε απαθεια. Δεν προσπαθει να φαει. Στηθος δεν με αφησαν να δοκιμασω κ στεναχωριεμαι πολυ.. τωρα τρωει ακομα με καθετηρα, αλλα τουλαχιστον ειναι το δικο μου γάλα.

Εχω τρελαθει. Θεωρω πως αν δεν της βγαλουν τον καθετηρα που τον εχει συνηθισει, γιατι να κανει τον κοπο να προσπαθισει να πιπιλισει??

Εχω απελπιστει.. ειμαι αυπνη (καθε 2μιση ωρες θηλαστρο) και πηγαινω κ 6 φορες τη μέρα στο νοσοκομειο. Και το ξενοδοχειο πανάκριβο και δεν προλαβα να παρω και την αδεια.

Δεν ξερω ποσο θα αντεξω.

Στειλτε μου τη θετικη σας ενεργεια, να καταφερει να φαει το μωρο μου!! Να παμε σπιτακι μας.....


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Αννουλα μου φανταζομαι την υπομονη σου να εξαντλειται.. Πως εισαι;;; Νιωθεις πονακια;; Εννοω αλλα εκτος απο συσπασεις κλπ.

Με τη διαστολη πως ειναι;;

Πολλα σε ρωταω αλλα κατι δε μου αρεσει απο χθες. Εκανα κατι συσπασεις πανω απο 50 στο νοσοκομειο (καποιες κι 80) και δεν καταλαβα τιποτα. Ο μικρος ειναι χαμηλα και με ποναει πιο περιεργα. Και ειναι ακομη πιο χαμηλα, νιωθω να κινειται στη λεκανη μου. Επισης πονουν οι προσαγωγοι μου και δυσκολευομαι να σκυψω.

Και λεω δε μου αρεσει γιατι μου ειπαν πως μεσα σε 2 βδομαδες πηρε 150-250 γρ. Κατι που βρισκω κουλο. Δλδ ειναι 2700-2800. Εκτος κι αν εχουν αποκλιση τα μηχανηματα (ποση πια;;). Με ξεπεταξαν κιολας. Ουτε εξεταση απο κατω να δουν τραχηλο. Τεσπα την Τριτη θα παω στη γιατρο μου, θα ξερουμε.

Ελενιτσα ποτε ειναι η ΠΗΤ σου εσενα;;; Κανεις καθισματακια κλπ;; Πας για vbac σωστα;;; Φανταζομαι εισαι σουπερ ενημερωμενη.

Εγω παω σαν το προβατο στη σφαγη. Αν γινει κατι νωριτερα εχω διαβασει (δεν ξερω αν ειναι αληθεια βεβαια) στο φορουμ πως μεχρι να περασει η ωρα απο το τελευταιο γευμα, απο τις ενεσεις ηπαρινης που κανω κλπ κοιλοπονας και τρως και τη μαχαιρα μετα να στανιαρεις.

Ελγκε ετοιμασε τα ολα, μετα θα χεις αλλα πραγματα να ασχολεισαι. Και βασικα θα βαριεσαι κιολας. Ειναι τοσο ωραια τα νινακια μας...

Αθενς μου να κανεις ο,τι πιστευεις πως θα σε βοηθησει. Εμενα με βοηθησε παντως. Αλλα στη χορηγει ουτως η αλλως το κρατος εδω για 8 βδομαδες.

Φιλια σε ολες,

παω να φαω πρωινο με την ησυχια μου.. Ο μεγαλος κοιμαται και ειναι πανεμορφο το μωρο μου!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκιδιτσα καλημερα!

Εισαι πολυ αγχωμενη μικρακι μας! Προσπαθησε να ηρεμησεις και να διαχειριστεις την κατασταση. Δεν εχεις πολλους συμμαχους τωρα, μονο την ψυχραιμια σου ναι;;;

Αν εισαι Θεσ/νικη βρες και ψαξε το τηλ της Πατσουρου Αννας παιδιατρου. Εγω την ειχα παρει απο επαρχια σε ενα προβλημα της κουνιαδας μου και μου απαντησαν. Ποσω μαλλον αν εισαι Θεσ/νικη. Ειναι συμβουλος θηλασμου και σιγουρα θα σε βοηθησει η ομαδα της.

Σε φιλω

να προσεχεις τον εαυτο σου.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Πως ειστε?

Αννα σε καταλαβαινω,κανε υπομονη!Ο μπεμπης καλυτερα να βγει οποτε το θελησει.Συνεχισε το περπατημα,εγω αυτο κανω.

Αθενς εγω πηρα μαια που θα ειναι συνεχεια μαζι μου και στην προετοιμασια αλλα και στην γεννα.Πιστευω θα με βοηθησει.Ρωτησα και τον γιατρο και μου ειπε το ιδιο.

Edel το βαρος του μωρου που δειχνει το μηχανημα εχω ακουσει και εγω οτι μπορει να μην ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.Παντως και σε εμενα δειχνει οτι παιρνει 150-200γρ την εβδομαδα.Λενε γενικα οτι το πολυ το βαρος το παιρνουν τον τελευταιο μηνα τα μωρα.

Κουκιδα μην απελπιζεσαι,βλεπω οτι ειναι δυσκολη η κατασταση αλλα πρεπει να παραμεινεις ψυχραιμη για την μπεμπα σου.Ολα καλα θα πανε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου....Κουκιδιτσα υπομονη ξερω ειναι δυσκολο αυτο που περνας αλλα υπομονη....θα λειτουργησει το ενστικτο της μπεμπουλας κ θα αρχισει να τρωει κανονικα......Νομιζω δεν ειναι κατι το πολυ σοβαρο....σου στελνω οοοολη την θετικη μου ενεργεια κ πολλα φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...