Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

ρε κοριτσια προσπαθω να εισαγω φωτο που εχω αποθηκευσει στον υπολογιστη κ μου λέει εισάγετε url.πώς να την ανεβασω?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένα μου ξωτικά,

Σας καλημερίζω και σας βάζω μερικές ιδέες για το παιδικό μας...πλησιάζει ο καιρός!

Το κασκώλ... ουτε το χα σκεφτεί! :shock:

paidiko_zpsenubxhfm.jpg

Και ένα απλό γλαστράκι, μπορεί να στολιστεί!paidiko2_zpsfsol5ne5.jpg

paidiko1_zpstble8kqh.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

...αχ, την πάτησα φέτος, αγαπημένα ξωτικά!

Αργησα πολύ να δώσω για πλύσιμο και επιστροφή τα 2 μου {από τα 3} χαλιά του σαλονιού μας και θα μου τα φέρουν σε περίπου 15 μέρες.... αναγκαστικά, θα στρώσω και θα στολίσω τότε... Θα ήθελα να στρώσω και σήμερα, να σας πω την αλήθεια.

Δεν πειράζει όμως.. οργανώνομαι, ώστε να είμαι όσο γίνεται πιο έτοιμη! Ανανεώνω τη λίστα τραγουδιών μου... τη λίστα με τους αποδέκτες των δώρων μας, με μερικά extra που σίγουρα θα βγουν.. τη λίστα με τις ταινίες που θέλουμε να δούμε {ξανα!} κτλ...

Κατέληξα στη λίστα παραληπτών των καρτών μας, 4 το σύνολο και συνεχώς τακτοποιώ ζητήματα, σε σχέση με τα χριστούγεννα. Πρόσθεσα και 1 ακόμα δώρο, για τον δ/ντή του σχολείου μας, ο οποίος ειναι ένας εξαιρετικός εκπαιδευτικός, με όλη τη σημασία της λέξης.

Ας οργανωθούμε! ;)

november_zpsfb8dtbod.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ αρχι-ξωτικό! Στο μυαλό μου είσαι!

Και εγώ προχωράω σταθερά τις ετοιμασίες για τα Χριστούγεννα! Οι λίστες μου είναι έτοιμες, έχω ήδη παραγγείλει ή και παραλάβει κάποια απ τα δώρα και σιγά σιγά θα αγοραστούν και τα υπόλοιπα ανάλογα τα οικονομικά μας. Το να προνοείς από τόσο νωρίς έχει τα καλά του διότι πετυχαίνεις προσφορές. Χθες στο τσακ προλάβαμε προσφορά εταιρίας δημιουργίας προϊόντων φωτογραφίας και φτιάξαμε 2 ημερολόγια τοίχου για τους παππούδες και τις γιαγιάδες με φωτογραφίες των παιδιών μας.

Τις προάλλες γνωστό παιχνιδάδικο είχε βάλει -20% στα επιτραπέζια. Καθώς φέτος αποφάσισα να πάρω στα παιδιά του κύκλου μου επιτραπέζια (όχι ένα για κάθε παιδί αλλά ανά οικογένεια) και η σελίδα την οποία τιμώ ως μέλος μου δίνει σταθερά -10%, χάρηκα ιδιαιτέρως με την επιπλέον εξοικονόμηση. Για κακή μου τύχη, οι προσφορές της εταιρίας αυτής όπως με πληροφόρησε η κατά τ άλλα άριστη εξυπηρέτηση πελατών, έρχονται και φεύγουν ξαφνικά... Καθώς δεν είχαμε πληρωθεί ακόμα, έχασα αυτή την προσφορά αλλά κρατώ ότι θα κάνω την καλύτερη δυνατή εξοικονόμηση ή ακόμα και να πετύχω ξανά ανάλογη προσφορά.

Χθες παρέλαβα κ ένα μέρος των υλικών για τα φετινά μου γούρια τα οποία θα είναι πολύ διαφορετικά απ τις προηγούμενες χρονιές. Το χρειαζόμουν!

Μη ξεχνάτε, έχουμε κανόνες!

6fc4b40ecde6dcafca0859175d311c5e.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι όμορφο θέμα που έχετε εδώ! Πολύ μου αρέσει και με ενθουσιάζει που αρχίσατε ήδη σχέδια και οργάνωση για τα Χριστούγεννα... έχετε φοβερές ιδέες και μπορώ να ομολογήσω ότι είστε ξεμυαλίστρες! :tongue:

Καθώς είμαι κλινήρης, σερφάρω πολύ και θα είμαι συχνά-πυκνά στις σελίδες σας...

Ευχαριστούμε πολύ για το υπέροχο κλίμα που φτιάχνετε!:D

Keep up the good work!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξωτικά! 54 ημέρες!

Δείτε τι όμορφη και πρωτότυπη εναλλακτική! Φυσικό ελατάκι σε αυτοσχέδια γλάστρα γεμάτη με στολίδια. Στο δέντρο θα έβαζα μόνο φωτάκια! Αν είχα πρίζα στο αίθριο της εισόδου, θα το έκανα!

f9dd0e4586617d40d1d07095c96d7886.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ιδέες για όμορφα χριστουγεννιάτικα πρωινά!

Cinnamon rolls σε δέντρο

enhanced-buzz-26483-1450212595-7.jpg?no-auto

Donuts μόκα - σοκολάτα με καραμελίτσες peppermint

enhanced-buzz-24362-1450212972-19.jpg?no-auto

Στεφάνια από κορνφλέικς!

enhanced-buzz-28262-1450213207-7.jpg?no-auto

Αυγόφετες με κρέμα eggnog (ή απλά κρέμα ζαχαροπλαστικής!)

enhanced-buzz-32748-1450213146-11.jpg?no-auto

Gingerbread αυγόφετες

enhanced-buzz-20518-1450216669-5.jpg?no-auto

Pancakes Άγιος Βασίλης

edit-32213-1450213439-10.jpg?no-auto

Αλμυρές Pancakes ταρανδάκι!

enhanced-buzz-21161-1450223442-7.jpg?no-auto

Donuts χιονάνθρωποι

enhanced-buzz-4284-1450214176-5.jpg?no-auto

Βάφλες χριστουγεννιάτικο δέντρο

enhanced-buzz-10016-1450218385-7.jpg?no-auto

Pancakes σοκολάτας!

enhanced-buzz-26429-1450214503-7.jpg?no-auto

Donuts σοκολάτας ταρανδάκια

enhanced-buzz-29139-1450214334-10.jpg?no-auto

Monkey bread!

enhanced-buzz-15040-1450215872-7.jpg?no-auto

Cinnamon rolls δέντρο επίπεδο

enhanced-buzz-15826-1450218522-10.jpg?no-auto

Φρουτοξωτικά

enhanced-buzz-32673-1450217429-6.jpg?no-auto

Φρουτοζαχαρωτά

enhanced-25252-1450220360-16.png?no-auto

Φρουτόδεντρο!

enhanced-buzz-14521-1450218245-7.jpg?no-auto


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απανταχού ξωτικούλια!:D

ravT είσαι φοβερή! Τι καταπληκτικές ιδέες για τραπέζι! Είναι δοκιμασμένες ή τις έχει δει από κάπου; Μου αρέσουν πολύ οι προτάσεις σου! Εύγε!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ξωτικά! 54 ημέρες!

Δείτε τι όμορφη και πρωτότυπη εναλλακτική! Φυσικό ελατάκι σε αυτοσχέδια γλάστρα γεμάτη με στολίδια. Στο δέντρο θα έβαζα μόνο φωτάκια! Αν είχα πρίζα στο αίθριο της εισόδου, θα το έκανα!

f9dd0e4586617d40d1d07095c96d7886.jpg

...χάζεψα!! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι όμορφο θέμα που έχετε εδώ! Πολύ μου αρέσει και με ενθουσιάζει που αρχίσατε ήδη σχέδια και οργάνωση για τα Χριστούγεννα... έχετε φοβερές ιδέες και μπορώ να ομολογήσω ότι είστε ξεμυαλίστρες! :tongue:

Καθώς είμαι κλινήρης, σερφάρω πολύ και θα είμαι συχνά-πυκνά στις σελίδες σας...

Ευχαριστούμε πολύ για το υπέροχο κλίμα που φτιάχνετε!:D

Keep up the good work!

Καλώς ήρθες koukouroukou!

Πολύ χαίρομαι που σου αρέσει και σε παρασέρνει, το θέμα μας! Ελπίζω να συμμετέχεις, με οτιδήποτε θέλεις και οτιδήποτε σε απασχολει!

Εύχομαι, σύντομα στα πόδια σου, γερή και δυνατή!

Αχ αρχι-ξωτικό! Στο μυαλό μου είσαι!

Και εγώ προχωράω σταθερά τις ετοιμασίες για τα Χριστούγεννα! Οι λίστες μου είναι έτοιμες, έχω ήδη παραγγείλει ή και παραλάβει κάποια απ τα δώρα και σιγά σιγά θα αγοραστούν και τα υπόλοιπα ανάλογα τα οικονομικά μας. Το να προνοείς από τόσο νωρίς έχει τα καλά του διότι πετυχαίνεις προσφορές. Χθες στο τσακ προλάβαμε προσφορά εταιρίας δημιουργίας προϊόντων φωτογραφίας και φτιάξαμε 2 ημερολόγια τοίχου για τους παππούδες και τις γιαγιάδες με φωτογραφίες των παιδιών μας.

Τις προάλλες γνωστό παιχνιδάδικο είχε βάλει -20% στα επιτραπέζια. Καθώς φέτος αποφάσισα να πάρω στα παιδιά του κύκλου μου επιτραπέζια (όχι ένα για κάθε παιδί αλλά ανά οικογένεια) και η σελίδα την οποία τιμώ ως μέλος μου δίνει σταθερά -10%, χάρηκα ιδιαιτέρως με την επιπλέον εξοικονόμηση. Για κακή μου τύχη, οι προσφορές της εταιρίας αυτής όπως με πληροφόρησε η κατά τ άλλα άριστη εξυπηρέτηση πελατών, έρχονται και φεύγουν ξαφνικά... Καθώς δεν είχαμε πληρωθεί ακόμα, έχασα αυτή την προσφορά αλλά κρατώ ότι θα κάνω την καλύτερη δυνατή εξοικονόμηση ή ακόμα και να πετύχω ξανά ανάλογη προσφορά.

Χθες παρέλαβα κ ένα μέρος των υλικών για τα φετινά μου γούρια τα οποία θα είναι πολύ διαφορετικά απ τις προηγούμενες χρονιές. Το χρειαζόμουν!

Μη ξεχνάτε, έχουμε κανόνες!

6fc4b40ecde6dcafca0859175d311c5e.jpg

Εύγε, λατρεμένο μου ξωτικό!

Είσαι το αστέρι μας, στην οργάνωση!!! :-D:grin:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα ξωτικά,

Πάρτε ακόμα μερικές ιδέες διακόσμησης. Τις μελετάμε και τις φέρνουμε στα μέτρα μας ;):

Με ελάχιστα υλικά, κάνουμε ένα υπερ-σικάτο αποτέλεσμα!

stoli_zps0cvj1qsk.jpg

stoli1_zpsszehpjwv.jpg

stoli2_zpsdwzvhjgw.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Υπερτέλεια όσα βάλατε!!

Επέστρεψα με τις απορίες μου!!

Απορία Ν.1 : Τα στολίδια με ζύμη που φτιάχνετε πώς τα βάφετε;; Με μαρκαδόρους;; Για να το κάνω πιο συγκεκριμένο τα παιδιά μου 4 ο μεγάλος και 28μηνών τα διδυμάκια μου με τι λέτε να τολμήσω;;

Απορία Ν.2 : Αυτά στις γυάλες (βάζα) με το χιόνι και τις φιγούρες πώς ακριβώς γίνεται; Κολλάμε τις φιγούρες ανάποδα στο καπάκι και βάζουμε μέσα χιόνι;; Και όλα αυτά πλην του βάζου τα πουλάνε σε χριστουγεννιάτικα είδη;; δλδ τις φιγούρες και το χιόνι;; έχει και το μεγάλο παιχνιδοκατάστημα να φανταστώ;; δώστε τα φώτα σας παρακαλώ οι έμπειρες! Δώστε και σώστε! :tongue::tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Απορία Ν.1 : Τα στολίδια με ζύμη που φτιάχνετε πώς τα βάφετε;; Με μαρκαδόρους;; Για να το κάνω πιο συγκεκριμένο τα παιδιά μου 4 ο μεγάλος και 28μηνών τα διδυμάκια μου με τι λέτε να τολμήσω;;

ψάξε στο google για χρώματα ζαχαροπλαστικής, θα βρεις πολλές επιλογές.

(ακομα γελάω με το "δώστε και σώστε" :lol: )


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν αν κ δ εχω κανει τπτ απο τα δυο στα μπισκοτοστολιδακια θα εβαζα χρωμα ζαχαροπλαστικης.το βρισκω το πιο ασφαλες.φανταζομαι κ με σπρευ θα γινεται.

Οσο για τα βαζα εχω κανει χιονομπαλες.κολουσα τις φιγουρες στο καπακι.σιγουρα θα βρεις ολα τα υλικα στο μεγαλο παιχνιδοκαταστημα.εγω εχω κρατησει φιγουρες κ απο ετοιμα γλυκα που παιρνουμε κατα καιρους περιοδο γιορτων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...