Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

      • Καλή τύχη! 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Aχχ κι εμείς Αχιλλέα θα τον βγάζαμε αλλά από ότι μου είπε ο γιατρός φαίνεται για κορίτσι οπότε λέμε ή για Δάφνη ή για Μυρτώ ή ότι προκύψει μέχρι να να οριστικοποιηθεί το φύλο.

Το φύλο πάει ανάλογα με την χρονιά

Το 14 που γέννησα γινόταν ένας χαμός από αγόρια.

το 15 που γέννησε η νύφη μου γινόταν ένας χαμός από κορίτσια

Πιστεύω ότι είναι η χρονιά των αγοριών κι εγώ θα τύχω στην εξαίρεση! χαχαχαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ παλι για αγόρι δεν σκέφτομαι κάτι...γιατι πιθανότατα να θέλει ο άντρας μου να βγαλει τον πατέρα του...μην φανταστείτε...δεν τον λατρεύει...απλώς για τον κόσμο η για να μην έχει να λέει.εχει να μου μιλησει εναν χρονο.δεν του έκανα κάτι ούτε του είπα τίποτα.ουτε ένα τηλ δεν πήρε τόσο καιρό....και πιστέψτε με περάσαμε δύσκολα πολύ.για να μην επαναλαμβανομαι γεννησα πριν ένα χρόνο πρόωρα κ έχασα το μωρό.με την πεθερά ήρθα σε ρήξη και μου το παίξε βαρύ πεπόνι κ αυτός.αφηστε που βοηθάει τον έναν το γιο να ανοίξει ιατρειο στην Ελλάδα και τον άλλον χεσμενο...ας μείνουμε στη Γερμανία εμείς για να τους στέλνουμε κιόλας.α και να σημειώσω ότι περιμένει κ ο καλός ο γιος αγόρι 2μήνες νωρίτερα από εμάς κ φυσικα θα βγει το όνομα του.τι λέτε πως να χειριστώ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι για αγόρι δεν σκέφτομαι κάτι...γιατι πιθανότατα να θέλει ο άντρας μου να βγαλει τον πατέρα του...μην φανταστείτε...δεν τον λατρεύει...απλώς για τον κόσμο η για να μην έχει να λέει.εχει να μου μιλησει εναν χρονο.δεν του έκανα κάτι ούτε του είπα τίποτα.ουτε ένα τηλ δεν πήρε τόσο καιρό....και πιστέψτε με περάσαμε δύσκολα πολύ.για να μην επαναλαμβανομαι γεννησα πριν ένα χρόνο πρόωρα κ έχασα το μωρό.με την πεθερά ήρθα σε ρήξη και μου το παίξε βαρύ πεπόνι κ αυτός.αφηστε που βοηθάει τον έναν το γιο να ανοίξει ιατρειο στην Ελλάδα και τον άλλον χεσμενο...ας μείνουμε στη Γερμανία εμείς για να τους στέλνουμε κιόλας.α και να σημειώσω ότι περιμένει κ ο καλός ο γιος αγόρι 2μήνες νωρίτερα από εμάς κ φυσικα θα βγει το όνομα του.τι λέτε πως να χειριστώ;

Eγραφα τόση ώρα και το μήνυμα σβήστηκε. Τα ίδια έχω περάσει με τον πατέρα μου. Πρότασή μου είναι να κάνεις αυτό που θες εσύ και ο άντρας σου. Τι θα πει ο κόσμος, οι γονείς, τα πεθερικά, οι γείτονες, οι μπατσανάκηδες, οι χωροφύλακή, το ΔΝΤ, ο σόιμπλε δεν σας ενδιαφέρει. Στο κάτω κάτω σκεφτείτε ότι το όνομα θα χαρακτηρίζει το παιδάκι σας. Κρίμα δεν είναι να το φωνάζετε με ένα όνομα ενός ανθρώπου που δεν σας ευχαριστεί καθόλου και σας δημιουργεί θέματα?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξυπνήσει από τις 8και δεν έχω φάει τίποτα.σκεφτομαι.ρανια σκέφτηκα κάτι άλλο.αν τον δω κάπως τον άντρα μου θα του πω να βγάλουμε οκ τον πατέρα του αλλά να του δώσω κ εγώ ένα όνομα.Δημητριος Μάξιμος.πως σας φαίνεται;δεν θέλω να γιορτάζουμε το Δημήτρης γιατί θα είναι κοντά στα γενέθλια του.μακαρι δηλαδή να γεννηθεί τότε,δεν θέλω να είναι πρόωρο.και φυσικά να γιορτάζουμε το Μάξιμος.τωρα το πως θα το φωνάζουμε... Καταλαβαινετε....εκτός κ αν του μπέμπη του αρέσει καλύτερα το Δημήτρης και το επιλέξει.αχ μου φαίνεται τρελάθηκα...καλή μέρα σας

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξυπνήσει από τις 8και δεν έχω φάει τίποτα.σκεφτομαι.ρανια σκέφτηκα κάτι άλλο.αν τον δω κάπως τον άντρα μου θα του πω να βγάλουμε οκ τον πατέρα του αλλά να του δώσω κ εγώ ένα όνομα.Δημητριος Μάξιμος.πως σας φαίνεται;δεν θέλω να γιορτάζουμε το Δημήτρης γιατί θα είναι κοντά στα γενέθλια του.μακαρι δηλαδή να γεννηθεί τότε,δεν θέλω να είναι πρόωρο.και φυσικά να γιορτάζουμε το Μάξιμος.τωρα το πως θα το φωνάζουμε... Καταλαβαινετε....εκτός κ αν του μπέμπη του αρέσει καλύτερα το Δημήτρης και το επιλέξει.αχ μου φαίνεται τρελάθηκα...καλή μέρα σας

Eίναι πολύ ωραίο το Μάξιμος.......ήταν μέσα στις επιλογές μου για αγόρι.... Ναι κορίτσι μου, κάντο έτσι. Δώσε δύο ονόματα αν δυσκολευτείς πολύ και εσύ φώναζέ τον Μάξιμο.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισαβέλλα δώστε το όνομα που θέλετε εσείς,και μη το σκέφτεστε καθόλου κορίτσια έτσι είναι όλοι οι γονείς έχουν ένα χαιδεμενο παιδί και ένα μαλακά πουν τρέχει πάντα το μεγάλωσαν με ενοχικά συμπλεγματα και όταν κάνει μπαμ απλά το διαγράφουν .όποτε Μή το σκέφτεστε καθόλου Είμαστε πολλές εκεί έξω!!!

Link to comment
Share on other sites

rania δεν αντεξα πηρα τον αντρα μου στο νοσοκομειο...του ειπα τις σκεψεις μου...συμφωνησε...

μπορει να τον φωναζουν μητσο καποιοι απο το σοι του συζυγου αλλα πολυ που με νοιαζει ιζαμπελα.ο δικος μου ο αντρουλης ειναι τελειως γκαγκα.στελνει μηνιατικο στη μαμακα του για κρεμες και ποτακια.δεν καταδεχομαι ομως να του πω κατι.και μαλιστα καθε μηνα του το υπενθυμιζει ο αδερφουλης του...μην το ξεχασουμε και δεν εχει να παει κομμωτηριο η κυρια.βεβαια ο ιδιος δεν δινει τιποτα γιατι δεν εχει λογω νεου ξεκινηματος στο ελαδισταν.εμεις δηλαδη οι ξενιτεμενοι πρεπει να τα σκορπαμε.ελπιζω με τον ερχομο του παιδιου ο καλος μου να επικεντρωθει στην οικογενεια μας αποκλειστικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!Ισαβελλα για μενα επιλεξτε ενα ονομα οι δυο σας και γερο να ειναι το παιδακι.εμενα τουλαχιστον οι δικοι μου γονεις ουτε που τους νοιαζει το ονομα.και η αδερφη μου που γεννησε ποτε δςν της ειπαν βγαλε μας το ονομα.αυτα ειναι ηλιθιοτητες.τα πεθερικα μου απο την αλλη τους το εχω να πεισμωσουν αν δεν βγει το ονομα.κοριτσια να σας πω και κατι αλλο;;;;μην πατε μακρια.απο προσωπικης πειρας το λεω.εμενα η πεθερα μ εχει να πατησει σπιτι κανα μηνα.ξετει οτι δεν μπορω να βαλω ουτε σκουπα ουτε να καθαρισω μπανιο κτλ.χεστηκε.οι γονεις μ δεν μενουν εδω.οποτε τον αντρα μου εχω.οτι μπορει βοηθαει.και δεν θα τρελαθω κιολας.θα παρω μια γυναικα θα την πληρωσω να μου κανει μια γενικη γιατι χρειαζεται.απο κει και περα τα πεθερικα μ ουτε καν.σημερα φευγουν για διακοπες πασχα ολο χαρα με την κορη τους.να ξεσκασουν λιγο γιατι αθηνα δεν μπορουν.εμεις μονοι μας θα κανουμε πασχα φετος.εδω.σπιτακι ησυχα.

Link to comment
Share on other sites

rania δεν αντεξα πηρα τον αντρα μου στο νοσοκομειο...του ειπα τις σκεψεις μου...συμφωνησε...

μπορει να τον φωναζουν μητσο καποιοι απο το σοι του συζυγου αλλα πολυ που με νοιαζει ιζαμπελα.ο δικος μου ο αντρουλης ειναι τελειως γκαγκα.στελνει μηνιατικο στη μαμακα του για κρεμες και ποτακια.δεν καταδεχομαι ομως να του πω κατι.και μαλιστα καθε μηνα του το υπενθυμιζει ο αδερφουλης του...μην το ξεχασουμε και δεν εχει να παει κομμωτηριο η κυρια.βεβαια ο ιδιος δεν δινει τιποτα γιατι δεν εχει λογω νεου ξεκινηματος στο ελαδισταν.εμεις δηλαδη οι ξενιτεμενοι πρεπει να τα σκορπαμε.ελπιζω με τον ερχομο του παιδιου ο καλος μου να επικεντρωθει στην οικογενεια μας αποκλειστικα.

Σορρυ!!τον παιρνει ο αδερφος του κ του λεει στειλε λεφτα στη μαμα κ ετσι;;;;ο.τι να ναι.ναι θεωρουν οτι εσεις εχετε και οτι πρεπει να στελνετε κιολας.το ιδιο συμβαινει και με μας.θεωρουν οτι εχουμε οτι ειμαστε πλουσιοι.επειδη ο αντρας μου παιρνει εναν ψιλοκαλο μισθο κ δουλευω κ εγω.εχουμε ομως ρευμα ενοικιο σουπερ μαρκετ κτλ.δεν με ρωτησε ποτε κανενας αν εχω.ενω για την κορη δωρακια εισιτηρια εξωτερικο μεχρι κ μπιφτεκια της ζυμωνει η πεθερα μου γιατι το κοριτσι δεν ξερει.37 χρ γαιδουρα μετα συγχωρησεως.εμας;;;;;ουτε ενα κιλο ψωμι που λεει ο λογος.χαχαχαχα.για γελια ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μη με παρεξηγήσετε αλλά χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη με προβλήματα.

Εμένα ο πατέρας μου δεν ήρθε στην βάπτιση για το θέμα του ονόματος. Είναι χωρισμένος με την μάνα μου και θεωρεί ότι δεν υπάρχει καμία σαν την καινούρια του γυναίκα. και επειδή αυτή τον κάνει ότι θέλει πρέπει όλη να γονατίσουμε και να την προσκυνάμε! Επίσης μου είπε να πάω το παιδί να το φυλάξει αυτή γιατί εμείς το παιδί δεν το προσέχουμε και αρρωσταίνει συνέχεια!!!!!! (το παιδί είναι πρώτη χρονιά στον βρεφονηπιακό!!!) Και βέβαια το εγγόνι της που το μεγάλωσε αυτή και το στέλνουν τώρα σε ψυχολόγο δεν το συζητάμε. Και είπαμε, για το καινούριο ζουζούνι που έρχεται δεν ρωτάει καν! Δεν έπρεπε καν να το κάνουμε!

Για βοήθεια φέρνω κι εγώ πότε πότε γυναίκα γιατί η μάνα μου δεν είναι και πολύ των οικιακών εργασιών! Δουλεύει κιόλας και δεν......

Αρε...... Ενα θα σας πω. Η εμπειρία μου με κακούς γονείς με κάνει, ειλικρινά το λέω και ας φαίνεται ψωνισμένο, να θέλω να γίνω όσο το δυνατόν καλύτερη μάνα. Να ξέρω ότι το παιδάκι μου , τα παιδάκια μου σε λίγο καιρό, θα μπορούν να έρθουν σε μένα, ότι και αν αντιμετωπίσουν, και θα είμαι εκεί να τα ακούσω, να τα βοηθήσω και ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΙΝΩ!!!!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σορρυ!!τον παιρνει ο αδερφος του κ του λεει στειλε λεφτα στη μαμα κ ετσι;;;;ο.τι να ναι.ναι θεωρουν οτι εσεις εχετε και οτι πρεπει να στελνετε κιολας.το ιδιο συμβαινει και με μας.θεωρουν οτι εχουμε οτι ειμαστε πλουσιοι.επειδη ο αντρας μου παιρνει εναν ψιλοκαλο μισθο κ δουλευω κ εγω.εχουμε ομως ρευμα ενοικιο σουπερ μαρκετ κτλ.δεν με ρωτησε ποτε κανενας αν εχω.ενω για την κορη δωρακια εισιτηρια εξωτερικο μεχρι κ μπιφτεκια της ζυμωνει η πεθερα μου γιατι το κοριτσι δεν ξερει.37 χρ γαιδουρα μετα συγχωρησεως.εμας;;;;;ουτε ενα κιλο ψωμι που λεει ο λογος.χαχαχαχα.για γελια ειμαστε.

Αχχχχ αχχχχ αχχχχχχ. Κι εμείς το ίδιο. Εξοδα ενοικιο ρευματα κτλ κτλ και ο πατέρας μου έχει ένα εισόδημα κοντά στα 4000 με δικό του σπίτι και έξοδα μηδεν και μου λέει δεν μπορώ να σας βοηθήσω γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και δεν έχω. Βεβαια στον αδερφό μου έκανε δώρο μια μερσεντές!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

mummy μου φαινεται πως υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις.του στελνει μηνυμα καθε πρωτη του μηνα και του λεει...βαλε και τα 200 της μαμας.α του ειπε μαλιστα την τελευταια φορα το εξης.επειδη δεν μπορω να της βαζω εγω τωρα αν μπορεις βαλε και τα δικα μου.και ευτυχως ο δικος μου του απαντησε πως δεν μπορει να δινει 400 ευρο.παλι καλα που εχω πολυ ακριβο ενοικιο σπιτιου ,αγορασαμε κ ιχ και δεν μενουν...αλλιως ποιος ξερει...

ο μισθος του αντρα μου ειναι καλος για τα ελληνικα δεδομενα ειναι πλουσιος...αλλα δεν δουλευω εγω και ζουμε και μονοι μας στο εξωτερικο...ε πρεπει να μαζεψουμε κ εμεις κανενα φραγκο για να κατεβουμε.δεν σκοπευω να γερασω εδω περα...

mummy βαλε σκορδα πανω σου...θα σε γλωσσοτρωνε για τη δουλεια...

και επιπλεον πεθερα ειναι ...δεν ειναι η μανα σου...την κορη της αγαπαει.αλλα ρε παιδι ομως οταν ειναι στη μεση εγγονι δεν μπορουν να κανουν λιγο τα στραβα ματια....να φερθουν οπως πρεπει εστω για λιγο..ελεος

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ αχχχχ αχχχχχχ. Κι εμείς το ίδιο. Εξοδα ενοικιο ρευματα κτλ κτλ και ο πατέρας μου έχει ένα εισόδημα κοντά στα 4000 με δικό του σπίτι και έξοδα μηδεν και μου λέει δεν μπορώ να σας βοηθήσω γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και δεν έχω. Βεβαια στον αδερφό μου έκανε δώρο μια μερσεντές!

Εγω εχω καταληξει τον αντρα μου και το σπιτι μας.εγω απο τους γονεις μου δεν εχω παραπονο.οχι επειδη ειναι γονεις μου.μεχρι και ρουχα πηγε μου ψωνισε κ μου εστειλε γιατι της ειπα στο τηλ οτιτα τζινδεν μου κανουν η μανα μου.και μαλλον φτανω στο συμπερασμα οτι ο καθενας για το παιδι του.απλα αυτοι χεσμενο εχουν τον αντρα μου κ ευτυχως το εχει καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...