Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

XA εγώ κάνω την διαφορά, ξεκινάω τη μέρα μου με amoxil μιας και είμαι πάλι αρρωστη, flixotide και aerolin, μιας και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα θέμα με το ασθμα.

Και συνεχίζω με felicine. Kαι μετά depon για να στέκομαι όρθια. The best pregnancy ever!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια εγω παιρνω μονο φολικο το μεσημερι και το βραδυ σιδηρο! Αρα να νιωθω τυχερη γτ ολα αυτα που παιρνετε εσεις εγω θα τα ξεχνουσα!!!! Απο πεινα μια απο τα ιδια!!! Επιτελους τρωω λογω πεινας και οχι λογω λαιμαργιας στην εγκυμοσυνη!!! χιχι! ευτυχως στα κιλα ειμαι τα ιδια!!! Μονο η κοιλιτσα αρχιζει τσουκου τσουκου να φουσκωνει και χαιρομαι!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

παιρνω τα λιγοτερα φαρμακα.το πρωι για τον θυρεοειδη και βραδυ φιλικο.α και μια φορα την εβδομαδα βιταμινη d.izabella ειναι ρυθμισμενος ο θυρεοειδης σου ,δεν αλλαξαν καθολου οι τιμες τις tsh;κοριτσια εγω εχω αναγουλες και πονοκεφαλο.ειμαι μειον ενα κιλο.να δω σημερα θα μου δωσει σιδηρο;και να φανταστειτε οτι υπο κανονικες συνθηκες χωρις να ειμαι εγκυος ειναι στα ταρταρα.θα του πω να μου δωσει και μαγνησιο για να ειναι ηρεμη η μητρα.επαναληψη για αντισωματα τοξοπλασματος σας ζητησε να κανετε ο γιατρος σας;ιζαμπελα μια ακομη ερωτηση για σενα...τον τραχηλο σου τον μετρησε στην αυχενικη;νακαρι να ειναι ολα καλα σημερα εκει μεσα.ενα μηνα εχω να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε συνεγκυουλες;ισαβελλα με το καλο σημερα ο υπερηχος!

Ιζαμπελα τι ωραια!ολα καλα με την αυχενικη!με το καλο το αγορακι σας!τι πλακα που εχουν τα σκυλακια σου.

Ρεννιε πολλες μετρησεις κ πολυ ινσουλινη..εγω στην κορη εκανα 6-8φορες μετρηση κ μονο μια ινσουλινη.

Σημερα πηγα κ γω ενδοκρινολογο κ παρολο που η tsh ειναι οκ μου εδωσε προληπτικα πολυ λιγο τ4.για το διαβητη θα κανω καμπυλη τελη μαιου.γιατρο στις 10/5 κ αυχενικη 13/5.εγω παιρνω μονο φολικο απο τον ιανουαριο που αρχισαμε τις προσπαθειες κ απο αυριο του θυροειδη.κατα τα αλλα ολα καλα.εξω,βολτες αλλα χαλασε ο καιρος..ηρθε κ το πασχα κ δ εχω καθολου διαθεση..

Τα ρουχα μου μου κανουν αλλα νιωθω οτι θα σκασω με τα τζην οποτε φορμες-κολαν.

Α!θελω να παω κ διακοπες τρομαρα μου..αν συνεχιστουν ολα καλα θα κανονισω τελη ιουνη για μεσα ιουλη

Link to comment
Share on other sites

παιρνω τα λιγοτερα φαρμακα.το πρωι για τον θυρεοειδη και βραδυ φιλικο.α και μια φορα την εβδομαδα βιταμινη d.izabella ειναι ρυθμισμενος ο θυρεοειδης σου ,δεν αλλαξαν καθολου οι τιμες τις tsh;κοριτσια εγω εχω αναγουλες και πονοκεφαλο.ειμαι μειον ενα κιλο.να δω σημερα θα μου δωσει σιδηρο;και να φανταστειτε οτι υπο κανονικες συνθηκες χωρις να ειμαι εγκυος ειναι στα ταρταρα.θα του πω να μου δωσει και μαγνησιο για να ειναι ηρεμη η μητρα.επαναληψη για αντισωματα τοξοπλασματος σας ζητησε να κανετε ο γιατρος σας;ιζαμπελα μια ακομη ερωτηση για σενα...τον τραχηλο σου τον μετρησε στην αυχενικη;νακαρι να ειναι ολα καλα σημερα εκει μεσα.ενα μηνα εχω να το δω.

καλησπερααα! εγω με το θυρεοειδή ειμαι περιεργη περιπτωση γιατι ειχα κανει επέμβαση πριν 1.5 χρονο και ειχα καρκινακι , οποτε τα αντισώματα ειναι στα υψη και υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί ξανα και να κανω χειρουργειο παλι ! πραγμα που απεύχομαι και το εχω βγάλει απο το μυαλο μου τελειως!

το τραχηλο δε μου τον μέτρησε διοτι, εχω ενα πολύποδα στο τράχηλο που μου εχει κανει αιμορραγίες οποτε δεν τον τον "σκαλίζουμαι" προς το παρον. οπως εχετε καταλαβει ειμαι ενα κινητό πρόβλημα αλλα ολα καλα θα πανε ! αφου ηρθε μωρο με τοσα θεματα ...

Ισαβέλλα εγω ειχα την εντύπωση οτι ειναι κοριτσι , ειχα αποφασίσει και το ονομα , Αλκμήνη ! αλλα δεν πειραζει δεν με νιαζει γερος να ειναι ο γιος μου και η μαμα εχει χ@στει πανω της απο τωρα...:D:D:D:D:D

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις απαντήσεις σας!!! ειλικρινά σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να κάνετε αυχενική και να ειναι ολα καλα! να φτασουμε ολες να μιλάμε σε λιγα χρονια για την πρώτη μερα στο σχολειο και τι τσαντες θα τους παρουμε!!! :D

επισης.. θελω μουσακα, τι και αν τον "βγαλω" σηκώθηκα και τηγανιζω τα λαχανικα τωρα να τον φτιαξω... τι να κανω? πειναει το παιδι !!! ελπιζω να μη μου ζητήσει τσιπουρα και μπυρες γιατι ο γιατρος ειπε οχι ... :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

XA εγώ κάνω την διαφορά, ξεκινάω τη μέρα μου με amoxil μιας και είμαι πάλι αρρωστη, flixotide και aerolin, μιας και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα θέμα με το ασθμα.

Και συνεχίζω με felicine. Kαι μετά depon για να στέκομαι όρθια. The best pregnancy ever!

περαστικα σου ρανια! ελπιζω να περασει γρήγορα και να μη χρειαστεί αλλη αντιβίωση !!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, ρε κορίτσια; Τόσο πολύ καιρό είχα να μπω; Πω πω μπερδεύτηκα ποια έχει πει τι!.. Τέλος πάντων, είμαι κι εγώ με αντιβίωση γιατί στα 37 μου αποφάσισα να βγάλω φρονιμίτη και πρήστηκα και πονάω πάρα πολύ! Ό,τι να ʽναι… Αύριο θα πάμε να δούμε το καινούργιο μπεμπάκι και χαίρομαι πολύ! Όσο για τις ινσουλίνες, εγώ είμαι διαβητική Τ1 από 4 ετών. Δεν είναι το ίδιο. Τόσες κάνω και εκτός εγκυμοσύνης δηλ. Απλά τις μετρήσεις έχω αυξήσει κατά πολύ. Η έκρηξη ορμονών λόγω της κύησης κάνει τη ρύθμιση πολύ πιο δύσκολη και απρόβλεπτη. Και αν δεν είναι τα ζάχαρα ρυθμισμένα πολύ καλά, κινδυνεύει και το μωρό και εγώ. Οπότε δεν έχω άλλη επιλογή. Έχω όμως πολύ καλό ενδοκρινολόγο που κάθε 2 μέρες του στέλνω με μέιλ όλες τις μετρήσεις και μιλάμε για ό,τι αλλαγή χρειάζεται. Επίσης θα γεννήσω στο Ιασώ. Εκεί είναι ο γυναικολόγος μου που τον έχω από 15 χρονών που με χειρούργησε για κύστη και ξέρει όλη την περίπτωση και τον είχα και στο γιο μου. Μακάρι να μην ήταν τόσο περίπλοκη η κατάσταση και θα πήγαινα στο Έλενα που γέννησε η κουμπάρα μου και ήταν μια χαρά. Από οικονομικής άποψης το εννοώ γιατί είναι σκληρή η φάση..

Άντε, izambella, με το καλό ο πρώτος παίδαρος! Ιδέα μου είναι ή είναι περισσότερα τα αγοράκια τα τελευταία χρόνια;

Σας φιλώ, κορίτσια μου!


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Rania και Rennie περαστικουλια βρε κοριτσια.δεν ηξερα οτι μπορουμε να παρουμε αντιβιωση.αλλα αν επιβαλλεται.........!τεσπα.και ο καιρος παραξενος ειναι.μια ζεσταινομαι μια κρυωνω.ουτε κ εγω δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, ρε κορίτσια; Τόσο πολύ καιρό είχα να μπω; Πω πω μπερδεύτηκα ποια έχει πει τι!.. Τέλος πάντων, είμαι κι εγώ με αντιβίωση γιατί στα 37 μου αποφάσισα να βγάλω φρονιμίτη και πρήστηκα και πονάω πάρα πολύ! Ό,τι να ʽναι… Αύριο θα πάμε να δούμε το καινούργιο μπεμπάκι και χαίρομαι πολύ! Όσο για τις ινσουλίνες, εγώ είμαι διαβητική Τ1 από 4 ετών. Δεν είναι το ίδιο. Τόσες κάνω και εκτός εγκυμοσύνης δηλ. Απλά τις μετρήσεις έχω αυξήσει κατά πολύ. Η έκρηξη ορμονών λόγω της κύησης κάνει τη ρύθμιση πολύ πιο δύσκολη και απρόβλεπτη. Και αν δεν είναι τα ζάχαρα ρυθμισμένα πολύ καλά, κινδυνεύει και το μωρό και εγώ. Οπότε δεν έχω άλλη επιλογή. Έχω όμως πολύ καλό ενδοκρινολόγο που κάθε 2 μέρες του στέλνω με μέιλ όλες τις μετρήσεις και μιλάμε για ό,τι αλλαγή χρειάζεται. Επίσης θα γεννήσω στο Ιασώ. Εκεί είναι ο γυναικολόγος μου που τον έχω από 15 χρονών που με χειρούργησε για κύστη και ξέρει όλη την περίπτωση και τον είχα και στο γιο μου. Μακάρι να μην ήταν τόσο περίπλοκη η κατάσταση και θα πήγαινα στο Έλενα που γέννησε η κουμπάρα μου και ήταν μια χαρά. Από οικονομικής άποψης το εννοώ γιατί είναι σκληρή η φάση..

Άντε, izambella, με το καλό ο πρώτος παίδαρος! Ιδέα μου είναι ή είναι περισσότερα τα αγοράκια τα τελευταία χρόνια;

Σας φιλώ, κορίτσια μου!

καθολου ιδεα σου δεν ειναι !!! τα αγόρια ειναι περισσότερα!

εύχομαι να κυλήσουν ολα ομαλά με τον διαβήτη !!!

περαστικα και με το φρονιμίτη !:/

Link to comment
Share on other sites

Rania και Rennie περαστικουλια βρε κοριτσια.δεν ηξερα οτι μπορουμε να παρουμε αντιβιωση.αλλα αν επιβαλλεται.........!τεσπα.και ο καιρος παραξενος ειναι.μια ζεσταινομαι μια κρυωνω.ουτε κ εγω δεν ξερω.

ναι γμτ! ειναι ελεεινός ο καιρος, σημερα πηγα λαϊκή και παγωσα! βγήκα η κυρια με τα καλοκαιρινά !γυρσα σπιτι κουκουλώθηκα με το παπλωμα ποσες ωρες κοιμόμουν ουτε ξερω ! :P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι γμτ! ειναι ελεεινός ο καιρος, σημερα πηγα λαϊκή και παγωσα! βγήκα η κυρια με τα καλοκαιρινά !γυρσα σπιτι κουκουλώθηκα με το παπλωμα ποσες ωρες κοιμόμουν ουτε ξερω ! :P:p

Καλα εγω δεν εχω βγαλει τα καλοκαιρινα καλοκαιρινα.τετοια τρομαρα ειχα παρει που δεν ειχα αρρωστησει καθολου κ αρρωστησα αρχες απριλιου που εξω κοντομανικο δεν εχω φορεσει.φοραω ψιλα μπλουζακια ειτε με αμανικο ειτε με ζακετες.ασχετο.ανασταση θα πατε;;;;;εγω το σκεφτομαι.συνηθως τετοια ωρα κοιμαμαι.καλα κ τωρα να ξαπλωσω κοιμαμαι......δεν εχω θεμα αλλα λεμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια 11 κ 5σημερα και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι αγορι!!!

ξαφνιαστηκαμε...αχ ...ουτε ενα ονειρο με αγορακι δεν εχω...αγορομαμαδες βοηθειστε με...

ειχαμε αποφασισει μαλιστα πως αν ηταν κοριτσι θα το βγαζαμε Ισαβελλα.

ιζαμπελα μην ανησυχεις για τον θυρεοειδη...δεν θα παθεις τιποτα απο αυτο...μην αμελησεις ποτε ομως τις επισκεψεις σου στο γιατρο.

συμπληρωματα δεν μου εδωσε και παλι ο γιατρος...ειναι καλη λεει η αιμοσφαιρινη μου...και τον τραχηλο δεν εχει νοημα να τον μετραει απο τωρα...παντως ακομη και σημερα μου εβαλε χερι...και ο υπερηχος εγινε ενδοκολπικα.

περαστικα σε ολες οσες παιρνεται αντιβιωση.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια 11 κ 5σημερα και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι αγορι!!!

ξαφνιαστηκαμε...αχ ...ουτε ενα ονειρο με αγορακι δεν εχω...αγορομαμαδες βοηθειστε με...

ειχαμε αποφασισει μαλιστα πως αν ηταν κοριτσι θα το βγαζαμε Ισαβελλα.

ιζαμπελα μην ανησυχεις για τον θυρεοειδη...δεν θα παθεις τιποτα απο αυτο...μην αμελησεις ποτε ομως τις επισκεψεις σου στο γιατρο.

συμπληρωματα δεν μου εδωσε και παλι ο γιατρος...ειναι καλη λεει η αιμοσφαιρινη μου...και τον τραχηλο δεν εχει νοημα να τον μετραει απο τωρα...παντως ακομη και σημερα μου εβαλε χερι...και ο υπερηχος εγινε ενδοκολπικα.

περαστικα σε ολες οσες παιρνεται αντιβιωση.

Να τα !!!!!να τα!!!!!!!!εσκασε μυτη και η δευτερη αγορομανουλα!!!!!με το καλο Ισαβελλα.:D

Οσον αφορα αυτο για τον τραχηλο εμενα θ μου τον μετρησει στην αυχενικη για να δουμε ποσο ειναι για να μ κοψει η οχι τα ουτροτζεσταν.

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω δεν εχω βγαλει τα καλοκαιρινα καλοκαιρινα.τετοια τρομαρα ειχα παρει που δεν ειχα αρρωστησει καθολου κ αρρωστησα αρχες απριλιου που εξω κοντομανικο δεν εχω φορεσει.φοραω ψιλα μπλουζακια ειτε με αμανικο ειτε με ζακετες.ασχετο.ανασταση θα πατε;;;;;εγω το σκεφτομαι.συνηθως τετοια ωρα κοιμαμαι.καε ολα κ τωρα να ξαπλωσω κοιμαμαι......δεν εχω θεμα αλλα λεμε τωρα.

εμεις ειμαστε σε παρομια κατασταση , εγω ειδικα εκει που μιλάω στο τηλεφωνο κοιμαμαι , και στη τράπεζα παραλίγο να κοιμηθω προχθες... τι να κανω?? ειχε ζεστουλα με χτυπούσε και ο ηλιος.... πολυ θελω η μανα???

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια 11 κ 5σημερα και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι αγορι!!!

ξαφνιαστηκαμε...αχ ...ουτε ενα ονειρο με αγορακι δεν εχω...αγορομαμαδες βοηθειστε με...

ειχαμε αποφασισει μαλιστα πως αν ηταν κοριτσι θα το βγαζαμε Ισαβελλα.

ιζαμπελα μην ανησυχεις για τον θυρεοειδη...δεν θα παθεις τιποτα απο αυτο...μην αμελησεις ποτε ομως τις επισκεψεις σου στο γιατρο.

συμπληρωματα δεν μου εδωσε και παλι ο γιατρος...ειναι καλη λεει η αιμοσφαιρινη μου...και τον τραχηλο δεν εχει νοημα να τον μετραει απο τωρα...παντως ακομη και σημερα μου εβαλε χερι...και ο υπερηχος εγινε ενδοκολπικα.

περαστικα σε ολες οσες παιρνεται αντιβιωση.

ποσο χαίρομαι ισαβελλα!!!! μπράβο!!!! ολα καλα θα πανε ολα !

ειχες αποφασίσει ονομα και εσυ σαν και εμενα αν ηταν κορη ε???? αχααχαχ , εμεις λεμε παντως να τον πουμε Αχιλλέα τωρα... οπως καταλάβατε εχω θεμα με τα αρχαια ελληνικα ονοματα! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...