Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα ξωτικά

Δεν γράφω συχνα αλλα σας παρακολουθώ και μαρέσουν παρα πολυ αυτα που εχετε βάλει. Ηδη εχω γράψει τη λίστα με τα πράγματα που θα κανω διαφορετικά φέτος. Θελω να αλλαξω το χρώμα του στολισμου στο δέντρο μας, ειναι πολύχρωμο και φετος θα ηθελα να του δωσω ενα πιο γηινο τόνο αλλα οσο γινεται πιο οικονομικα. Οποτε ξεκινησα με την αγορά μιας κορδέλας χρυσοκαφέ με κόκκινες χιονιφάδες. Εσας τι χρώματα ειναι ο στολισμός που κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες, ξωτικό!!!

Ελπίζω να ευχαριστηθείς πολύ το θέμα μας και να σου αφήνει όμορφες και γλυκές εικόνες.

Αν καταφέρεις και έχεις όρεξη, βγάλε μας φωτογραφία τους καρυοθραύστες σου. Τους λατρεύω!!!!!

Eιρήνη μολις βρω ευκαιρία θα ανεβάσω τους καρυοθραύστες να τους δείτε. Τους πηρα απο το γνωστο παιχνιδάδικο. Τωρα χρειάζομαι και εναν Αη Βασίλη με τους τάρανδους που δεν εχω και ειμαι κομπλέ για φέτος.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξωτικουλια συνηθως ποτε στολιζεται??

Μην με πείτε τρελή αλλα συνηθως στολίζω το πρωτο Σ/Κ του Νοεμβρίου. Μαρέσει τόσο πολυ αυτη η εποχή και το κλίμα που επικρατει που θέλω να το ζω οσο πιο πολυ γίνεται. Ευτυχως και τα παιδιά μου ηδη με ρωτάνε ποτε θα στολίσουμε. Ο άντρας μου απτην άλλη με κοροιδεύει χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα τρελά ξωτικά! 61 ημέρες για τα Χριστούγεννα! Θα προλάβουμε καλέ; Χαλαρές μας βρίσκω! Χεχε!

Εγώ χθες ολοκλήρωσα τη λίστα με τα δώρα των εορτών. Έχω γράψει ΑΚΡΙΒΩΣ τι θα αγοράσω για τον καθένα, μένει ο σύζυγος που θα μου δώσει λέει 3-4 ιδέες για το τι θα ήθελε ώστε να επιλέξω εγώ για να ναι μια κάποια έκπληξις!

Κάποια απ τα δώρα έχω ήδη αρχίσει να αγοράζω ενώ έχω κάνει έρευνα αγοράς για το από που θα πάρω τι ώστε να έχω την μικρότερη δυνατή επιβάρυνση.

Ένα δώρο όμως δεν αρκεί να είναι ταιριαστό στον παραλήπτη για να ναι επιτυχημένο. Σημαντική θεωρώ και την παρουσίασή του. Το αμπαλάζ δηλαδή. Θέλετε να δούμε μαζί κάποιες πρώτες ιδέες;

"Κλασάτο" και όμορφο!

73c86973bd9eb19de22f986edc258f3d.jpg

Αγαπημένο καρουδάκι

3cc868ec6a77af8c99d9e77e695c2f48.jpg

Γλυκύτατο!

c925efb47d9fd5bde92068a32fdb78ba.jpg

Pom Pons!

12ee6f0b670757370e82b6002a3c3499.jpg

Γήινο

6bddda224568642511037a40255e26a8.jpg

Ζαχαρένια!

54436a91cd8453867cbeb570d0e883c4.jpg

ac4fcd39eb37591103e1270a40b33239.jpg

Ρομαντικά!

ddf910d5e6322a3aedab572ae6269a54.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά,

Πόσο αγαπώ, τις υπέροχες φωτογραφίες που βάζετε και παίρνουμε ιδέες αλλά κυρίως, τις υπέροχες συζητήσεις και ανταλλαγές ιδεών που κάνουμε....

ΕΡΧΟΝΤΑΙ! Είναι τόσο κοντά πια!

Αποφάσισα λοιπόν, να σας βάλω μερικές διακοσμήσεις για το υπνοδωμάτιο, ώστε να πάρουμε ιδέες και να τις φέρουμε {όπως πάντα}, στα δικά μας μέτρα:

Δείτε και λατρέψτε :P

master3_zpsulg2pwcy.jpg

master4_zpsbthtexwp.jpg

master_zpszswia7f4.jpg

Εδώ, χάζεψα και με το χρώμα του τοίχου!

master5_zpsdsujilbk.jpg

master2_zpsdqmmeuo1.jpg

master1_zpsqnpezupz.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μικρούλα μου αγχωθηκε.... Που θα βάλει ο Άγιος τα δώρα;;;

Πριν προλάβω να απαντήσω, η μεγάλη της είπε ή στο κρεβάτι μας ή σε όποια γωνιά του αρέσει ο στολισμος που θα κάνουμε φέτος. Ο,τι και να κάνουμε, θα του αρέσει πολύ!!! Το μωρό μου με συγκινεί που δείχνει τόσο κατανόηση.

...συμφωνώ, με το μεγάλο σου αγγελάκι! Είναι πανέξυπνο!

Ο χοντρούλης με τα κόκκινα, έρχεται και αφήνει δωράκια, οπουδήποτε υπάρχει αγάπη! :D

Βίκυ, από πέρυσι ξεκίνησα το χριστουγεννιάτικο χωριό μου επάνω στο μπουφέ μου και φέτος πρέπει επιτέλους να πάρουμε τον μοναδικό διακαή πόθο του συζύγου όσον αφορά τις χριστουγεννιάτικες διακοσμήσεις, το τρενάκι! Φέτος θα το κυνηγάει και ο μικρός, χαμός θα γίνει! Χεχε!

Εδώ το χωριουδάκι μου (που ελπίζω κάπως να το διανθίσω φέτος)

589aac6c053eb43edc987496a3c230f0.jpg

Είναι μαγεία, Ραβτάκι μου!

Γεια στα χέρια σου!!!!

Ειρήνη μου τι τάξη πάει ο γιόκας σου, τετάρτη? Πώς και δεν του χουν μπει ψίλλοι στ αυτιά για τον Αγ. Βασίλη?Σε ρωτάει?

Πάει έκτη κι όμως ακόμα πιστεύει Ερσάκι μου!

Του λένε τ' απίστευτα στο σχολείο {τα οποία συζητάμε} αλλά σε συζήτηση που κάναμε πέρσι, μου είχε πει, οτι εκείνος διαλέγει να πιστεύει πως υπάρχει και τον περιμένει πως και τι, κυρίως να τον δει ένα βράδυ.... Τον αγαπώ, Ερσάκι. Είναι ακόμα ένα αθώο παιδάκι..

Η δικιά μου η κόρη Mirtoula πέρυσι έκανε μια αναφορά στο "δεν υπάρχει Αη Βασίλης" και φέτος ήδη είπε πως "ο ταδε και ο δείνα είπαν πως Αη Βασίλης είναι οι γονείς μας άρα δεν υπάρχει". Της είπα "εσύ δε λες πως όλοι έχουμε μαγεία μέσα μας; Είναι στο χέρι σου εάν θα επιλέξεις να πιστέψεις ότι υπάρχει ή όχι". Εκείνη τη στιγμή μου είπε σχεδόν θυμωμένη "Δεν υπάρχει!" αλλά λίγες μέρες αργότερα ξεκίνησε τη γνωστή all wear round φράση "Βρήκα τι θα ζητήσω απ τον Άγιο Βασίλη...". Κατευθείαν της είπα "Αφού λες οτι δεν υπάρχει". Για να πάρω την απολύτως παιδική απάντηση "Τώρα λέω ότι υπάρχει!"

Αχ, τα παιδάκια μας.. το χω πει άπειρες φορές: είναι δάσκαλοι για εμάς τους μεγάλους!

Καλημέρα ξωτικά!

671be24e1e1594d993b1a48f5cc04d6f.jpg

...υπέροχο και τόσο σικάτο!

Καλημέρα ξωτικά

Δεν γράφω συχνα αλλα σας παρακολουθώ και μαρέσουν παρα πολυ αυτα που εχετε βάλει. Ηδη εχω γράψει τη λίστα με τα πράγματα που θα κανω διαφορετικά φέτος. Θελω να αλλαξω το χρώμα του στολισμου στο δέντρο μας, ειναι πολύχρωμο και φετος θα ηθελα να του δωσω ενα πιο γηινο τόνο αλλα οσο γινεται πιο οικονομικα. Οποτε ξεκινησα με την αγορά μιας κορδέλας χρυσοκαφέ με κόκκινες χιονιφάδες. Εσας τι χρώματα ειναι ο στολισμός που κάνετε?

Μου αρέσει πολύ που οργανώνεσαι! Ευγε!

Εμένα είναι χρυσός στο δέντρο και κοκκινο-χρυσός στο υπόλοιπο σπίτι. Θέλω όμως φέτος να προσθέσω και σκούρο καφέ ή ξύλο στο δέντρο μου :D .

Eιρήνη μολις βρω ευκαιρία θα ανεβάσω τους καρυοθραύστες να τους δείτε. Τους πηρα απο το γνωστο παιχνιδάδικο. Τωρα χρειάζομαι και εναν Αη Βασίλη με τους τάρανδους που δεν εχω και ειμαι κομπλέ για φέτος.:rolleyes:

Αχ, όνειρο μου ακούγεται, αυτο που σκέφτεσαι να κάνεις!

Μην με πείτε τρελή αλλα συνηθως στολίζω το πρωτο Σ/Κ του Νοεμβρίου. Μαρέσει τόσο πολυ αυτη η εποχή και το κλίμα που επικρατει που θέλω να το ζω οσο πιο πολυ γίνεται. Ευτυχως και τα παιδιά μου ηδη με ρωτάνε ποτε θα στολίσουμε. Ο άντρας μου απτην άλλη με κοροιδεύει χαχαχα

Μας "παίρνει" εμάς, τα αληθινά ξωτικά, να σε χαρακτηρίσουμε???!!! :tongue::tongue::tongue:

Υ.Γ. Εμένα με "δουλεύει" τόσο πολύ, που συνήθως κάθε Αύγουστο μου λέει

Φέτος, άργησες! :lol::lol:

73c86973bd9eb19de22f986edc258f3d.jpg

...πόσο φινετσάτο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ραβτ υπεροχα αμπαλαζ!

Ειρηνη προσωπικα μου αρεσει το δευτερο υ/δ.ειμαι του πιο γηινου.

Believe εγω εχω μπαλες σε κοκκινο κ λευκο κ πολλα στολιδια σε χρυσο(κυριως απο γυψο που εκανε η μαμα μου κ η θεια μου)κ τα συναλλαζω.φετος λεω να κανω λευκο-χρυσο.γενικα παιρνω στολιδια απο τη μαμα μου που της περισσευουν γτ εχει κανει απειρες αλλαγες τα τελευταια 20χρονια.πχ περυσι πηρα αλεξανδρινα που τα εβαζε σε βαζο κ τα εβαλα σε δεντρο.κ οτι παιρνει παντα ειναι ποιοτικα κ δ εχουν παθει τπτ.το πιο ωραιο δεντρο ηταν πριν καμια 15ετια που ειχε χρυσο κ μπλε.αρκετα πρωτοτυπο για τοτε.κ μεταποιησε μια κορδελα που ειχε κ την εκανε φιογκους μαζι με μια αλλη

Απο τις παραδοσεις που εχουμε ειναι να βγαζουμε φωτο τη μικρη στο δεντρο,χριστουγεννιατικες ταινιες,ολη μερα χριστουγεννιατικα τραγουδια οχι μονο τις εορταστικες μερες κ το εορταστικο πρωινο!καθιερωθηκε οταν συζησαμε με τον αντρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...και 2 απλές και εύκολες καρτούλες, για όσες ψάχνουν κάτι διαφορετικό:

Βάζοντας μία ζωγραφική, από τα ζουζούνια μας

drawingcard.jpg

Χρησιμοποιώντας κουμπάκια, που λατρεύω!

buttoncard.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές ακόμα ιδέες

Από παλιά κονσέρβα, με μία ζώνη και...

santabucket025.jpg

Ο χιονάνθρωπος, που γύρω του έχει χιόνι και λαμπάκια

16446026_large.jpg

Κάτι πολύ διαφορετικό, με στολίδια που ίσως δεν χρησιμοποιούμε πια:

ss_MPC103144.jpg

Για τις καρέκλες μας

210543351300624382_vbYtymLv_c.jpg

Σας φιλώ γλυκά


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έβαλε το Axel 20% οπότε έκανα τα πρώτα μου ψώνια για δώρα Χριστουγέννων!Δυο πολύ όμορφα ζευγάρια σκουλαρίκια για δυο εξαιρετικούς παραλήπτες. Α κ κάνουν κ πολύ όμορφα αμπαλάζ!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ, από πέρυσι ξεκίνησα το χριστουγεννιάτικο χωριό μου επάνω στο μπουφέ μου και φέτος πρέπει επιτέλους να πάρουμε τον μοναδικό διακαή πόθο του συζύγου όσον αφορά τις χριστουγεννιάτικες διακοσμήσεις, το τρενάκι! Φέτος θα το κυνηγάει και ο μικρός, χαμός θα γίνει! Χεχε!

Εδώ το χωριουδάκι μου (που ελπίζω κάπως να το διανθίσω φέτος)

589aac6c053eb43edc987496a3c230f0.jpg

Πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για το πως το έφτιαξες;;;

Μιλάμε είναι τέλειο και θέλω να το φτιάξω!!!

Τα σπιτάκια τα αγόρασες ή τα έφτιαξες;; από τι υλικό;;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ξωτικά! Μαριλίνα τα σπιτάκια τα αγόρασα, κάποια ήταν σετ κάποια όχι, φιγούρες κάποια είχαν, κάποια όχι, πρόσθεσα διακοσμητικά που ήδη είχα και ψεύτικο χιόνι για να είναι όμορφο το αποτέλεσμα. Για φέτος στόχος είναι να το αυξήσω κατά 2-3 σπίτια και ότι άλλο καταφέρω καθώς οι άλλες αλλαγές που θα κάνω στον στολισμό θα είναι ανέξοδες.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...