Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Ωραία..με καθησυχάσατε λίγο με τις βαλίτσες. Εγώ μπάινω 25/2 στο μήνα μου. Αρχές Φλεβάρη θα πλύνω ρούχα και θα αγοράσω όσα μου λείπουν για το μαιευτήριο. Τώρα ετοιμάζουμε το δωμάτιο σιγά σιγά.. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το στρώμα. Και γω σε συνδυασμό και των δύο καταλήγω (κοκοφ +λατεξ). 

Σονια μου, έτσι εξηγείτε που σου ζήτησε μισθό. Εγώ θα γεννήσω στο δημόσιο..αλλά στην επαρχία είναι ένας ο γιατρός μαιευτήρας..οπότε αυτός που με βλέπει , αυτός και θα με ξεγεννήσει. Δεν έχει ιατρείο έξω.

Άλλο θέμα.. εδώ και 4-5 μέρες νιώθω ένα πιάσιμο από κάτω. Όταν πάω να σηκωθώ και όταν περπατάω κυρίως. Όχι όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη. Είναι σαν να χω κάνει ποδήλατο..και να με πόνεσε η σέλα. Ένας τέτοιο πόνος. Στην αρχή φοβήθηκα..(πρώτη φορά πόνο από κάτω έχω). Αλλά δεν είναι συσπάσεις σίγουρα. Είναι συνεχόμενος..οπότε μυικός θα έλεγα. Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό μου..απλά λέω μήπως το χει περάσει καμία σας? Ίσως να ανοίγουν και οι σύνδεσμοι της περιοχής... 

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 hours ago, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Ωραία..με καθησυχάσατε λίγο με τις βαλίτσες. Εγώ μπάινω 25/2 στο μήνα μου. Αρχές Φλεβάρη θα πλύνω ρούχα και θα αγοράσω όσα μου λείπουν για το μαιευτήριο. Τώρα ετοιμάζουμε το δωμάτιο σιγά σιγά.. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το στρώμα. Και γω σε συνδυασμό και των δύο καταλήγω (κοκοφ +λατεξ). 

Σονια μου, έτσι εξηγείτε που σου ζήτησε μισθό. Εγώ θα γεννήσω στο δημόσιο..αλλά στην επαρχία είναι ένας ο γιατρός μαιευτήρας..οπότε αυτός που με βλέπει , αυτός και θα με ξεγεννήσει. Δεν έχει ιατρείο έξω.

Άλλο θέμα.. εδώ και 4-5 μέρες νιώθω ένα πιάσιμο από κάτω. Όταν πάω να σηκωθώ και όταν περπατάω κυρίως. Όχι όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη. Είναι σαν να χω κάνει ποδήλατο..και να με πόνεσε η σέλα. Ένας τέτοιο πόνος. Στην αρχή φοβήθηκα..(πρώτη φορά πόνο από κάτω έχω). Αλλά δεν είναι συσπάσεις σίγουρα. Είναι συνεχόμενος..οπότε μυικός θα έλεγα. Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό μου..απλά λέω μήπως το χει περάσει καμία σας? Ίσως να ανοίγουν και οι σύνδεσμοι της περιοχής... 

 

Το εχω νιωσει και εγω κοπελα μου απο κατω αλλα πιο πολυ εγω σαν μουδιασμα η καλυτερα τεντωμα να το πω?.Αλλα δεν ηταν κατι μην αγχωνεσαι...Μυικο οπως ειπες λογω οτι ανοιγουν ολα εκει κατω τωρα χιχιχι :)

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Σήμερα έτρεχα από το πρωί να φτιάξω τη χαρτούρα.. αναρρωτικές,γιατρό,εργοδότης  κλπ κλπ! Ουφ! Τέλειωσα μ αυτά και μου φυγε ένα βάρος! 

Λοιπόν τα νέα μου.. ο πόνος από κάτω όντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό (ευχαριστώ anguen)! Με ρώτησε αν πετρώνει η κοιλιά μου.. κάτι που δεν έχω καταλάβει να γίνεται. Σ αυτήν την περίπτωση.. μάλλον θα χα θέμα (συσπάσεων?)

Ο μπέμπης από τις 5/1 ως σήμερα 16/1 έχει πάρει 700γρ!!! Είναι 2 κιλάκια δηλαδή!!! Ουαου..δε το περίμενα! Με καθησύχασε λέγοντας μου..ότι και γω δεν είμαι καμιά κοντούλα..αλλά ψηλή και νταρντάνα..το ίδιο εύσωμος είναι και ο άντρας μου...πώς να ναι το παιδί είπε..λίγο πάνω από το όριο! Εγώ μισό κιλάκι πάνω! Μου γραψε εξετάσεις..ραντεβού πάλι αρχές Φλεβάρη. Δεν μου κανε ντόμπλερ..από τον 8ο λέει και μετά. Σκέφτομαι βέβαια να πάω και στον γιατρό τον ιδιώτη την επόμενη εβδομάδα..γιατί έχω να δω σε 3D το μπεμπάκο μου εδώ και 2 μήνες και χω σκάσει!

Αυτά τα νέα..εσείς???

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου ομορφαα

 

Σουιτ μομμυ ...μου θυμιζεις τους πονους που ειχα στο πρωτο μου παιδακι κ ηταν αιμμοροιδες τελικα αστα  ...

 

Κι εγω ντοπλερ για 2 φωρα στις 20 του μηνως...28 εβδομαδα για να δουμε την κυστουλα...  κοριτσια μου εγω λογο του οτι δεν εβρισκα καποιον γιατρο να με εμπνεει κ επειδη ειδη δυο φωρες στο ελενα το εχω ζησει τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη κ αποφασισαμε να παμε χωρις γιατρο...επειδη ομωσ πηγαινω παρασκευες μονο με βλεπουν παντα οι γιατροι...παντα οι ιδιοι...οποτε νιωθω πολυ ασφαλης...κ τα χρηματα λεμε αντι για το γιατρο να τα δωσουμε στο δωματιο κ να παμε μονοκλινο...55ευρω η βραδυα ειναι...να εχω τον αντρουλη μου μαζι μια κ δεν εχω κανεναν αλλον κ να μπορει κ να κανει ανετα κ μπανιο τοσεσ μερεσ...

Σε 11 ημερεσ 700 γραμμαρια εντυπωσιακό  κ σουπερ!!!!


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

εχω παρά πολυ καιρο να μπω στο φόρουμ.. λίγο το οτι βοηθάω την αδερφή μου με τις ετοιμασίες του γάμου της, λίγο το δικό μου ψάξιμο για τα πράγματα της μπέμπας, μετα ήρθαν και οι γιορτές...

εμεις σήμερα πήγαμε στο γιατρο.. η μικρούλα μου ειναι 1950 γρ. και εγω διανύω την 31η βδομάδα. Ολα καλα τα είδε ο γιατρός, ηταν και με το κεφάλι κατω αν και ειναι νωρίς ακομα και μπορει να αλλάξει θέση. 

περιμενω την Τετάρτη τα έπιπλα του δωματίου, στρώμα επέλεξα όλο λατέξ μετα απο αρκετό ψάξιμο, γιατι με προβλημάτισε το γεγονός οτι πολλοί έλεγαν οτι ο κοκόφοινικας μυρίζει.. τι να πω... μακάρι να έκανα σωστή επιλογή.

βαλιτσα δεν εχω ετοιμάσει ακομα, αλλα λεω να ξεκινήσω σιγα σιγα γιατι ειμαι αρκετα control freak...

 


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια..

sweet mommy, τον πόνο αυτό εγώ τον έχω πολύ καιρό. Αλλά εγω γενικά πονάω οπότε δεν είμαι και παράδειγμα.

dudu σε 11 ημέρες 700 γραμμάρια εσύ ή το μωρό/? Δεν κατάλαβα..

Babezu μια χαρά το μωράκι σου. Με το καλό..

Σήμερα πήγα για εξετάσεις αίματος και πέμπτη έχω γιατρό... Θα σας πώ τότε τα νέα μας. Α όσο για τη βαλίτσα λέω ΣΚ να ξεκινήσω. Εξάλου θα τα βάλω  δυο φορές για πλύσιμο τα καινούρια ρούχα, προίκα κτλ..Οπότε θέλω χρόνο.....


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, sweet mommy είπε:

Κορίτσια γεια σας!

Σήμερα έτρεχα από το πρωί να φτιάξω τη χαρτούρα.. αναρρωτικές,γιατρό,εργοδότης  κλπ κλπ! Ουφ! Τέλειωσα μ αυτά και μου φυγε ένα βάρος! 

Λοιπόν τα νέα μου.. ο πόνος από κάτω όντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό (ευχαριστώ anguen)! Με ρώτησε αν πετρώνει η κοιλιά μου.. κάτι που δεν έχω καταλάβει να γίνεται. Σ αυτήν την περίπτωση.. μάλλον θα χα θέμα (συσπάσεων?)

Ο μπέμπης από τις 5/1 ως σήμερα 16/1 έχει πάρει 700γρ!!! Είναι 2 κιλάκια δηλαδή!!! Ουαου..δε το περίμενα! Με καθησύχασε λέγοντας μου..ότι και γω δεν είμαι καμιά κοντούλα..αλλά ψηλή και νταρντάνα..το ίδιο εύσωμος είναι και ο άντρας μου...πώς να ναι το παιδί είπε..λίγο πάνω από το όριο! Εγώ μισό κιλάκι πάνω! Μου γραψε εξετάσεις..ραντεβού πάλι αρχές Φλεβάρη. Δεν μου κανε ντόμπλερ..από τον 8ο λέει και μετά. Σκέφτομαι βέβαια να πάω και στον γιατρό τον ιδιώτη την επόμενη εβδομάδα..γιατί έχω να δω σε 3D το μπεμπάκο μου εδώ και 2 μήνες και χω σκάσει!

Αυτά τα νέα..εσείς???

 

2 κιλα ο μπεμπης κοριτσι μου ?Ουαουυυυ....σαν τον ζυμαρουλη της piltsbury θα ειναι ο μπεμπης σου τελεια!!!Οτι πρεπει για αγκαλιες και φιλια ρουφιχτα χιχιχι:-D

Εγω εχθες πηγα και η μπουμπου μου ειναι 1500 μου ειπε, πολυ καλα την βρηκε στα κιλα και αρκετα ψιλη μου ειπε ...θα πηρε απο την μαμα οπου αισιως ειμαι 1.80 αχαχαχα !Γερα να ειναι τα μωρουλινια μας και τιποτα αλλο!Οσο βρε κοριτσια για την βαλιτσα εγω αγχωθει λιγο μιας και κινουμε με ρυθμους βραδυποδα λογω μεσης..Κατι ρουχαλακια τα επλυνα και τα σιδερωσα τα εβαλα ομως στην συρταριερα που πηρα για την μπεμπα και οχι στην βαλιτσα ..φοβαμαι οτι θα μυρισουν μεχρι τον μαρτη και δεν εχω την πολυτελεια να τα ξανακανω μετα...Εχθες μου ηρθαν και τα μπιμπερο τελικα πηρα της avent και τωρα μου μειναν κατι ψιλοπραγματα για να τελειωνω με τις αγορες...αυτααα...ουφφ ανυπομονω μωρε να περασει ο καιρος να τα κρατησουμε αγκαλιτσα τα θαυματακια μας και νομιζω οτι οσο πλησιαζουμε δεν περναει ο καιρος.!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, anguen είπε:

2 κιλα ο μπεμπης κοριτσι μου ?Ουαουυυυ....σαν τον ζυμαρουλη της piltsbury θα ειναι ο μπεμπης σου τελεια!!!Οτι πρεπει για αγκαλιες και φιλια ρουφιχτα χιχιχι:-D

Εγω εχθες πηγα και η μπουμπου μου ειναι 1500 μου ειπε, πολυ καλα την βρηκε στα κιλα και αρκετα ψιλη μου ειπε ...θα πηρε απο την μαμα οπου αισιως ειμαι 1.80 αχαχαχα !Γερα να ειναι τα μωρουλινια μας και τιποτα αλλο!Οσο βρε κοριτσια για την βαλιτσα εγω αγχωθει λιγο μιας και κινουμε με ρυθμους βραδυποδα λογω μεσης..Κατι ρουχαλακια τα επλυνα και τα σιδερωσα τα εβαλα ομως στην συρταριερα που πηρα για την μπεμπα και οχι στην βαλιτσα ..φοβαμαι οτι θα μυρισουν μεχρι τον μαρτη και δεν εχω την πολυτελεια να τα ξανακανω μετα...Εχθες μου ηρθαν και τα μπιμπερο τελικα πηρα της avent και τωρα μου μειναν κατι ψιλοπραγματα για να τελειωνω με τις αγορες...αυτααα...ουφφ ανυπομονω μωρε να περασει ο καιρος να τα κρατησουμε αγκαλιτσα τα θαυματακια μας και νομιζω οτι οσο πλησιαζουμε δεν περναει ο καιρος.!

Νομιζω οτι καπου στην 31 με 32 εβδομαδα ειναι κοντα στα 2κιλά τα εμβρυα. Εκει κοντα θα ειναι κ το δικο μου νομίζω.. Βέβαια υπάρχει κ η απόκλιση που εμένα στο δευτερο ήταν 700 γραμμ. Μου έλεγε πριν γεννήσω,με τον υπέρηχο, οτι ειναι 4κιλά κ γεννήθηκε 3300γρ...

Και γω δεν την παλευω πιά... Αφού ελπίζω να  γεννήσω μετα τις 18/2 που μπαίνω στο μήνα μου κ οχι μάρτη... Βεβαια απο την άλλη λέω, γερό ναναι. Γερά ναναι όλα τα μωράκια δλδ.

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δε βιάζομαι???

Ίσως επειδή θα είναι η πρώτη μου γέννα (και υπάρχει φόβος).. ίσως και γιατί καλοπερνάω αραχτή σπίτι μου(μετά από 3 συνεχόμενα χρόνια δουλειάς σε σουπερμάρκετ)... δε βιάζομαι καθόλου να γεννήσω! Εγώ βλέπω ότι ο χρόνος τρέχει.. 2 μήνες δεν είναι τίποτα! Και γω έχω αγχωθεί με τη βαλίτσα και όλα τα σχετικά..αλλά όταν σκέφτομαι έχω 2 μήνες ακόμα ηρεμώ!

Όσο για τα 2 κιλάκια του ζυμαρούλη μου..δεν τα πολυπιστεύω..δε μπορεί να πήρε 700γρ σε 11 μέρες! Τα μηχανήματα του νοσοκομείου έχουν σίγουρα απόκλιση. Μόνο τη ζυγαριά του νοσοκομείου..θέλω να κλέψω. Η μόνη που με ευχαριστεί πάντα!χαχα.. φιλάκια σ όλες τις κοιλουμπίτσες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/1/2017 at 9:26 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Ωραία..με καθησυχάσατε λίγο με τις βαλίτσες. Εγώ μπάινω 25/2 στο μήνα μου. Αρχές Φλεβάρη θα πλύνω ρούχα και θα αγοράσω όσα μου λείπουν για το μαιευτήριο. Τώρα ετοιμάζουμε το δωμάτιο σιγά σιγά.. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το στρώμα. Και γω σε συνδυασμό και των δύο καταλήγω (κοκοφ +λατεξ). 

Σονια μου, έτσι εξηγείτε που σου ζήτησε μισθό. Εγώ θα γεννήσω στο δημόσιο..αλλά στην επαρχία είναι ένας ο γιατρός μαιευτήρας..οπότε αυτός που με βλέπει , αυτός και θα με ξεγεννήσει. Δεν έχει ιατρείο έξω.

Άλλο θέμα.. εδώ και 4-5 μέρες νιώθω ένα πιάσιμο από κάτω. Όταν πάω να σηκωθώ και όταν περπατάω κυρίως. Όχι όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη. Είναι σαν να χω κάνει ποδήλατο..και να με πόνεσε η σέλα. Ένας τέτοιο πόνος. Στην αρχή φοβήθηκα..(πρώτη φορά πόνο από κάτω έχω). Αλλά δεν είναι συσπάσεις σίγουρα. Είναι συνεχόμενος..οπότε μυικός θα έλεγα. Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό μου..απλά λέω μήπως το χει περάσει καμία σας? Ίσως να ανοίγουν και οι σύνδεσμοι της περιοχής... 

 

Ναι οι σύνδεσμοι ανοίγουν..φαντάσου εγώ έχω αυτόν τον πόνο από τις αρχές 

10 hours ago, sweet mommy είπε:

Μόνο εγώ δε βιάζομαι???

Ίσως επειδή θα είναι η πρώτη μου γέννα (και υπάρχει φόβος).. ίσως και γιατί καλοπερνάω αραχτή σπίτι μου(μετά από 3 συνεχόμενα χρόνια δουλειάς σε σουπερμάρκετ)... δε βιάζομαι καθόλου να γεννήσω! Εγώ βλέπω ότι ο χρόνος τρέχει.. 2 μήνες δεν είναι τίποτα! Και γω έχω αγχωθεί με τη βαλίτσα και όλα τα σχετικά..αλλά όταν σκέφτομαι έχω 2 μήνες ακόμα ηρεμώ!

Όσο για τα 2 κιλάκια του ζυμαρούλη μου..δεν τα πολυπιστεύω..δε μπορεί να πήρε 700γρ σε 11 μέρες! Τα μηχανήματα του νοσοκομείου έχουν σίγουρα απόκλιση. Μόνο τη ζυγαριά του νοσοκομείου..θέλω να κλέψω. Η μόνη που με ευχαριστεί πάντα!χαχα.. φιλάκια σ όλες τις κοιλουμπίτσες!

χαχαχαχαχαχα..ούτε εγώ βιάζομαι..βέβαια από την μια δεν μπορώ άλλο έχω κουραστεί...από την άλλη αγχώνομαι για τον πρώτο...κ πως θα το πάρει..ρώτησα κ την παιδίατρο μου κ είπαμε για 40 μέρες να είναι σπίτι..θα είναι κ το Πάσχα οπότε σχολείο μετά το Πάσχα θα πάει ...θα δούμε..είπαμε μην το ρισκάρουμε λόγο ιωσεων..ο άντρας μου έχει γαστρεντερίτιδα που μάλλον κόλλησε από τον μικρό που κόλλησε μάλλον από κάποια γενέθλια που είχαμε πάει την προηγούμενη Τετάρτη γιατί σχολείο πήγε Πέμπτη Κ Παρασκευή Κ από την Παρασκευή τον ενοχλούσε μόνο η κοιλιά του. ,αλλά ο μικρός ήταν πολύ ελαφριά σχεδόν μια χαρά ήταν..ο άντρας μου Είναι χάλια...τεσπα..τον έχω σε καραντίνα με μάσκα...

 

2 κιλά μια χαρά..πάντως Ναι έχουν αποκλισει πάλι 500+-...οπότε Ναι παίζει..εμένα πάντως βγήκε όσο μου έλεγαν μόνο 50 γρ μείον ήταν.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...:):):)

Πήγα γιατρό, όλα καλά.. 1900 γρ η μικρή και εγώ +2κιλά σε 20 μέρες...:oops: +12 απο την αρχή..3-6 Μάρτη μπαίνω για καισαρική..... Άρχισα να αγχώνομαι..

Πήρα και τα τελευταία της μπέμπας και ΣΚ βάζω πρώτη μπουγάδα..Η δευτερη αργότερα.. Αν μου κάνει τη χάρη ο καιρός δλδ..

Εσείς πώς είστε?

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, anastasia s είπε:

Καλημέρα...:):):)

Πήγα γιατρό, όλα καλά.. 1900 γρ η μικρή και εγώ +2κιλά σε 20 μέρες...:oops: +12 απο την αρχή..3-6 Μάρτη μπαίνω για καισαρική..... Άρχισα να αγχώνομαι..

Πήρα και τα τελευταία της μπέμπας και ΣΚ βάζω πρώτη μπουγάδα..Η δευτερη αργότερα.. Αν μου κάνει τη χάρη ο καιρός δλδ..

Εσείς πώς είστε?

άντε κοριτσάκι μου μια χαρά!!!τι ωραία!!!κοντεύεις...βλέπω από τις πρώτες θα είσαι ίσως που θα πάρεις το μωρό σου αγκαλίτσα!!!εμείς καλά...γενικά..έφτιαξα λίγο την βαλίτσα...αφού πια μπήκα στον 8ο κ για την ακρίβεια είχα κάτι πονακια περιόδου εχθές το βράδυ ρυθμικά κάθε 6 με 7 λεπτά άλλα πολύ ήπια..μάλλον είναι ίσως οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις...βέβαια τότε πέτρωμα δεν είχα..κ είπα να την φτιάξω να την έχω έτοιμη..έχω βάλει κάποια βασικά κ τα άλλα πιο μετά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ! Κοντοζυγώνει η ώρα! Δε το χω πιστέψει ακόμα! Αναστασία θα κάνεις την αρχή καθώς φαίνεται! 

Ο καιρός χάλια..ούτε να πλύνουμε, ούτε να βάψουμε μας αφήνει.. τουλάχιστον η μαμά μου ράβει τα σεντονάκια της κούνιας..και γω παραγγέλνω τα λοιπά προικιά του μπέμπη! Κουβέρτες,πετσέτες,κουρτίνα,χαλί..είναι όλα στο πρόγραμμα!

Με χει πίασει μια αυπνία..άλλο πράμα! Δε μπορώ να κοιμηθώ πριν τις 5 το πρωί. Και κατά συνέπεια ξυπνάω μεσημέρι. Είναι από την υπερένταση, το άγχος..από το γεγονός ότι δε μπορώ να βολευτώ στο κρεβάτι..ποιος ξέρει? Μάλλον όλα μαζί!

Υπομονή κορίτσια..λίγο έμεινε! Σε λίγο θα γράφουμε ιστορίες τοκετού..και ευχές η μία στην άλλη! 

 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

άντε κοριτσάκι μου μια χαρά!!!τι ωραία!!!κοντεύεις...βλέπω από τις πρώτες θα είσαι ίσως που θα πάρεις το μωρό σου αγκαλίτσα!!!εμείς καλά...γενικά..έφτιαξα λίγο την βαλίτσα...αφού πια μπήκα στον 8ο κ για την ακρίβεια είχα κάτι πονακια περιόδου εχθές το βράδυ ρυθμικά κάθε 6 με 7 λεπτά άλλα πολύ ήπια..μάλλον είναι ίσως οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις...βέβαια τότε πέτρωμα δεν είχα..κ είπα να την φτιάξω να την έχω έτοιμη..έχω βάλει κάποια βασικά κ τα άλλα πιο μετά.

ποτέ δεν ξέρεις πότε θαρθει η ώρα της καθεμιάς μας..Όταν είναι έτοιμα τα μωράκια μας... Ελπίζω βέβαια εμείς να μην έχουμε προωρα, όπως άλλα καφέ.....

Από τον 8ο είχα και γω συσπάσεις, στα πρώτα μιλάω, τώρα πονάω τόσο πολύ που πραγματικά οι συσπάσεις είναι παιχνιδάκι...

12 hours ago, sweet mommy είπε:

Ωχ ωχ! Κοντοζυγώνει η ώρα! Δε το χω πιστέψει ακόμα! Αναστασία θα κάνεις την αρχή καθώς φαίνεται! 

Ο καιρός χάλια..ούτε να πλύνουμε, ούτε να βάψουμε μας αφήνει.. τουλάχιστον η μαμά μου ράβει τα σεντονάκια της κούνιας..και γω παραγγέλνω τα λοιπά προικιά του μπέμπη! Κουβέρτες,πετσέτες,κουρτίνα,χαλί..είναι όλα στο πρόγραμμα!

Με χει πίασει μια αυπνία..άλλο πράμα! Δε μπορώ να κοιμηθώ πριν τις 5 το πρωί. Και κατά συνέπεια ξυπνάω μεσημέρι. Είναι από την υπερένταση, το άγχος..από το γεγονός ότι δε μπορώ να βολευτώ στο κρεβάτι..ποιος ξέρει? Μάλλον όλα μαζί!

Υπομονή κορίτσια..λίγο έμεινε! Σε λίγο θα γράφουμε ιστορίες τοκετού..και ευχές η μία στην άλλη! 

 

 

Υπομονή, λίγο έμεινε... Κοιμήσου και ως το μεσημέρι δεν πειράζει... Τώρα που μπορείς δλδ......Και γω θέλω ύπνο, αλλά δεν μπορώ..:-(


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...