Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Οσο για το γλυκο που με ρωτησες κατι σε τρουφακι με γευση καφε θα σου αρεσε?

Ναι, ναι..κάτι τέτοιο θέλω.

Ο γιατρός ναι μόνο αντιβίωση είπε. Με ρώτησε αν έχει πάρει ποτέ εισπνεόμενα, είπα όχι, και δεν το συζητήσαμε άλλο. Μίλησα όμως με την ομοιοπαθητικό και μου είπε να μην πάρει αντιβίωση και μας έδωσε κάτι κάψουλες. Μία πήρε τώρα το απόγευμα και δεν έχει βήξει......θα δούμε. Αααα μας είπε και να βγει έξω 2 24ωρα αφού απυρετήσει.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ρε κορίτσια πείτε μου λίγο, γιατί εμείς βροχίτιδα δεν έχουμε ξαναπεράσει και δεν έχω εμπειρία. Έχει να κάνει με πνευμονία και τέτοια ή λέω χαζομάρες; Πρέπει να έχω το παιδί κατ' οίκον περιορσμό. Δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τον γιατρό εκείνη την ώρα και τώρα είναι σε γέννα και δεν μπορεί να μιλήσει. Φοβάμαι και λίγο να τον ρωτήσω μην με περάσει και για ηλίθια. :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

πνευμονια; οχι καλε!

Γιατι σκεφτεσαι χαζομαρες?Αφου πηγατε γιατρο ,τι ψαχνεις τωρα?

το μονο που ξερω απο τη φιλη μου ειναι οταν εχουν τα παιδια της ακροαστικα τα φυλαει καποιες μερες.Δε νομιζω οτι ειναι το ιδιο πραγμα...ή λεω βλακειες?

αχ δε ξερω...μην αγχωνεσαι παντως καλε!Πως σου ηρθε τωρα;Ολη η ελλαδα βηχει!

εχει πολυ πυρετο?

Για το γλυκο με εχεις εξιταρει...χαχα ακου τι σκεφτηκα

1 βιταμ σκληρο παρα κατι

1 ποτήρι ζάχαρη άχνη

1 βανίλια

1/2 κιλό πτι μπερ

1/2 φλυτζανάκι καφέ (πχ.εσπρεσσο)

1/2 φλυτζανακι καφε κονιακ

3 κουταλιές της σούπας καφε στιγμιαιο τον ψιλο- ψιλο(σαν κακαο) ή και παραπάνω ανάλογα πόσο καφέ το θέλουμε

δοκιμαζεις και αν χρειαστει προσθετεις ζαχαρη.

Βασικα ειναι με βαση τον κορμο-μωσαικο το παραπανω και το σκεφτηκα μονη μου αλλα πιστευω θα βγει καλο!

χτυπας βιταμ με αχνη πολυ καλα,προσθετεις τα υπολοιπα,ανακατευεις μεσα τα σπασμενα μπισκοτα και βαζεις ψυγειο να σφιξει το μειγμα.

Μετα πλαθεις μπαλακια και τα κυλας σε οτι θες...ξηροκαρπι,τρουφα,καφε...

χμμ....καλο θα ειναι!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα λέγατε εσεις για τα μαθητουδια σας αλλα τα συναισθηματα όταν το βιωνεις ειναι εντελώς διαφορετικα και πρωτογνωρα!

Ετσι ειναι !και εγω στην πορεια αναθεωρησα αρκετα πραγματα και εξαληφθηκαν αρκετοι ενδοιασμοι μου και αγχη.

Τι βαθμο πηρατε σημερα???χαχα!

Λοιπον νεο!Σημερα ο Γρ. εφαγε τη μιση σουπα του!:shock:

Απο 10 μηνων εχει να φαει σουπα!

Καλα... νομιζα οτι μου εκαναν πρωταπριλιατικο :tongue::tongue::tongue:

Κικη που εισαι?Ελα καλε να μας πεις και εσυ τα νεα του μαθητη!!!

Σα να μου φαινεται οτι θα καταργησει εντελως τον μεσημειρανο υπνο...δε λεω.. μολις κοιμηθηκε γιατι βγηκαμε κιολας αλλα ο μπαμπας μας δεν ηρθε ακομα και δεν τον ειδε καν...δυσκολα τα πραγματα...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κων κων αλλο αγαπημενο θεμα....πιπεριες!!!!!!!ναι σχεδον οπου παει βαζω πιπεριες...χαχα.Μου αρεσουν πολυ και ειδικα οι πορτοκαλι εχει και πολυ βιταμιση c και την προτιμω.

Υπαρχουν ομως και φαγητα που δε βαζω...:rolleyes:

Για τις τουρσι..εννοεις καυτερες?Αν ναι αυτες δεν τις προτιμω :-(.Ευχαριστω παντως.

Για τη συνταγουλα...κατι σαν σπετσοφαι δλδ?Παντως ωραια προταση!!Θα το κανω συντομα.Οτι μου εχεις δωσει το φτιαχνω!!:D τι πιπεριες να βαλω?κερατο?φλωρινης?τι βαζουν συνηθως?

Για τουρσι οχι καυτερες. Τις απλες λεω κερατο, με καροτο, κουνουπιδι, σελινο (αν θυμαμαι καλα).

Για τη συνταγη βαζουμε κερατο συνηθως, γενικως οτι υπαρχει στον κηπο. Τις πιπεριες μπορει να μη τις τρωω αλλά στη βουτα είμαι πρωτη.:mrgreen:

Τις συνταγες τις εκτυπωσα κιόλας. Καλα θα παω στο χωριο Μεγαλοβδομαδα και θα εμφανίσω τα νηστίσιμα τσουρεκια! Ουαου χιχιχιχιχι!

Τί ωρα εγινε σεισμος? Δεν καταλαβα τίποτα.(ευτυχως)

Giovanna μου για πνευμονια εχουν σχεση τα ακροαστικά και δεν αφηνουν να βγεις εξω για κανα 2ημερο. Ελπίζω οι καψουλες να εχουν αποτελεσμα.

Λοιπον ειμασταν παιδιατρο. Την βρηκε μια χαρα οποτε το εφαγε το εμβολιακι της η μικρή. Τελικα οι μασκες που εκανα και ο ορός πιάσαν τοπο. Στα κιλα της ομως πηρε μονο 130 γρ.:( σε ενα μηνα. Είναι 7.630 τωρα. Μου ειπε οτι αν τον επομενο μηνα βαλει παλι τοσο λιγο θα το ψαξουμε:confused:. Δεν ρωτησα ομως πως θα το ψαξουμε... Και τον περασμενο μηνα ειχε παρει μονο 200 γρ. ενω τρωει πολύ καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σεισμος κατα τις 5παρα?καπου εκει...

Καλα εγω να δεις μουρη που ειχα πουλησει περσυ με τα νηστισιμα τσουρεκια!!!χαμος ειχε γινει!!!χαχα!!!Να τα κανεις!

Μεχρι και η μικρη μπορει να φαει αν τρωει πορτοκαλι...δεν εχουν ουτε αυγο, ουτε τιποτα.

Οσο για τις εξετασεις...τι εξετασεις δλδ?Ελα μωρε κοριτσακι fit ειναι ποσο να ηταν δλδ?Στην καμπυλη πως ειναι?

Ο Γρηγορης που επαιρνε αβερτα μετα τους 6-7 μηνες ειχε κοψει λιγο...της ειχα πει ,ταραγμενη κιολας ''ααα δεν πηρε τιποτα'' και μου λεει ''πως το λες ετσι?οταν λεμε τιποτα να εννοουμε τιποτα...τιποτα ειναι τα 300 γρ?'' (τα 300 παραδειγμα ειναι γιατι δε θυμαμαι ποσο ειχε παρει).


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρε κορίτσια, σήμερα θα τα πείτε όλα που είμαι κομμάτια??? Τελευταία ένιωθα συνέχεια πεσμένη και το απέδιδα στην ιγμορίτιδα και στη γαστρεντερίτιδα. Τελικά δεν είναι αυτό, μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει και δεν είμαστε προετοιμασένοι με την καμία αυτή τη στιγμή, κρατάω μια επιφύλαξη Πρωταπριλιά είναι σήμερα, ας ελπίσω ότι το τεστ μου έκανε πλάκα.

Με συγχωρείτε που δε σχολιάζω τίποτα, αλλά είμαι λίγο χάλια.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ένιωθα συνέχεια πεσμένη και το απέδιδα στην ιγμορίτιδα και στη γαστρεντερίτιδα. Τελικά δεν είναι αυτό, μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει και δεν είμαστε προετοιμασένοι με την καμία αυτή τη στιγμή, κρατάω μια επιφύλαξη Πρωταπριλιά είναι σήμερα, ας ελπίσω ότι το τεστ μου έκανε πλάκα.

Πλάκα κάνεις!!!! Έλα πες ότι μας κάνεις εσύ Πρωτοπριλιάτικο αστείο. ΠΕΣ


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Για το γλυκο με εχεις εξιταρει...χαχα ακου τι σκεφτηκα

1 βιταμ σκληρο παρα κατι

1 ποτήρι ζάχαρη άχνη

1 βανίλια

1/2 κιλό πτι μπερ

1/2 φλυτζανάκι καφέ (πχ.εσπρεσσο)

1/2 φλυτζανακι καφε κονιακ

3 κουταλιές της σούπας καφε στιγμιαιο τον ψιλο- ψιλο(σαν κακαο) ή και παραπάνω ανάλογα πόσο καφέ το θέλουμε

δοκιμαζεις και αν χρειαστει προσθετεις ζαχαρη.

Βασικα ειναι με βαση τον κορμο-μωσαικο το παραπανω και το σκεφτηκα μονη μου αλλα πιστευω θα βγει καλο!

χτυπας βιταμ με αχνη πολυ καλα,προσθετεις τα υπολοιπα,ανακατευεις μεσα τα σπασμενα μπισκοτα και βαζεις ψυγειο να σφιξει το μειγμα.

Μετα πλαθεις μπαλακια και τα κυλας σε οτι θες...ξηροκαρπι,τρουφα,καφε...

χμμ....καλο θα ειναι!

ΧΜΜΜΜΜΜ το σημείωσα ήδη και θα τα φτιάξω αύριο. Σπίτι θα είμαστε έτσι και αλλιώς, να κάνει κάτι δημιουργικό.

Δεν έχει πολύ πυρετό η Αλεξάνδρα. Μέχρι 38,6 έκανε το απόγευμα στις 6 και το ντεπόν την κρατάει ακόμα. Δεν ξέρω τι με έπιασε και σκέφτομαι έτσι. Κάπως μου ήρθε και εμένα το θέμα αντιβίωση μάλλον


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον ειμασταν παιδιατρο. Την βρηκε μια χαρα οποτε το εφαγε το εμβολιακι της η μικρή. Τελικα οι μασκες που εκανα και ο ορός πιάσαν τοπο. Στα κιλα της ομως πηρε μονο 130 γρ.:( σε ενα μηνα. Είναι 7.630 τωρα. Μου ειπε οτι αν τον επομενο μηνα βαλει παλι τοσο λιγο θα το ψαξουμε:confused:. Δεν ρωτησα ομως πως θα το ψαξουμε... Και τον περασμενο μηνα ειχε παρει μονο 200 γρ. ενω τρωει πολύ καλα.

Αλεξάνδρα 8 μηνών, 7770 και 69 εκ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...