Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

...συνεχίζω να κοιτάζω τα δωράκια που θα κάνουμε στους φίλους μας.

Μοιράζομαι μερικές ιδέες μαζί σας. Είναι το στυλ των δώρων που λατρεύω... με αγάπη και φροντίδα. Το αμπαλάζ, που θα προσέξουμε ιδιαίτερα, είναι ο τρόπος μας να πούμε επίσης "το διάλεξα με αγάπη και φροντίδα"

Για τις χρυσοχέρες, κουλουράκια, στο ύφος των ημερών...

biskota_zpstgdbocbo.jpg

Υπέροχα, μίνι δεντράκια

doro_zpsjgkd0lvy.jpg

Επίσης για τις χρυσοχέρες, ένα υπέροχο κέικ ή ένας κορμός σοκολάτας ή ένα γλυκό που σας πετυχαίνει και αγαπάτε.

Με το κατάλληλο αμπαλάζ, είναι υπέροχο δώρο!

keik_zpssuxpqjdk.jpg

Μία σειρά περιποίησης νυχιών, ένα αγαπημένο βερνίκι, ένα καλό top coat, μία λίμα, μία κρεμούλα χεριών...

essie_zpsakeltgsm.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλο απογευμα ξωτικουλια χαθηκα λιγο γιατι ετρεχα αυτες τις μερες αλλα σας διαβαζα οταν εβρισκα χρονο..... ουπς κατι εμαθα και σημερα και εγω μου φενεται παντα λαθος στολιζα γιαυτο κατι δε μου πηγενε καλα... φετος θα δοκιμασω να βαλω πρωτα τα λαμπακια και εγω..!!!!!!

Χαρούμενη μαμά

Και γω, όλα τα χρόνια, πρώτα βάζω τα λαμπάκια.

Τα στήνω, σιγά-σιγά και αφού τα στήσω, τα βάζω στην πρίζα. Τ ανάβω, ψιλο-φτιάχνω κάποια που βλέπω οτι δεν μπήκαν σωστά, για να μην υπάρχουν "κενά" σημεία και αφού ολοκληρώσω, τότε μόνο, ξεκινάω τον υπόλοιπο στολισμό...! :P

Φιλιά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λαμπάκια-κορδέλα-στολίδια-κορυφή. Έτσι 1ον δεν φαίνεται το καλώδιο απ τα λαμπάκια. Δεύτερον η κορδέλα δεν καλύπτει στολίδια (εκτός κι αν το θέλουμε). Τρίτον, βλέπουμε ακριβώς πόσο χώρο έχουμε να καλύψουμε.

Να σας πω πως έχω ήδη αρχίσω να παραλαμβάνω emails από εταιρίες που έχουν βάλει ήδη χριστουγεννιάτικα στα eshops τους, είδα ήδη βιτρίνες στολισμένες με χριστουγεννιάτικα (ακόμα και το σουπερ μάρκετ που ψωνίζω είδα σήμερα πως έβαλε εορταστική γιρλάντα στην επιγραφή!) και φυσικά διανύουμε το 10ημερο προσφορών που είναι ευκαιρία να "βγουν" κάποια δώρα!

Καλό υπόλοιπο απογεύματος σε όλες!

44442348d4e94a9b58d21fa86721db5f.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κι εγώ αρχίζω με φωτάκια, μετά κορδέλες ή υφάσματα που χρησιμοποιώ και τέλος τα στολίδια. Τελευταία μπαίνει η κορυφή μας, βάζω έναν άγγελο τα τελευταία χρόνια.

Εννοείται πως για λίγες μέρες διορθώνω και τακτοποιώ κάποια πράγματα, αφού παρατηρώ το δέντρο από μακριά.

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λαμπάκια-κορδέλα-στολίδια-κορυφή. Έτσι 1ον δεν φαίνεται το καλώδιο απ τα λαμπάκια. Δεύτερον η κορδέλα δεν καλύπτει στολίδια (εκτός κι αν το θέλουμε). Τρίτον, βλέπουμε ακριβώς πόσο χώρο έχουμε να καλύψουμε.

Να σας πω πως έχω ήδη αρχίσω να παραλαμβάνω emails από εταιρίες που έχουν βάλει ήδη χριστουγεννιάτικα στα eshops τους, είδα ήδη βιτρίνες στολισμένες με χριστουγεννιάτικα (ακόμα και το σουπερ μάρκετ που ψωνίζω είδα σήμερα πως έβαλε εορταστική γιρλάντα στην επιγραφή!) και φυσικά διανύουμε το 10ημερο προσφορών που είναι ευκαιρία να "βγουν" κάποια δώρα!

Καλό υπόλοιπο απογεύματος σε όλες!

44442348d4e94a9b58d21fa86721db5f.jpg

Ναι, Ραβτάκι μου!Και εδώ που είμαι εγώ {κοντά στον Πειραιά}, ήδη άνοιξαν τα εποχιακά καταστήματα, με κάτι στολισμούς μούρλια.... το συνοικιακό μου κατάστημα, σχεδόν γέμισε χριστουγεννιάτικα! Θα πάω από βδομάδα, να χαζέψω! Επίσης το κατάστημα {και πάλι στη γειτονιά μου}, με καλώδια / πρίζες κτλ., ήδη ξεκίνησε να βάζει δέντρα αλλά και λαμπάκια!

ΕΡΧΟΝΤΑΙΙΙΙΙΙΑΙΑΙΑΙΑΙΙΙΙ :mrgreen:

Επίσης, στη γειτονιά μου, μολις σήμερα, άνοιξε το παρακάτω μαγαζί, το οποίο έκανε βιτρίνα με χριστουγεννιάτικα! Θα πάω να τους πω οτι τους αγαπω! :mrgreen::mrgreen:

http://www.stolizo.gr/el/


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένα ξωτικά,

Πάρτε ακόμα μερικές ιδέες διακόσμησης. Τις μελετάμε και τις φέρνουμε στα μέτρα μας ;):

stoli1_zpsszehpjwv.jpg

]

Μου αρέσει πολύ αυτό! Το έχω σταμπάρει στο pinterest εδώ και κάνα χρόνο περίπου αλλά δεν το έχω πετύχει πουθενά στο εμπόριο. Θεωρώ πως στολίζοντας το ανά εποχή, θα είναι πολύ όμορφο όλο τον χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!:D

Πω πω με έχετε ενθουσιάσει με τις ιδέες:tongue:... θέλω να ξεκινήσω να κάνω τα πάντα!:D Η ιδέα με το ημερολόγιο της rav, για την βαπτιστήρα μου είναι από τα πρώτα.

Με τις κάρτες είναι επίσης πολύ καλή ιδέα... ειδικά για συγγενείς στο εξωτερικό, θα είναι σίγουρα φανταστική. Εγώ πάντως τις κάρτες που μου έστελναν οι ανιψιές μου από την επαρχία κάθε χρόνο (τώρα σταμάτησαν, αφού μεγάλωσαν), τις στολίζω κάθε χρόνο κάτω από το δέντρο και νομίζω ότι χάρηκαν όταν τους το είπα!

Εντωμεταξύ μαζεύω τα βάζα που αδειάζουν, για γλυκάκια ή ότι άλλο σκεφτώ.

Και σίγουρα θα κάνω ημερολόγια για τους γονείς μας, με όμορφες φωτογραφίες σε κάθε μήνα! Έχω ξετρελαθεί!:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από μένα!:D

Πω πω με έχετε ενθουσιάσει με τις ιδέες:tongue:... θέλω να ξεκινήσω να κάνω τα πάντα!:D Η ιδέα με το ημερολόγιο της rav, για την βαπτιστήρα μου είναι από τα πρώτα.

Με τις κάρτες είναι επίσης πολύ καλή ιδέα... ειδικά για συγγενείς στο εξωτερικό, θα είναι σίγουρα φανταστική. Εγώ πάντως τις κάρτες που μου έστελναν οι ανιψιές μου από την επαρχία κάθε χρόνο (τώρα σταμάτησαν, αφού μεγάλωσαν), τις στολίζω κάθε χρόνο κάτω από το δέντρο και νομίζω ότι χάρηκαν όταν τους το είπα!

Εντωμεταξύ μαζεύω τα βάζα που αδειάζουν, για γλυκάκια ή ότι άλλο σκεφτώ.

Και σίγουρα θα κάνω ημερολόγια για τους γονείς μας, με όμορφες φωτογραφίες σε κάθε μήνα! Έχω ξετρελαθεί!:tongue::tongue:

Κορίτσι μου, χαίρομαι πολύ που έχεις ενθουσιαστεί και οργανώνεις αυτά που θέλεις να κάνεις.

Θα πρότεινα, αν μου επιτρέπεις, να κάνεις ένα αρχείο στο pc σου ή να σημειώνεις σ ένα τετραδιάκι, τις ιδέες που σου αρέσουν, ώστε να μην "χαθείς" όταν ξεκινήσεις.

Σιγά-σιγά, βάλτα στο πρόγραμμα. Εγώ ήδη προχωρώ, ώστε να μην πελαγώσω, αργότερα. ;);)

Καλημέρα με ζεστό καφεδάκι! Είμαι ήδη στον δεύτερο και έχω μέλλον ακόμη :P:p.

hot-cocoa-matador-seo.jpg

Αγαπημένο μου ξωτικό.... :D:D

Μου αρέσει πολύ αυτό! Το έχω σταμπάρει στο pinterest εδώ και κάνα χρόνο περίπου αλλά δεν το έχω πετύχει πουθενά στο εμπόριο. Θεωρώ πως στολίζοντας το ανά εποχή, θα είναι πολύ όμορφο όλο τον χρόνο!

Ακριβώς, αγαπημένη μου! Μπορείς να κάνεις τόσα πολλά με ένα τέτοιο αντικείμενο!

Υ.Γ. Οποια το βρει πρώτη, σφυρίζει στην άλλη! :tongue:

Καλημερα ξοτικουλια...μολις τελειωσα ενα δωρο για τους παπουδες κ ειπα να σας το βαλω να μου πειτε τη γνωμη σας...πως βαζουμε φωτο βρε παιδια...;;;;

Βρες μία σελίδα που σου επιτρέπει να ανεβάζεις δωρεάν φωτογραφίες, όπως το photobucket.com και αφού την ανεβάσεις, κάνεις copy και paste εδώ.

Μπράβο για το δώρο!!!

Καλημέρα ξωτικά!

c405b3c75eeffd09dc6aa56f678905a3.jpg

Αχ...ηρεμία....


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά,

Να πάρουμε και μερικές ιδέες για το τραπέζι του σαλονιού / τραπεζαρία μας, τα οποία συνήθως όλες, λατρεύουμε να στολίζουμε!

trapezi1_zpsba1zpxhl.jpg

trapezi3_zps51aleamg.jpg

trapezi_zps0peiuqy8.jpg

trapezi2_zpsqv1mbguf.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...